Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 551897 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1545 dnia: Lutego 25, 2017, 04:19:11 am »
Pan Q wygrał, brawo!
Pytanie dodatkowe, także za średnią wedlowską: gdzie ukazało się to opowiadanie przed 33 laty?
R.  
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1546 dnia: Lutego 25, 2017, 08:45:52 am »
W "Problemach". Za numerem musiałbym guglać.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1547 dnia: Lutego 25, 2017, 09:22:24 am »
Wygrał Pan trzecią wedlowską! Gratulacje!!!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1548 dnia: Lutego 25, 2017, 11:14:32 am »
Sądzę, że nie od rzeczy będzie jeśli Pan Remuszko zachowa sobie półtorej czekolady z tej puli poczytując to za mój gest dobrej woli. I  jedząc ową wedlowską z orzechamy ;) - co może stanowić taki świecki ekwiwalent łamania się opłatkiem i dzielenia jajkiem wielkanocnym*  ;) - przyjmie do wiadomości, że zamiast brać krytykę swoich forumowych zachowań b. do siebie, odbierając ją przy tym jak osobistą wrogość, lepiej by uczynił gdyby wziął ją sobie raczej do serca jako przyjacielski - acz emocjonalnie sformułowany - apel o zmianę irytujących nawyków (i zweryfikowanie pewnych nieprzemyślanych, a padłych w wątku "Pytam", osądów), nie - personalny atak.

* Nawiasem: Dickowi i to by pewnie podeszło pod sakrament 8):

"Przypomniał mi się przypadek, więcej niż przypadek, mojego syna Christophera. W marcu 1974, kiedy VALIS przejął kontrolę nad moim umysłem, przeprowadziłem prawidłową i skomplikowaną ceremonię wprowadzenia Christophera w szeregi nieśmiertelnych. Wiedza medyczna VALISa uratowała Christopherowi życie fizyczne, ale VALIS nie poprzestał na tym.
 Było to przeżycie ogromnej dla mnie wagi. Wszystko dokonało się w całkowitej tajemnicy, nawet przed matką chłopca.
 Najpierw przygotowałem kubek gorącej czekolady. Potem przygotowałem hot doga na bułce z normalnymi dodatkami. Christopher mimo niemowlęcego wieku przepadał za hot dogami i czekoladą na gorąco.
 Usiadłszy na podłodze obok Christophera, w jego pokoju, ja - albo raczej VALIS we mnie jako ja - zaczęliśmy zabawę. Najpierw w żartach uniosłem kubek czekolady w górę, nad głowę syna, potem, niby przypadkiem, wylałem nieco ciepłej czekolady na jego włosy. Zaśmiewając się Christopher usiłował zetrzeć płyn, a ja mu, oczywiście, pomagałem. Pochyliwszy się nad nim szepnąłem: „W imię Ojca, Syna i Ducha Świętego”.
 Nikt mnie nie słyszał prócz Christophera. Potem wytarłem mu głowę i zrobiłem znak krzyża na jego czole. W ten sposób ochrzciłem go i bierzmowałem. Zrobiłem to nie władzą któregoś z kościołów, ale władzą żywego plazmatu we mnie, władzą samego VALISa. Potem powiedziałem do swojego syna: „Twoim tajnym imieniem, twoim chrześcijańskim imieniem jest...” I powiedziałem mu jego imię. Tylko on i ja je znamy. On, ja i VALIS.
 Następnie wziąłem kawałek bułki z hot doga i wyciągnąłem w jego stronę. Mój syn, właściwie jeszcze niemowlę, otworzył buzię jak ptaszek, a ja dałem mu kawałek bułki. Wyglądało to tak, jakbym go karmił, zwykły, prosty, pospolity posiłek.
 Czułem, że z jakiegoś powodu jest bardzo ważne, jest sprawą wręcz zasadniczą, żeby nie wziął do ust mięsa z parówki. W tej sytuacji wieprzowina była nie na miejscu; VALIS przekazał mi to jako istotną informację.
 Kiedy Christopher miał zamkniętą buzię, żeby połknąć kawałek bułki, podsunąłem mu kubek z czekoladą. Ku mojemu zdziwieniu (dotychczas pił tylko z butelki ze smoczkiem, nigdy z kubka) wziął chętnie kubek, przyłożył do ust i wypił.
 - To jest moja krew i moje ciało - powiedziałem.
 Wziąłem kubek od mojego synka. Najważniejsze sakramenty zostały udzielone. Chrzest, bierzmowanie i teraz najświętszy ze wszystkich sakramentów Eucharystia, sakrament Ostatniej Wieczerzy.
 - Niech Krew naszego Pana Jezusa Chrystusa, przelana za ciebie, zachowa twoją duszę i ciało do życia wiecznego. Pij to na pamiątkę, że Krew Chrystusa została przelana za ciebie i bądź wdzięczny.
 Ta chwila jest najbardziej uroczysta ze wszystkich. Kapłan staje się Chrystusem, Chrystusem, który poprzez cud ofiarowuje swoje ciało i krew wiernym.
 Większość ludzi rozumie, że w cudzie przemienienia wino (albo czekolada na gorąco) staje się Świętą Krwią, a opłatek (albo kawałek bułki) staje się Świętym Ciałem, ale niewiele osób, nawet wierzących, zdaje sobie sprawę, że postać, która stoi przed nimi trzymając kielich, jest ich Panem żyjącym teraz. Czas zostaje pokonany. Cofamy się o prawie dwa tysiące lat, nie jesteśmy w Santa Ana w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych, lecz w Jerozolimie około roku trzydziestego piątego."


"VALIS"
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2017, 12:15:58 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1549 dnia: Kwietnia 10, 2017, 02:18:54 pm »
Na parkingu stoją setki samochodów z tablicami rejestracyjnymi. Na każdej tablicy są dwie litery oraz czterocyfrowa liczba. Losowo przechadzając się, notujemy dwie ostatnie cyfry tych czterocyfrowych liczb (liczbę dwucyfrową). Ile mniej więcej samochodów trzeba minąć, aby notowana liczba dwucyfrowa się powtórzyła?

A. Około 100     B. Około 75     C. Około 50     D. Około 25?

R.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2017, 02:29:46 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1550 dnia: Kwietnia 11, 2017, 03:33:30 pm »
Która rocznica ważnego kosmicznego wydarzenia przypadnie jutro?

A. LX     B. LVI    C. XLIV     D. XXX     E. Żadna z wymienionych

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1551 dnia: Kwietnia 11, 2017, 04:12:00 pm »
B.

ps. A propos w/w rocznicy... Ciekawe czy ktoś z Was również zauważył, że i Gagarin, i Lem zmarli 27 marca?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2017, 04:48:22 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1552 dnia: Maja 07, 2017, 02:56:19 pm »
Kto przed godziną 19:00 przewidzi na priva różnicę między Makaronem a Lepę nie myląc się więcej niż o 2%, temu wyślę wedlowską z całymi orzechami!!!
 
R.

Edit:
Pięć typowań. Ale rozrzut !!!

http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=5189

R.

Edit 2:
Nie tylko nikt nie zmieścił się w dwóch procentach, ale nikt się do nich nawet nie zbliżył! Najmniejsza różnica typowana - 8%, największa - 19%.
Ale się porobiło :-)
R.

znowu scaliłem, takie walenie posta za postem to chyba "lekka" przesada - Q
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2017, 09:49:05 pm wysłana przez Q »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1553 dnia: Czerwca 10, 2017, 08:25:36 pm »
Jaki będzie bramkowy wynik dzisiejszego meczu Polska : Rumunia?

Kto trafnie przewidzi (na Forum!) do godziny 20:45, temu funduję wedlowską!

R.

Edit:
Kwiz apropo (polszczyźniano-fótbulowy):

W znanej (seniorom) zaśpewce Kaziu Dejna doswawoli Majerowi ILE goli?

Ma się zgadzać w rytmice, sylabach i w realu. Chodzi o maksymalną liczbę.

R.

pjes: znam starą odpowiedź Mistrza...

Edit 2:
Jaki będzie bramkowy wynik dzisiejszego meczu Polska : Rumunia?

Kto trafnie przewidzi (na Forum!) do godziny 20:45, temu funduję wedlowską!

R.

Edit:
Kwiz apropo (polszczyźniano-fótbulowy):

W znanej (seniorom) zaśpewce Kaziu Dejna doswawoli Majerowi ILE goli?

Ma się zgadzać w rytmice, sylabach i w realu. Chodzi o maksymalną liczbę.

R.

pjes: znam starą odpowiedź Mistrza...
Kto odgadnie, dostanie kuczeladę :-)

dwakroć scaliłem, stanowczo nie ma jednak potrzeby sadzić posta za postem co godzina czy dwie - Q
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2017, 09:34:55 am wysłana przez Q »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1554 dnia: Czerwca 11, 2017, 09:29:03 am »
Kto odgadnie, dostanie kuczeladę :-)

Jak tak, to obstawiam, że dziesięć. Podpierając się materiałem źródłowym ;):
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1477.msg65698#msg65698
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1555 dnia: Czerwca 06, 2018, 01:57:02 pm »
Za tydzień zaczyna się Mundial '2018. Startują w nim 32 drużyny, czyli - teoretycznie rzecz biorąc  - n(n-1)/2 = 496  par. Czy jest (a jeśli tak, to kto na przykład?) taka para zespołów, która na pewno NIE zagra ze sobą o złoty medal?
Średnia wedlowska z c.o.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1556 dnia: Września 13, 2019, 06:04:58 pm »
...W oczy rzuca się jeden wspólny przekaz, kandydaci starają się o czwartą kadencję, a zdjęcia na banerach ciągle z tej pierwszej...

Tekst z powyższym fragmentem ukazał się wczoraj na jednym z portali. Pytanie za średnią wedlowską: czy jego autorem jest były polski prezydent?

R.

pjes: można korzystać z internetu!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1557 dnia: Września 13, 2019, 06:15:02 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1558 dnia: Września 13, 2019, 08:54:41 pm »
Po czym poznać, że jest/niejest? Że to prawda? Jak to zweryfikować?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1559 dnia: Września 14, 2019, 02:14:31 am »
Sądzę, że to proste. Raz - znana jest zażyłość naszego dawnego wspólnego pryncypała, redaktora Michnika, z (ex)prezydentem Kwaśniewskim (której pierwszy z nich zawdzięczał swego czasu ksywę "wiceprezydent"), przyjaciele zaś nie pozwolą sobie raczej na wkładanie przyjaciołom lewych cytatów w usta.
Dwa - zażyłość owa trwa do dziś, a przynajmniej przetrwała publikację tekstu "GW", który uprzednio linkowałem:
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23495482,adam-michnik-rozmawia-z-bylymi-prezydentami-o-wolnosci-i-demokracji.html
(Czyli A.K. nie obraził się na A.M., co by zapewne uczynił, gdyby przypisano mu w michnikowym organie fałszywą wypowiedź.)
Trzy - Kwaśniewski ze "Sputnika" nigdy nie stwierdził, że jest byłym prezydentem RP, nie określa go też tak nigdzie stopka pod tekstami (gdyby nim był redakcja putinowej tuby najpewniej by się tym pochwaliła, tak jak chwaliła się zamieszczając wypowiedzi Remuszki czy Urbana).
Cztery - nikt (w tym A.K. i red. "S.") nie zarzucił - czy to w trybie oświadczenia medialnego, czy też w formie bardziej kategorycznej: pozwu - "GW", ani też red. Czuchnowskiemu imiennie, podania nieprawdy w tekście "'Sputnik' podszywa się pod Kwaśniewskiego".
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2019, 08:19:41 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki