Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 324178 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #315 dnia: Czerwca 28, 2015, 08:42:48 pm »
Chodzi o oczyszczenie pola operacji przed wbiciem ostrza w serce, żeby koszuliny nie pokrwawić.
Bo, moim zdaniem, czy nawet czuciem, czyjaś "życiowa aksjologia" to tyle co uczenie nazwany głos sumienia. I tyle żartując powiedziałem - że nie ma on nic do rzeczy. Większość ludzi bowiem głuchnie na głos sumienia, kiedy chodzi o WŁASNE pieniądze, tym gruntowniej, im są one WIĘKSZE. Kiedy ten głos jednak się przebije, to trochę boli, ale nie to jedno w życiu boli. I dlatego moim zdaniem aksjologia, potocznie rozumiana jako pomiar dobra, guzik ma do biznesu. Nieśmiertelne słowa gangstera: "nothing personal, just business".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #316 dnia: Czerwca 28, 2015, 08:58:03 pm »
Miał rację ten gangster, czy nie miał?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #317 dnia: Czerwca 28, 2015, 09:01:42 pm »
Och mój Ty metrze z Sevres... oczywiście, że miał.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #318 dnia: Czerwca 28, 2015, 09:06:13 pm »
A dlaczego tak sądzisz? Podpowiem Ci: dlatego, że tak uważasz. Taki masz pogląd. Taki gust. Inni może uważają inaczej, ale Ty masz zdanie takie, nie inne. To właśnie jest Twoja osobista aksjologia :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #319 dnia: Czerwca 28, 2015, 09:25:09 pm »
A nie. Błąd. Ja go nie oceniam, założyłem jedynie, że był szczery wypowiadając te słowa. Mogę natomiast ocenić taką postawę statystycznie - miał rację (tzn. wiele osób tak uważa, jak on). Ale ocena statystyczna w żadnej mierze nie angażuje mego sumienia, podobnie jak nie angażowałoby go liczenie trupów na wojnie.

Wiesz co się robi koleżkom, co źle podpowiadają?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #320 dnia: Czerwca 28, 2015, 09:42:46 pm »
To spytam wprost: masz jakieś poglądy własne, subiektywne, z zakresu dobro-zło albo piękno-brzydota? Czy tylko informacje statystyczne o poglądach innych osobników?
Zastanów się przed odpowiedzią. Naród słucha i potem pamięta...
R.
pjes: moi kuledzy takim fałszywym prorokom ścinajo co trzeba. A Ty wiesz już, jak brzmi bajka o pieszczotach i porachunkach?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #321 dnia: Czerwca 28, 2015, 09:58:25 pm »
Cytuj
Nieśmiertelne słowa gangstera: "nothing personal, just business".
Cytuj
Błąd. Ja go nie oceniam
Oceniasz mimochodowo - używając słowa gangster.
Chyba, że i tu już się pozmieniało... ???
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #322 dnia: Czerwca 28, 2015, 10:01:19 pm »
Dobra, osobiście nie cierpię gangsterów ;) . Tym niemniej życiowa prawdziwość twierdzenia nie ma związku z plugawością ust, które je wypowiadają.

To zaś do Remuszki: a co Cię obchodzą moje poglądy moralne (a raczej to, co Ci na ich temat deklaratywnie sprzedam)? Tkwisz w błędzie, usiłujesz nie przyjąć do wiadomości, że w biznesie nie mają one znaczenia, szczególnie w ujęciu statystycznym, a przecież takie jest jedynie celowe przy rozmowie globalnej o całym kraju czy tym bardziej świecie. Każdy z np. zatrudniających na śmieciówki kasjerki ma jakiś dobry tekst na uspokojenie sumienia. Może nawet sam weń wierzy. A zresztą nie musi mieć, bo  rzecz właśnie w tym, że stworzyliśmy system, w którym NIE DA SIĘ INACZEJ. Z powodów czysto darwinowskich trzeba rzucać się do gardła i lizać posokę z rozerwanej tętnicy, ponieważ jeśli zatrudnisz na umowę o pracę to zginiesz przygnieciony kosztami a konkurencja zrobi Cię w szmaty. Nie trzeba sobie więc nawet niczego tłumaczyć, sprawa jest prosta - wchodzisz do gry, to włazisz między wrony i MUSISZ krakać jak one. Więc statystycznie wyzysk w kraju kwitnie jak cholera i jest coraz gorzej a nie lepiej (krzywa niby rośnie ale jest więcej osób żyjących poniżej poprzeczki) - choć być może przy liczeniu kasy nie jedna łza (z powodów aksjologicznych) spływa z oka i niejeden czek się wypełnia z darowizną na biedne dzieci.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2015, 10:04:43 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #323 dnia: Czerwca 28, 2015, 10:05:16 pm »
Naprzód spytam wprost POWTÓRNIE: masz jakieś poglądy własne, subiektywne, z zakresu dobro-zło albo piękno-brzydota? Czy tylko informacje statystyczne o poglądach innych osobników?
Zastanów się przed odpowiedzią. Cokolwiek rzeczesz, może być użyte przeciw Tobie. Naród Forumowy słucha i potem pamięta...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #324 dnia: Czerwca 28, 2015, 10:12:36 pm »
Branoc.
Padam na pysk. Jestem chory.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #325 dnia: Czerwca 28, 2015, 10:18:42 pm »
Przedsennie: żądam zakazu reklam "popularnych samochodów w cenie od ćwierć miliona złotych" oraz nagrywanych w mieszkaniach na oko dwustumetrowych zamiast M-4, no,  M-5:-(
R.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2015, 11:28:24 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #326 dnia: Czerwca 29, 2015, 11:30:22 am »
Coś dla P.T. Dyskutantów (Ol zwłaszcza; uważaj, żebyś się nie zakrztusiła, jak ta szefowa MFW):
http://wyborcza.pl/magazyn/1,145325,18259167,Lagarde__Sumienie_kapitalizmu.html
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #327 dnia: Czerwca 29, 2015, 01:29:02 pm »
Oczywiście, że mam poglądy. Zwłaszcza z zakresu piękno/brzydota, ze szczególnym uwielbieniem, te, tfu, uwzględnieniem pań.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #328 dnia: Czerwca 29, 2015, 01:58:19 pm »
Jeśli jesteś pewien, że one (te poglądy) są autentycznie Twoje, prawdziwe, osobiste i prywatne, a nie wdrukowanym w Twoją ostatnią szarą komórkę statystycznym rozkładem opinii innych ludziów - to te poglądy są oparte właśnie na Twojej własnej unikatowej charakterystycznej indywidualnej nienaukowej potoczystej aksjologi. Wiem, że o tym nie wiedziałeś, ale nie mogę dopuścić, aby mój szczery druh żył w takiej strasznej nieświadomości. Myślicie prozą, Yabb :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #329 dnia: Czerwca 29, 2015, 02:15:58 pm »
Ależ ja temu absolutnie nie przeczę, tylko co to ma do oceny gospodarki?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).