Autor Wątek: Właśnie przyszło mi do głowy...  (Przeczytany 106810 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 13, 2013, 09:38:37 pm »
A jak z tym jest w GB?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 13, 2013, 10:06:46 pm »
Kilka tys. kamer, w tym te ktore mierza srednia predkosc pomiedzy pkt. a i b, rozmieszczone malo sensownie. Przynajmniej na ogol tam gdzie jest kamera, jest znak ostrzegajacy o niej. Problemem jest to, ze te znaki stoja tez tam, gdzie kamer nie ma. Staram sie jezdzic z nawigacja, ktora ostrzega o kamerach. Ci tutejsi debile maja ostry odpal na punkcie przekraczania predkosci i mozna stracic prawko (bez wypadku).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 13, 2013, 10:09:18 pm »
No sam widzisz, co na Ciebie działa ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 13, 2013, 10:17:27 pm »
Rozboj dziala na kazdego. Po sobie sadzac, uwazam, ze kamery zwiekszaja niebezpieczenstwo. Albo czlowiek lypie po poboczach, albo nerwowo i zbyt czesto na predkosciomierz.
Clarkson sie nabijal z kamer w Top Gear. Dal przyklad kilku drog o najwiekszej ilosci wypadkow i spytal ile jest tam kamer. Odpowiedz: 0. Potem dal przyklad b. dlugiego odcinka prostej, szerokiej drogi, gdzie byl ustawiony znak o robotach drogowych, duze ograniczenie predkosci i radar i wyjasnil ze pomimo braku robot i robotnikow stoi to tam nadal, a ludzie wloka sie w korku.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 13, 2013, 10:33:31 pm »
No ale skoro łypiesz, to rozumiem, przekraczasz - tak? Bo jakbyś nie przekraczał, to byś nie łypał, nie? Więc, primo, można zadać pytanie, czy coś innego niż rozbój (jak to nazywasz) podziałało by na Ciebie, żebyś jednak nie przekraczał. Sekundo, skoro w poszukiwaniu kamer nerwowo łypiesz i się wiercisz, stwarzając zagrożenie na drodze jeszcze większe niż samym nieprzestrzeganiem przepisów - to właśnie wynalazek jaki postuluje ob. Remuszko by Cię bardzo uspokoił. Mając czarną skrzynkę na pokładzie (czy permanentnie patrzącego Wielkiego Brata nad sobą) byłbyś całkowicie rozluźniony, wiedząc, że na pewno wszystko się nagrywa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 13, 2013, 11:32:21 pm »
Przekraczam, bo ja sam najlepiej, bedac za kolkiem w danej sytuacji i warunkach wiem jak szybko powinienem jechac, bez patrzenia na szybkosciomierz. Permamentna inwigilacja stwarzala by jeszcze wieksze zagrozenie. Prosty przyklad: Wyprzedzanie na dwukierunkowej. Co jest niebezpieczniejsze, przekroczenie predkosci na przeciwnym pasie ruchu, czy pozostawanie w limicie predkosci, ale dluzej na potencjalnej czolowce?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 13, 2013, 11:41:02 pm »
Boziu, Ty jesteś zepsuty do szpiku kości! Ja też łamię, ale przynajmniej się wstydzę trochę... A może Ty sobie jaja robisz?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 13, 2013, 11:59:40 pm »
Oczywiscie ze sie nie wstydze, bo nie mam czego. W koncu to moje zycie i zdrowie, o samochodzie nie wspominajac ;) jest na linii, wiec to jest dla mnie olbrzymia motywacja do bezpiecznej jazdy. Bezpiecznej, nie znaczy zgodnej z przepisami. Ty Maziek serio odczuwasz wstyd przed samym soba jesli sie nie dostosowujesz sie do przepisow i wymagan, tylko dlatego ze to sa przepisy? Ty to dopiero jestes zepsuty, jak nie przymierzajac zegarek, ktory zbyt dlugo byl w silnym polu magnetycznym i juz nie potrafi dzialac prawidlowo ;)
Przyklad z wyprzedzaniem logiczny?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 14, 2013, 12:19:46 am »
Byłoby TYLKO Pańskie życie i zdrowie na Pańskiej, nie PUBLICZNEJ drodze. Bogu dzięki, istnieje Państwo, które nie pozwoli INNYM robić krzywdy i uchwali - kraj po kraju - KĘSIM elektoniczno-czipowe. Daj Boże dożyć takiego napohybla!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 14, 2013, 12:27:31 am »
Ja też łamię, ale przynajmniej się wstydzę trochę...
Ja w kwestii formalnej;) Jaka jest różnica między łamaniem ze wstydem, a bez niego? Skutki jakieś inne?:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 14, 2013, 12:51:27 am »
Byłoby TYLKO Pańskie życie i zdrowie na Pańskiej, nie PUBLICZNEJ drodze. Bogu dzięki, istnieje Państwo, które nie pozwoli INNYM robić krzywdy i uchwali - kraj po kraju - KĘSIM elektoniczno-czipowe. Daj Boże dożyć takiego napohybla!
VOSM
Pan naprawde nic nie rozumie? Jesli martwie sie o moje zycie i zdrowie, to jest to najlepsza motywacja i sposob na nienarazanie zycia i zdrowia innych. Jest ta motywacja takze nieskonczenie bardziej motywujaca niz 3pkt i 30-60£. A jak tak Panu teskno do zachipowania, to moze Pan sie zachipowac juz teraz. SIEBIE.
Pytanie zasadnicze: Duzo Pan jezdzi jako kierowca? I pytanie drugie: Jakby sie Pan odniosl do do zachipowania i stalej kontroli predkosci i do wyprzedzania na dwukierunkowej?
A jest jeszcze kwestia niemieckich autostrad. Nie maja zadnego ograniczenia predkosci i jakos sie jeszcze Niemcy nie pozabijali do ostatniego. Wszedzie na swiecie sa odcinki drog, przypominajace niemieckie autostrady, wiec...
Zeby nie wyszlo, ze jestem jakims piratem drogowym, przekraczam tylko tam gdzie wiem ze jest to bezpieczne i nienaznacznie. No i uwazam ze sa miejsca, gdzie kamera byc powinna, oczywiscie w polaczeniu z sensownym ograniczeniem predkosci.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2013, 12:56:26 am wysłana przez NEXUS6 »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 14, 2013, 01:01:48 am »
My (demokratyczne Państwo) będziemy łapać i karać takich, którzy łamią Nasze prawo. Będziemy ich eliminować z Reszty (grzywna, więzienie; w skrajności - KS). Taka jest Nasza suwerenna wola. Komu się nie podoba - niech się wynosi poza Nas.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 14, 2013, 01:21:10 am »
 ;D ;D
Jak czesto - niemerytorycznie i nie na temat.
Na takie dictum:
https://www.youtube.com/watch?v=OUccQyt80mQ

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 14, 2013, 01:33:04 am »
Panie Nexusie, uważam, że to Pan nie rozumie mojego gadania z wyższej uogólnionej półki.
1. Państwo jest społeczną współczesną naturą. Tak jak materia czy grawitacja. Nie można od niego uciec.
2. Pan Państwu wisi równo (jako statystyczna jednostka), podobnie jak ja, Liv, Olkapolka czy nawet Maziek. Państwo nie prosi Pana (statystycznej jednostki) o zgodę ani nawet o brak niezgody. Państwo ZMUSZA wszystkich swoich obywateli i innych poddanych (przemocą psychiczną i fizyczną) do postępowania według Jego woli. Moja sugestia, aby Pan się wyniósł gdzie indziej, była żartem. Nie istnieje gdzie indziej.
VOSM    
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie przyszło mi do głowy...
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 14, 2013, 09:30:10 am »
Przykład z wyprzedzaniem jest antylogiczny. Łamanie ze wstydem tym się różni od łamania bezwstydnego, że człowiek czuje się lepszy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).