Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 324153 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #540 dnia: Lutego 10, 2016, 07:17:50 pm »
Dzięki za uwagi, a na marginesie dodam, że toczka w toczkę niewierzący w szczerość OWP jest także WIEW (WIadomy EWolucjonista). Jenże rzekł, że to zmyłka dla naiwniaków, i prędzej mutukaktus niźli Kaczor Starszy pójdzie na merytoryczne rozwiązanie konstytucyjnego pata.
Że też musiałem czegoś takiego doczekać... A jakbym zszedł PRZED Smoleńskiem, to ile patriotycznego cierpienia zostałoby mi oszczędzone... Mistrz to miał szczęście...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #541 dnia: Lutego 10, 2016, 07:52:42 pm »
http://wyborcza.pl/1,75478,19604622,kukiz-15-i-pis-zaczynaja-majstrowanie-w-konstytucji.html#article_comments.
Wiecie co? Umrę szczęśliwy*, gdy internat przestanie być anonimowy :-)
R.

*Przpomniało mi się, że przed laty w jakimś felietoniku-komentarzyku a propos lustracji czy dekomunizacji wspomniałem, że mój druh z lat młodości Michał Różyczka (obecnie sławny profesor astrofizyk) rzekł, iż umrze szczęśliwy dopiero wtedy, gdy PZPR zostanie uznana za organizację przestępczą. Michał zadzwonił i mówi ponuro: tam nic nie było o umieraniu...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #542 dnia: Lutego 11, 2016, 08:49:35 pm »
Co konkretnie pan pułkownik Ryszard Kukliński (ś. p.) zrobił dla swej Ojczyzny? Przed czym ją ustrzegł, co jej dał?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13392
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #543 dnia: Lutego 14, 2016, 08:08:53 pm »
A jaka jest definicja dania czegoś Ojczyźnie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #544 dnia: Lutego 16, 2016, 12:47:18 pm »
Wobec tego wycofuję drugie pytanie (w zamierzeniu, miało ono ułatwić odpowiedź).
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13392
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #545 dnia: Lutego 16, 2016, 12:54:53 pm »
Tak myślałem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #546 dnia: Lutego 16, 2016, 01:03:59 pm »
Tak myślałem - informuję post factum.
Pozostaje pytanie pierwsze :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13392
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #547 dnia: Lutego 16, 2016, 01:27:00 pm »
Nieporozumienie, widzę, że trzeba łopatologicznie - podaj definicję, co znaczy i jak mierzyć co zrobił dla swej Ojczyzny? Przed czym ją ustrzegł. Pytam oczywiście uprzedzająco, ponieważ wydaje mi się, że nie tylko my nic nie wiemy, ale być może w ogóle taka wiedza nie istnieje - w temacie, czy miało to jakieś konkretne skutki dla ojczyzny. Każda odpowiedź na Twoje powyższe pytanie jest domniemaniem, do którego następnie się swoim zwyczajem przypniesz. Można oczywiście zapytać konkretnie - co zrobił? I odpowiedzieć konkretnie, na miarę ujawnionych (lub celowo wypuszczonych) informacji - przekazał takie a nie inne materiały ówczesnemu doktrynalnemu wrogowi Polski i ZSRR, na przykład plany uderzenia atomowego w zgniły Zachód, plany wprowadzenia stanu wojennego w Polsce itd.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #548 dnia: Lutego 17, 2016, 07:49:36 pm »
Tymczasem ciekawostka:
http://trybuna.eu/unia-europejska-vs-europa-karolinska/
(Chyba tylko Trybuna to zauważyła - ich polityczni koledzy pozostają poza Sejmem, to mogą sobie pozwolić na skupienie na innych tematach niż bieżąca walka o to, czy owo. I jest to b. ciekawe, bo pokazuje o co idzie rozgrywka na forum unijnym. Dlaczego linkuję tu? Zgadnąć nietrudno.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2016, 09:38:21 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13392
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #550 dnia: Lutego 17, 2016, 11:38:37 pm »
W zasadzie tylko pytasz, na jakiej podstawie weszli - ale potem piszesz, że takie numery to pamiętasz z PRL (że bez nakazu). To wiesz że bez nakazu i innej podstawy - czy nie wiesz tylko z góry zakładasz? Masz jakiekolwiek zaufanie do IPN - czy zerowe (np. zakładasz, że rzecz jest sfingowana)?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #551 dnia: Lutego 18, 2016, 10:38:15 am »
Nie wiem, tylko przypuszczam. Chodzi mi głównie o (budzący złe skojarzenia) brak jakiejkolwiek informacji. Cytat a propos z tego samego wydania "Wybiórczej":

Cytuj
RPO zwrócił się do komendanta głównego policji oraz od prokuratora apelacyjnego w Łodzi "z prośbą o przedstawienie wyjaśnień, w tym oceny działań funkcjonariuszy (w szczególności w zakresie podstawy prawnej i ich proporcjonalności w kontekście stawianych zarzutów i odległości czasowej od wszczęcia postępowania w sprawie)".

Sam wpisałem:

Cytuj
Na jakiej formalnej podstawie (śledztwo, sygnatura sprawy, postanowienie, nazwiska decydentów itp.) dokonano tego przeszukania i rekwizycji w prywatnym domu wolnego człowieka w wolnym kraju (w Polsce '2016, w państwie prawnym)?
Nikt nic nie wie. Nikt z tego bezprawia się nie tłumaczy. Żadnych konkretów. IPN (strona internetowa) ani mru-mru. Prokuratura milczy. Milicja/policja również. Co się dzieje? Czy to przygotowywanie gruntu przez PiS pod "odwiedziny" w redakcji "Gazety Wyborczej" albo w prywatnym domu pana Michnika?

Może i przesadzam, ale to mi się zwyczajnie nie podoba jako obywatelowi praworządnego państwa, za jakie wciąż uważam moją Polskę. 

Poza tym (!) aż proszą się pytania odnoszące się do szczegółów "wdowiej akcji handlowej" podanych przez prezesa oraz przez rzecznika IPN.

Kompletnie odrębną sprawą jest wyjątkowo nierzetelny dziennikarsko komentarz publicznej TVP, czyli program "Dziś wieczorem" nadany po głównym wydaniu "Wiadomości" TVP. Dałbym za to nie jedną, lecz trzy "Hieny Roku". O tym aspekcie nie pisnąłem dotychczas ani słowa.

R.


Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13392
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #552 dnia: Lutego 18, 2016, 12:28:39 pm »
Rozumiem, że masz inny (poprzez przejścia) punkt widzenia, ale obiektywnie, jeśli tylko nie podważasz, że Kiszczak miał te kwity - to po pierwsze to było przestępstwo a po drugie o ile rozumiem, że mógł je trzymać w roli polisy dla siebie samego (wersja łagodna) o tyle nie rozumiem, dlaczego kazał je w takim razie odnieść do IPN zamiast spalić po swej śmierci.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #554 dnia: Lutego 19, 2016, 10:02:56 am »
Mam nadzieję, że wczorajszy godzinny seans z paromilionową widownią po głównym wydaniu "Wiadomości" TVP1 to koniec "serialu" albo "akcji". Na zakończenie cytuję zatem fragment swojego komentarza dotyczącego nieznanych faktów:

I pomyśleć, że z Nowym Rokiem postanowiłem, zdegustowany, nie oglądać żadnych serwisów informacyjnych TVP, TVN i :Polsatu... Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.....

2. Absolutnie, ale to absolutnie wszystko, co pokazano we wczorajszym "spektaklu" i na filmie, opisałem - jako bodaj pierwszy w Polsce - 16 lat temu w artykule śledczym "Trup w szafie, czyli akta ">Bolka<". Tekst ten, którego druku odmówiły w 2000. roku "Rzeczpospolita" i "Życie Warszawy", był łaskaw wydrukować wtedy pan Bolesław Wierzbiański w nowojorskim "Nowym Dzienniku" (a może już jego następca, Maciek Wierzyński). Uzupełniony wskazówkami panów sędziów Nizieńskiego i Kauby, ten śledczy tekst ukazał się następnie 10 lat temu - jako pierwszy w Polsce - w książce "Gazeta Wyborcza. Początki i okolice" na stronach 304-312, której trzy wydania rozeszły się w 20 000 egzemplarzy (zeznania podatkowe), a dziś jej resztki dostępne są już tylko u mnie oraz w Bibliotece Narodowej. Panowie Cenckiewicz i Gontarczyk byli wówczas chyba jeszcze studentami, a pan Braun dopiero zbierał materiały do swoich "Plusów dodatnich i ujemnych". Od tamtego czasu ten artykuł wisi na mojej stronie pod linkiem http://remuszko.pl/akta_bolka/bolek.php  Przedwczorajsza rewizja w domu generała Kiszczaka nie wniosła do sprawy ani jednego istotnego szczegółu...
Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,19648109,telewizyjny-spektakl-ktory-mial-pogrzebac-walese-broniacy.html#ixzz40b85JZwA
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )