Autor Wątek: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!  (Przeczytany 33079 razy)

slukas

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« dnia: Stycznia 21, 2013, 05:21:48 pm »
Witam wszystkich miłośników twórczości Stanisława Lema i jego świetnego dzieła jakim jest SOLARIS!

24 lutego w kosmicznych białostockich SPODKACH - perełce architektonicznej z okresu PRL-u, odbędzie się nasza kosmiczna przygoda, czyli premiera spektaklu "SOLARIS" realizowana na podstawie genialnej książki genialnego Stanisława Lema:)

W wyjątkowej, okrągłej przestrzeni SPODKÓW przy użyciu 9 projektorów multimedialnych chcemy wykreować panoramiczną, kosmiczną scenerię. Widz mógłby się zanurzyć i dosłownie odlecieć daleko po za nasz Słoneczny Układ wprost na stacje Solaris. Tego chcemy!!!

Wiemy jak to zrobić, co więcej, wiemy jak to zrobić dobrze, ale do wykreowania totalnie multimedialnej, a raczej kosmicznej rzeczywistości potrzebujemy w sumie 9 projektorów.
2 z nich już mamy, ale zostaje jeszcze 7 szerokokątnych projektorów, które musimy zakupić. Mamy na to część własnych funduszy, resztę próbujemy zdobyć!

Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy chcą działać i działają. Niestety czasami nasze ambicje napotykają bariery nie do przeskoczenia.
I tu potrzebna jest pomoc - wystartowaliśmy z projektem w portalu "crowdfundingowym" polakpotrafi.pl i obecnie szukamy wsparcia i promocji. Po szczegóły zapraszam tu: http://polakpotrafi.pl/projekt/realizacja-kosmicznych-wizualizacji-do-solaris-wg-lema/

Jesteśmy przekonani, że "Solaris" przy użyciu dużej dawki dobrych multimediów w tym konkretnym miejscu (mowa o SPODKACH) może powalić na kolana. Mamy nadzieję że właśnie tak się stanie ;-)

A tutaj film pokazujący pobierznie co i gdzie:

http://www.youtube.com/embed/ZZzDRF4yS_k

pozdrawiamy serdecznie,

zespół Teatru Latarnia z Białegostoku

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 21, 2013, 07:16:35 pm »
No, no - a my tu na młodzież gderamy. :)
W sumie, niewielka kwota, tylko trochę mało czasu.
Szkoda, że nie można anonimowo. Ale może się przełamię.
Jak forumowicze nie dopatrzą się haczyków w regulaminie. ::)
Tote setke abo iwięcej wyleję. Czytam przeleję.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 21, 2013, 10:29:01 pm »
No to trzech dawców już jest... :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 21, 2013, 11:49:28 pm »
Przelałem dwie ście.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 22, 2013, 03:56:37 pm »
Przelałem dwie ście.
VOSM
No ale gdzie?
Samodziałowo?
Czy bez (u nas to tyle co przez) Maźka, któren jeszcze niepogodzony.
Ale obróbka ugniataniem termicznym trwa.
Tymczasem ebałt 5 dawców, nie licząc Stanisława.

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 22, 2013, 04:33:41 pm »
No dobra, sprawa się wyjaśniła.
Maziek dał się ugnieść, choć bestia hartowana izotermicznie.
Nagiął się a nie pękł - że tak to ujmę. :)
Potencjalni dawcy mogą przelać szpik (krwawica-nie), nereczkę, wątróbkę lub inny organ (na konto globala.
Oto i ono:
Maciej Maciejewski
75 1140 2004 0000 3402 3473 1736

Z dopiskiem Solaris.

Myślę, że wpłaty np. do 10- II . Wtedy Maziek miał będzie jeszcze tydzień, na przelew właściwy.
Chyba, co zaleje... :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2013, 04:39:26 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 22, 2013, 08:19:09 pm »
Trochę post factum, bo maziek już podał numer na datki, ale:)
Mnie naszły wątłe pliwości: podoba mi się pomysł, podoba teatr, ludzie -  pomysł szukania pieniędzy miast siedzieć i jęczęć jak jest źle. Super.
Nie podoba mi się: że od wczoraj nie było nikogo z Teatru żeby się jakoś odnieść do wpłaty ob. REM i wyjaśnić, gdzie są jego pieniądze (sądzę po sobie - gdybym gdzieś wywiesiła ogłoszenie z taką prośbą, to obserwowałabym co się dzieje i takiego wpisu nie zostawiłabym bez odpowiedzi) - chyba, że odbyło się to drogą pozaforumową: to przepraszam z góry i z dołu:) i nie podoba mi się, że prawdopodobnie transferuj.pl przetrzymuje pieniądze (w innych miejscach księgowanie jest omalże od ręki) i pobiera za to 2.5% - ale to jakby niezależne od Latarenki:)
Poza tym mam pytanie do slukasa - wyczytałam, że Teatr dostał na pierwsze półrocze 2013  8 tys. stypendium od prezydenta Białegostoku - nie można za to kupić projektorów?:)
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20121227%2FKULTURA01%2F121229733
Chyba, że przy Don Juanie projektory się nie przydadzą, bo to chyba na ten spektakl:) Przepraszam, że tak grzebię w cudzych finansach - więcej nie będę - ale to mi wyskoczyło, kiedy przeglądałam o Was stronki;)
Podzieliwszy się tymi ościami dotrzymam danego, bo podoba mi się pomysł teatru i livowy, by forum dołożyło się do Lema:)
Powodzenia:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 22, 2013, 08:48:51 pm »
Nie takie post faktum  :)
Za wyjątkiem Mębera, któren napęd fotonowy ma chiba...
Pieniądze mogą poleżeć u Maźka.
Najwyżej promila mu nabiją, a niech wie, że szef. :)
Tymczasem popatrzymy, posłuchamy, radary wystawimy...
To jeszcze dwa tygodnie.
Jak się Slukas nie odezwie i ogólnie klimat się zmieni... ::)
Maziek odleje, albo na imprezę integracyjną pierwsza rata będzie. :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 22, 2013, 09:24:29 pm »
Tak, tak, chodźcie dziataki do tatusia...

Ja się podjąłem pośredniczenia. Ja miałem podobne wąty jak Olka, tyle że niczym nie podparte, bo jestem obecnie tak zakręcony, że surfuję wyłącznie po Polskich Normach i innych podobnie przyjemnych miejscach. Niczego więc o sprawie nie czytałem i wąty miałem jedynie poprzez doświadczenie życiowe, które zostawiło trwały ślad rzyciowy. Jednakże ponieważ neurony lustrzane mam najwidoczniej w porządku, to ujęła mnie postawa naszych dzielnych dziewczyn i chłopaków (znaczy Was). Tak więc ja osobiście jestem w danym momencie przekaźnikiem jeno, a sensem przekaźnika jest przekaz. Zanim podejmę osobistą decyzję też bym się chętnie dowiedział tego co wzbudza moje wątpliwości - czy istnieje jakieś zobowiązanie, ile razy te projektory mają się przydać w teatrze, czyje one będą po zakupieniu, jak szybko ten ktoś będzie je mógł upłynnić i co się stanie wówczas z pieniędzmi. Skoro już nadajemy otwartym tekstem. Żeby była tak zwana jasność i nikt nie poczuł się urażony - nie mam żadnych brzydkich podejrzeń, po prostu chciałbym znać sytuację.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 22, 2013, 09:30:44 pm »
Poczytałem o tych projektorach.
Przyzwoite od 3 tysięcy do 10. I wyżej.
Więc te pięć patoli na jeden, półtora. No, dwa.
A reszta?
Zakładam, że ktoś to jeszcze dofinansowuje i chce takiego "wkładu własnego".
Zezbiórki.
Bo, co to może znaczyć?
Projekt zostanie ufundowany jeśli do 00:00 19.02.2013 otrzyma co najmniej 5600 zł wsparcia
Kto ufunduje, co? Czy też, ile dorzuci?
Rozumiem, że powyższe pytania do Slukasa.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 22, 2013, 09:53:30 pm »
Ja jeszcze nie zrobiłam przelewu - to parę sekund. Chcę wiedzieć po prostu czy slukas dba o to co i gdzie wrzuca:)
Może się czepiamy i kłody pod...kiedy wszystko jasne:) Ale podobnie do maźka pomyślałam też: czy te projektory mają być wykorzystane tylko w jednym spektaklu, a potem co? Na strych? Bo to sporo - 9. I : może je wypożyczyć? I wysłać wsparcie na wypożyczenie:)
Po prostu wg mnie nawet te "dwieście" na ulicy nie leży i oprócz fajnego ogłoszenia - należy się minimum kontaktu:) Chociaż to chorera Solaris...co ja o kontakcie bredzę;)
Ceny projektorów - nie sprawdzałam - teraz wklepałam na allegro:
http://allegro.pl/listing.php/search?string=projektor+multimedialny&sourceid=Mozilla-search
Spory rozrzut cenowy.
Co do ufundowania projektu - czytałam wczoraj o tej stronce polakpotrafi.pl - już takie były. Biorą prowizję - ta podobno jeszcze nie - jeno te transferuj.pl, które pośredniczy w płatnościach kasuje 2.5%.  Jeśli nie nazbierają w terminie tej deklarowanej kwoty, to pieniądze wracają do datowników (tutaj: do maźka) i projektu się nie realizuje (nie dostają żadnej kasy). Z tym, że przy rejestracji do polakpotrafi - trzeba zaznaczyć opcję zwrot na konto, bo inaczej ta kwota będzie wisieć na Twoim koncie na ich stronie, by przekazać ją na inny projekt.
Czyli: zbiorą mniej - klapa, pieniądze mają wrócić. Zbiorą dokładną kwotę i więcej - to projekt zrealizowany i dostają pieniądze.
http://mamstartup.pl/wywiady/159/polakpotrafi-pl-kickstarter-po-polsku
I też podkreślam - za maźkiem - nie węszę podstępu, tylko wg mnie wypada odpowiedzieć na pytania z zestawu rozszerzonego;)
EDIT: polakpotrafi bierze już prowizję od zrealizowanych projektów - 8%.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2013, 10:22:44 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

slukas

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 23, 2013, 01:58:41 am »
Witam Was wszystkich serdecznie, dziękuję bardzo za zainteresowanie i już się tłumaczę z tak dużych opóźnień odzewu z mojej strony oraz mam nadzieję, że wyjaśnię wszystkie Wasze wątpliwości.

Skoro kontakt został nawiązany to może kulturalnie i po kolei :)

Na pierwszym miejscu chciałbym wraz z całym Teatrem Latarnia gorąco podziękować Panu Stanisławowi Remuszko za tak szybkie i hojne wsparcie nas najwyższą jak dotychczas kwotą.

Następnie by nie był to tak anonimowy kontakt - dokładniej się przedstawię:

Nazywam się Sebastian Łukaszuk (stąd nick slukas) i w projekcie SOLARIS odpowiadam właśnie za wizualizacje, scenografię (wspólnie z reżyserem - Mateuszem Tymurą) oraz promocję w formie przygotowania materiałów typu ulotki, plakaty i temu podobne. Dodatkowo rejestruję każdy krok pozostałych członków ekipy z kamerą w ręku by już po projekcie zmontować mały dokument (ok. 30min.), w którym zawarty zostanie cały proces przygotowań/tworzenia spektaklu, wizualizacji i muzyki oraz przemyślenia i odczucia całej drużyny. Przykłady moich realizacji możecie znaleźć o tutaj: www.slukaszuk.pl

Wracając natomiast do powodu opóźnień w odpisywaniu - dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy przedstawieniem naszego projektu w białostockim centrum co-workingu - współpracowni (dla ciekawych www.wspolpracownia.pl), które zakończyło się baaaardzo pozytywnie :). Zupełnie inaczej jest nawiązać kontakt z żywym człowiekiem, móc mu spojrzeć w oczy, pośmiać się razem, napić wspólnie kawy i odpowiadać na pytania :). Dalszą część dnia zajęły próby do spektaklu, które na chwilę obecną prowadzone są w białostockiej Akademii Teatralnej. Na chwilę obecną nasi aktorzy przechodzą przez szereg zadań aktorskich, które dotyczą przeszłości każdej z postaci, mają pomóc im przesiąknąć odgrywanym charakterem i naprawdę są olbrzymim wysiłkiem, przede wszystkim psychicznym - obserwowane z boku czasami przypomina jakiś dom wariatów :). Dopiero w tej chwili przy ciepłej herbatce mam czas odpisać - więc do konkretów:

Zupełnie rozumiem obawy przed wspieraniem projektu, który pochodzi od anonimowego (mniej lub bardziej ale zawsze) bytu internetowego (a może to fantom?) i jest to fakt, który chodził nam po głowie na długo przed podjęciem decyzji o starcie projektu. Zdecydowaliśmy się jednak spróbować - i oto jesteśmy.

Tak jak pisała już olkapolka i pytał o to liv - do dokonanych już wpłat nie mamy dostępu i jeśli nie uzbieramy zakładanej kwoty 5600zł - wystarczy, że kwota będzie o złotówkę mniejsza - to nie dostajemy z tego nic a wszystkie wpłaty wracają do darczyńców.

Co do kosztów projektorów - mamy już dwa - kolejny jeden lub dwa planuję zakupić we własnym zakresie, jeszcze jeden uda się pożyczyć + dokładamy wspólnie trochę ponad 4000zł. Do tej kwoty chcemy dozbierać wspomniane już 5600zł aby wzmocnić nasz arsenał. Projektory staną się własnością Teatru Latarnia i nie zamierzamy tego nigdzie sprzedawać - macie na to sto procent gwarancji. Przy robieniu wizualizacji są one niezbędnym narzędziem, jednym z najcenniejszych jakie można posiadać.

O wypożyczeniu myśleliśmy - są tu jednak komplikacje techniczne. Każdy projektor ma swoje parametry. Najistotniejsze dla nas to jasność i kąt świecenia. Przed tworzeniem animacji muszę ustawić caly sprzęt i zdjąć tzw. mapę przestrzeni. Wypożyczenie niesie ze sobą to ryzyko, że na dzień spektaklu nie dostaniemy dokładnie takich samych projektorów jak przy kalibracji co może spowodować rozsypanie się projektu. Z tego powodu próbujemy się zabezpieczyć kupując stały zestaw.

I jeszcze temat dofinansowania Don Juana - te 8tys. od prezydenta nie ma nic wspólnego z SOLARIS. To totalnie inna inicjatywa :). Wierzcie lub nie - takie projekty szybko pieniądze pochłaniają - a zapewniam Was wszystkich, że bardzo rozrzutni nie jesteśmy i np. na złom nie omieszkamy zajrzeć by jakieś perełki odkopać czy to co tylko się da to po ludziach i secondhand'ach załatwiamy.

Generalnie jak przeczytałem, że zorganizowaliście zbiórkę na forum to serce mi urosło - niezależnie od Waszych nadchodzących decyzji muszę to powiedzieć - jesteście wspaniali. Dziękuję bardzo. Dziękujemy wszyscy :)

I na zakończenie dodam jeszcze (trochę wbrew własnym zwyczajom, gdyż generalnie nie publikuję nieukończonych prac) taką zajawkę plakatową - szkic z dzisiaj: (na chwilę obecną trochę jak okładka książki ale może i tak właśnie zostanie)



Obiecuję informować na forum o wszystkich aktualizacjach tak szybko, jak to możliwe :) - nie wykluczone, że i jakieś małe zajawki wideo tutaj podrzucę - nagrania z prób itp. zależnie od zainteresowania  ;).

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam,

Sebastian
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2013, 02:20:06 am wysłana przez slukas »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 23, 2013, 02:26:02 am »
A jużem myśloł, że to mini AmberGuld, i dopiero mnie teroz Óla z Maźkiem dosiądą...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 23, 2013, 02:37:41 am »
No, milusio.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 23, 2013, 09:35:07 am »
No, ja się poczułem przekonany.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).