Autor Wątek: Właśnie przyszło mi do głowy...  (Przeczytany 106231 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #135 dnia: Lipca 18, 2013, 04:45:06 pm »
1. Przypuszczam, że nie jest takim samym śmieciem (dlatego, że kolor skóry jest takim samym twardym faktem fizykochemicznobiologicznologicznym jak 2+2=4), lecz pewien nie jestem, bo żadnego konkretnego przykładu lepszych/równoważnych/gorszych rozwiązań nie podajesz, niestety, i nie mogę ich poddać krytycznym porównaniom wewnątrz mojego wybitnego krytycznego umysłu albo wysłać do znajomych bijologów, fizyków i chemików w celach komparatystyczno-ocennych :-)
2. Zaprzeczam, iżbym upierał się przy wyłącznie jednym powodzie. Może jest ich siedem albo siedemnaście? Mi tylko wydaje się (sądzę intuicyjnie), że powód jest genetyczny (a jeśli to pakiet przyczyn - genetyka dominuje). Co Ci szkodzi: podaj, proszę, lepsze propozycje hipotetycznych przyczyn niepodważanego przez nikogo, zmierzonego i zweryfikowanego zjawiska, że biegacze ciemnoskórzy biegają statystycznie szybciej od biegaczy białoskórych. Nie krępuj się, proszę, puść wodze swej bujnej fantazji i podziel się nią z nami, a przynajmniej ze mną! Ona jest ważniejsza od wiedzy! - mówił pan Einstein.
Staszek 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #136 dnia: Lipca 18, 2013, 05:29:05 pm »
ad.1 Ja też przypuszczam, że możesz mieć rację, ale jak pisałem nie o to chodzi - tzn. wydaje mi się, że w konkretnym wypadku może być tak jak Ty uważasz, że jest u biegaczy, albo tak, jak naszkicowałem wyżej. Takie przypuszczenie jest puste (śmieciowe) bez wykazania konkretnych zależności.

ad.2 Jeśli nie zakładasz, że zawsze jest jeden powód (a takie wrażenie odniosłem ze względu na liczbę mnogą tu i ówdzie) - to stwierdzenie kryjące się w pytaniu czy to prawda, że - jeśli wziąć pod uwagę dużą statystykę - wyraziste korelacje są niezbitym dowodem istnienia jakichś związków typu przyczynowo-skutkowego między skorelowanym? (Ty) jest tożsame ze stwierdzeniem że korelacja statystyczna występuje z jakiegoś powodu (ja). O co więc się ze mną kłócisz? Zakładając, że istnieją związki przyczynowo-skutkowe jest to oczywiste i niczego nie dowodzi (tożsamość).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #137 dnia: Lipca 18, 2013, 05:49:51 pm »
Ale może odniósłbyś się TAKŻE do tego, co napisałem?
S.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #138 dnia: Lipca 18, 2013, 06:05:44 pm »
Ale konkretnie do czego mam się odnieść - pytam, bo wydaje mi się, że odniosłem się kompletnie i wyczerpująco na poziomie ogólnym. Twierdzenie, że istnieją powody różnic statystycznych jest tożsame ze stwierdzeniem, że każdy skutek ma przyczynę (przyczyny). Jeśli chodzi zaś w szczególności o biegaczy to się nie odniosę bo nie mam w tej kwestii żadnej wiedzy. To będzie ta kupa - czy nie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #139 dnia: Lipca 18, 2013, 06:17:56 pm »
Przynajmniej do tego " Co Ci szkodzi: podaj, proszę, lepsze propozycje hipotetycznych przyczyn niepodważanego przez nikogo, zmierzonego i zweryfikowanego zjawiska, że biegacze ciemnoskórzy biegają statystycznie szybciej od biegaczy białoskórych. Nie krępuj się, proszę, puść wodze swej bujnej fantazji i podziel się nią z nami, a przynajmniej ze mną! Ona jest ważniejsza od wiedzy! - mówił pan Einstein."
s
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #140 dnia: Lipca 18, 2013, 06:34:41 pm »
Bóg ich wybrał. Może być?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpnia 16, 2013, 04:39:19 am »
@ maziek
Upewniam się: boski wybór, to jest ta lepsza propozycja?
@ Forum
http://wyborcza.pl/1,75476,14442012,Nigdy_sie_nie_rozladuja_i_nie_rozlacza__bo_energie.html
Oto rozwiązanie dla mojego pomysłu znaczników wielkości połówki pestki słonecznika, przyczepianych na łatwo zawieruszanych przedmiiotach, o którym to pomyśle już tu gdzieś pisałem. Za psi grosz kupuje się w kiosku 10 znaczników oraz stację bazową, i te znaczniki, przyczepione do zapodziewajacych się przedmiotów, odzywają się na rozkaz dany z bazy, identyfikując tym samym zapodziane klucze, portmonetkę, wieczne pióro, cyfrówkę, pilota, etc,   
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpnia 16, 2013, 10:22:05 am »
Boski wybór to nie jest "lepsza propozycja" To jest Ostateczne i Niepodważalne*
Co  do znaczników: czytaj w oryginale - http://phys.org/news/2013-08-wireless-devices-battery-free-technique.html#ajTabs .
Wojsko takie ma od dawna (pasywny radar).


*Chyba, że Bogu się odmieni.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpnia 16, 2013, 10:33:04 am »
No ale są osoby wątpiące oraz wierzące inaczej (jak Mistrz, oraz, z przeproszeniem za tak poufałą bliskość wymieniania, niżej podpisany) i czy to są rozumy II kategorii? Twojego Pana Boga nie ma jak naukowo zweryfikować, a takie geny na przykład dałoby sie twardo i niepodważalnie.
Co do znaczników: ja cały czas boję się, że tak z eteru to za mała moc. Chociaż do dźwiękow nie jest wielka potrzebna chyba?
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpnia 16, 2013, 11:15:51 am »
Kwestia, czy ktoś jest wierzący czy nie, nie ma wpływu na boskie decyzje, podobnie, jak wystaw sobie, kwestia czy wierzysz, iż jutro spadnie deszcz nie ma wpływu na to, czy spadnie.

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpnia 16, 2013, 12:57:40 pm »
Gadasz Nielsem, dobra, ale możemy już? Bo albo zaczniemy rozmawiać serio albo nie zaczniemy w ogóle, ponieważ za niedługo wyjeżdżam na Mazury, pakuję się poilnie i skrupulatnie, i na poważna rozmowę znalazłbym jeszcze chętny czas, a na żarty - teraz racej nie.
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpnia 16, 2013, 01:10:41 pm »
Nie da się poważnie, bo poważna dyskusja wymaga definicji pojęć stanowiących jej przedmiot - a tego starannie unikasz. Dyskusja o tym, że wyraziste korelacje są niezbitym dowodem istnienia jakichś związków typu przyczynowo-skutkowego między skorelowanym jest równoważna dyskusji o tym, że Słońce gdzieś wschodzi...

Murzyni są lepsi, ponieważ mają lepiej położony środek ciężkości: http://www.livescience.com/10716-scientists-theorize-black-athletes-run-fastest.html . Tzn. decydują geny.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpnia 16, 2013, 08:16:54 pm »
Oj, nic nie rozumiecie, kumaci zdawalo by sie ludzie... To po prostu kolejny dowod na ewolucje i selekcje. Murzyni sa szybsi, zeby szybciej uciekac przed policja  ;D
A tak serio, to maja statystycznie lzejsza konstrukcje szkieletowa i wieksze miesnie szybkokurczliwe. Kiedys analizowalem ta kwestie i wyszlo mi, ze statystycznie murzyni sa lepsi w sportach szybkosciowo-wytrzymalosciowych i kulturystyce, i gorsi w typowo silowych (strongman, ciezary, 3-boj silowy) od bialych. Podobnie maja wieksza latwosc w zbudowaniu masy miesniowej z zachowaniem rzezby i definicji niz biali. Warto popatrzec jak sa zbudowani np. lekkoatleci lub bokserzy biali i czarni w tej samej kategorii wagowej: Na oko czarny wyglada na wiekszego, bardziej umiesnionego, mimo ze ma podobna badz mniejsza wage.
Od niedawna poziom sie wyrownuje dzieki postepom medycyny, wiedzy treningowej i dietetycznej.
Widzial ktos tak zbudowanych bialych biegaczy?:


Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpnia 16, 2013, 09:53:47 pm »
Hallo, Poszóstny :-)
Naprzód niech Pan powie to temu młotkowi:
Cytuj
Oj, nic nie rozumiecie, kumaci zdawalo by sie ludzie...

Tiepier: zakładam, że ma Pan rację generalną. Czyli że lata ewolucji/selekcji robią jednak swoje. Zawsze i wszędzie. Zgoda? Zgoda totalna i bezwyjątkowa?
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpnia 17, 2013, 04:11:45 pm »
Oczywiście, i to jak szybko w tym wypadku - kiedy to Murzyni zaczęli po stadionach szport uprawiać?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).