Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 622
1
Hyde Park / Odp: Ogóry
« dnia: Dzisiaj o 06:41:03 pm »
Np. nazisci (narodowi socjalisci) na zasadzie odrzucania "goracego kartofla" przez innych socjalistow (lewicowcow) zostali zakwalikowani do prawicy, a nawet skrajnej prawicy. Ekonomicznie i spolecznie program NSDAP byl socjalistyczny, wiec lewicowy.
To spróbujmy ustalić, miedzy sobą, jakie cechy ma postawa prawicowa, a jakie lewicowa. Tu i teraz, bez odwoływanie się do anachronizmów. Bo ja jak czytam "myśli przewodnie" partii w Polsce to muszę sprawdzać, która to pisze, gdyż na czuja nie wiem.

Cytuj
... ktos (chyba Sam Harris) ukul okreslenie "biegun lewicowy" w sensie geograficznym. Czyli stojac na biegunie, wszystko co choc troche odbiega od turbo-lewactwa jest prawicowe, ergo; zle.
Problem w tym, że to nie jest dipol, w którym istnieje biegun lewicowy i prawicowy. Raczej jest tak, że jest klika biegunów "lewych" i kilka "prawych". Więc to porś. Nie orientuje sie jak sprawa teraz wyglada w Polsce, ale lewicowy zachod dostaje pierdolca do kwadratu. Nastepuje teraz to, co zawsze nastepuje w takich razach, czyli lewica zaczyna sie zjadac nawzajem. Odczuli to na wlasnej skorze szermierze wartosci lewicowych, np. Dawkins i Harris wlasnie, kiedys cholubieni przez lewice z racji propagowania ateizmu, nauki i swiatopogladu materialistycznego, a teraz wsciekle atakowani z racji krytyki islamu i oponowania przeciw zbyt wariackim pomyslom postmodernistycznym, scisle osadzonym w marksizmie/gramscizmie. W UK i glownie USA przez ostatnie 1.5 - 2 lata przetoczyla sie fala zamieszek na campusach. Antifa, BLM i pochodne, marksistowscy profesorowie i aktywisci, robili zadymy na wielka skale (demolka, molotowy, etc.) za kazdym razem gdy wyklad mial miec ktos o konserwatywnych pogladach. Skrajna lewica jest przerazajaco agresywna obecnie w tych kregach. Bylo kilka przypadkow gdzie wykladowcy, profesorzy atakowali fizycznie ludzi, po prostu wsciekle sie na nich rzucajac z piesciami, zupelnie niesprowokowani. O studentach i bojowkarzach nawet nie wspominajac.
     Sytuacja na uniwerkach wynika z pomyslu Dutschke "marszu przez instytucje" i z przerazajacej ignorancji mlodszych pokolen akademikow odnosnie historii komunizmu/socjalizmu. Nazistowskie zbrodnie sa dobrze znane i potepiane zgodnie, ale o komunistycznych nikt nic nie wie, albo udaje ze nie wie. W King's College, w barze mieli (moze jeszcze maja) wielka flage sowiecka z sierpem i mlotem i nikt nie ma z tym problemu (sic!), ale gdyby ktos walnal mala swastyke, cale Cambridge dostalo by spazmow i ktos stracil by prace a moze nawet dostal wyrok! Jedna z czolowych politykow partii lejburzystow, Diane Abbott otwarcie w TV bronila Mao, twierdzac ze zrobil wiecej dobrego niz zlego i doprowadzil kraj do swietlanej przyszlosci.

Tu jest ciekawy test wartosci politycznych. Zapewne niezbyt miarodajny, ale zrobic mozna. Mi wyszlo , ze jestem prawie wszedzie w centrum, oprocz wolnosci, gdzie mam silne wskazanie na taze:
http://8values.m4sk.in/   PO POLSKU
https://8values.github.io/ PO ANGIELSKU
[/quote]

2
Hyde Park / Odp: Ogóry
« dnia: Dzisiaj o 08:55:37 am »
Nie wiem jak jest w innych krajach ale w Polsce tak mi się wydaje, ze podział na lewicę i prawicę w ogóle nie istnieje. Teoretyczna prawica jest bardziej lewicowa i populistyczna od tow. Gomułki a teoretyczna lewica odwrotnie, przy czym rozziew między hasłami a czynami przestał już być rozziewem a zaczął być próżnią kosmiczną. Oba określenia pozostały jedynie jako relikt w rodzaju obraźliwego epitetu na zasadzie "ty lewaku" - "a ty masz krzywe nogi". A o co chodzi to nie wiadomo. Próbowałem kiedyś zrozumieć, dojść sedna, co to "lewak" skoro tak często pada to słowo. Nie byłem w stanie.

3
Hyde Park / Odp: Ogóry
« dnia: Grudzień 15, 2017, 07:42:43 pm »
Możliwe, że na pewnym poziomie inteligencji, jakkolwiek równo jest on dany lewicy i prawicy, nawet (a może własnie dlatego) prawicy trudno w dyskursie akademickim uzasadnić słuszność racji ;) . Choć osobiście przypuszczam co innego - lewakiem dla prawaka jest każda osoba mająca wątpliwości, tak więc cały środek pomiędzy niemającymi wątpliwości lewakami i prawakami to jest też lewica.

4
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Grudzień 02, 2017, 09:48:12 pm »
Masz rację. Wszystko jedno, co się nagrywa :) .

5
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Grudzień 02, 2017, 09:47:09 pm »
Co za czasów człek dożył...

6
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Grudzień 01, 2017, 08:05:52 pm »
Lieber Augustin - nie ma znaczenia czy sygnał jest stabilny czy nie. Po prostu pulsar daje jakiś wzór, tak jakby powiedzmy ktoś nadawał muzykę. A kilka osób w różnych odległościach od głośnika nagrywało tę muzykę na magnetofon. Potem te osoby porównają nagrania i wyjdzie im, że nieco dłuższe były niektóre nuty, ale u każdego inne. Mianowicie im dalej od głośnika, tym późniejsza w utworze nuta była wydłużona.

Co do modelu "kulkowego" - moim zdaniem jest to model, który w pewnych okolicznościach jest bardzo dobry, a w innych bardzo zły. Jeśli elektron leci przez kliszę jądrową to zostawia ślad jak kulka. Jeśli padnie na nią prostopadle, będzie to punkt, a jeśli jakoś skośnie to pozostawi tunel. Jak każda przyzwoita kulka. Z drugiej strony tym modelem nie da się wytłumaczyć faktu, że jeśli wystrzeliwujesz elektrony po jednej sztuce w kierunku podwójnej szczeliny, to powstaje za nią obraz interferencyjny (prążki). Kulka nie może sama ze sobą interferować bo prowadzi to do absurdalnego (w obrębie modelu "kulkowego") wniosku, że kulka się rozdwoiła i przeszła przez dwie szczeliny.

Z tego powodu  połączono te dwie teorie w dualizm korpuskularno-falowy. Trudno powiedzieć, czy model kulkowy miesza w głowach dzieci. Jest dostosowany do ich percepcji. Z drugiej strony jeszcze powiedzmy zaledwie 100 lat temu tego mniej więcej rodzaju były najwyższych lotów teorie naukowe. Trudno powiedzieć jaki odsetek ludzi w ogóle jest w stanie zrozumieć (objąć umysłem) coś więcej. Ja na przykład nie bardzo. Owszem znam w popularnym przekładzie te bardziej zaawansowane teorie ale pierwszeństwo przed bajkami o krasnoludkach mogę im dać jedynie dlatego, że ufam nauce jako takiej, a nie dlatego, że to rozumiem tak dogłębnie jak rozumiem, że 1+1=2.

7
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Listopad 26, 2017, 10:21:14 pm »
E tam.

8
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Listopad 24, 2017, 01:17:10 pm »
Lieber Augustin połączenie wielu zegarów atomowych w celu jeszcze lepszego odmierzania czasu funkcjonuje już od dawna więc jak to technicznie zrobić (te połączenia, synchronizację itd.) to już wiadomo. Zastanawiam się natomiast czy odpowiednio czuły zegar atomowy nie wykryłby nieregularności w rytmie pulsara w chwili przejścia fali (przez zegar).

9
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Listopad 22, 2017, 09:29:48 pm »
Splątaniem nie można natychmiastowo przesłać informacji.

10
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Listopad 22, 2017, 08:58:31 pm »
Jeśli masz tych zegarków kilka i cały czas porównujesz ich odczyt to gdyby one były dla uproszczenia w jednej linii ze źródłem fal, to najpierw różniło by się "tykanie" pierwszego od źródła z pozostałymi, potem drugiego z pozostałymi itd.

11
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Listopad 22, 2017, 09:02:30 am »
Mniejsza z Macierewiczem i tym drugim.

Tak masz racje, jest taki koncept, żeby użyć tylko zegarów, bez mierzenia żadnych odległości czy efektu Dopplera. Dwa oddalone od siebie zegary leżące na jednej linii ze źródłem fal będą miały zaburzenia chodu o takim samym przebiegu i z różnicą wystąpienia taką, jak różnica czasu przejścia fali w jednym i drugim. Dość skomplikowane, bo wszystkie zegary na ziemi będą miały to zaburzenie i w związku z tym wszystkie przestawią się o ten sam czas, tylko w nieco innym momencie. Wykryć to można porównując zapisy tylko z powodu, że nie ma do czego porównać poza tymi właśnie zegarami jest to trochę kwadratura koła, ale ponoć do obejścia. Co do czułości to nie znam liczb, ale jak dotąd nie słyszałem o takim eksperymencie, widocznie uznawano ją za zbyt małą.

12
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Listopad 21, 2017, 12:21:38 pm »
Tego pana z Twojego obrazka nie znam, ale mamy naszego.P.S. Tym niemniej niech rzeczy dziejące się wśród pełzaków na powierzchni Ziemi nie przesłonią nam wspaniałego, a moim zdaniem w gruncie rzeczy niezauważonego przez świat faktu: oto pierwszy raz zarejestrowaliśmy w naszym Układzie przybysza z gwiazd, który nie jest fotonem, cząstką elementarną bądź falą grawitacyjną lecz ciężkim kawałkiem materii. I jak to cudownie brzmi "bądź nie jest falą grawitacyjną" - którą przecież z takim trudem i finezją zarejestrowano po raz pierwszy 2 lata temu... Nawiasem mówiąc Newton odbił pewnie szampana w niebie czy gdzie tam jest, bo to jego teoria jest narzędziem, które pozwala nam orzec, że coś przylatujące do nas po hiperboli względem Słońca - nie pochodzi od Słońca.

13
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Listopad 21, 2017, 10:44:32 am »
Odkryto obiekt spoza Układu, który sobie właśnie przeleciał :) .
O kształcie...
Przypadek? Nie sądzę ;) ...

14
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Listopad 19, 2017, 02:55:34 pm »
Panie, to że ogon ważniejszy, to możemy się posprzeczać. Powiedzmy że przyznaję Ci rację (co do ogona) - ale nie wyłącznie (not exclusive). Faktycznie pies bez ogona jest jak człowiek bez twarzy. Jednakże czy widziałeś psa bez łba, co biega? Bo bez ogona to ja widziałem sporo, zwłaszcza ąę pańciów bokserów - i biegały. Biegające bez łba widziałem natomiast jedynie kury, co je moje babcia plebejsko na rosół szykowała za pomocą noża kuchennego...

15
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Listopad 18, 2017, 06:36:04 pm »
Widziałeś psa bez łba, który dalej biega?

Strony: [1] 2 3 ... 622