Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 606
1
Także przypuszczam, że cisza na ten temat była ciszą darwinowską - i na marginesie, bardzo podobną do ciszy nad homoseksualizmem, która jest correct, natomiast mówienie o nim, niecorrect. W warunkach polskich "w ryj można dostać" w tramwaju za obie sprawy bezwarunkowo, podobnie jak za ciemna karnację. Pisze to po przeczytaniu tego, co napisał lemolog w kwestii poglądów Lema na kochających inaczej. Jeśli tak mogę to ująć, to bezwarunkowo mnie dziwi stosunek Lema do kwestii. Monokulturowe zubożenie? O czym Lem mówi - wszak homoseksualiści, w natężeniu tej cechy od mierzalnej do 100%, stanowią wg miarodajnych danych 5% populacji. Za czym się zawsze pytam, czy ktoś zna osobiście homoseksualistę (a powinien, skoro takowy średnio występuje w każdej klasie sz. p.). 

2
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Dzisiaj o 02:57:47 pm »
Odpowiem na Twoje pytanie - nie robi mi różnicy, co do zasady. Co do zasady, to znaczy w szczególnych okolicznościach mogłoby mi to robić różnicę - gdyby np. z tej orientacji wynikały złe wg mnie rzeczy. Powiedzmy, przerysowując, że kandydat miałby w swoim programie wyświetlanie zgodnych z jego orientacją filmów pornograficznych w przedszkolu w celach edukacyjnych. Na tej samej zasadzie nie zagłosowałbym jednak na kandydata hetero czy bi chcącego robić to samo. Mając do wyboru dwóch kandydatów, których seksualność nie byłaby główną pozycją ich dossier wyborczego - nie zagłosowałbym na hetero, gdyby pomijając kwestie orientacji wydawałby mi się gorszym kandydatem.

Szczerze mówiąc jestem bardzo zdziwiony, że przy zwierzyńcu zwanym "polskim parlamentem" (i/lub władzami samorządowymi itd.) nie mającym wiele wspólnego ze zbiorowiskiem Homo sapiens akurat ta cecha ma dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie, zwłaszcza bezwzględne. Dlaczego, racjonalnie?

3
Forum po polsku / Odp: Wokół Lema się dzieje
« dnia: Dzisiaj o 02:17:08 pm »
Po ukrainsku pisza Лем - czyta sie jak Łem.
To ogólna zasada, że litera Л wymawiana po ukraińsku to polska głoska Ł?
Cytuj
Po rosyjsku Лем czyta sie jak Lem.
A nie "Liem" (miękko)? E=je?

4
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Dzisiaj o 01:39:15 pm »
Bezwarunkowo, to znaczy że bez uwzględniania innych warunków. Jeśli kocha inaczej - na pewno nie chcesz, aby był Twoim przedstawicielem, dyskwalifikujesz go bezwarunkowo na podstawie tego faktu w roli Twojego przedstawiciela.

5
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Dzisiaj o 11:29:10 am »
@Remuszko: tak-nie? Chętnie odpowiem na Twoje pytanie ale najpierw zgodnie z regułami dyskusji odpowiedz na moje. Przypomnę pytanie: czy kochający inaczej są dyskwalifikowani bezwarunkowo.

6
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Dzisiaj o 10:51:03 am »
@Remuszko - czy to zasada kategoryczna - kochający inaczej są bezwzględnie dyskwalifikowani?

7
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Maj 27, 2017, 01:12:42 pm »
Ja nie, ale ciekawa by była reakcja establiszmentu.

8
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Maj 27, 2017, 12:18:22 pm »
Znaczy się ten pan na zdjęciu jest mężem pana, który jest premierem? Ciekawe, czy mają w planach kurtuazyjną wizytę w Polsce?

9
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Maj 27, 2017, 09:24:43 am »
Pani turecka (Turecki, ten od kurtyny, chyba tego nie przewidział...) - pani turecka wygląda, jakby ją wbiło w ziemię. Może długo tam stała. A kto to ten gość? Ciemny jestem w te klocki...

10
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Maj 26, 2017, 02:01:14 pm »
Ostatnio pasjami słucham tej laski:

11
Forum po polsku / Odp: Religijna Rzeźba
« dnia: Maj 26, 2017, 01:53:22 pm »
Wymieńmy zatem aksjomat na założenie.

To co piszesz nt. "rozumienia" to ja rozdzielam po chłopsku na dwie sprawy. Jedna jest taka, że moim zdaniem, jeśli chodzi o rozumienie "do spodu", to żadna cecha świata nie jest zrozumiana przez nikogo. I to jest jedno. Drugie jest to, że jeśli za rozumienie rozumieć pojmowanie czegoś wprost, posiadanie modelu tego czegoś w wyobraźni, to jest jeszcze znacznie gorzej. Przeważnie ludzie nie mają żadnego problemu ze zrozumieniem w ten sposób, jak działa łapka na myszy, dzwonek elektryczny czy przekładnia zębata. Natomiast z mechaniki kwantowej w ten sposób nie rozumie (sądzę) nikt - natomiast posługując się metodą naukowa stworzono teorię, która doprawdy zadziwiająco dobrze opisuje te zagadnienia. I przypuszczam ludzie posuną się z tym dalej.

12
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Maj 25, 2017, 11:30:52 am »
Albo:
&t=180s

Przy okazji Tal Wilkenfeld też jest świetna, zwłaszcza saute, znaczy solo.

13
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Maj 25, 2017, 10:28:11 am »
Czy szanowne gremium nie sadzi, że Sipa rżnęła z Pussycat (ze składanki Pussycat pierwszy utwór, Missisipi). Lub odwrotnie (w kwestii, kto kogo)? A może ta melodia to standard?

P.S. Waters jak Waters, ale Jeff Beck to tam daje popalić (u Hoko). Jeff Beck jest bosski.

14
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Maj 25, 2017, 08:33:16 am »
Etam robot, lala z terminalem w brzuchu posadzona na odkurzaczu Roomba. W dodatku szpetna i na pewno nie potrafi łkać "poniechaj mnie panie".

15
Forum po polsku / Odp: Religijna Rzeźba
« dnia: Maj 24, 2017, 10:38:55 pm »
Etam, aksjomat jest słowem powszechnie używanym jako zamiennik założenia. To jest bardzo ciekawe pytanie, czy mimo ograniczenia umysłowego nie da się podskoczyć wyżej. Mam wrażenie, że od pewnego czasu naukowcy nie rozumieją, co odkrywają i nawet nie wyobrażają sobie celu, do którego dążą.

Strony: [1] 2 3 ... 606