Autor Wątek: Właśnie przyszło mi do głowy...  (Przeczytany 106800 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpnia 31, 2013, 01:48:41 pm »
Muszę Ci powiedzieć, że ja na Ciebie marnuję  wyłącznie czas wolny, który jako wolny i tak muszę (i chcę) na coś zmarnować. Staram się to robić z przyjemnością i na ogół z Twą pomocą mi to wychodzi (dostrzegam więc dziejową niesprawiedliwość tkwiącą w tym, że Ty marnujesz czas bezcenny). To primo. Secundo - musisz się zdecydować, czy piszesz językiem publicystycznym (jak GW), czy w miarę ściśle (jak zazwyczaj Remuszko) i z jaką taką odpowiedzialnością za słowa. Jeśli bowiem chcesz się spierać rzeczowo i logicznie to nie możesz twierdzić złapany za guzik, że czepiam się słówek. To że milczysz zamiast wyrazić zdanie też nie uchodzi mej uwadze (np. w kwestii dlaczego i czy słusznie aresztowano żonę M.P.)

ad.2 Co ma piernik do wiatraka? Skąd to pytanie? W nawiązaniu do czego? Dlaczego mnie o to pytasz, skoro jak wcześniej pisałem każda piramida finansowa zawsze do pewnego momentu wypłaca środki - bo na tym polega, że coraz więcej zadowolonych klientów zakłada lokaty -> więc jest z czego, do czasu, spłacać starych. Każde oszustwo na ogół wychodzi po pewnym czasie dopiero i wcześniej można o oszuście powiedzieć, że się wywiązywał. Ale odpowiem, co mi tam. Post factum - opierając się na tym co mówiły czynniki na konf. pras. wiemy, że M.P zakupił w całym okresie działalności złota tylko za coś 1,5% wpłaconych środków - mniejsza o procenty - ale to było złamanie umowy z każdym poszczególnym klientem, także z Tobą. Miałeś obiecane w umowie, że za Twe pieniądze będzie w skarbcu gdzieś bryłka złota, niewyodrębniona i niepodpisana, ale będzie. Nigdy jej nie było. Złamanie wprost umowy z Tobą. Po drugie problemy z wypłatami zaczęły się natychmiast po tym, jak wszczęto śledztwo (czyli przestało przybywać nowych klientów) - co pasuje do do stwierdzenia, że A.G. żadnych zakumulowanych środków nie miała - a więc była piramidą finansową. Przecież gdyby miała - to jej majątek powinien być o 600 czy 700 mln zł większy w momencie wejścia służb na konto i do skarbca.

ad.3 Jeżeli Twą wypowiedź można rozumieć jako równoważną temu, że M.P. oszukiwał państwo ale dobrze wiedział, kto mu ile wpłacił - to pełna zgoda.

ad.4 Nie stawiasz w swoich artykułach tezy, że M.P. jest niewinny a kasa znikła? To przepraszam, widocznie niczego kompletnie nie zrozumiałem. W erystyczne sztuczki bawisz się Ty, ale wybacz za porównanie, nazbyt może jaskrawe - są to sztuczki podobne do pomysłu Leppera, aby z trybuny sejmowej nie mówić, że Tusk kradł, tylko pytać, czy nie kradł. Wydźwięk Twoich artykułów jest dla mnie jednoznaczny. Jeśli sądzisz, że użycie słów "prawdopodobnie", "jeśli" itp. to zmienia to muszę Ci wyznać, że nie. Jak również przypomnę, że już kiedyś Ci powiedziałem, że naszą rozmowę traktuję jako gadkę w gronie przyjaciół i nie mam zamiaru owijać w bawełnę co myślę ani brać prawnika w celu wyrażenia myśli. Poszedłem wówczas o krok dalej i zrobiłem sobie stopkę, którą obecnie się podpisuję - SPECJALNIE DLA CIEBIE TO ZROBIŁEM, żebyś nie czepiał się mnie, że mówię "białe" zamiast "szare w stopniu uprawdopodobniającym tezę, że białe". Ale widać nie starczyło.

Skup się na faktach, daj spokój mi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #166 dnia: Października 06, 2013, 11:05:53 am »
Ad pierwszy akapit:
1. Z marnowaniem czasu  na dyskusję z Tobą to był żart, a przynajmniej półżartem/półserio. Rozmowa z Tobą jest dla mnie niemal zawsze czystą przyjemnością, i to wysokiego lotu. Jak lody z "Zielonej Budki" na tle innych lodów :-)
2. Nic nie muszę secundo.
3. Piszę jak piszę, całe życie mniej więcej tak samo.
4. Nie dzielę swej pisaniny na pisaną językiem publicystycznym i pisaną językiem ścisłym.
5. Uważam, że zawsze ponoszę pełną odpowiedzialność za to, co napisałem (nawet będąc pod wpływem).
6. Jeśli się czepiasz, to mogę twierdzić, że się czepiasz.
7. W sprawie aresztowania małżonki pana Plichty milczę z litości dla Ciebie (ponieważ nie tylko nie masz, lecz i nie możesz mieć pojęcia o przyczynach tego aresztowania)
c.d.n.
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #167 dnia: Października 06, 2013, 12:31:15 pm »
Skoro:
5. Uważam, że zawsze ponoszę pełną odpowiedzialność za to, co napisałem (nawet będąc pod wpływem).

To jako, że chcącemu nie dzieje się krzywda... Skomentuję poniższe:

4. Nie dzielę swej pisaniny na pisaną językiem publicystycznym i pisaną językiem ścisłym.

Niestety, bo jakiś procent ścisłych wypowiedzi byłby to postęp...::) I nie miałbyś (Pan) przeciążenia Ceta na sumnieniu... ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #168 dnia: Października 06, 2013, 01:27:08 pm »
Ależ Panie Kju, przecież "nie dzielę" (przekreślony na ukos znak równości) "brak wypowiedzi ścisłych" :-)
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #169 dnia: Października 06, 2013, 01:33:45 pm »
Miewam, niestety, odwrotne, obserwacje... ;)

(A sieciowych dyskusjach ów znak robi się zwykle tak:" =/=".)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #170 dnia: Października 06, 2013, 03:21:25 pm »
To ja coś Panu powiem. Moim życiem BARDZO rządzi przypadek, i mógłbym o tym napisać całą książczynę chyba, a przynajmniej poruszające opowiadanie. Otóż wczoraj, przez przypadek (bo telewizji prawie nie oglądam, z malutkimi wyjątkami) właczyłem swoją wierną Wierę, i patrzę, a tu NA ŻYWO rozpoczyna się walenie po mordach na arcyświatowym poziomie (Powiedkin z Kliczką). Po walce tak byłem zadrelinowany, że z rozpędu włączyłem kompa, aby odszukać mejl Maźka, na który dawno zamierzałem się odszczeknąć, ale - znów przez przypadek - pokazały mi się moje posty OD KOŃCA, czyli od numeru bodaj 2700, i tak mnie to wciągnęło, że przez dobrą godzinę czytałem sam siebie - ZACHWYCAJĄC się urodą, a zwłaszcza precyzją i klarownościa swoich wpisów. Kladąc się spać pomyślałem nawet: - a może, po selekcji, zrobić z tego jakowąś książeczkę - podróżne czytadło kioskowe?
To ciekawe, jak bardzo można różnić się w opiniach o tym samym :-)
sługa
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #171 dnia: Października 06, 2013, 03:41:09 pm »
To ciekawe, jak bardzo można różnić się w opiniach o tym samym :-)

Prawda? ;) Nawiasem mówiąc... Uznając, że Cetarian dalece przesadził z ekspresją w swych ostatnich wypowiedziach, zaczynam jednocześnie uważać, że jego wniosek:
Ewentualnie, w ostatecznej ostateczności (to postulat minimum), załóż na Forum nowy, piąty dział „Rozmowy Maźka ze Staszkiem - „Dz40ls”.
jest - po niejakiej modyfikacji - całkiem rozsądny. Modyfikacja ta to - rzecz jasna - przeniesienie wszystkich tych rozmów(ek), Plichtów, ZUSów, etc. do jednego wątku.

Dodam, że będzie to z korzyścią dla wszystkich, bo wszak łatwiej z jednego wątku zebrać potem materiały do książki ;) - wystarczy wydrukować, przebrać i materiał gotowy... ::)

(Swoją drogą jestem ciekaw ile stron się tego zbierze? 8))
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2013, 03:43:19 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #172 dnia: Października 06, 2013, 04:04:46 pm »
Ja tak nie uważam, a nawet uważam wręcz przeciwnie. Ale:
Hierarchia decydentów:
1. Państwo Lemowie
2. Pan Zemek
3. Moderator(zy), którzy - na moją intuicję - powinni jakoś brać pod uwagę także głos SFL (Szarego Forumowego Ludu)
Ja, gdybym był takim Moderatorem, tobym spytał o to wprost, na Forum :-)
VOSBM
p.s. teraz jadę rowerowo wokół Lasu Kabackiego i wyłączam kompa
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #173 dnia: Października 06, 2013, 09:22:14 pm »
Ad pierwszy akapit: 1, 2, ..., 7
- gdzie są jakieś rzeczowe argumenty na moje rzeczowe stwierdzenia? Dwa co najmniej - że Plichta Cię oszukiwał od początku, bo nie kupił złota za Twoje pieniądze jak obiecał i drugie, że żona Plichty jako członek ścisłego zarządu jest tak samo odpowiedzialna jak Plichta (a formalnie zdaje się nawet bardziej)? Z tym co napisałeś trudno dyskutować, skoro twierdzisz, że nic nie musisz, że piszesz jak piszesz, uważasz (uważasz!), że ponosisz - OK, z wyznaniami wiary nie dyskutuję.

Q, pocałuj się... ;) , please... Nie mam najmniejszego zamiaru spędzić dnia na dzierganiu z gałganków, żeby zaprowadzić jakiś wydumany porządek, który zaraz i tak szlag trafi po paru błyskotliwych wymianach zdań. Pisz do skrzata, masz moje pełne poparcie, a on zapomniał pewnie. Zresztą pewnie w ogóle zapomniał, że istnieje takie forum.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #174 dnia: Października 06, 2013, 10:53:29 pm »
Maźku Kochany,
Przecież ja wyraźnie napisałem, że odnoszę się TYLKO do pierwszego Twojego akapitu oraz że c.d.n. Teraz mam wrażenie, że wolałbyś BEZ tego c.d.n. Jeśli istotnie tak wolisz, to nie będzie tego c.d.n. Na dobranoc zatem: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=3252.
Dobranoc :-)
Staszek
pjes: (07.10.13, 12:35) zaskakujący rozwój wypadków: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=3252, postscriptum
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2013, 01:36:13 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #175 dnia: Października 07, 2013, 10:13:46 am »
Wręcz przeciwnie, spalam się w oczekiwaniu. Z przyczyn humanitarnych powinienem napisać, że nie chcę c.d.n., ale jestem egoistą.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #176 dnia: Października 07, 2013, 03:09:21 pm »
Wbrew pogłoskom skrzat żyje i regularnie tutaj zagląda. Wątek można by przeniesc do Hyde Parku, ale decydujący i ostateczny głos w tej sprawie ma Maziek, bo to Jego barkach spoczywa całe forum.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2013, 03:10:54 pm wysłana przez skrzat »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #177 dnia: Października 07, 2013, 05:27:58 pm »
Brawo, Panie Skrzacie, a dodatkowo raduję się z Pana forumowego znaku życia :-)
z respektem
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #178 dnia: Października 07, 2013, 06:30:15 pm »
Zwątpiłem, jestem robakiem ;) !
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #179 dnia: Października 07, 2013, 06:49:00 pm »
Brawo, Panie Skrzacie, a dodatkowo raduję się z Pana forumowego znaku życia :-)
z respektem
VOSBM

Panie Stanisławie:

dziękuję, pisałem do Pana w sprawie koszulek, ale nie otrzymałem odpowiedzi.

pozdrawiam ciepło,
wz