Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 321713 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #90 dnia: Lipca 10, 2013, 08:45:00 pm »
Cytuj
Osobiście nie cierpię Kaczyńskiego
Sprawa na dłuższą polemikę. Sęk w tym, że...nie chce mi się. Teraz przynajmniej. :)
To króciutko i wybiórczo.
Kto skasował ze sceny politycznej Samoobronę i LPR?
Czyim najlepszym przyjacielem teraz jest Roman G?
O narodowców się nie obawiam. J.K. z nimi nie pójdzie. Z wielu powodów. M. in. z tego:
http://gosc.pl/files/12/05/12/795985_kaczynski_PAP_34.jpg
Obecnych skrajników, mam wrażenie, kręci i nagłaśnia właśnie PO. Wie, że odbiorą Pisowi procenty.
A to mogą być ważne procenty.
Cytuj
Natomiast obiektywnie człowiek mieszający w tak wielkim stopniu swoje osobiste problemy z zarządzaniem czymkolwiek wspólnym - powinien być od tego zarządzania odsunięty, ponieważ nie kierują nim przesłanki racjonalne.
Nie widzę związku między początkiem i końcem zdania. Przynajmniej jednoznacznego. Wszyscy politycy mieszają jakoś osobiste problemy z pełnioną funkcją. Tylko nie wszystkich się tak nagłaśnia. Osobiste zaangażowanie nie wyklucza racjonalnego działania.
To, że nie wróżę wielkich szans Pisowi w dobrym rządzeniu, nie wynika z osoby J.K.
Niestety zaplecze, druga linia....cóż.
Przy pierwszym podejściu miał fatalne. Teraz nie wygląda wiele lepiej. Nie umie dobierać ludzi chyba.
Albo ma lichy wybór.
A wiadomo - kadry decydują - nawet w partii wodzowskiej.

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #91 dnia: Lipca 10, 2013, 10:48:04 pm »
Cytuj
Osobiście nie cierpię Kaczyńskiego
Sprawa na dłuższą polemikę. Sęk w tym, że...nie chce mi się. Teraz przynajmniej. :)
Jak zamierzasz polemizować z tym, że nie cierpię Kaczyńskiego ;) ...
Cytuj
Kto skasował ze sceny politycznej Samoobronę i LPR?
Najpierw sami się skasowali a potem wyborcy ich skasowali. Chociaż nie powiem, Kaczyński się przyłożył, gdyby nie wydobył z niebytu i nie wstawił pod jupitery to pewnie żyłyby sobie do dzisiaj. No ale czy to plus? Jeśli nie wyszło mu to mimochodem to by znaczyło,że miał taki plan. No to był on makiaweliczny.
Cytuj
Czyim najlepszym przyjacielem teraz jest Roman G?
Nie wiem? Uważam go za bardzo inteligentnego cynika, więc nie wiem, czy jest czyimś przyjacielem. Tzn. wiem co masz na myśli - ale czy sądzisz, że PO wsadziła MW i Samobron jako szpionów Kaczyńskiemu w objęcia aby go zniszczyć? I za to teraz G ma takich a nie innych przyjaciół? Chyba nie...
Cytuj
O narodowców się nie obawiam. J.K. z nimi nie pójdzie.
Pójdzie nie pójdzie, nie lubisz się zakładać, ale zanotuj ilu jest ich teraz, a ilu będzie jak Kaczyński wygra wybory a w szczególności jeśli porządzi. JA na przykład nie jestem prawdziwym Polakiem według Kaczyńskiego, a oni są, nawet, jeśli zbłądzili.
Cytuj
Obecnych skrajników, mam wrażenie, kręci i nagłaśnia właśnie PO. Wie, że odbiorą Pisowi procenty.
. Może tak, może nie, ale w moim mieście dotąd tego raczej nie było - a teraz daje się zauważyć. Możliwe, że Platforma jest tak potężna, że nakręca ten ruch i to się nie wydaje, aczkolwiek wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Cytuj
Nie widzę związku między początkiem i końcem zdania.
Ja widzę taki, że taka osoba nie będzie się kierowała rozsądkiem lecz uczuciami.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2013, 10:49:54 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #92 dnia: Lipca 11, 2013, 12:58:11 am »
Cytuj
Jak zamierzasz polemizować z tym, że nie cierpię Kaczyńskiego ;) ...
No nie...z tym nie. :)
Nie cierpisz, sprawa jasna. Postać miałem na myśli. Nie fobię. ;)
Cytuj
JA na przykład nie jestem prawdziwym Polakiem według Kaczyńskiego,
Gdyby nie uważał Maźka za dobrego Polaka (bo prawdziwych to nie ma), sam uznałbym, że jest ostatnim baranem. Ale nie sądzę.
Cytuj
ale czy sądzisz, że PO wsadziła MW i Samobron jako szpionów Kaczyńskiemu w objęcia aby go zniszczyć? I za to teraz G ma takich a nie innych przyjaciół? Chyba nie...
Wyglądało, że JK nie cierpi przystawek (dokładniej - nie cierpi LPR, a Samoobroną gardzi)  i chce je skasować. Najpierw Samoobronę z pomocą Giertycha, a potem wchłonąć jego partyjkę. Roman się zorientował i zablokował wcześniejsze autodafe Leppera.
A potem poszedł do wrogów Pisu, a oni czasem się nim posłużą, by wyciągnął jakieś "mięsko" z czasów koalicji, jak cza kaczkę kopnąć.
 Pewnie ma z tego jakieś profity.
Cytuj
Możliwe, że Platforma jest tak potężna,
Wystarczy nagłośnić. Media są potężne. Są w dużego rękach biznesu, a ten jest z Platformą.
Czy raczej, mają wspólnych patronów.
A takiej darmowej reklamy dawno nie widziałem.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #93 dnia: Września 19, 2013, 08:19:12 am »
Taka zabawa - test na obywatelstwo, do którego się pasuje:
http://sreda.org/igra/?lang=en
Wyszły mi Czechy ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #94 dnia: Października 17, 2013, 12:11:13 am »
Dzięki, Mr. Kju. A mnię wyszli Szwedy...
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #95 dnia: Października 17, 2013, 01:20:53 pm »
Ło, jam też Czech. To może wychodzi albo Czech, albo Szwed tylko?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #96 dnia: Października 17, 2013, 01:29:15 pm »
Gdyby ktoś życzliwy i rozumny zechciał towarzyszyć mi telefonicznie (na mój koszt) przy stawianiu kropek po angielsku - może okazałbym się zwykłym Lechem? Bo mojej Kasi wyszedł Rus...
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #97 dnia: Października 17, 2013, 09:43:38 pm »
No, to mamy tu sporą mniejszość - chyba jakaś dotacja się należy :)
- Havranek.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #98 dnia: Października 17, 2013, 10:09:37 pm »
Znaczy Czesi są generalnie na "nie"? Bo tak mi wyszło. Próbowałam dopasować się do olki z polki - i spróbowałam odpowiadać w miarę stereotypowo (jak sądzę) - naród dumny, religijny, uwikłany w politykę...nic z tego...wyszła mi Georgia:)
Dla Polaków pewnie brakuje odpowiedzi: raczej tak/nie;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #99 dnia: Października 17, 2013, 10:16:32 pm »
Jakie raczej tak/nie? Brakuje osobnego kółeczka "Polak" ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #100 dnia: Października 17, 2013, 10:37:11 pm »
Czy przedmówca i przedmówczyni (piepszony gęder!) zaglądali dziś do swych skrzynek pocztowych?
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #101 dnia: Października 17, 2013, 11:25:02 pm »
Analogowej - czy cyfrowej? W analogowej nic, w cyfrowej też nie widzę. Od jutra nie ma mnie do poniedziałku.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #102 dnia: Października 18, 2013, 01:54:47 am »
Papierzowej.
Do poniedziałku? Cusz, strata przedmufcy.
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #103 dnia: Października 22, 2013, 09:25:33 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #104 dnia: Października 22, 2013, 09:48:42 pm »
Remuszko, Wyście się nigdy nie zastanawiali, jak to możliwe, ze wspólnik III Rzeszy* w rozpętaniu i prowadzeniu przez niemal 2 lata II wojny światowej ogólnie, a w szczególe podmiot, który masowo wywoził ludzi na Syberię, do Kołymy i tak dalej w bydlęcych wagonach - nie jest w tej roli wspominany a przeciwnie, uważany za jedno z 3 najważniejszych państw, które tę słuszną wojnę słusznie wygrało? Nic Wam Remuszko nie świta, jak myślicie sobie o stosunku ofiar z DWŚ Stany-ZSRR albo o rurze na dnie Bałtyku? Rurze po 50 żelzanej kurtyny, za którą także z DDR robiono to co robiono? O tym, że SZ Polski jako jedyne nie wzięły, bo miały zakazane, udziału w defiladzie w Londynie po zakończeniu DWŚ? Z czym Wy tu wyjeżdżacie? Stalin zatrzymał wojnę na kilka miesięcy, żeby Niemcy mogli dorżnąć Warszawę... o czym Wy?

*Można powiedzieć warunek konieczny, choć nie wystarczający - bez ZSRR i paktu R-M DWŚ by po prostu nie było.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2013, 09:50:29 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).