Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 325863 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #120 dnia: Listopada 13, 2013, 05:15:30 pm »
O, widzicie, jaki mądry człowiek z Pana Wiesioła !
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #121 dnia: Grudnia 07, 2013, 12:20:03 pm »
http://wyborcza.pl/1,75248,15091820,_Pier____sie__Polsko___Znany_pisarz_komentuje_decyzje.html

Co robić medialnie? Co by Państwo zrobili patryjotycznie na miejscu Lisa, Michnika, Chraboty, czy innego Baczyńskiego? Nic? Odwrotnie? Z komentarzem(ami) odredakcyjnym(i) czy bez?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #122 dnia: Grudnia 07, 2013, 01:52:59 pm »
E nic. Facet usiłuje udowodnić, że jest innej narodowości ;) . Ta Morfina do luftu. Tak do 1/3 budziła zainteresowanie a od 1/3 z musu czytałem, bo tyle kasy wydać na taką grubą książkę i nie przeczytać...

P.S. Poza tym jest pewien drobiazg - nie wiem, cy on przypadkiem nie napisał tego w zamkniętym kręgu swoich znajomych. Bo na oficjalnej jego stronie na Facebooku wpis ostatni ma datę 27 września a inny profil wyglądający na jego jest zamknięty dla osób, które nie są jego znajomymi. To kompletnie zmienia optykę jak dla mnie. Chyba, że jestem aż taka noga z fejsa - co nie wykluczone, bo jakoś nie czuję "chemii" z tym miejscem i dla mnie wszystko tam jest odwrotnie, niż na logikę powinno być. Tzn. wszystko jest na kupie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2013, 02:05:45 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #123 dnia: Grudnia 07, 2013, 03:16:43 pm »
Maźku Kochany, ale przecież nie chodzi o to, co ktokolwiek pisze do zamknietego grona słuchaczy (zgodnie z Twoją genialną definicją chamstwa), lecz o sprawy ogólnodostępne? Chyba że nie doczytałem w "GW" - ale wtedy to "GW" byłaby sprawcą...
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #124 dnia: Grudnia 07, 2013, 03:37:05 pm »
O to mi właśnie chodzi. Czy Twardoch napisał to w miejscu publicznie widocznym, czy też w zamkniętym gronie "znajomych", z którego ktoś wypuścił to na zewnątrz. Ja, jak mówię - zastrzegając się, że z fejsa jestem słaby - takowej wypowiedzi Twardocha, będąc zalogowanym na fejsie, ale nie będąc jego "znajomym", nie widzę.

P.S. Mógł też Twardoch skomentować czyjś wpis (nie na swoim koncie więc) - ale i tu mógł być to wpis ogólnie widoczny - bądź widoczny tylko o ile jest się "znajomym" tego kogoś, kto ten wpis zamieścił.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2013, 04:07:17 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #125 dnia: Grudnia 07, 2013, 04:33:28 pm »
To jest sprawa o kluczowym znaczeniu dla stwierdzenia, czy ktoś jest chamem. Przypominam, że wedle Maźka chamem (w aspekcie wulgaryzmów) jest ten, kto rzuca mięsem nie upewniszy się, że nikomu spośrod słuchaczy nie sprawi to przykrości. Otóż jeśli ten gościu używał wiadomych słów w gronie, które takie obyczaje akceptuje - trudno do śląskiego pana pisarza-prozaika mieć "publiczne pretensje". Jego dom, jego przyjaciele, jego meble, jego życie prywatne. Ale na ulicy (w restauracji, w tramwaju etc.) jest juz inaczej. Nie mam teraz czasu, by to przestudiować, bo zaraz idę na imieniny Barbary, i gdyby ty jakaś Solenizantka była, to ja pozdrawiam serdecznie :-)
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #126 dnia: Grudnia 07, 2013, 04:39:09 pm »
i gdyby ty jakaś Solenizantka była, to ja pozdrawiam serdecznie :-)
Ja być solenizant, ale nie być dziś. Ale pozdrawianie przyjąć i odpozdrowić, jakby Ty była. Dziś.

A może Ślązacy tak mają - są sklęci? http://wyborcza.pl/1,75248,15090321,Kutz_ostro_po_orzeczeniu_SN__Slazacy_powinni_sie_wk___c_.html
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2013, 06:04:59 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #127 dnia: Grudnia 09, 2013, 04:38:24 am »
"y" sąsiaduje z "u". miast a ma być "ą". śpieszyłem się. ale zgrabne :-)
Nie umiem wyszukiwac na Fejsie, może ktoś mógłbyś ŁATWO sprawdzić, czy to było do zamkniętego grona, czy ogólnodostępne?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #128 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:09:27 am »
Podobnież sam zainteresowany oświadczył, że nie będzie udawał, że miało iść w przymkniętym gronie. Że co prawda nie miał zamiaru walić na całą pi...ną Polskę ale, skoro to ktoś wyciągnął to on nie zmienia ani literki. Tzn. tak słyszałem dziś własnym narządem koło ósmej w TVN, ustami chyba Kuźniara, w tle była Wybiorcza z inkryminowanym artykułem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #129 dnia: Grudnia 09, 2013, 12:18:15 pm »
Odkąd przeczytałam o panu T. - zastanawiam się, dlaczego nie napisał swej Morfiny po śląsku...dla braci i sióstr z tego mniemanego narodu?  Tylko wydał to na całą ...oloną Polskę. Niepatriotyczne to takie...przecież można było po śląskim sukcesie przetłumaczyć...na inny...narodowy. Że Ci, którzy mówią po śląsku raczej stronią od wszelkiej kultury? Ups...
Natomiast Kutz - mam wrażenie, że stracił grunt i perspektywę...znaczy chyba nie pamięta jak wygląda ten Śląsk, którym się zachwyca.
Tak, na Śląsku się klnie i w ogóle śląski, który słychać na ulicach jest bardzo wulgarny - pewnie przez fakt, kto go używa - śmieszne, że sporo napływowych. I krojcoków;)
Nie wiem o jakim narodzie mówią panowie, bo tutaj jest doskonały miszung kilku narodowości + napływowi.
No i miałabym kłopot z nickiem;) olkaślązaczkaolka?;))
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #130 dnia: Grudnia 09, 2013, 12:20:45 pm »
Ślązkopolka :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #131 dnia: Grudnia 09, 2013, 12:23:32 pm »
Śląskolka.
Ten naturalny kwadrat, to ode mnie.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #132 dnia: Grudnia 10, 2013, 09:45:14 pm »
@Ol
Ktoś Ci zabrał naturalny kwadrat, więc go (z przekonaniem) przywróciłem.
s.

pjes:
Prymarne nauki odbieramy w dzieciństwie. Kłaniaj się znajomym. Nie siadaj pierwszy przy dorosłych. Przepraszam, dziękuję, dzień dobry, do widzenia. Wyjmij rękę z kieszeni podczas rozmowy. Nie mów z pełną buzią. Przysuń krzesło stryjowi. Nie gestykuluj gdy trzymasz sztućce. Dziewczynki puszczaj przodem. Nie podawaj pierwszy dłoni na powitanie/pożegnanie osobie starszej od ciebie. Itp., itd.
Z czasem i z wiekiem to wszystko się nieco komplikuje (zaproszenia, obyczaje, kolejność czynności, strój, korespondencja etc.), ale proste elementarne reguły szybko wchodzą w krew i są bardzo stabilne. Owszem, pamiętam wyjątek, czyli całowanie dam w rękę, z którym, jako z niehigienicznym zaściankowym polskim cmok-nonsensem, pół wieku temu próbował walczyć arbiter elegantiarum PRL, czyli „Przekrojowy” Kamyczek – no, ale przyjęło się to tylko częściowo.
Dobre maniery nie oznaczają wprawdzie, że ich posiadacz jest dobrym człowiekiem, jednak demonstrowana na co dzień ogólna ogłada raczej pomaga niż szkodzi startującym w życiu młodym ludziom. Francuskie słowa savoir („wiedzieć”) vivre („żyć”)  oznaczają „znajomość (towarzyskiego) życia”.   Dobrze jest mieć taką wiedzę, orientować się, co wypada, a co nie wypada, i w jakich okolicznościach.
Niestety, właśnie tego zdaje się nie wiedzieć nowy Boni, czyli świeży minister cyfryzacji pan Rafał Trzaskowski, który został niedawno przedstawiony Narodowi podczas tzw. rekonstrukcji rządu. Otóż gdybym był premierem Tuskiem, to mógłbym być nowego ministra ojcem, więc tym bardziej zwrócił bym mu uwagę, żeby nie trzymał ręki w kieszeni, przynajmniej podczas oficjalnej prezentacji, bo w Polsce – w odróżnieniu od krajów anglosaskich – taki gest świadczy o okazywanym lekceważeniu i dość czerstwych obyczajach. Żadną miarą nie chcę przez to podważać merytorycznych kompetencji nowego szefa cyfrowego resortu, ale – co do konwenansów – TU JEST POLSKA, panie ministrze, nie Unia Europejska ani Ameryka, i na pańską rękę trzymaną w kieszeni źle patrzyły nie tylko kamery (TVP1 w głównym wydaniu „Wiadomości” wzięła rękę w pomarańczowy owal!), lecz jeszcze parę milionów rodaków-wyborców…
Takie potknięcie (pewnie nieświadome), to jednak wysoka kultura w porównaniu z doprawdy wyjątkowym chamstwem, które publicznie zamanifestował parę dni temu niejaki Szczepan Twardoch – ponoć znany pisarz-prozaik i posiadacz prestiżowego „paszportu >Polityki< za rok 2012” (powtarzam za „Gazetą Wyborczą”). Otóż gdy Sąd Najwyższy ogłosił w wyroku, że naród śląski nie istnieje, rzeczony osobnik (słowa „obywatel” czy „rodak” jakoś nie chcą mi przejść przez gardło), ogłosił w internecie: Pier… się, Polsko!
Jak bronić się przed czymś takim? Ja – nie wiem.
Stanisław Remuszko
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=3382
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2013, 09:53:39 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #133 dnia: Grudnia 10, 2013, 11:10:21 pm »
Remuszko kopalny. Jedyny przedstawiciel rodzaju. Częściowo już skamieniały, choć posiada miękkie miejsca. Często mylnie zaliczany do Homo sapiens. Dymorfizm płciowy silnie zaznaczony. Od człowieka rozumnego trudno odróżnić (no, różnie z tym bywa). Dymi gdy zakląć. Nie gasić wodą, nie rozniecać nim ognia. Klimatyzowane gniazdo buduje na skale. Nie wiadomo jak się rozmnaża, ale z sukcesem. Młode prawdopodobnie nosi w koszyku, z braku torby.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #134 dnia: Grudnia 10, 2013, 11:40:28 pm »
A kopalnego kopa chcesz?
vosm
pjes: kiedyś wyselekcjonuję z Forum takie Twoje polemiczne złośliwie-szydliwe/drwiąco-kpiące arcyperły, wydrukuję je, oprawię w lipne deszczułki obłożone skórką zamszową w kolorze ciemnozielonym, i notarialnie zapiszę nienarodzonym jeszcze XXII-wiecznym praprawnuczkom (płci obojga - zdrobnienie: prawnuczek, l.m.: prawnuczki, celownik: prawnuczkom). Tak oto przejdziesz do Historii :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )