Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1355504 razy)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3105 dnia: Grudnia 28, 2018, 04:38:46 pm »
 ::)


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3106 dnia: Grudnia 30, 2018, 04:50:45 pm »
Teraz to już chyba tak ::)
https://www.youtube.com/watch?v=0VXfWR-PX-o

Ewentualnie at Fillmore East...akceptuję -pobierz- otwórz - posłuchaj:
https://megawrzuta.pl/download/d7d00a770d1085cf0a2d23919cdf8326.html

Czyli życzę dobrej "dziewiętnastki";)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3107 dnia: Grudnia 30, 2018, 05:36:03 pm »
Już po świętach, patrzę w nowy rok i zapowiada się całkiem znakomicie, sadząc np. po tym mini wywiadzie
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3108 dnia: Stycznia 03, 2019, 12:31:37 am »
Trochę żałuję, że trafiłam w Watersa, a nie w pana G. - ale co robić - lepszy wróbel w garści;)
Tymczasem trafiłam - albo trafił mnie - taki Humble Humbert Pie...:
https://www.youtube.com/watch?v=agV6tpknnnI
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3109 dnia: Stycznia 06, 2019, 03:52:21 pm »
Cytuj
ale co robić - lepszy wróbel w garści;)
Niż kucharek sześć...
Tymczasem wróbel od jakiegoś czasu wali na ślepo, zawsze był wysoko w poniższym rankingu, ale ostatnio trafił do tentopu... niemuzycznego niestety.
https://wpolityce.pl/swiat/427481-ranking-antysemityzmu-z-akcentem-przechylonym-na-lewo
Cytuj
- taki Humble Humbert Pie...:
Bardzo ożywcza muzyka, zwłaszcza po sieczce okołoświątanecznej.
Ależ to supergrupa była!
Tuż po tym koncercie, zdaje się, odszedł z kapeli Frampton i wszedł na ścieżkę solo; zatem kontynuując długasa, choć ciut łagodniejszego w dotyku a także pięć lat później...

A, że kowerowany w linkowanym Fillmore utwór, jak doczytałem, oparty na pieśni religijnej, dziś orszagowe 3-króli/ólów oraz że pukło pół wieku od innej parareligijnej beat-muzy odprawionej w pewnym kościołku Leśnej Podkowy - to tak

Tyle tytułem re-powiedzi  :D bo poza tym to chciałem ganc inaczej - otóż, prawieprywatny koncert się ostatnio przypomniał o którym nawet tu pisałem lata temu, a to z powodu jednej zapowiedzi; i teraz patrzę, kapela rozwijają się - ładnie. Wkrótce ta nowa płyta, ale zanim ona będzie - ze starej


Poza tym tamtym i owantym, dziewiętnasty zastartował i ... ?

...trudno powiedzieć kiedy
zaczęły go nękać
wątpliwości
skrupuły
wyrzuty sumienia

słuchał muzyki rzadko
nie tak jak dawniej zachłannie
z rosnącym zawstydzeniem

wyschło źródło radości

mistrzowie
motetu
sonaty
fugi
nie byli temu winni

zmieniły się
obroty rzeczy
pola grawitacji
a wraz z nimi
wewnętrzna oś
Pana Cogito

nie mógł
wejść do rzeki
dawnego upojenia ....


« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2019, 04:07:56 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3110 dnia: Stycznia 13, 2019, 09:47:13 am »
z innej beczki


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3111 dnia: Stycznia 15, 2019, 07:59:13 pm »
Beczka śniegu - o, właśnie teraz u mnie sypie. Może zrobi się biało na dłużej niż tylko do jutrzejszej odwilży?
Kontemplacyjna muzyka Norwega, ale do odśnieżania przyda się coś bardziej dynamicznego  :)
Jeśli jest chałupa rzecz jasna, bo bywa różnie... ostatecznie można odśnieżyć samochód lub choć fragmencik stosunków międzyludzkich
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2019, 08:04:08 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3112 dnia: Stycznia 18, 2019, 04:59:08 pm »
e, jak muzyka spokojna, to jeszcze nie powód, żeby jej zaraz ubliżać od kontemplacyjnej  ::)

to z innej beczki


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3113 dnia: Stycznia 21, 2019, 11:15:11 am »
Cytuj
e, jak muzyka spokojna, to jeszcze nie powód
spokojność, ale też monotonia głównie klawiszem kląskana w tle której dymem kurnej chaty w mroźny poranek smużył niebo saksofon.... lub prószył śniegiem... I tylko bas, wpierw drepczący niemrawo, z czasem się rozkręcił figurami. Dało się nawet zauważyć podskoki.
Cytuj
, żeby jej zaraz ubliżać od kontemplacyjnej  ::)
A co w tym ubliżającego?
Mijając szarpidruta na chwilę zostanę w...spokojnej  :) ale zmienię region geograficzny. Próba tłumacza google dała efektowny tytuł - "lewy palec księżyca"  :D

I z zaległości (chyba chciałem, zapomniałem), taka "kocia siła"
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3114 dnia: Stycznia 30, 2019, 03:07:01 pm »
Cytuj
e, jak muzyka spokojna, to jeszcze nie powód
spokojność, ale też monotonia głównie klawiszem kląskana w tle której dymem kurnej chaty w mroźny poranek smużył niebo saksofon.... lub prószył śniegiem... I tylko bas, wpierw drepczący niemrawo, z czasem się rozkręcił figurami. Dało się nawet zauważyć podskoki.
Cytuj
, żeby jej zaraz ubliżać od kontemplacyjnej  ::)
A co w tym ubliżającego?


Muzyka muzyką, ale swoje sugeruje też ten usypiający film. stawiam, że gdyby było to zilustrowane np. koncertem, tobyś o muzyce kontemplacyjnej nie mówił.

A "ubliżającego", bo muzyka kontemplacyjna źle mi się kojarzy (tak samo jak medytacyjna czy relaksacyjna) - z prostymi, sentymentalnymi wytworami muzycznymi albo, jeszcze gorzej, z "wyciskaczami łez" z klasyki i innymi składankami, granymi przez trzeciorzędnych muzykantów.

z innej beczki


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3115 dnia: Lutego 01, 2019, 10:26:14 pm »
Cytuj
A "ubliżającego", bo muzyka kontemplacyjna źle mi się kojarzy (tak samo jak medytacyjna czy relaksacyjna) - z prostymi, sentymentalnymi wytworami muzycznymi albo, jeszcze gorzej, z "wyciskaczami łez" z klasyki i innymi składankami, granymi przez trzeciorzędnych muzykantów.
No nie, ja takich kiepskich konotacji nie mam. Użyłem słowa w sensie dosłownym  :) znaczy muzyka ułatwiająca introwersję a na mnie, mniej lub bardziej, działa tak każda muzyka - nawet ostra. Poprzez skupieniu nań uwagi - odpadnięcie od...
A, że najwyższą formą introwersji jest sen to i zapodaną kołysankę tak bym nazwał skoro jednak słowo budzi opory to nie nazwę - taa...jest ładniusia... żart...ale do jakiegoś średniowiecza z katedrą kojarzy.
Cytuj
Muzyka muzyką, ale swoje sugeruje też ten usypiający film.
Na pewno też. Przez monotonię.
Trochę z niej ucieknę, w końcu idzie sobota, jest taka młoda Dama muzykująca w klimatach haitańsko - cajuńskich. Fajnie buja - ta Leyla

i coś w rodzaju przeboju


« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2019, 10:28:55 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3116 dnia: Lutego 06, 2019, 04:43:30 pm »
o, słuchałem niedawno tej ostatniej płyty. można przeżyć  8)

z całkiem innej beczki  ::)


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3117 dnia: Lutego 07, 2019, 12:29:00 pm »
Dzięki za wszystkie beczki śnieżno kontemplacyjne (Lebowski pomaga wygrywać w karcianki;)) czy tam zielone...z dziwnostek - mnie się uczepił taniec...nic takiego...ale pani zatańcza rzeczywistość, co łączy się z polowaniem - nieco:
Nadia Vadori–Gauthier, bohaterka tego teledysku, od 2015 roku, po zamachu na redakcję Charlie Hebdo, minutą tańca dziennie wyraża swój sprzeciw wobec przemocy.
Tym razem w nowym VooVoo:
https://www.youtube.com/watch?v=gX4rAWNZ7a8
Co mnie jakoś potekstowo przerzuciło od razu do bonobo:
https://www.youtube.com/watch?v=BKNq1uHRzpI
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3118 dnia: Lutego 10, 2019, 11:53:24 am »
Słowo na niedzielę  ???  :)
 O co chodzi z zieloną parodią to nie łapię - jakaś akcja promocyjna? Ten numer najlepiej mi wchodzi, chyba nawet bardziej niż w oryginalnym, w wykonaniu pewnego Chrisa;

Ale na niedzielne teraz mam coś innego, rzepliwego w starym stylu. Wpierw wersja karciano-pociągowa, bo tak jakoś... samo wyszło w praniu  8)

I jeszcze trochę pana Rustina...posypanego talkiem.
Coś bardziej serdecznego. Proszek vanish wypierze wszystko - jasne?!  8)

« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2019, 11:58:11 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3119 dnia: Lutego 20, 2019, 06:00:42 pm »
w parodii chodzi z reguły o to,by było śmisznie. ale ta dla wtajemniczonych - linuksowców albo chociaż serwerowców  8)

z innej beczki