Autor Wątek: Lemoniada '2013  (Przeczytany 51666 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13406
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #75 dnia: Lutego 08, 2013, 09:55:05 pm »
Tzok doprowadziłeś mnie - w kontekście mojej wymiany zdań z Męberem - do niemalże zgonu z zakaszlania, jako że najwidoczniej od Mębera się zaraziłem i płuca mam podatne...

Kurde Matko Boska, Meber czegoś nie wie, koniec świata idzie, chłopy będą rodziły, a kobity piły i paliły... pseudo Andrzej Morro..
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 08, 2013, 09:59:57 pm »
Dobranoc. Naprawdę. Sorry.
S.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 09, 2013, 12:40:28 pm »
Tzok doprowadziłeś mnie - w kontekście mojej wymiany zdań z Męberem - do niemalże zgonu z zakaszlania, jako że najwidoczniej od Mębera się zaraziłem i płuca mam podatne...
Chodzi o moje pytania Lemoniadowe? :)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #78 dnia: Kwietnia 02, 2013, 06:07:25 pm »
Czy na Forum jest jeszcze choć jeden żywy lepniaczy Lemolub? Czy też wszyscy nawiali po tym, jak pan doktor Sworst ogłosił na stronie krakowskiego Ogrodu Doświadczeń imienia Stanislawa Lema to:
http://www.ogroddoswiadczen.pl/pl.php?s=306
? ? ?
VOSM
pjes: Maziek? Ol? Tzok? Lemolog? Ta Banda Czworga układała pytania...
pjesII: a jaka w tym roku gaudia frequentia - http://www.ogroddoswiadczen.pl/pl.php?s=305
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2013, 10:40:59 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #79 dnia: Kwietnia 04, 2013, 01:01:20 pm »
Niestety moja propaganda wśród znajomych niczym nie poskutkowała, zero wpisów z Poznania. Ale tak czy owak, frekwencja i zainteresowanie bardzo mnie cieszą! :)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #80 dnia: Kwietnia 04, 2013, 01:53:47 pm »
Czy choć jeden członek Bandy Czworga okaże dość kurażu, by PUBLICZNIE wskazać swoje trafne trefne odpowiedzi na 10 pytań II etapu?
Rycerze Mistrza nie czują fier of kompromitejszyn, odwrotnie, są oblizani przez noblistów...
VOSM
pjes: przepraszam Maźka oraz Liva. Maźka jako członka skreślam (jesteś skreślony...), Liva wstawiam (jesteś wstawiony...)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2013, 11:39:22 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13406
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #81 dnia: Kwietnia 04, 2013, 02:03:02 pm »
Komunistyczne metody...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #82 dnia: Kwietnia 04, 2013, 03:14:09 pm »
Ależeco? Jestem ucieszona, że tyle osób wzięło udział w kąkórsie:) Z tym, że mnie nie dziwią odpowiedzi 10/10;) Dziwiłyby słabe wyniki - takie np. 5/10 - w końcu wszystko można sobie posprawdzać w książce:)
Mogę bezkompleksowo i publicznie poszczelać  - nie pamiętam odpowiedzi nawet na swoje pytania;) - proszę się nie sugerować, bo błąd błądzi:
1d, 2b, 3a, 4d, 5c, 6c, 7c,8a, 9d,10d
O to chodziło?;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #83 dnia: Kwietnia 04, 2013, 03:49:09 pm »
Myślałem, że zostaliśmy wymienieni jako wyłączeni z pisania odpowiedzi :). Bez sprawdzania w książce niewiele będę pamiętał, a już w szczególności nie mam zapamiętanych skojarzeń "nr podróży <-> zawartość", ale spróbujmy: 1d, 2c, 3b, 4c, 5c, 6d, 7b, 8a, 9d, 10c

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 04, 2013, 04:54:58 pm »
Jakby co tzoku, to biorę odpowiedzialność na się;) Bo ze St. nigdy nic nie wiadomo;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 04, 2013, 07:49:30 pm »
Liv. Gdzie jest Liv? Widział go ktoś? Na oczy?
VOSM
pjes: jedno z Was 6/10, drugie 8/10. To całkiem niezły wynik, tak z marszu...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2013, 02:54:31 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #86 dnia: Kwietnia 06, 2013, 05:31:34 pm »
Ulegam przemocy narażając się na porutę.
1d, 2a, 3b, 4b, 5c, 6c, 7c, 8a, 8d, 10c
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #87 dnia: Kwietnia 06, 2013, 06:33:07 pm »
E, tam. Jeszcze sprawdzę, ale na oko 9/10. Ściągałeś! Dostaniesz szpicrutą!
VOSM
pjes (18.05.13): http://www.ogroddoswiadczen.pl/pl.php?s=305
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2013, 12:29:01 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 04, 2013, 12:41:54 pm »
Szanowne Zbiegowisko,
XCII rocznica urodzin Mistrza w aspekcie Lemoniadowym zapowiada sie nieźle. Wiadomo już, że finalistów będzie przynajmniej trzydzieścioro, i to z wszystkich stron Polski (choć z wyrazistą przewagą Południa, a na Południu - Krakowa). Dziś lub jutro doktor dyrektor (brzmi omal jak ksiądz dyrektor...) Rafał Sworst ogłosi w tym miejscu http://www.ogroddoswiadczen.pl/pl.php?s=305 ostateczne wyniki II etapu oraz łączną punktację po dwóch etapach, i pozostaje tylko Finał, który rozpocznie się w PanaLemowym Ogrodzie Doświadczeń w niedzielę 8 września w samo południe (patrz Regulamin: http://www.ogroddoswiadczen.pl/pl.php?s=302).
Przymierzamy się, aby po zakończeniu Konkursu jego uczestnicy mogli podstawionym busem podjechać na Salwator z kwiatami i pokłonami. Potem zaś - informuję już całkiem prywatnie - będziemy (my, Staszek) mieli wolne popołudnie i wieczór, i proponuję od razu, aby ewętualni hentni P.T. Forumowicze rozważyli możliwość spożycia wspólnego podwieczorku/obiadu/kolacji przy akompaniamencie swobodnych rozległych pogaduch. Dla jasności: JA STAWIAM, lecz - jako urodzony skąpiec - tylko kawę/herbatę/sok oraz deserowe ciacho/lody (drinki we własnym zakresie).
Uprzejmie proszę także pomyśleć chwilę, czy ktoś nie znałby rozwiązania mego problemu, o którym napisałem na forum swego macierzystego klubu: http://kw.warszawa.pl/forum/nanga__krakow...
Bardzo liczę na obecność przynajmniej autorów pytań: Ol, Liva, Tzoka i Lemologa (choć on akurat ma bardzo daleko...). Przypominam takoż, że w Finale (60 pytań z czterema odpowiedziami) może wziąć udział KAŻDY - bez względu na dotychczasowe uczestnictwo/nieuczestnictwo.
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #89 dnia: Września 04, 2013, 12:34:44 pm »
Ludu Forumowy, ogłaszam zagadkę liczbowo-szacunkową: ile punktów w trzecim etapie tegorocznej Lemoniady zdobędzie jego zwycięzca (lub zwycięzcy, gdyby jakimś cudem zdarzyła się równa liczba punktów)?
Nima Greków, nima ważeń, nima krasnali. Ale będzie niżej podpisany, zapowiedzieli się Ol i Tzok, a nagroda jest tradycyjna: wielka wedlowska z c. o. Radzę zajrzeć pod: http://www.ogroddoswiadczen.pl/pl.php
I wiadomość z ostatniej chwili: pewnie wieczorem na terenie OD zrobimy małe ognisko Ku Czci Mistrza :-)
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )