Autor Wątek: Konkurs 2012  (Przeczytany 35282 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 2012
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 19, 2012, 10:10:15 pm »
No, Kochani Państwo, wiosna idzie, pora brać się.
Szef Ogrodu Doświadczeń pan doktor świetlisty Rafał Sworst wydrukował cóś koło setki plakatów Lemoniady '2012 i maj kłestrzyn is: kto zechciałby podać mi (niechby na priva lemowego lub prywatnego - remuszko@gmail.com; ja jestem Grobowo Milcząca Dyskrecja) swój adres jakowyś kontaktowy papierowy, a potem, dostawszy na przykład trzy plakaty, zadałby sobie trud organizacyjny i je powiesił w miejscach rozsądnych? Gdzieś wokół siebie? Albo zapłodnił plakatem jakąś medialną redakcję? Poszedłby do liceum lub na uczelnię? No już sam nie wiem, ale jakiś pomysł w celu rozpropagowania Konkursu? W końcu chodzi o Mistrza, a nawet o Jego Opus Magnum... (gdym tak nazwał "Wizję lokalną" i nią zachwycał się oraz rozpływał czołganiem przez pełzanie) -  Pan Lem z właściwą sobie powściągliwością rozpromienił się i rzekł (doskonale pamiętam): - Dziękuję panu za te słowa, bo rzeczywiście bardzo się przyłożyłem...
To jak będzie?
VOSM 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 2012
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 20, 2012, 01:02:25 pm »
Hm...taaak...muszę powiedzieć, że czuję się troszkę jak w czasoprzesunięciu wstecznym z pętlą marcową;) Otóż:
- 15 marca Senior zapytał mnie mejlowo czy może mi coś przesłać - rzecz jasna: zgodziłam się,
- 16 marca rano dostaję informację, że za parę godzin Senior własnoosobowo pójdzie na pocztę.
I tutaj następuje pierwsza czasonieścisłość: gdyż ja przesyłkę dostaję tego samego dnia  - właściwie przed wysłaniem  :-\
Nic to! Cóż, to ta nowoczesna poczta...
"Nic to" -  gdyby nie pieczęcie: otóż znaczki na froncie ostemplowane są z datą 12 marca w Warszawie (no dobrze - najpierw Senior wysłał, później pytał czy może - wielkie mi halo;) - może pytał o następną przesyłkę? któż to pojmie algorytm działań Mębera?), natomiast z tyłu koperty widnieje pieczęć z poczty w...Chełmie z dnia 14 marca...to mnie już wprawiło w niejakie osłupienie...no bo jak? Doprawdy...nie sądziłam, że solarisowy moderator ma takie uprawnienia...aże pocztę biednych userów przekierowują bez Chełm...aby odpowiednie czynniki mogły ją zarchiwizować, opieczętować i dopiero przesłać w świat...niesłychane!;)

Tak, oczywiście - tak dostarczone plakaty powieszę...nie odważyłabym się schować ich do szafy...wszak moderacja czuwa;)
 
P.S. Może te posty konkursowe przenieść z Kwizu do tu: http://forum.lem.pl/index.php?topic=904.0 ? :)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 2012
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 20, 2012, 01:16:35 pm »
Pani Olu Najśląska,
1. ...pytał o następną przesyłkę.
2. Maziek rozgryzł Chełm na ślinę.
3. Poczynając od mojego postu z 15 marca, trzeba OCZYWIŚCIE przenieść te wpisy pod adres wskazany przez naszą PeDeeF, i bardzo proszę P.T. Globalnych o życzliwe uczynienie tego w dogodnej dla Nich chwili.
4. Jeszcze dziś zamieszczę TAM regulamin tegorocznego Kąkursu oraz Kąkursowe Kwestie.
sługa
VOSM
P.S. Wszystkich Forumowiczów proszę też, by wzięli pod łaskawą uwagę, że mamy (my, organizatorzy) wsparcie poniekąd samych państwa Lemów (fundatorzy), a i teleskop na zdjęciu jest prawdziwy :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 2012
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 20, 2012, 03:28:01 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 2012
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 20, 2012, 10:31:14 pm »
Lemoniada* '2012
Szanowne Konkursowiczki i Konkursowicze,
Odpowiedzi na poniższe pytania mają być nie tylko poprawne, lecz poprawne z uwzględnieniem. Czego uwzględnieniem? Ano – „Wizji lokalnej” i „Dzienników gwiazdowych” (zwłaszcza „Podróży czternastej”). Wprawdzie wiadomo, że smoków ani zmoków nie ma, lecz u Pana Lema tu i ówdzie się pojawiają. Wprawdzie wiadomo, że sławny angielski poeta Szekspir żył pięćset lat temu, lecz u Pana Lema mógł zmartwychwstać. Wprawdzie BEM był polskim generałem, lecz u Pana Lema niekoniecznie. Trzeba tak odpowiedzieć na pytania, aby odpowiedzi zgadzały się z tym, co napisał Pan Lem.
Powodzenia : - )
Stanisław Remuszko

1. Czy Encjanie chrapią podczas snu?
A. tak     B. nie     C. czasami      D. nie wiadomo

2. W co grał ze swoimi strażnikami Tichy porwany we Włoszech?
A. w oko     B. w kości     C. w bierki     D. w szachy

3. Jakie słowo gruntownie kojarzy się z Luzanią?
A. luźny      B. mądry     C. sprytny     D. bystry

4. Kim był Finkelstein?
A. astronautą     B. prawnikiem     C. fizykiem     D. filozofem

5. Kiedy Tichy przybył na Enteropię?
A. jesienią     B. zimą     C. wiosną     D. latem

6. Co to jest WYPS?
A. Wysokie Połączenie Starnaków
B. Wyjątkowo Potworna Szajka
C. Wyśniona Prawda Sepulek
D. Wyposażenie Przeciw Strumowi

7. W jakim hotelu zatrzymał się Tichy w Szwajcarii?
A. Hilton     B. Hyatt     C. Sheraton      D. Ritz

8. W którym roku Pan Lem skończył pisać "Wizję lokalną"
A. 1971     B. 1981     C. 1991     D. 2001

9. Zadanie arytmetyczne (do porachowania przy założeniu, że trylion to 10^18, a wszystkie zależności są najprostsze i liniowe): rozsianie biliona chłonków nad hektarem zmniejszy w ciągu jednej doby temperaturę tego terenu o mniej więcej ile stopni?
A. 7     B. 17     C. 27     D. 37

10.
Wiem, że się niebo nie różni od piekła
I na nic owej wiedzy nie zamienię
Niech więc gra w kości nadal trwa zaciekła
A moją resztą niech będzie...
(dokończ):
A. westchnienie     B. istnienie     C. milczenie     D. cierpienie

http://www.ogroddoswiadczen.pl/pl.php

________________________________
...Ależ ta Lemoniada jest świetna! Stanisław Lem był człowiekiem dowcipnym, bawił się słowem, o czym pisze w książce wspomnieniowej jego syn. Jestem przekonany, że obydwaj - ojciec z synem - też by tej nazwie głośno przyklasnęli. Ja ją popieram całą duszą i wszystkimi palcami swoich rozgestykulowanych rąk!
(fragment listu, jaki dostałem od sławnego pana profesora Jana Miodka)
VOSM
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2012, 10:40:56 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 2012
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 21, 2012, 12:07:20 pm »
Nad hektarem czego? Bo co innego hektar Yellowstone, a co innego hektar sałaty  ::)
I ten hektar to fizyczny czy przeliczeniowy?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 2012
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 21, 2012, 12:24:28 pm »
Nie kombinuj Hoko, to jest zadanie zakładające całkowitą tępotę fizyczną liczącego :P ... Myślenie prowadzi w tym wypadku do zguby...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 2012
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 21, 2012, 12:41:43 pm »
Tak sobie jeszcze myślę, że o te podane wartości to się temperatura w ciągu doby potrafi zmienić nawet bez rozsiewania tych, jakimtam, chłonków. To bez dokładnej prognozy pogody się nie obejdzie  ::)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 2012
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 21, 2012, 02:58:00 pm »
Wasz kłopot, Dostojni Starcy w Rozumie, jest taki, że Ci, którzy już odpowiedzieli (wczoraj były to 3 osoby), odpowiedzieli identycznie. To co, plan Be: uzgodnili wyniki między sobą?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 2012
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 21, 2012, 03:14:50 pm »
A skąd. Zerżnęli odpowiedzi ze sciaga.pl.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 2012
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 21, 2012, 03:16:44 pm »
A jaka jest odpowiedź na tej ściądze?
VOSM
P.S. Gdy Maziek liczył próbnie, to z wrodzonego niechlujstwa/lenistwa rąbnął się o parę rzędów wielkości i dopiero za drugim razem mu jako tako wyszło, więc teraz Pana podpuszcza...
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2012, 11:52:51 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 2012
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 23, 2012, 08:02:34 am »
hy hy hy, a to cfaniak  ;D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 2012
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 23, 2012, 09:00:44 am »
Maziek liczył próbnie, to z wrodzonego niechlujstwa/lenistwa rąbnął się o parę rzędów wielkości i dopiero za drugim razem mu jako tako wyszło, więc teraz Pana podpuszcza...
Nie wierz Hoko, żadne stwierdzenie w powyższym cytacie nie jest prawdą... fakt, maziek wyrwany w niedzielę o 8 rano do tablicy najpierw dość długo nie mógł pojąć żądania aby liczyć termodynamikę na dwuwymiarowej powierzchni a nie objętości a potem nie mógł zrozumieć (i do dziś mu się to nie udaje) jak można było tego typu zadanie, tak jaskrawo szkodliwe edukacyjnie, dać na całą Polskę dzieciom do zabawy - w imię Lema... :) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 2012
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 23, 2012, 11:11:47 am »
Za taka krytykę Mistrza powinieneś zostać - przynajmniej - litościwie ścięty. Przecież to sam Pan Lem tak właśnie deprawował fizykalnie (nie: fizycznie!) niewinną dziatwę szkolną w sławnej xiędze "Kontrol Lokalowa" - no, ale jak ktoś tego dzieła w życiu na oczy nie widział, to nic nie poradzę...
Panie Globalny, posyłam Panu na PM moje zdjęcie, które - uprzejmie proszę z kolan - niech Pan łaskawie wstawi u mnie tam, gdzie u Pana widnieje szkielet Brudnego Harrego. Ja jestem bardzo wery old umysłowo i tych tajemnic instalacyjno-edycyjnych już nie ogarnę...
VOSM
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2012, 06:13:09 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )