Autor Wątek: Akademia Lemologiczna [Cyberiada]  (Przeczytany 445213 razy)

Terminus

  • Gość
Akademia Lemologiczna [Cyberiada]
« dnia: Września 01, 2006, 07:55:58 pm »

[size=48]CYBERIADA[/size]
Niniejszym rozpoczynamy omawianie ,,Cyberiady". Ponieważ książka jest długa i często niepoważna, sugerowałbym dokładnie taki sam tryb i sposób jej omawiania.
O ile rozumiem, choć nie jestem pewien, zaczynamy od pierwszych trzech (?) opowiadań. Z tym, że nie pamiętam, czy uwzględniliśmy fakt, że Cyberiada zawiera Bajki Robotów? Bo jeśli tak, to trzeba zaczać od pierwszych trzech bajek, mianowicie ,,Trzech Elektrycerzy'', ,,Uranowe Uszy" oraz ,,Jak Erg Samowzbudnik Bladawca Pokonał"... Samowzbudnik, hehe.
Tak czy inaczej, jeśli jest tak jak jest, tj. omawiamy razem z ,,Bajkami", to nie widzę problemu. Myślę, że to byłoby logiczne. Jesli jednak ktoś twierdzi inaczej, to proszę tu napisać, możemy podywagować. Myślę, ze w przypadku Cyberiady miło byłoby nie przerwać omawiania w połowie ksiązki. Poczytam się poczytać także i wziąć udział, niemniej jednak wykorzystam solidnie fakt, że Bajki Robotów znam dość już dobrze.

Wszystkim osobom, które nie wiedzą czym jest Akademia Lemologiczna polecam wątek ,,Akademia Lemologiczna [Organizacja]" gdzie jest to dokładnie wyłożone.

Zaprasza się wszystkich nielepniaków, do brania udziału w niniejszym przedsięwzięciu. Co lepniacze, to nie my! Chwała Jego Induktywności!

[/color]
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2006, 11:59:49 am wysłana przez Terminus »

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Cyberiada]
« Odpowiedź #1 dnia: Września 12, 2006, 01:21:34 am »
No i widzita, udało się  ::)

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Cyberiada]
« Odpowiedź #2 dnia: Września 12, 2006, 07:33:17 am »
Fajnie! Cieszę się, że Akademia znów ruszyła. Ja niestety przyłączę się trochę później, tzn. kiedy będę posiadał już książkę.

CU
Deck

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Cyberiada]
« Odpowiedź #3 dnia: Września 12, 2006, 10:32:28 am »
Hm, moja Cyberiada zawiera tylko niektóre z 'bajek', ale resztę mam w osobnym tomie. 'Bajki' jak mi się zdaje to była taka przygrywka do Cyberiady, więc jedno z drugim połączyć można by było. Tylko wtedy należałoby chyba zmienić tytuł wątku na 'Bajki robotów i Cyberiada', bo jak ktoś będzie szukał tylko bajek, to może nie znaleźć...
Tak czy siak powinno być i zabawnie i poważnie, bo mimo lekkiej formy te książki obfitują w rozmaite 'ostateczne pytania'.

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Cyberiada]
« Odpowiedź #4 dnia: Września 12, 2006, 11:30:03 am »
OK, to zmieniam tytuł wątku i jedziemy z "Bajkami", jak ktoś ich nie ma, to może poczekać aż zostaną ukończone!

To w takim razie proponuję rozmowę (i przeczytanie) - nie ma żadnego pośpiechu, powiedzmy, że damy sobie tydzień lub dwa, bo Deck nie ma jeszcze książki, na pierwsze trzy, cztery bajki. (To tylko 37 stron!)

  • Trzej Elektrycerze
  • Uranowe uszy
  • Jak Erg Samowzbudnik Bladawca pokonał
  • Dwa potwory.

Powiedzmy ::)

Ja chętnie przeczytam.
[/color]

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Cyberiada]
« Odpowiedź #5 dnia: Września 12, 2006, 11:38:37 am »
Ściśle rzecz biorąc Cyberiada to jedno a Bajki robotów to drugie. Ale jak dla mnie może być razem z Bajkami. :)
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2006, 04:58:09 pm wysłana przez TYTAN »

Macrofungel

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 512
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Cyberiada + Bajki Robot
« Odpowiedź #6 dnia: Września 12, 2006, 04:17:32 pm »
Jedno wiem- że moja [ch8222]Cybariada[ch8221] nie zawiera [ch8222]Bajek[ch8230][ch8221], a jeśli moja [ch8222]Cyberiada[ch8221] nie zawiera [ch8222]Bajek[ch8230][ch8221], to chyba po prostu dlatego, że tak MA  BYĆ >:( Ale pomysł połączenia jednego z drugim jest oczywiście niegłupi,  tylko że ja na przyłączenie się jeszcze poczekam z powodu wyżej podanego

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Cyberiada + Bajki Robot
« Odpowiedź #7 dnia: Września 12, 2006, 08:07:25 pm »


A to jest moja, patrzcie jaka szczytana... . Tu ze spisu treści wynika że Cyberiada składa się tylko z: "Jak ocalał świat", "Maszyna Trurla" i "Wielkie lanie".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Cyberiada + Bajki Robot
« Odpowiedź #8 dnia: Września 12, 2006, 09:55:38 pm »
Ehh, niech będzie, że razem z "Bajkami robotów". Na szczęście akurat były w bibliotece. No dobrze, że można wypożyczać 5 książek na raz :)

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Cyberiada + Bajki Robot
« Odpowiedź #9 dnia: Września 12, 2006, 10:44:44 pm »
I było tak: niechybniem zapóźniona, myślę, i chyłkiem-milczkiem-ciszkiem na forum owo bladawcowe wchodzę... Aliści, lepniakowie tylko istoty rozumne udawają, a nieudanie, nieudanie... czytanie im niesporo idzie i jeno wciąż się przekomarzają, a dywagują, czy czytać i co czytać... I tak niepośpiesznie sobie rozhowory wiodą, a entropia wszechświatowa rośnie i grozić poczyna, aż rycerza jakowego poszukać trzebe będzie, co by się sercem śmiałym pieczętował, a pięścią żelazną potwora-entropa zdusił.

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Cyberiada + Bajki Robot
« Odpowiedź #10 dnia: Września 12, 2006, 11:49:40 pm »
O Mistrzynio! Ucz Mię!

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Cyberiada + Bajki Robot
« Odpowiedź #11 dnia: Września 13, 2006, 12:37:37 am »
Cytuj


A to jest moja, patrzcie jaka szczytana... . Tu ze spisu treści wynika że Cyberiada składa się tylko z: "Jak ocalał świat", "Maszyna Trurla" i "Wielkie lanie".
Az mnie sie lza w oku zakrecila... Moja pierwsza czytanka. To wlasnie wydanie bylo pierwszym kontaktem z Lemem i ksiazkami w ogole. No i te rysunki.

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Cyberiada + Bajki Robot
« Odpowiedź #12 dnia: Września 13, 2006, 05:05:24 pm »
Jak ocalał świat
Maszyna Trurla
Wielkie lanie
SIEDEM WYPRAW TRURLA I KLAPACJUSZA
Bajka o trzech maszynach opowiadających króla Genialona
Altruizyna, czyli opowieść prawdziwa o tym, jak pustelnik Dobrycy Kosmos uszczęśliwić zapragnął i co z tego wynikło
Kobyszczę
Edukacja Cyfrania
Opowieść pierwszego odmrożeńca
Opowieść drugiego odmrożeńca
Powtórka
Posłowie: Naprawić świat- Jerzy Jarzębski


Taki jest skład mojej "Cyberiady"- 390stron - Wyd. Literackie, 2006r (Copyright-2002) .


Bajki robotów niegdyś czytałem (chyba 2 lata temu, mając ospę)  i conieco pamiętam.

Cytuj
Az mnie sie lza w oku zakrecila... Moja pierwsza czytanka. To wlasnie wydanie bylo pierwszym kontaktem z Lemem i ksiazkami w ogole. No i te rysunki.
"Jak ocalał świat", to pierwsze opowiadanie Lema, które czytałem...
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2006, 05:06:42 pm wysłana przez Mieslaw »

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Cyberiada + Bajki Robot
« Odpowiedź #13 dnia: Września 13, 2006, 05:53:14 pm »
Dobra, to sam już nie wiem! Robić te Bajki czy nie ?! Mam ankietę walnąć? Bo ja już zacząłem je czytać... Choć kurczę, i tak znam je na pamięć ::)

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Cyberiada + Bajki Robot
« Odpowiedź #14 dnia: Września 13, 2006, 05:55:02 pm »
Dobra, głosować, bo nie chcę mi się z Wami użerać  ;)