Autor Wątek: Szukam  (Przeczytany 50921 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #75 dnia: Października 09, 2013, 07:58:43 pm »
Panie, na to żeby damę przekonać, jak ona się nie chce dać przekonać, to jeszcze nikt nic nie wynalazł. Owszem, słyszałem że brylanty i futra czasem pomagają, ale inni znów twierdzą, że to jedynie wypraktykowany przez damy sposób na zdobywanie tych luksusowych dóbr.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #76 dnia: Października 20, 2013, 01:18:53 pm »
http://fizyka-smolenska.salon24.pl/539726,41-list-otwarty-do-prof-wieslawa-biniendy
...kogoś, kto potrafi otworzyć ten link, skopiować treść i wysłać mi pod remuszko@gmail.com
BTW: komputer zawiesza mi się natychmiast po próbie otwarcia tego linku. nigdy czegoś takiego nie miałem. o czym to może świadczyć?
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 17, 2013, 09:14:34 pm »
Pieprzyć smoleńsk (przez małe "s"). Szukam - i nie znajduję! Google zdechły?
Dam średnią wedlowską z c. o. za znalezienie tekstu, którego fragment brzmi "Z żandarmem, który pokarmem dokarmia arlekina. Z pastorem, ktory wieczorem...(rym był do delfina)" albo podobne. Żętycę zaś dostarczał na Rysy łysy niedźwiedź (o nazwisku Wodecki?). Słowa - taki pan co z Bałtroczykiem reklamował MazuryCudNatury. Muzyka - Korcz. Mamy/mieliśmy szczęście żyć na żywo wśród gigantów takich jak pani Osiecka, pan Kofta, pani Czapińska, pan Korcz (71!), pani Gepert czy pan Kilar (nie mylić z kilerem).
Czekam na Zn.
vosbm
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2013, 09:50:04 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #78 dnia: Listopada 17, 2013, 11:59:56 pm »
Dam średnią wedlowską z c. o. za znalezienie tekstu...
Tutaj
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #79 dnia: Listopada 18, 2013, 12:09:32 am »
Panie! To BARDZO nie to!
r.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #80 dnia: Stycznia 14, 2014, 01:45:43 pm »
Szukam logicznego merytorycznego kontrargumentu dla argumentu "ja nie prosiłem się na świat", więc przedustawnie (jak rzekłby Mistrz) "nie zaciągałem - jako byt jeszcze nieistniejący - żadnych zobowiązań wobec kogokolwiek, w tym wobec własnych rodziców, którzy akurat z rozmysłem, czyli ze świadomością konsekwencji, mnie na świat powołali". Uwaga: nie chodzi mi o rozstrzygnięcie istnienia/nieistnienia obowiązku wsparcia przez młode sprawne dzieci własnych starych słabnących rodziców (o tym przesądza na przyklad Kodeks Rodzinno-Opiekuńczy oraz Dekalog; mnie zreszta najzupełniej wystarcza własne sumienie), tylko o czysto logiczny kontrargument czysto rzeczowy. Xigronaus, tfu, Maziek, twierdzi, że taki kontrargument nie istnieje. Ja jednak mam wątpliwości. Przypuszczam, że taki kontrargument mógłby brzmieć: nie ma innego świata społecznego niż istniejący świat społeczny, natura zaś tego istniejącego świata społecznego (niczym natura materii, która wyklucza pewne jej stany i procesy) czyni w tym miejscu wyjątek od powszechnej zasady, że dla powstania obowiązku konieczna jest świadomość.
A co Państwo o tym sądzą?
vosbm 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #81 dnia: Stycznia 25, 2014, 01:36:46 pm »
W opowiadaniu "Jak Erg Samowzbudnik bladawca pokonał" z "Bajek robotów" człowiek z punktu widzenia maszyn jest podstępny oraz złośliwy. Gdzie jeszcze w twórczości Stanisława Lema mogę spotkać podobny obraz człowieka z punktu widzenia maszyn? Z góry dziękuję.

HAL 9000

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #82 dnia: Stycznia 25, 2014, 03:22:31 pm »
@sosnus
Podróż jedenasta z "Dzienników gwiazdowych" chyba też pasuje.
Chociaż... ale nie, nie będę spoilerować pointy, jeśli jeszcze nie czytałeś "Dzienników..." :)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #83 dnia: Stycznia 25, 2014, 04:44:58 pm »
O Krolewiczu Ferrycym i Krolewnie Krystali, Dwa Potwory, szerzej i w stosunku do zycia biologicznego w ogole: Biala Smierc.

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #84 dnia: Stycznia 25, 2014, 05:05:02 pm »
Przypuszczam, że taki kontrargument mógłby brzmieć: nie ma innego świata społecznego niż istniejący świat społeczny, natura zaś tego istniejącego świata społecznego (niczym natura materii, która wyklucza pewne jej stany i procesy) czyni w tym miejscu wyjątek od powszechnej zasady, że dla powstania obowiązku konieczna jest świadomość.

Jeśli to ma jakiś sens (w co wątpię), to na pewno nie logiczny. Pan się może Hebla naczytał?

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #85 dnia: Stycznia 25, 2014, 09:58:24 pm »
@sosnus
Podróż jedenasta z "Dzienników gwiazdowych" chyba też pasuje.
Chociaż... ale nie, nie będę spoilerować pointy, jeśli jeszcze nie czytałeś "Dzienników..." :)
Z "Dziennikami" mam taki problem, że zacząłem je czytać dawno, niedługo po tym jak wyszły razem z "gazetą", doczytałem do podróży dwudziestej pierwszej, i sobie odpuściłem, kilka miesięcy temu jednak powróciłem do lektury i przeczytałem od mojej zakładki do końca, ale treści pierwszych podróży praktycznie nie pamiętam, chyba będę musiał jeszcze raz pierwszą połowę przeczytać...

A co do "jedenastej" dzięki za podpowiedź, właśnie przeczytałem ale chyba nie tego szukałem. Przy okazji przypomniało mi się o tym, jak by to powiedzieć "małym kongresie", gdzie ludzie mieli płacić kary z platynie, muszę to odnaleźć i jeszcze raz przeczytać.

O Krolewiczu Ferrycym i Krolewnie Krystali, Dwa Potwory.
Spróbuję przeczytać je jeszcze dzisiaj, też dzięki.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #86 dnia: Stycznia 25, 2014, 10:24:50 pm »
Z "Dziennikami" mam taki problem, że zacząłem je czytać dawno, niedługo po tym jak wyszły razem z "gazetą", doczytałem do podróży dwudziestej pierwszej, i sobie odpuściłem, kilka miesięcy temu jednak powróciłem do lektury i przeczytałem od mojej zakładki do końca, ale treści pierwszych podróży praktycznie nie pamiętam, chyba będę musiał jeszcze raz pierwszą połowę przeczytać...

Ooo, a zechcesz robić za świeżą krew (oblizuje się wampirycznie z głośnym MNIAM! i uśmiecha zapraszająco) w "Akademii..."? ;)

O Krolewiczu Ferrycym i Krolewnie Krystali, Dwa Potwory.
Spróbuję przeczytać je jeszcze dzisiaj, też dzięki.

Od "Białej śmierci" zacznij. "Biała..." jest najlepsza.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2014, 09:52:03 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 02, 2014, 05:12:34 pm »
Szukam kogoś, kto mi autorytatywnie powie jaki teleskop jest najlepszy do amatorskich obserwacji, bo się ludzie na st.pl dopytują? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #88 dnia: Lutego 02, 2014, 06:43:50 pm »
Temat rzeka ale jeśli te osoby zamierzają zacząć dopiero obserwacje to najlepszym rozwiązaniem będzie właściwa lornetka a nie teleskop. Z bardzo wielu względów. Natomiast po porady szczegółowe skieruj ich na optyczne.pl . Znajdą tam gotowe odpowiedzi a także mogą zapytać (także o lornetkę, bo to też nie jest tak, że pierwsza z brzegu i najlepiej reklamowana będzie najlepsza). Gwarantowana bezstronna odpowiedź praktyka a zarazem wysokiej klasy zawodowca. Właściciel ojciec-założyciel portalu jest astronomem z zacięciem popularyzatorskim.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 02, 2014, 07:57:29 pm »
W pełni popieram (rozsądna bardziej szczegółowa porada możliwa tylko po uzyskaniu przynajmniej ogólnej informacji o oczekiwaniach osoby zainteresowanej).
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )