Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Forum po polsku / Odp: O Lemie napisano
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Październik 15, 2018, 06:08:42 pm »
Ciekawy tekst, o Lemie też jest
Ciekawy, ale trochę mętny... chaotyczny, co już ktoś w komentarzach zauważył. I jakby optymistyczny na siłę.
Już chyba z pól roku temu, pisałam (pisałem?), że po odkryciu wiadomego boziona, sprawy wcześniej nasycone emocją i oczekiwaniem (czegoś więcej?) zdechły. Uznałem wtedy, że tak ma być...i być może tak ma być, ale cena którą wybulił podatnik na budowę czernego akceleratora nie ma tu nic do rzeczy. Liczyłem na przełomowe wnioski ogólne... jako totalny laik, oczywiście.
Poza tym
Powtórzę tutaj za Stanisławem Lemem, że nigdy nie opiszemy siebie w sposób kompletny, bo nie zbudujemy języka bogatszego aniżeli ten, z którego sami się składamy.
Do kompletności wystarczy analogicznie bogaty. I coś mi się zdaje, że to jest akurat do przeskoczenia, a ten chochlik zdajemisię, wyskoczył z tego pisania, które OlaLA uprawiali w Akademii.
O językach sprawczych.
. Choć postawiłbym na Nekrobie, bo Golem na ile to czuję zaczyna nadmiernie odstawać od faktów, jakkolwiek ważkie są tezy w nim stawiane.
Nekrobie to ta rzecz o tresowanej kolonii bakterii? Że finalnie i pogadać się dało?
A co w Golemie rozjeżdża się z faktami (fizycznymi?)?
Rzuć snopem, hę?  8)
12
Forum po polsku / Odp: O Lemie napisano
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Październik 15, 2018, 03:34:08 pm »
Ciekawy tekst, o Lemie też jest: http://wyborcza.pl/7,75400,24041208,czy-w-fizyce-naprawde-spelnia-sie-czarny-scenariusz-nie-nie.html .

Akurat jest należy rozumieć o Golemie i encyklopedii Vestranda (o metalangach konkretnie) - a ja akurat przeczytałem znów "Wielkość urojoną" i stwierdzam, że jest bardzo nierówna i nierówno zmaga się z czasem - akty w promieniach X trącą już obecnie myszką, Historia literatury bitycznej jest dęta i przegadana, a Golem i Nekrobie genialne. Choć postawiłbym na Nekrobie, bo Golem na ile to czuję zaczyna nadmiernie odstawać od faktów, jakkolwiek ważkie są tezy w nim stawiane.
13
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Październik 14, 2018, 11:48:53 pm »
Pieśń rzeczywiście z zadęciem...nogi (końskie) same składają się do galopu, a palec wskazujący zaciska na wyimaginowanym cynglu kulomiotu.
;D
Oj, livie, żebyś Ty był mi zdrowy! (jak się mówi u nas w Odessie) :D

Udanego pobytu życzę, życzliwego co najmniej tak, jak ostatnio pogoda.
Dziękuję, livie, i Tobie również wszystkiego najlepszego :)

Wracajac do Budionnego, zerknąłem to tu to tam i widzę, że powinien zostać polskim gierojem - to przez jego niesubordynację, niewykonanie w czas rozkazu - możliwy był "cud" nad Wisłą.
I tylko trochę naginam...  ;D
Też tak sądzę, że powinien. Ale dlaczego tylko Budionny? Czyżby jego przełożony, bohaterski marszałek Tuchaczewski nie zasługuje także na wyróżnienie?
Wiesz co, ja bym ustanowił dla gierojów specjalne odznaczenie honorowe – Order Śmietniska.
Albo Order Żelaznej Pętli. Noszony na szyi ::)

Ale mniejsza - to chyba offtop w Muzycznym?
 :-X
Wracam do tematu.
Trzymając się tej obronionej Warszawy i grozy wiejącej z Twojej linki - song obyczajowy
Jakiś smutny ten song. Wszyscy umarli.
Cóż, dorzuczę do pary. Od dawna podoba mi się – nieśmiertelne tango:

I ja zdumiony, że po niemiecku (czy to jidysz może?)
Nie, livie, to rzeczywiście niemiecki. Zgadzam się, żydowska piosenka brzmi w języku niemieckim nieco dziwnie. Ale, moim zdaniem, Larisa Mondrus wykonuje ją całkiem przyzwoicie.
14
Hyde Park / Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Październik 14, 2018, 07:49:30 pm »
ciekawe jest to że książek z których się nic nie pamięta nie warto czytać drugi raz
bo na pewno nie ma w nich nic wartościowego, a ciekawych też nie tylko dlatego że wszystko się z nich pamięta

To jak byś zakwalifikował takie "Trudno być bogiem" Strugackich? Przeczytałem jako dzieciak (znaczy, nastolatek), nie zapamiętałem nic ponad to, że fajne - czyli wartościowe - było i dumasowskie*. Przeczytałem po raz drugi i trzeci w wieku dorosłym i wszystko pamiętam.
Albo - z przeciwnego bieguna - komiksy superbohaterskie TM-Semic. Pamiętam prawie wszystkie (fabuły, postacie drugoplanowe), ale powroty po latach (zresztą bardziej z ciekawości jak je teraz odbiorę, niż dlatego, że mnie jakoś b. ciągnęło) w większości przypadków kończyły się kompletnym rozczarowaniem.
Ew. powieści starwarsowe - z fabuł pamiętam b. mało, zresztą- z b. nielicznymi wyjątkami - robiły wrażenie kompletnej literackiej (jeśli to nie za duże słowo) konfekcji, a jednocześnie podobało mi się jak się w obraz fikcyjnego świata składają (i ten obraz już we mnie utkwił).

* Zresztą podałem przykład jeszcze mało bulwersujący. Miewałem identycznie i z arcydziełami znacznie wyższych lotów - zostawało niejasne wrażenie, że to dobre jest. I każda kolejna lektura okazywała się odkrywaniem tej samej książki po raz kolejny. Takie np. "W poszukiwaniu straconego czasu" - raz czytałem jak zbiór plotek ze sfer wyższych (w znaczeniu niedeprecjonującym, abecadła/alfabety Kisieli i Urbanów mogą się schować), kiedy indziej jako balzacowate panoramy społeczne, to znów skupiając się na samym stylu/języku i smakując, albo dla odmiany odbierając rzecz (LA się ucieszy? ;) ) jako praktyczny wykład corcoranizmo-solipsyzmu wręcz, itd., itp.
15
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez draco_volantus dnia Październik 14, 2018, 02:35:21 pm »
16
Hyde Park / Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez draco_volantus dnia Październik 14, 2018, 01:34:13 pm »
powiem tak: ja jeszcze bardziej trzymam kciuki żeby tego nie spierdolił, w ramach przygotowań polecam będąc doskonale i niedbale,
ale na pierwszy rzut oka bogato odzianym przyjechać z jakimś przyjacielem w niedzielę rano do jakiejś małej wsi w Polsce, wejść do baru,
poprosić po angielsku o piwo, na wieść migową o braku mozliwości płacenia kartą podać banknot 200 zł, wziąć resztę, usiąść wśród lokalsów
i głośno rozmawiać ze sobą w obcym języku, potem kupić kolejne dwa browary i spróbować tak robić do momentu w którym się już nie będzie tak już dało robić.

Lem był arcygeniuszem pisarskim, Sapkowski był geniuszem pisarskim i ja też bym był, ale mi szkoda czasu na pisanie.

A w ogóle w sprawie wiedźmina jeszcze.

Sapkowski powinien był pozwać o 60 milionów państwo polskie za to że udostępniało
i udostępnia jego książki w bibliotekach, sam przeczytałem całą jego sagę siedem książek jakoś w tydzień
i nigdy żadnej części nie kupiłem, po drugie ciekawe jest to że książek z których się nic nie pamięta nie warto czytać drugi raz
bo na pewno nie ma w nich nic wartościowego, a ciekawych też nie tylko dlatego że wszystko się z nich pamięta
17
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Październik 14, 2018, 11:41:48 am »
Pieśń rzeczywiście z zadęciem...nogi (końskie) same składają się do galopu, a palec wskazujący zaciska na wyimaginowanym cynglu kulomiotu.
Z Wrocławia, z Wrocławia...
Dziękuję śliczniutko, livie, że porównałeś mnie do Siemiona B. :D
8)
Udanego pobytu życzę, życzliwego co najmniej tak, jak ostatnio pogoda.
Wracajac do Budionnego, zerknąłem to tu to tam i widzę, że powinien zostać polskim gierojem - to przez jego niesubordynację, niewykonanie w czas rozkazu - możliwy był "cud" nad Wisłą.
I tylko trochę naginam... ;D
Trzymając się tej obronionej Warszawy i grozy wiejącej z Twojej linki - song obyczajowy

Czumbalalajka po polsku? Ekstra! Dzięki :)
I ja zdumiony, że po niemiecku (czy to jidysz może?)
18
Forum in Russian / Odp: "СОЛЯРИС"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez serg6020 dnia Październik 13, 2018, 05:21:09 pm »
Наука"Соляристика"может описывать происходящие события в Океане(языком науки),но не может понять(причину) их с точки зрения человека.Здесь есть прямая аналогия у С.Лема с современной наукой-Космологией.Учёные могут описать события происходящие во Вселенной,но не могут понять их причины.Пример:причина(ы) возникновения Вселенной из точки сингулярности...
19
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Październik 13, 2018, 12:03:20 pm »
Ależ macie rozmach, tu nawet Siemion B. nie dał rady ... z Wrocławia?  ;)
Się przypomniało
- Warszawa wolna - Wasia
- Berlin wolny - Wasia
- Wasia wolny - Paryż

Szabesem rozwaliłeś  8)
https://www.youtube.com/watch?v=ZA-1J6uf1VU
;D
Z Wrocławia, z Wrocławia...
Dziękuję śliczniutko, livie, że porównałeś mnie do Siemiona B. :D
https://www.youtube.com/watch?v=d3jOCOh9Zrc
Klip przerażający. O zgrozo! Zaczynam rozumieć Jamesa Forrestala, który, zgodnie z legendą, wyskoczył w okno z krzykiem "ruscy idą!"

Czumbalalajka po polsku? Ekstra! Dzięki :)
20
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Październik 13, 2018, 02:36:12 am »
Sobotnie pozdrowienia z Dolnego Śląska :):P
Ależ macie rozmach, tu nawet Siemion B. nie dał rady ... z Wrocławia?  ;)
Się przypomniało
- Warszawa wolna - Wasia
- Berlin wolny - Wasia
- Wasia wolny - Paryż

Szabesem rozwaliłeś  8)
https://www.youtube.com/watch?v=ZA-1J6uf1VU
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10