Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Stanisław Remuszko

Strony: [1] 2 3 ... 505
1
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Lipiec 16, 2018, 05:00:39 pm »

2
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Lipiec 14, 2018, 11:35:24 am »
Cytuj
Obowiązkiem uczciwego polityka jest działanie przede wszystkim na korzyść swego państwa i swego narodu, ta zasada jest stara jak świat.

3
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Lipiec 12, 2018, 12:36:22 pm »
172 wyświetlenia w ciągu 24 godzin.
Dzięki za zainteresowanie :-)

R.
 
pjes: wszystkim dobrze życzę, ale od dziś poprzyglądam się innym wyświetleniom. Stan mojego licznika o 11:35 - 45 459.

4
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Lipiec 11, 2018, 11:25:26 am »
Koniec Świata?

Wprawdzie nie o ósmej, lecz w dwa tysiące osiemnastym roku; zawszeć jakieś odwołanie do ósemki, a przez nią do do Mistrza...
Niby mamy ogóry (w telewizji pokazywali żywego potwora z Loch Ness w Warszawie nad Wisłą!), ale trwający od wiosny coraz intensywniejszy globalno-lokalny koniec świata jest najprawdziwszy.
Od z górą pół wieku oba koreańskie państwa pozostają ze sobą w stanie wojny, ale wszyscy widzieliśmy, jak 27 kwietnia północnokoreański prezydent Kim (do tej pory krwawy tyran) oraz południowokoreanski preezydent Moon (do tej pory marionetka i sługus) przekroczyli w obie strony symboliczną granicę między swoimi państwami, uściskali się serdecznie i złożyli pokojowe deklaracje.
12 czerwca w Singapurze prezydenci Trump i Kim przez bitą godzinę rozmawiali ze sobą w cztery oczy, umawiając się na pełną denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego, a przywódca USA dodał, że rozważy wycofanie wojsk amerykańskich, stacjonujących w regionie od 65 lat.
W Polsce 3 lipca Kornel Morawiecki – legendarny założyciel Solidarności Walczącej, ojciec obecnego premiera oraz poseł na Sejm – udzielił obszernego wywiadu rosyjskiej agencji „Nowosti”, w którym zaapelował do prezydenta Putina i do swojego syna o podjęcie wysiłków na rzecz pojednania i współpracy miedzy Polską a Rosją.
Dzień później, 4 lipca, rozgorzał spór, kto jest I Prezesem Sądu Najwyższego. Wygląda to na pierwszy w powojennej historii naszej Ojczyzny klasyczny kryzys konstytucyjny, skoro stronami konfliktu są najwyższe konstytucyjne władze Rzeczpospolitej.
W samej Rosji, z rozgrywek XXI piłkarskiego mundialu (druga, po olimpiadzie, największa i najważniejsza impreza sportowa świata), odpadli niemal wszyscy niezawodni dotychczas faworyci: Anglia*, Argentyna, Brazylia, Hiszpania, Portugalia, Niemcy (że o Polsce nie wspomnę...). Taki pogrom w historii mundialu nie zdarzył się nigdy.
Gdy piszę te słowa (11 lipca), po bezprecedensowej wielodniowej akcji jaskiniowej, którą śledził cały świat, zbiorowym międzynarodowym wysiłkiem uratowano od śmierci 13 tajlandzkich chłopców. Jak „Apollo-13”...
A tuż-tuż przed nami spotkanie Putin-Trump w Helsinkach 16 lipca. Obaj biegle mówią po angielsku, więc nawet tłumacze nie są niezbędni. Oj, będzie się działo!
                                                                                  Stanisław Remuszko
                                                                                 remuszko@gmail.com

*Zaryzykuję, choć to będzie wiadome dopiero przed północą.

5
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Lipiec 07, 2018, 02:05:40 pm »
Skoro mnie cytujesz:

Cytuj
Pan Suworow ogłosił, że gołębie zabijają dla przyjemności.

a potem twierdzisz że pan Suworow:

Cytuj
nic nie ogłosił

to uprzejmie wyjaśniam, iż słowo "ogłosił" to była moja licencja :-)

poeta

6
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Lipiec 07, 2018, 11:51:00 am »
Bóg jest - głosi Biblia. Moim świętym prawem jest uważać to twierdzenie za prawdziwe lub fałszywe. Ale jeśli powiem, że Bóg jest, i jako dowód podam twierdzenie Biblii, to raczej zostanę obśmiany za niepoprawne rozumowanie. 
Pan Suworow ogłosił, że gołębie zabijają dla przyjemności. Jego święte prawo tak uważać. Ale na słuszność swej tezy nie podał żadnego dowodu. Nie przedstawił żadnego racjonalnego rozumowania. Takie rozumowanie (przesłanki kontrozumowania) przedstawił natomiast pan Hokus: http://www.wiw.pl/biblioteka/encyklopedia/hasla/hierarchia.asp

R.

7
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Lipiec 06, 2018, 06:59:38 pm »
@ Hokus

Świetne pytanie o tę gołębią frajdę :-)

R.

8
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Lipiec 04, 2018, 11:21:51 pm »
Panie Hokusie, nie chcę niczego sprzedawać, miałem na myśli wyłącznie procenty C2H5OH dla kogoś, kto by mi pomógł zrobić prywatne woreczko losujące .

St.Woreczko.

9
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Lipiec 04, 2018, 09:59:09 pm »
Chce Pan mieć ostatnie forumowe słowo w duchowej kąwersacji pod tytułem "ple-ple" albo "pieprzu-pieprzu"?

R.

10
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Lipiec 04, 2018, 08:20:17 pm »
A co do tego mają "srogie patenty"?

R.

11
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Lipiec 04, 2018, 04:06:06 pm »
@ Hokus

Cytuj
w sumie wystarczy

Na co (do czego) wystarczy?

R.

12
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Lipiec 04, 2018, 11:21:56 am »
@ xpil

Cytuj
nie bardzo widzę przejście z wirtualnego worka na realne płytki, za dużo kombinowania.

Uprzejmie informuję, że - wbrew Pana przypuszczeniu - kombinowania nie ma żadnego. Gracz wskazuje woreczkowi ile płytek ma wylosować (jedno kliknięcie), i koniec "kombinowania" :-)
Uprzejmie informuję również, że prawo autorskie/patentowe do takiej postulowanej maszynki losującej NIE MA NIC.

R.

13
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Lipiec 03, 2018, 06:08:31 pm »
Woreczek Online

Zainteresowanym uprzejmie polecam wikipedyczne hasło https://pl.wikipedia.org/wiki/Scrabble, a jeszcze bardziej niezwykle ciekawą pracę http://www.pfs.org.pl/rozne/mgr_andrzejczuk.pdf
Sam chcę stworzyć grę scrabble-online dla dwóch osób, z których jedna siedzi np. na Ursynowie, druga zaś bawi na Mazurach, w Paryżu lub Kalafiorni (w takim miejscu, z którym łączność telefoniczna jest za darmo).
Każdy z graczy dysponuje najwypasieńszym pudełkowym polskim skrablem i układa swoje oraz rywala płytki w realu, na oryginalnej planszy.
Gracze porozumiewają się za pomocą telefonu głośnomówiącego.
Jedyny wspólny czynnik, z którego korzystają obaj gracze, to internetowa aplikacja imitująca woreczek z płytkami-literami. [Rozważyłbym jeszcze wirtualny specjalny zegar, lecz nie szachowy!]
Innymi słowy, mój pomysł sprowadza się do skonstruowania aplikacji tego woreczka.
Procenty gwarantowane :-)

St. Woreczko

14
Forum po polsku / Odp: Lemoniada 2018
« dnia: Lipiec 03, 2018, 05:51:54 pm »
Wprawdzie tegoroczna konkursowa książka opisuje wysiłki zmierzające do zapewnienia pokoju na Ziemi, lecz przecież niemal wszystko dzieje się na Księżycu. Dlatego Konkurs Towarzyszący będzie Księżycowy – w znaczeniu jak najbardziej dosłownym.

Trzeba mianowicie sfotografować Księżyc. Nie namalować, nie opisać, nie wydrukować w 3D, tylko zrobić zdjęcie. Technika fotografowania – dowolna, obróbka w fotoszopie i podobnych aplikacjach – wykluczona. Jedna osoba może przysłać co najwyżej trzy prace. Odbitki papierowe, format minimum 15 x 21 cm. Temat mejla: „Konkurs Księżycowy”, adres: ogrod[at]mim.krakow.pl, termin: do 20 sierpnia 2018.

Z wyjątkiem obróbki/przeróbki/podróbki elektronicznej, uczestnikom zabawy zostawiamy absolutnie wolną rękę, łącznie z użyciem teleskopów czy lornetek. Księżyc na konkursowym zdjęciu może być pierwszoplanowym samotnym głównym bohaterem, ale może też mieć dowolne towarzystwo/tło. Może być przedstawiony niczym Ikar ze słynnego obrazu Piotra Bruegla (wpisz w google). Może być w blasku Słońca, może być zaćmiony, może świecić szarą poświatą. Kompozycja może być wesoła i śmieszna albo posępna i melancholijna, co tam autorowi podchodzi. Może być cienki sierp i pyzata gęba, może być fotografowany nocą i za dnia, może prześwitywać przez las i odbijać się w wodzie. Warto w tym kontekście pamiętać o całkowitym zaćmieniu Księżyca 27 lipca!
Nagrody w konkursie to dwie markowe lornetki. Nikon i Yukon!!!
Życzymy ciekawych pomysłów :-)

http://www.ogroddoswiadczen.pl/konkurs-ksiezycowy-fotograficzny

15
Forum po polsku / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Czerwiec 28, 2018, 08:36:12 pm »
http://wyborcza.pl/7,75400,23608404,kosmiczne-zwyciestwo-japonczykow.html

Dla mnie - kosmiczna bomba! Kudy tam do niej jakiemuś meczowi na jakimś mundialu...

R.

Strony: [1] 2 3 ... 505