Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 321644 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #555 dnia: Lutego 23, 2016, 12:10:24 am »
Uprzejmie melduję a propos
http://forum.lem.pl/index.php?topic=1020.msg62174#msg62174,
że znaleźli się Dobrodzieje-Patryjoci z patykiem, wskutek czego jutro ma dotrzeć na Ursynów kuryer z Krakowi ze stoma egzemplarzamy tej cegły!
R.
pjes: jeden z samej Brukseli (!), ftóren z Kanady (odżywiczonej), a trzeci z beskidzkiej Polski (Kobieta :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #556 dnia: Lutego 23, 2016, 05:31:03 am »
Odpowiedzialny za Ojczyznę patriotyzm polski, zainspirowany ostatnimi bieżącymi doświadczeniami, kategorycznie wymaga, by wszyscy prokuratorzy, jak IPN długi i szeroki, w towarzystwie doświadczonych wyższych oficerów policji pod bronią, złożyli nagłą i niezapowiedzianą wizytę o tej samej 4 nad ranem w stu dwunastu prywatnych mieszkaniach byłych najwyższych dowódców komuszego wojska - po to, by skonfiskować im wszystkie posiadane materiały, ich samych zaś internowałć do czasu orzeczenia sądowego. Z moich informacji wynika, że chodzi nie tylko o komuszych generałów w stanie spoczynku (około 90 zdrajców), lecz i o ponad półł setki pułkowników i popdpułkowników posiadających dziś dostęp do największych tajemnic N ATO i polskich planów nateriałów ściśle tajnych, lecz szkolonych  jeszcze w Moskwie, Zwickau oraz Mińsku.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #557 dnia: Marca 07, 2016, 01:14:56 pm »
Panie, ziszcza mnię się, generałowie już sami odchodzą, Macierenko z konsortesami chyba czyta Forum...
Zainspirowany, posłałem ironiczny tekst na inaczej patriotyczny portal:
http://www.stefczyk.info/blogi/na-moj-rozum/pretensja-obywatelska,16335813735
przekonany, że popukają się w czoło - a tymczasem opublikowali.
Co oznacza, że na przyszłość nie powinienem w takim miejscu żartować. Mamy najwyraźniej różne poczucia humoru i rzeczywistości...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #558 dnia: Marca 07, 2016, 01:40:51 pm »
Jeśli Ty myślisz, że wobec Kaczyńskiego uratuje Cię taka służalcza pisanina, a wobec nas wykręcanie kota ogonem, że to żart był, to się grubo mylisz!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #559 dnia: Marca 07, 2016, 03:14:56 pm »
Traktuję Twe słowa jako żart, bo inaczej musiałbym się obrazić. Ani ja się nie sprzedam, ani nie można mnie kupić - bez względu na moje koszty lub utracone miliony. Świadczy o tym całe moje życie. Wolałbym, między nami mówiąc, być trochę mniej pryncypialny w zasadniczych sprawach, ale nie potrafię. Poślę ci coś a propos na priva, lecz milcz jak grup!
Nowy rzeczowy patriotyczny polski temat jest taki: czy PiS utrzyma się przy władzy do końca kadencji. Jeśli tak - to z użyciem siły czy bez? Jeśli nie - to w jaki sposób zostaną wymuszone wcześniejsze wybory?
Odnośnie do drugiej kwestii, widziałbym takie rozwiązanie w przyszłym zmodyfikowanej konstytucji: Naród ma prawo skrócić kadencję parlamentu poprzez referendum (copyright by SR).
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #560 dnia: Marca 07, 2016, 03:21:25 pm »
Odnośnie do drugiej kwestii, widziałbym takie rozwiązanie w przyszłym zmodyfikowanej konstytucji: Naród ma prawo skrócić kadencję parlamentu poprzez referendum (copyright by SR).
R.
Tylko, że decyzję o referendum podejmuje sejm lub prezydent z senatorami:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #561 dnia: Marca 07, 2016, 03:22:19 pm »
Pjes: ten sam portal dopiero co zamieścił takie moje słowa:

Widoczna wszędzie obecna medialna „akcja przeciwBolkowa” ma wyższy cel. Przypuszczam, że tym celem jest obalenie mitu założycielskiego III RP, czyli wyłamanie nóg Okrągłemu Stołowi. Mebel ten ma okazać się areną tajnych układów Kremla i polskich pezetpeerowskich zaprzańców zawartych z pożytecznymi idiotami solidarnościowymi, na których czele stał agent „Bolek”. W konsekwencji, żyjemy nadal w komuszej niewoli pod butem Putina – tylko nie  zdajemy sobie z tego sprawy…
Otóż jako obywatel-patriota (i starszy człowiek, który był blisko tamtych wydarzeń) pragnę jasno rzec, iż uważam Okrągły Stół za Historyczne Dobro Narodowe, za Dziejowy Polski Skarb - bez względu na to, czy, kto i jaką grę przy nim prowadził.

3. Jako zaś starożytny dziennikarz, z ogromną przykrością obserwuję coraz większą nierzetelność i nieuczciwość wielu informacyjnych programów różnych telewizji. Mogę na ten temat dowodliwie zeznawać przed każdym sądem, ludzkim czy boskim. Przypomnę trzy najważniejsze spośród prymarnych żurnalistycznych zasad: informować o wszystkim (brak tematów tabu); oddzielać informację od komentarza; przedstawiać głos drugiej strony.


http://www.stefczyk.info/blogi/na-moj-rozum/stol-z-powylamywanymi-nogami,16299025174#ixzz42DuwzHEu
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #562 dnia: Marca 07, 2016, 03:28:05 pm »
Ol, chodzi o przyszłą zmodyfikowaną konstytucję, w której parlament/prezydent nie mają nic do gadania, jeśli pod projektem referendum podpisze się 5% uprawnionych do głosowania. Gdybym miał tyle stuzłotówek, ile razy to publicznie proponowałem, to zafundowałbym Ci dożywotni (chodzi o moje życie...) comiesięczny przejazd Pędolino z Katowic na Ursynów i z powrotem :-)
R.
pjes: w wypadku TAKIEGO referendum próg wynosiłby ustawowe 10%
pjes II (arytmetyczny): obliczyć przewidywaną długość życia Remuszki...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #563 dnia: Marca 07, 2016, 04:23:00 pm »
Traktuję Twe słowa jako żart, bo inaczej musiałbym się obrazić.
Słuchajcie no Towarzyszu Obywatelu, nad pewnymi rzeczami to my możemy przejść do porządku dziennego, ale nad pewnymi nie. Czy naprawdę chcecie abyśmy się zaczęli zastanawiać, co to znaczy mianowicie, że możecie się na nas obrazić? Ja Wam już nie raz z serca radziłem - najlepiej od razu się do wszystkiego przyznajcie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #564 dnia: Marca 08, 2016, 10:40:06 am »
Polecam fascynującą rozprawę przed TK - transmisje w IVP, Polsat i TVN
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #565 dnia: Marca 08, 2016, 10:42:04 am »
Streszczaj po trochu, ja wyrabiam PKB. Apropos, czy oglądałeś te dysputę profa i dra anty vs pro ewolucyjną? Ja nie miałem okazji z przyczyn wyjechania.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #566 dnia: Marca 08, 2016, 04:14:37 pm »
oglądałeś te dysputę profa i dra anty vs pro ewolucyjną?

Jakaś pochodna tego?
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/znow-walczy-z-teoria-darwina-nazywam-to-dewolucja,624531.html
Czy może myślą do owego się cofasz?


Bo przyznam, że nie jestem na czasie, a z debat zahaczających o ewolucję ostatnią pamiętam poniższą, ale kreacjonizmu tam nie było:
http://festiwalnauki.edu.pl/spotkania/fizyka-ewolucja-zycie


« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2016, 04:16:36 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #567 dnia: Marca 08, 2016, 07:16:05 pm »
Ob. Remuszko nadał, że gdzieś koło 20 lutego miała się odbyć w tivi dysputa profa Giertycha z drem Ryszkiewiczem w tym temacie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #568 dnia: Marca 08, 2016, 07:29:53 pm »
Bardzo chciałem, lecz okazało się, że ta telewizja jest PŁATNA i na dodatek nie ma jej w tysiąckanałowym pakiecie  JUPISI...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #569 dnia: Marca 08, 2016, 08:12:26 pm »
Czyli dobrze obstawiłem, że pochodna giertychowych harców... To chyba mam:
http://telewizjarepublika.pl/Starcie-cywilizacji-odc-110-201516,video,2219.html#.Vt8U0EDMDK4
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki