Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 321682 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #330 dnia: Czerwca 29, 2015, 02:20:15 pm »
Garść cynizmu...

Myślisz, że ci miliarderzy z metaforycznego autobusu tak zaczynali? Lub ich przodkowie?  ;D
Ja bez oporu wskoczyłbym na ich wirtualną kasę. Bo ona się mnoży nie przez zapieprzanie, tylko klikanie myszką. I to przez wynajętych klikaczy.
Ale nie na pomoc społeczną, tu się zgodzę z jej demoralizujacym efektem.
Odpis na inwestycje prorozwojowe. Powiedzmy miliard od każdej kolejnej dziesiątki.
Do wyboru; na badanie kosmosu, rekultywację Sahary etc.
Coś, co tworzyłoby miejsca pracy dla "pechowców". ::)
A wszystko to w imię antycznej zasady, że im człek bogatszy, tym odpowiedzialność za (w tym wypadku świat) większa.
Ostatecznie, nikt nikogo nie zmusza do bogacenia się...aż tak.  :)
Bo końcowo obawiam się, że za te wirtualne dobra jakimi są cienie miliardów na kontach, właściciele tychże zaczną kupować prawdziwe dobra; ziemię, wodę i powietrze.
A wtedy wszyscy jesteśmy w czarnej d... -  Ty też.

Czekajcie... Ja tam jestem gotów zaakceptować ten system... o ile zrobią dla mnie wolne miejsce w tym autobusie. Od biedy może być stojące (najwyżej se na podłodze przycupnę). ;D

A skoro ja tak pomyślałem, to... tu pojawia się pytanie czy owi autobusowi tak nie myślą, znacznie bardziej serio niż ja - i co z tego wynika... Bo jeśli ten system naprrrawdę im odpowiada, to raczej nie będą zainteresowani jego demontażem, ani nawet reformą, łagodnie mówiąc. A możliwości trochę mają...

(Oczywiście: wielu takich autobusowych - zwł. rosyjskich i chińskich - dostało się do autobusu z mianowania w sumie i reprezentuje jakiś szerszy od swojego interes, oczywiście również między pozostałymi będą się trafiać rozmaite słupy i emanacje wolących pozostać w cieniu układów/mechanizmów, oczywiście także ci, którzy doszli do aktualnej pozycji własnymy ręcamy/mózgamy, czy też ją odziedziczyli, mają różnych swoich kolegów, współpracowników, doradców, wspólników itp., z którymi muszą się liczyć, są też powikłani w rozmaite zależności... Ale to i tak robi nam z autobusu góra pociąg pośpieszny...)

Oceniasz mimochodowo - używając słowa gangster.

Przypuszczam, że są tacy, co sądzą, iż to całkiem szacowny zawód. (Ba, z tego co się słyszy, rozmaici członkowie rodzimych mafii sami tak o sobie mówili. Z dumą.)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2015, 05:48:27 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #331 dnia: Czerwca 29, 2015, 03:32:43 pm »
http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,18266921,Jakubas__Ktos__kto_zarabia_powyzej_600_tys__zl_rocznie_.html

