Autor Wątek: Szukam  (Przeczytany 50908 razy)

HAL 9000

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #105 dnia: Lipca 14, 2014, 08:18:00 pm »
...tytułu opowiadania, w którym nawróceni na chrześcijaństwo Kosmici rozważają eksterminację ludzkości jako karę za zabicie Chrystusa. Akcja ma się toczyć podczas rozmów delegacji ludzi z tymi Obcymi. Znajomy opowiadał mi, że czytał coś takiego kiedyś, ale niestety nie pamięta autora ani tytułu - wiadomo tylko, że to nie Dukaj  ;) ( prawdopodobnie jakiś Amerykanin).

...oraz tytułu opowiadania polskiego autora o Jezusie, który zstąpił z krzyża - opowiadanie to podobno zainspirowało Piekarę do napisania Cyklu Inkwizytorskiego, ale niestety tytuł wyleciał mi z głowy.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #106 dnia: Lipca 14, 2014, 09:42:35 pm »
Hah, znam historie na ten sam temat, ale nie spełniają podanych przez Ciebie warunków...

Alternatywną historię Jezusa opowiada np. "The Last Starship from Earth" John Boyda:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Last_Starship_from_Earth
http://www.amazon.com/Last-Starship-Earth-John-Boyd/dp/0140048758

A gdy mowa pozaziemskiej zemście za jego ukrzyżowanie zaraz kojarzy się głośny niedawno wywiad z Ridley'em Scottem.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #107 dnia: Lipca 14, 2014, 09:54:20 pm »
No jak Q nie zna - to znaczy nie napisali jeszcze ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #108 dnia: Lipca 14, 2014, 10:33:14 pm »
Też tak uważam.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #109 dnia: Lipca 14, 2014, 10:50:00 pm »
A ja nie mam tej pewności...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpnia 01, 2014, 11:02:36 am »
Ludzie Dobre, Dobre Roboty i Robótki Urodziwe, pomóżcie, proszę. Szukam tekstu o hejtingu (hejt, hejter, hejtować), który ukazał się w ciągu ostatnich najdalej trzech miesięcy, bodaj w "Gazecie Wyborczej" ("Duży Format"?), dość usystematyzowany rozsądny klarowny spokojny wykład, może nawet rozmowa z kimś? Poświęciłem bitą godzinę, użyłem różnych wyszukiwarek, wpisywałem różne słowa, ale bezskutecznie, więcej nie mogę, muszę pędzić do lekarza, a link jest mi dziś dość potrzebny, więc może...??? - Pomożecie, obywatele?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #111 dnia: Września 21, 2014, 04:21:46 pm »
Może ktoś pomoże znaleźć TEN ważny (dla mnie) link?
Był tu gdzieś zamieszczony link do przepięknej pogladowej prezentacji (jakbyśmy dziś powiedzieli na Kongresie Futurologicznym albo na Seminarium Wtorkowym w OA UW) obrazującej SKALĘ ROZMIARÓW, od subkwarków do Wszechświata; być może była tam także druga prezentacja, o skalach CZASOWYCH.
Dam małą wedlowską za link do linku i z góry dziękuję :-)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: Szukam
« Odpowiedź #112 dnia: Września 21, 2014, 05:25:28 pm »
http://htwins.net/scale/

To tylko link, ale może pomóc odszukać link do linku. ;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #113 dnia: Września 23, 2014, 04:29:40 pm »
Kolego Ęt, wyślijcie mi swój adres papierowy z kotem, na priva albo pod remuszko@gmail.com Zaraz wyślę wedlowską.
Dzięki. To je ono!
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #114 dnia: Listopada 20, 2014, 01:04:06 pm »
...kogoś, kto zna niemiecki język na poziomie, powiedzmy, licealnego nauczyciela, albo zna kogoś życzliwego, kto tak umie szprechać.  Muszę przetłumaczyć z polskiego na niemiecki trzyakapitowy tekst liczący niespełna pół strony znormalizowanego maszynopisu (882 znaki wraz ze spacjami). Stawiam wielką wedlowską albo dwie no niech będą trzy!
To dla mnie ważne. Z góry dziękuję za takie kwerendowo-logistyczne wsparcie :-)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Szukam
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwca 25, 2020, 10:35:05 am »
Wracając do generalskich nazwisk... Dowiedziałem się niedawno, że był jeszcze Spirytus (Marian Spirytus), tyle, że pułkownik. I generał Buła (też dobry na zagrychę).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki