Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Hyde Park / Śmierć jak z "Pirxa", czyli: czy ufać maszynom?
« dnia: Czerwiec 21, 2016, 06:50:37 pm »
Dziwnie zabrzmi, ale poznawszy - pozostające w sferze hipotez - szczegóły wypadku doszedłem do wniosku, że to jest śmierć jak z "Pirxa":
http://www.treknews.net/2016/06/20/suv-that-killed-anton-yelchin-was-under-recall/

Z Pirxa w jakim sensie?

2
Forum po polsku / Przeczytałem książkę - lub nie
« dnia: Marzec 08, 2016, 09:12:51 pm »
Zakładam ten watek, bo "właśnie przeczytałem" jest zawłaszczone na nowinki, choć pierwotnie miało służyć dzieleniu się literaturą.

Otóż mając nieco czasu przeczytałem "Rozmowy z katem" Moczarskiego. Gorąco polecam, dostępne są wydania bez skreśleń cenzury. Z książek, które chcę sobie zaraz kupić jest "Polska odwraca oczy" Justyny Kopińskiej i dwie książki Leonarda Susskinda "Teoretyczne minimum" - jedna o fizyce klasycznej, a druga o kwantowej, podobno przystępnie napisane, hehe ;) ...

3
Hyde Park / Widzimy się niestety po raz ostatni przyjaciele...
« dnia: Grudzień 31, 2015, 07:30:45 pm »
damsko-męscy przyjaciele, ... w tym roku ma się rozumieć. I z tej niewątpliwie jednorazowej i jakże przemijającej okazji składam wszystkim serdeczne życzenia sukcesów w pracy i radości na odcinku rodzinnym :) . Do siego Roku 2016 (cokolwiek to "do siego" miałoby znaczyć - nikt nie wie, ale podobnież tak jest ąę ;) ).

Wasz maziek :) .

4
Hyde Park / Prywata - prośba o wsparcie
« dnia: Marzec 03, 2015, 07:23:44 pm »
Witajcie, mój przyjaciel ma problem. Urodziło mu się wspaniałe dziecko - ale z wadą serca. Taka wada w Polsce jest operowana w dwóch ruchach w bliżej nieokreślonym terminie (kolejki). W Polsce efektem leczenia jest serce jednokomorowe, czyli człowiek ma wydolność ułamkową w stosunku do zdrowego. Wiem co mówię, bo na studiach poznałem człowieka z taką wadą. Dzieciak ma szansę na operację w Niemczech, w wyniku której w jednym ruchu wada zostanie usunięta a dzieciak będzie miał serce jak każdy człowiek, stuprocentowo zdrowe. Tyle że oczywiście problemem są pieniądze, operacja kosztuje. Z tego powodu zorganizowano zbiórkę http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=26658 . Proszę Was, rzućcie okiem. Późno wpadłem na pomysł umieszczenia tej notki, więc bezczelnie proszę też, o ile ktoś zechciałby przekazać jakieś środki, o szybkie działanie. Jak zwykle w takich razach w kupie siła i liczy się dosłownie każda złotówka.

5
Hyde Park / Q na moda
« dnia: Luty 05, 2015, 05:41:12 pm »
... bójcie się ;) !

6
Hyde Park / Szczęśliwego Nowego Roku 2015!
« dnia: Grudzień 31, 2014, 02:54:45 pm »
Data ustalona przez głosowanie polityków a więc w duchu demokracji. Bez związku z astronomią, religią czy w ogóle z czymkolwiek - prawdziwie modernistyczne święto w dzień, który kompletnie niczym się fizykalnie nie wyróżnia spośród innych dni. Święto, które kompletnie nic nie znaczy, z niczym konkretnym nie jest związane, niczego nie upamiętnia - słowem jest całkowicie arbitralne i jeszcze ludzie psowają coraz lepsze zegarki, żeby się mimo postępu technicznego zgadzały z tą jego arbitralnością.

Po tym przydługim wstępie: Szczęśliwego Nowego Roku, pomyślności wszelakiej a nade wszystko szczęścia w miłości i zdrowia - życzę Wam wszystkim!

7
Hyde Park / przekleństwa a imponderabilia, czyli dwa rodzaje...rwy
« dnia: Grudzień 26, 2014, 10:50:08 am »
Alleluja i do przodu.

8
Hyde Park / Zdrowych i Wesołych świąt Bożego Narodzenia!
« dnia: Grudzień 24, 2014, 05:23:28 pm »
Życzy maziek.

Lepniak, czyś robot
cisza ci miła
czy blach łomot
lejdejska butla
czy czysta wódka...

w sztancę wierzysz,
cudowne poczęcie
(czy trykanie atomów w zamęcie)...

W tej dla jednych zupełnie przypadkowej, a dla innych zupełnie szczególnej chwili, w związku że dla mnie jest szczególną, chcę się z wszystkimi robotami i lepniakami tudzież wszelka inną żywa i nieżywą duszą (AI jak kto woli) przełamać opłatkiem czy tam miką, kopnąć prądem lub co kto lubi, postaram się spełnić wszelkie potrzeby, pod warunkiem, że napięcie nie będzie przekraczało 24 V a temperatura 50 C.

Jednym słowem jak w temacie: z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam miłości, wiary i nadziei!


9
Hyde Park / Spodziewane narodziny roju Camelopardalidów
« dnia: Maj 22, 2014, 08:40:31 pm »
... a mówiąc po polsku Żyrafidów. W 2004 odkryto nową, małą kometę 209P/LINEAR. Kometa ta ma okres ok. 5 lat i 6 maja tego roku przeszła znów koło Słońca, wyrzucając z jądra materiał. Ziemia wejdzie w tę smugę 24 maja w sobotę. Niestety maksimum przewidywane jest koło godziny 9-tej rano naszego czasu, czyli grubo po wschodzie. Tym niemniej są to wyłącznie przewidywania modelarzy komputerowych (nikt jeszcze na pewno Żyrafida nie widział) - i jak to bywa wszystko może się zdarzyć, łącznie z tym, że nic się nie zdarzy oczywiście :) . Jednak będąc optymistą maksimum może być bardziej rozciągłe albo przesunięte względem przewidywań. Gdyby  komuś chciało się zarwać noc, to powinien nastawić budzik. Na cokolwiek można liczyć po godzinie 2-iej w nocy z piątku na sobotę, a świt uniemożliwi dalsze obserwacje ok. 3.30. Wschód Słońca będzie o 4.29.

Potencjalnie zjawiska mogą być bardzo widowiskowe. Jako że materiał jest świeży jest w nim sporo drobin większych od ziarnka piasku, a ponadto prędkość wejścia w atmosferę będzie wyjątkowo niska - tylko ok. 15 km/s, mały będzie także kąt wejścia. Może to zaowocować wyjątkowo pięknymi, długimi i jasnymi bolidami.

Instrukcje jakby co są tu: http://www.pkim.org/?q=pl%2Fcamelopardalidy2014 .

10
Forum po polsku / Wszystkiego najlepszego!
« dnia: Grudzień 24, 2013, 04:40:05 pm »
Zależnie od przekonań, z powodów:

a/ religijnych (Boże Narodzenie)
b/ obiektywnych (przesilenie zimowe)

bądź

c/ politycznych (głosowanie w Senacie Rzymskim w 155 p.n.e., kiedy ma być Nowy Rok)


składam niniejszym wszystkim Wam życzenia zdrowia i szczęścia :) .

11
Forum po polsku / Lem w Kosmosie - nadszedł ten dzień :) !!!
« dnia: Listopad 21, 2013, 10:54:42 am »
Mimo potwornego zarobienia wpadłem tu na chwilę, żeby poczytać co piszecie o starcie LEMa - i nikt tego nie zauważył!? LEM już drugą godzinę buja w obłokach...

http://www.brite-pl.pl/
http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/983324,Polski-satelita-wystartowal-
http://technowinki.onet.pl/aktualnosci/polski-satelita-lem-wystartowal-w-kosmos/s0w9f

12
Hyde Park / Sieroty...
« dnia: Maj 12, 2013, 04:01:34 pm »
Właśnie, na skutek drżączki ręcznej, odkryłem, że skrzat był z nami ostatnio w końcu marca. A potem już z namysłem sprawdziłem, że TL na początku lutego. Chybaśmy oddokowali...

13
Hyde Park / Co się stało 10 kwietnia?
« dnia: Kwiecień 10, 2013, 08:57:20 pm »
W roku 2013, tego dnia, zapisałem się na fejsa.

14
Hyde Park / Jak Wasze neurony lustrzane?
« dnia: Luty 17, 2013, 04:18:11 pm »

15
Hyde Park / Jak jest Gębon po angielsku...
« dnia: Listopad 29, 2012, 09:49:39 pm »
?

Tzn. jak to było tłumaczone z naszego na ich?

Strony: [1] 2 3 ... 5