Jezu, ale się szarpnął! 40% od nadwyżki powyżej 1644 zł dziennie!! Ale hojne panisko!!!
R.
pjes ad hoc:
Ja bym - bez namysłu ekonomicznego i bez wyrzutów sumiennych - zarządził natychmiast 50% od nadwyżki powyżej 2000 zł dziennie, 60% od nadwyżki powyżej 3000 zł dziennie, 70% od nadwyżki powyżej 4000 zł dziennie oraz 80% od nadwyżki powyżej 5000 zł dziennie
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #332 dnia: Czerwca 29, 2015, 04:48:17 pm »
Lubisz wkładać kij w mrowisko?
I jak, reakcja zgodna z oczekiwaną?  ;)
Hehe, no jakby nie to, ze kawka mi się skończyła i muszę skoczyć po następną do ekspresu, byłby raj. Ale zaraz się podelektuję:)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #333 dnia: Czerwca 30, 2015, 05:19:09 pm »
Cytuj
Ale zaraz się podelektuję:)
I nad padliną patriotyzmu złowrogo zapadła brzęcząca muchami cisza.
Wiadomy, opasany kirem autobus wypełniony ociekającymi tłuszczem zapoconymi pasażerami drapiącymi się nerwowo raz tu raz tam choć głównie po pypciach na bulwiastych nosach po chwilowej znaczonej konsternacją przerwie, ruszył dalej.
Ku swemu przeznaczeniu. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2015, 05:30:58 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #334 dnia: Czerwca 30, 2015, 06:04:25 pm »
Swą propozycję wyłożyłem z intencja patryjotyczną. Ale Prawdziwi Patrioci od takiego Patriotyzmu stronią jak od dżumy albo Grecji :-(
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #335 dnia: Czerwca 30, 2015, 06:47:15 pm »
Zarządziłeś jak typowy patriota - przede wszystkim zabrać bogatym. Ale już komu dać to nieważne.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #336 dnia: Czerwca 30, 2015, 11:25:15 pm »
Cytuj
Ja bym - bez namysłu ekonomicznego i bez wyrzutów sumiennych - zarządził natychmiast 50% od nadwyżki powyżej 2000 zł dziennie, 60% od nadwyżki powyżej 3000 zł dziennie, 70% od nadwyżki powyżej 4000 zł dziennie oraz 80% od nadwyżki powyżej 5000 zł dziennie
A jakby nie chcieli po dobroci oddac, to co bys Pan im zrobil?
@Q
1. No tak, przeca pisalem, system jest zly i niesprawiedliwy, natomiast na pewno nie glupi, bo starannie zaprojektowany i przynoszacy zyski projektantom i jego beneficjentom.
2. I tak i nie. Po czesci historycznie, po czesci praktycznie. Trudniej bylo podrobic, nie rdzewieje, latwe w obrobce, rzadkie a wiec nadajace sie jako srodek wymiany. I tu do Mazka: Wlasnie dlatego ze sie zlota nie uzywa zbyt duzo w przemysle, nadaje sie jako standard dla waluty. Z tym ze pamietajmy, ze nie zloto jest celem, tylko stabilna waluta, ktorej sie nie produkuje bez opamietania, jak to ma miejsce teraz. Teoretycznie, mozna by obwarowac mocno druk pieniadza przepisami prawnymi, ale prawo mozna zawsze zmieniac, a od standardu zlota trudniej odejsc i takie rozwiazanie ma zasieg globalny, o ile jest respektowane, a nie jak zrobily USA, kiedy Francuzi chcieli wymienic dolary na zloto, a Amerykanie wyslali ich na drzewo, pomimo obowiazujacego jeszcze wtedy standardu zlota dla dolara. Przed wojna polski bank emisyjny byl prywatny, a ograniczal go w ilosci emitowanego pieniadza przepis mowiacy, ze co najmniej 1/3(o ile dobrze pomne) pieniadza w obiegu musi byc pokryta w aktywach banku, co w miare dzialalo. Wtedy jeszcze aktywa bankow nie byly takie toksyczne jak teraz i mialo to wiekszy sens.
  Tutaj aktualnie o zlocie, systemie finansowym i Grecji:
http://independenttrader.pl/367,najwazniejsze_wydarzenia_ostatnich_dwoch_tygodni.html
 
  Co do rabowania bogatych: Musimy rozroznic, czy mowimy o majatkach banksterow i podobnych, czy o uczciwie zarobionych milionach. W polsce ludzie maja taka perspektywe (slusznie w wiekszosci przypadkow), ze jak ktos ma wielki majatek to musial go zdobyc nieuczciwie. Natomiast w normalniejszych krajach, o innej historii, to wcale nie musi byc prawda.

@Liv
Nie po to czlowiek zapieprza ciezko, zeby zapieprzac cale zycie, tylko wlasnie po to, zeby pozniej zapieprzac nie musial, tylko klikac myszka, albo lezec na Bahama i dawac innym pracowac na niego. Nie za darmo oczywiscie. No ale jak to Mlynarski spiewal? Przyjdzie walec (sprawiedliwosci spolecznej) i wyrowna.
Zaznaczam z naciskiem, ze mowie tylko o uczciwie zbudowanych fortunach. To jak na przyklad z tym gosciem co wymyslil pejszbuka? Cos pod pare mld $ jest warty, a ze nie nameczyl sie zbytnio oraniem roli, wykuwaniem bron i lemieszy, albo praca na tasmie, to trzeba sk**synowi zabrac co zarobil, bo ma za dobrze? I gdzie te pieniadze trafia? Do budzetu, czyli pod zarzad politykow oczywiscie. Rozumiem, ze wszyscy sie zgadzaja, iz politycy to takie uczciwe i arcymadre bestie, ktore jako anieli czysci, uzyja tych pieniedzy dla dobra ludzkosci? Utworza miejsca pracy, programy pomocowo-rozwojowe, fundusze takie, smakie i owakie, ktore oczywiscie, jak wszyscy widza dzialaja idealnie tak jak powinny.
  Feudalizm jako taki nie byl wcale taki zly. Zamienil sie dopiero w ustroj niewolniczy, kiedy z chlopa niewolnika wlasnie zrobiono. I tak wlasnie dzieje sie teraz, a robia to politycy wraz z banksterami. Glowna cecha niewolnika jest to, ze musi czy chce czy nie, pracowac na swojego pana. Zaoszczedzic i odlozyc nie moze, bo mu inflacja zje oszczednosci, musi wziac kredyt. Ale to nie wszystko, bo przeciez musi tez splacac pozyczki zaciagane na "panstwo" przez politykow. I jego dzieci i wnuki takze sa sprzedawane w niewole. Nie robi tego wolny rynek, ani kapitalizm, tylko demokratycznie wybrani przywodcy i finansowi grandziarze. Member znowu wrzucil kolejny klamliwy artykul, przedstawiajacy degeneracje interwencjonizmu i socjalizmu, jako degeneracje kapitalizmu. No ale coz, kto czyta (i wierzy) w to co jest pisane w Wyborczej, ten sam sobie szkodzi. Moze dla odmiany warto by poczytac jakies publikacje wychodzace z CAS, albo czegos podobnego. Klamstwo powtorzone 100 razy staje sie prawda (pozornie). To jest prawdziwym nieszczesciem, ze politycy steruja recznie gospodarka, ludzie w wiekszosci o ekonomi nie maja pojecia, ale niestety maja prawo glosu, wiec politycy moga im najwieksze nawet glupoty ekonomiczne wtrynic i do wszystkiego przekonac, odwolujac sie do ignorancji i niskich pobudek: "Dajcie mi swoj glos, a ja wydrenuje bogaczy i dam Wam." Jakos jednak tak dziwnie sie sklada ze zawsze po dupie dostaja sredni i biedni, a bogaci (glownie banksterzy) maja sie coraz lepiej.
  Slusznie Liv napisales o egoizmie. Chec osobistego zysku jest w nature ludzka wpisana nierozerwalnie. Dlatego wlasnie kapitalizm dziala swietnie, jesli go panstwo nie psuje. Na wolnym rynku, zeby odniesc sukces i zysk, trzeba dostarczyc ludziom tego co potrzebuja i za co sa gotowi zaplacic dobrowolnie. W ten sposob egoizm zostaje zaprzegniety w sluzbe dobra. Jest to system ktory jest zbudowany w zalozeniach i dostosowany do ludzkiej natury. Oczywiscie nie jest idealny, oczywiscie sa poszkodowani i tacy ktorym gorzej niz innym, ale alternatywe juz widzielismy.  Socjalisci, zwlaszcza w odmianie komunistycznej, ignoruja ludzka nature i zamiast wprowadzac system do niej dostosowany, staraja sie dostosowac czlowieka do systemu ktory sobie uroili. A ze nie kazdy ma nature czlowieka sowieckiego, to trzeba takich delikwentow mniej lub bardziej brutalnie dokrawac i okradac.
 Dla mnie jest trudne do zrozumienia, jak ludzie (nawet inteligentni) po tak wielu latach doswiadczen z socjalizmem w tak wielu miejscach swiata, daja sie dalej zarazac ta umyslowa franca? Moze to tez wynika z ludzkiej natury, z jej innej czesci. Tej, ktora zlodziejowi kaze lakomie patrzec na cudze mienie. Chcialby ukrasc, ale z jednej strony sie boi, wiec sobie wynajmuje gangstera do tego, dla niepoznaki zwanego politykiem. Z drugiej strony wstyd mu przed samym soba, moze nawet tylko podswiadomie, tej swojej zlodziejskiej natury, wiec ubiera ta swoja zawisc i chec okradania w gornolotnie brzmiace hasla i przenigdy sie przed soba i nnymi nie przyzna.
  Trzeba tez wiedziec, ze koncentracja kapitalu bardzo sprzyja rozwojowi gospodarki i technologii. Technologie i naklady na rozwoj i badania sa drogie i tylko miejsca skoncentrowania duzego kapitalu pozwalaja na nie.
  Nastepna sprawa ludzi bogatych: Przeciez oni tak naprawde tylko zarzadzaja tym bogactwem. Miliarder nie odessie swoich miliardow z gospodarki i nie zakopie w piwnicy, tylko bedzie je trzymal w obiegu i inwestowal tam, gdzie bedzie mial kolejne zyski. Moze dawac kapital innym na ich dzialalnosc, moze miec go w swoich firmach, gdzie zatrudnia ludzi, etc., slowem nie zarobi sam, ale zawsze inni zarobia z nim. A ze to jego majatek, to nie bedzie robil takich glupot jak politycy, ktorzy dziela i rozdaja nie swoje.
 Nie, veto! Zmienmy system finansowy, zostawmy pieniadze w rekach uczciwych bogatych, nie niszczmy wlasnosci i wolnego rynku, a wszystkim nam bedzie lepiej w dluzszej perspektywie. Pamietajcie, bracia i siostry  ;) :
Socjalizm wszystkim rowno nosa utrze:
Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #337 dnia: Czerwca 30, 2015, 11:33:22 pm »
Zabrał siłą.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #338 dnia: Lipca 01, 2015, 03:59:26 am »
@ Nex
Cytuj
@Liv
Nie po to czlowiek zapieprza ciezko, zeby zapieprzac cale zycie, tylko wlasnie po to, zeby pozniej zapieprzac nie musial, tylko klikac myszka, albo lezec na Bahama i dawac innym pracowac na niego.
Ależ to nie budzi sprzeciwu. Miałem na myśli klikanie myszką w celu przelewania kasy z jednego funduszu na drugi, czy tam innych instrumentów bankowych. To pracy raczej nie daje.
Ja nie sprzeciwiam się wolnej konkurencji. Problem w tym, że ci megamiliarderzy blokują innych. Często bardziej twórczych i pomysłowych.
Są w stanie. Bardziej się na tym skupiają niż na bogaceniu przez rozwój. Łykają konkurencję, bo tak prościej. To po przekroczeniu progu (jakiego?), zwyczajne pasożyty.
Te nadliczbowe miliardy mógłby zarobić ktoś inny. Ale nie. Bo pan X musi mieć 101 miliard. I pytanie - po co mu? To ważne pytanie.
Wszak nie dla niego, rodziny, dzieci i wnuków. Do tego starczył pierwszy.
Podejrzewam zresztą, że na tej liście "naj" tych prawdziwych NAJ nie ma.
Więc skoro nie odbierać bo nieładnie, to szukając kompromisu , jakaś blokada na przyrost majątku? Jeśli dorobiłeś się 10 miliardów - na przymusową emeryturę. Na te Bahamy. Z obowiązkiem wydawania. Humanitarne?
O, zakaz zarabiania, nakaz wydawania - powinni być zadowoleni :)))
Być może ja o tych banksterach piszę, nie wiem, nie wnikałem z listę autobusowiczów.
Ale z tym szajsbukiem chyba nie trafiłeś. Jakiż to tam pomysł wart miliardy? Podobne projekty były już wcześniej.
Zresztą, o ile pamiętam było ich trzech. Dwóch miało głowę do pomysłów a jeden do interesów. I on akurat wiele nie wymyślił, on tylko to sprzedał.
Zaraz jak pomysłodawcy zrzekli się praw za kilka dolców, nagle portal stał się popularny. Dlaczego ten?
Tamci się bodaj później procesowali nawet, ale dali się spłacić. Koń zrobił się zbyt duży by się z nim kopać.
Cytuj
Trzeba tez wiedziec, ze koncentracja kapitalu bardzo sprzyja rozwojowi gospodarki i technologii. Technologie i naklady na rozwoj i badania sa drogie i tylko miejsca skoncentrowania duzego kapitalu pozwalaja na nie.
Kiedy z linkowanego przez Rema wynika, że właśnie nie inwestują, lub mało inwestują. Wolą gierki okołobankowe. Lub za inna lewaczką powtórzę, niejaką Klein, generują kryzysy lokalne to tu to tam i tylko przerzucają kapitał. Prawdziwe? Nieprawdziwe? Nie wiem.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Doktryna_szoku_%28ksi%C4%85%C5%BCka%29
Ci co inwestują jak piszesz, to podejrzewam średniacy.
Na marginesie, ja im nie zazdroszczę, te dobra co oni mają niewarte zeszłorocznych liści jak dla mnie. Poniekąd żal mi ich.
Oni mi zwisają, niechby i sobie byli, ale boję się że mogą wpływać na moje środowisko. Zupełnie niechcący. Lub chcący.
Dlatego odebrałbym im te zabawki, nie żeby je mieć - żeby wyrzucić na śmietnik.
To niestety tylko ludzie, podejrzewam po części prymitywni. Maszynki do zarabiania. I tylko tym żyją. Cza ich się obawiać jak małpy z kałachem.
Bo po kasie następna żądza to władza. Czasem bywa odwrotnie.
O feudalizmie innym razem, ale sam sobie odpowiedziałeś.
Cytuj
Feudalizm jako taki nie byl wcale taki zly. Zamienil sie dopiero w ustroj niewolniczy, kiedy z chlopa niewolnika wlasnie zrobiono.
No właśnie - ewoluował.
Małe kotki są takie milusie  ;)

« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2015, 04:02:59 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #339 dnia: Lipca 01, 2015, 11:19:32 am »
Po tak wnikliwej, bogatej i precyzyjnej dyskusji sine ira et studio widzę, że należy wprowadzić prawo, które, po upływie vacatio legis 1. ograniczy nieograniczone obecnie bogacenie się jednostek, 2. zmusi miliarderów do przekazania części swego majątku na cele publiczne.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #340 dnia: Lipca 01, 2015, 11:36:51 am »
Cytuj
2. zmusi miliarderów do przekazania części swego majątku na cele publiczne.
Wołają na Ciebie Janosik?  :)
Ja uznaję zasadność zastrzeżeń Nexa - tych;
Cytuj
I gdzie te pieniadze trafia? Do budzetu, czyli pod zarzad politykow oczywiscie. Rozumiem, ze wszyscy sie zgadzaja, iz politycy to takie uczciwe i arcymadre bestie, ktore jako anieli czysci, uzyja tych pieniedzy dla dobra ludzkosci? Utworza miejsca pracy, programy pomocowo-rozwojowe, fundusze takie, smakie i owakie, ktore oczywiscie, jak wszyscy widza dzialaja idealnie tak jak powinny.
I aporopopo przypomniała się historia z XVIII w. "upaństwowienia" majątku po jezuitach.
Na zbożny cel, czyli KEN.
Księgowano, opisywano, wreszcie przekazywano, przekazywano, przekazywano...ze dwa lata to trwało
A gdy w końcu przekazano, okazało się, że większość tego majątku w cudowny sposób wyparowała.
KEN dostał ochłapy.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #341 dnia: Lipca 01, 2015, 12:08:11 pm »
"Dać na cele publiczne". To oznacza sporą część wywalić w błoto. Tak jak spora część czy raczej większość pieniędzy, która jeszcze bierzemy z Unii na "innowacyjność" czy "infrastrukturę" idzie na chodniki, ścieżki rowerowe i temu podobne. Po ich przejedzeniu wszelkie cele publiczne się sypną.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #342 dnia: Lipca 01, 2015, 01:57:54 pm »
Kluczem moim nie jest C0 zrobić z pieniędzmi, tylko CZY ograniczyć/zabrać. Może wymowni Dyskutanci odnieśliby się do tego prostego wyjaśnienia?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #343 dnia: Lipca 01, 2015, 07:29:36 pm »
Problem polega na tym (wg autora, od którego się zaczęło), że indywidua odciągają kasę z gospodarki, a potem na niej siedzą okrakiem. Pieniądze są wyłączone z obiegu. Samo więc zabranie co zmieni? Trzeba je zwrócić do obiegu. W sposób nie przypominający leczenia raka płuc paleniem papierosów.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #344 dnia: Lipca 01, 2015, 08:20:20 pm »
Niektórych problem polega na tym, czy ograniczenie/zabranie jest aksologicznie dopuszczalne.
Nie da się nalać do obiegu z niczego. Naprzód trzeba rozstrzygnąć - teoretycznie - tę kwestię, a dopiero potem - nadal teoretycznie - kwestię dystrybucji janosikowej.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )