Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 324453 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #630 dnia: Listopada 28, 2016, 03:38:53 pm »
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=4935

R.

Chciałbym jeszcze podkreślić dalekowzroczny geniusz Maźka & Corp:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=1020.msg48248#msg48248
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2016, 03:44:36 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #631 dnia: Grudnia 16, 2016, 10:27:19 pm »
A co Państwo na to, co się dzieje TERAZ w Sejmie?
Przejmuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #632 dnia: Grudnia 16, 2016, 10:51:14 pm »
Przyznaję, że od dłuższego czasu praktycznie nie oglądam TV (ani tzw. "reżimowej", czyli TVP, ani TVN-u, Polsatu, itp.). Znudziło mnie oglądanie wiecznych politycznych awantur i ciągle tych samych filmów przerywanych reklamami. Jak mam się wypowiedzieć, to poprosiłbym o jakąś rekapitulację.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #633 dnia: Grudnia 17, 2016, 12:48:49 am »
No wiesz, Kju?
Zabili prezydenta, a Ty mówisz, że Ci się znudziło?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #634 dnia: Grudnia 17, 2016, 01:55:56 am »
Nie podpuszczaj ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #635 dnia: Grudnia 17, 2016, 09:27:41 am »
Wydarzenia wprawdzie bez precedensu, ale dziś widzę, że przesadziłem z emocjami. Przepraszam.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #636 dnia: Grudnia 17, 2016, 09:33:11 am »
Ponieważ ja też nie oglądam - to możesz wyjaśnić, jaki było początek zajść czyli O CO CHODZI?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #637 dnia: Grudnia 17, 2016, 02:58:31 pm »
Nadgoniłem zaległości (a raczej podesłano mi link):
http://www.tvn24.pl/bunt-opozycji-w-sejmie-najwazniejsze-informacje,700473,s.html
(Co ciekawe podsyłający był zwolennikiem PiS, czyli - najwidoczniej - streszczenie było obiektywne i jego zdaniem.)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2016, 03:06:22 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #638 dnia: Grudnia 17, 2016, 03:24:13 pm »
Problem jest z tym, o co pytasz: z początkiem. Brak relacji. Dalej wszystko jasne.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #639 dnia: Grudnia 17, 2016, 03:46:19 pm »
Cytuj
Nadgoniłem zaległości (a raczej podesłano mi link):
http://www.tvn24.pl/bunt-opozycji-w-sejmie-najwazniejsze-informacje,700473,s.html
Tiaaa, ta stacja na pewno naświetli sytuację. A nawet prześwietli. Tak świeci, że okular czarny zakładam niczym spawacz.  8)
Cytuj
Problem jest z tym, o co pytasz: z początkiem. Brak relacji. Dalej wszystko jasne.
To tak jak z Big Bangiem.  :)
Mam pytanie do fachowców.
W jaki sposób proponowane rozwiązania obecności dziennikarzy w sejmie naruszają wolność mediów?
Bo od tego się zaczęło, a nikt nie konkretyzuje - same slogany.
Chciałbym konkretnych odpowiedzi. Najlepiej w punktach, bo pewnie więzy i kajdany liczne, skoro aż taka awantura.
Pomijając wszystko jestem pod wrażeniem "zarządzania spontanicznością".
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2016, 04:00:29 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #641 dnia: Grudnia 17, 2016, 04:20:14 pm »
Tiaaa, ta stacja na pewno naświetli sytuację. A nawet prześwietli. Tak świeci, że okular czarny zakładam niczym spawacz.  8).

Napisałem:
(Co ciekawe podsyłający był zwolennikiem PiS, czyli - najwidoczniej - streszczenie było obiektywne i jego zdaniem.)

Czy Twoim zdaniem streszczenie zawiera coś nieprawdziwego? (Pytam bez podtekstów, sam w/w zajść nie śledziłem.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #642 dnia: Grudnia 17, 2016, 05:10:58 pm »
Cytuj
Czy Twoim zdaniem streszczenie zawiera coś nieprawdziwego? (Pytam bez podtekstów, sam w/w zajść nie śledziłem.)
A co nie widać, że relacja jest jednostronna? Kłamstw nie ma - ale są, delikatnie pisząc, luki. Zwłaszcza związane ze "spontanicznością" akcji.
Ta stacja "zachęcała" wczoraj ludzi do manifestacji - czyli miast relacji, zajęła się robieniem polityki. Stąd wyraziłem o niej opinię (którą mam od dawna).
Natomiast rzeczywiście, marszałek zachował się nazbyt nerwowo. Choć takie pajacowanie posła może wkurzyć.
I chyba o to chodziło - nie ten, to następny.
https://www.youtube.com/watch?v=m6rhUPqM7jw
Cóż, wystarczy zerknąć jakie ustawy miano głosować.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #643 dnia: Grudnia 17, 2016, 09:18:06 pm »
I teraz sobie wyobrazcie moja sytuacje rano przestaly dzialac telefon, tv i internet ;) . I nadal nie dzialaja (podobniez do rana maja zaczac ;) ). Mama byla przekonana, ze cos ten-tego zwlaszcza, ze ostatno taka "awaria" wszystkiego to wiecie, kiedy byla ;) . No i wczoraj nisko nad miastem przelecial mysliwiec - tego dotad nie bylo...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #644 dnia: Grudnia 17, 2016, 09:24:22 pm »
To ja na tym tle mam dobrze - internety i telefony ;) na chodzie, w miasteczku spokój (zero jakichkolwiek pikiet czy demonstracji), wszystko idzie normalnym trybem (sklepy czynne, samochody jeżdżą, ozdoby świąteczne świecą). Gdyby nie medialne doniesienia i forumowe wzmianki, nawet bym nie wiedział, że cokolwiek burzliwego się dzieje.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki