Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 621
1
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Listopad 18, 2017, 06:36:04 pm »
Widziałeś psa bez łba, który dalej biega?

2
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Listopad 18, 2017, 10:46:28 am »
No właśnie, w tym sensie, że mają słabości... Cóż jest bardziej ludzkie niż słabość?

3
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Listopad 17, 2017, 02:04:11 pm »
Ostatnie kadry pozostawiają trochę nadziei, zresztą wolę salta w wydaniu damskim ;) .

Ten za to jest czegoś przerażający...

4
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Listopad 17, 2017, 12:26:07 pm »
Lieber Augustin bez przesady - interesuję się tymi zagadnieniami ale o potędze umysłu trudno mówić - jest to wiedza popularno-naukowa. To że to i owo przeczytałem to nie oznacza, że mam potężny umysł. Potężny umysł mają ci, którzy prowadzą badania i coś z tego rozumieją. Na tej podstawie ludzie z nieco mniejszym umysłem piszą artykuły, które ja dopiero, z jeszcze mniejszym umysłem, czytam :) .

Na Twoje pytanie doskonale odpowiedział liv. Może to odpowiedź niegodna fizyki, ale tak właśnie pewnie jest.

Nazwa grawiton ma różne znaczenia zależnie od teorii, w której funkcjonuje. Faktem jest, że skoro kiedy dwie czarne dziury się zlewają to ubywa kilka mas Słońca i masa ta nie jest zamieniana na fale e-m - tylko ucieka w postaci fal grawitacyjnych - to musi być jakiś nośnik tych fal (oddziaływania), podobnie jak nośnikiem fal e-m jest foton. Diabli jednak wiedzą, czy to nie jest tylko mylna analogia na poziomie dziecka, które uważa, że skoro po zasadzeniu żołędzia wyrasta dąb, to po zasadzeniu piórka wyrośnie kura.

Z drugiej strony grawiton w sensie kwant grawitacji jest niezbędny, aby stworzyć kwantową teorię grawitacji, tylko że takiej teorii nie ma i wszelkie próby jej stworzenia jak dotąd spełzły na niczym. Nie bardzo wiadomo, czy w tej sytuacji można uznać, że grawiton istnieje ;) .

5
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Listopad 15, 2017, 08:12:51 pm »
Tytuł z gazety (tzw. wybiorczej): Przez błąd Niemców w meblach i materacach znalazły się niebezpieczne substancje.
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22649724,przez-blad-niemcow-w-meblach-i-materacach-znalazly-sie-niebezpieczne.html#Prze

Widzę wpływ prezesa jest nie do przecenienia...

6
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Listopad 12, 2017, 09:56:53 pm »
Mocne :) .


7
Hyde Park / Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« dnia: Listopad 12, 2017, 04:46:57 pm »
Widzisz ja nie wiem co jest czyje więc nie mam z tego powodu problemów

8
Hyde Park / Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« dnia: Listopad 12, 2017, 09:32:58 am »
Chodzi Ci jak to działa?

Ten, który sprzedaje np. żelazo, nie płaci VAT, ale może odliczyć kwotę VAT, którą normalnie by zapłacił (jak ma "czym" odliczyć).
Ten, który kupuje nie płaci VAT, bo wystarczy, że to co kupił od razu sprzeda za te same pieniądze.

Typowo: posiadacz przykrej faktury z należnym VAT w wysokości X kupuje żelazo w ilości od której podatek również wynosi X, a następnie od razu to żelazo sprzedaje. W związku z tym u niego z transakcji żelazem nie powstaje podatek ale może on odliczyć od należnego podatku VAT X. X minus X równa się zero i przykry VAT z wejściowej faktury znika. Żelazo w rękach kolejnego nabywcy nie musi zagrzać miejsca i tak dalej (karuzela). Bonus taki, że żelazo w ogóle nie musi zmieniać miejsca pobytu, tylko leży sobie w wynajętym magazynie.

9
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Listopad 10, 2017, 07:44:36 pm »
Odkryto obiekt spoza Układu, który sobie właśnie przeleciał :) .
https://pl.wikipedia.org/wiki/1I/%CA%BBOumuamua

10
Forum po polsku / Odp: Koniec świata o ósmej
« dnia: Listopad 07, 2017, 10:07:28 pm »
Za bardzo błędów nie robisz, raczej jest to bardzo dobra polszczyzna z odrobiną domieszki Twego ojczystego języka, która dodaje smaku :) .

Co do bomby rzecz w tym, że nie ma żadnego pojemnika, który utrzymywałby na dłużej ciśnienie konieczne do tej reakcji, nie byle jakie ciśnienie - mniej więcej takie jak w środku Słońca. Bomba jest tak skonstruowana, że ładunek jądrowy rozszczepialny wybuchając ściska materiał, w którym ma zajść synteza. Na mały ułamek sekundy są warunki do zajścia syntezy. Sama synteza trwa może jedną tysięczną sekundy a może i to nie - i byłaby niezauważalna, gdyby nie błysk światła. To co widać jako "wybuch bomby" to już jest dawno po tym. Świeci głównie rozgrzane do milionów stopni C powietrze zamienione w plazmę.

11
Forum po polsku / Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« dnia: Listopad 07, 2017, 05:32:15 pm »
Mężczyzna jak wiadomo największe zgrupowanie komórek nerwowych ma w splocie słonecznym!

12
Forum po polsku / Odp: Koniec świata o ósmej
« dnia: Listopad 07, 2017, 09:53:37 am »
Nie zrozumiałeś. Obliczenie na modelu matematycznym wykazały, że nic takiego się nie stanie. Ale strach zapewne pozostał o ile byli normalnymi ludźmi, bo ten model był czysto teoretyczny, NIGDY nie przetestowany doświadczalnie w zakresie zjawisk i energii, które miał spowodować wybuch. Jeden z pierwszych na świecie ever takich triumfów teorii nad materią (niestety destrukcyjny).Nie wiem czy wiesz, że pierwszy na świecie wybuch bomby atomowej Trinity został na podstawie tego właśnie modelu niedoszacowany prawie 40-krotnie (wybuch okazał się być blisko 40 razy silniejszy niż wykazywały obliczenia).

13
Forum po polsku / Odp: Koniec świata o ósmej
« dnia: Listopad 06, 2017, 10:15:44 pm »
Gdyby było tak łatwo stworzyć samopodtrzymującą się reakcje termojądrową to nie byłoby to nieosiągalnym świętym Graalem ziemskiej energetyki od dobrych kilkudziesięciu lat. Kwestię obaw przed "zapaleniem" atmosfery rozstrzygnął (w każdym razie matematycznie hihi) współpracownik Tellera - Ulam (procesy gałązkowe i Monte Carlo - bomba termojądrowa zwie się w nomenklaturze naukowej bombą Tellera-Ulama). Strach zapewne jednak był :) .

14
Forum po polsku / Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« dnia: Listopad 05, 2017, 07:32:54 pm »
Nie przesadzaj, i tak nie masz źle. Ja na ten przykład nie mam mózgu, to nie ma mi się co kurczyć :) .

15
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopad 05, 2017, 07:04:54 pm »
Nie bądźcie ob. Remuszko głupi jak dziecko. Najpierw się obrażacie i zakładacie prywatny loch, w którym na własną prośbę tkwicie. Potem się obrażacie, że nikt (poza jednym wielkim miłośnikiem, co obiecał, że już nie będzie) - nie chce z Wami w tym lochu bytować. Na koniec urażeni postanawiacie odejść z godnością, z tym że nie do końca. Na odchodnym podkreślacie swoją pryncypialność i klarowność, z jaką żeście podobnież wyrazili to czy tamto w poście nr cośtam-cośtam. Koń by się uśmiał. Zamiast się krygować i zachowywać jak spłoniona panienka z dobrego domu na wystawie buhajów - może tak łaskawie wrócicie na łono?

Strony: [1] 2 3 ... 621