Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1116261 razy)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2610 dnia: Listopada 18, 2017, 09:28:01 am »
żadnej nadziei: w ostatnim fragmencie robot był napity - i poleciał na mordę dokładnie jak człowiek. dla mnie ten fragment był własnie najbardziej ludzki :)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2611 dnia: Listopada 18, 2017, 10:46:28 am »
No właśnie, w tym sensie, że mają słabości... Cóż jest bardziej ludzkie niż słabość?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2612 dnia: Listopada 18, 2017, 12:47:28 pm »
Aha. No ale to dopiero początki, z czasem pojawią się pewnie abstynenci i z tymi już tak łatwo nie będzie :)

Co w tym żółtym przerażającego? Mnie on psa przypomina - może powinni go nauczyć aportować  ::)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2613 dnia: Listopada 18, 2017, 06:36:04 pm »
Widziałeś psa bez łba, który dalej biega?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2614 dnia: Listopada 19, 2017, 10:19:46 am »
sie cepias  ;D
ja tam zauważyłem brak ogona - to u psa ważniejsze. jedno i drugie można dorobić. co prawda ruchy ma toto raczej kocie, więc inżyniery muszą jeszcze popracować  :)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2615 dnia: Listopada 19, 2017, 02:07:47 pm »
“Ja myślałam, że to koty, co za pierwsze idą płoty, a to roboty, roboty”

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2616 dnia: Listopada 19, 2017, 02:55:34 pm »
Panie, to że ogon ważniejszy, to możemy się posprzeczać. Powiedzmy że przyznaję Ci rację (co do ogona) - ale nie wyłącznie (not exclusive). Faktycznie pies bez ogona jest jak człowiek bez twarzy. Jednakże czy widziałeś psa bez łba, co biega? Bo bez ogona to ja widziałem sporo, zwłaszcza ąę pańciów bokserów - i biegały. Biegające bez łba widziałem natomiast jedynie kury, co je moje babcia plebejsko na rosół szykowała za pomocą noża kuchennego...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2617 dnia: Listopada 20, 2017, 09:53:25 am »
O, kury i koguty, kaczki biegały trochę słabiej. Ale u mnie się to załatwiało sprawniej, bo siekierą.

A z tym naszym psem, pewnie sprawa wyobraźni - ja zrazu wcale nie pomyślałem, że to pies bez głowy, mógłby mieć oczka w tej przedniej płaszczyźnie i spoko. A Ty zobaczyłeś w tym uciętą głowę  :)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2618 dnia: Listopada 26, 2017, 12:13:02 am »
Wy tu przekomarzacie się; głowa, czy ogon; cyberzwierzątkami usypiacie czujność; a tu tragedia pralnicza za pasem - tu spór głowa czy ogon nieadekwatny, tu się niewiele da oberżnąć a nawet gdyby to nie wiadomo gdzie - z dołu, czy z góry? Dlaczego ono wygląda jak kobieta i czy jest wyznania islam? (skoro obywatelka Arabii Saudyjskiej)
https://www.youtube.com/watch?v=Sn9XjpTUD8M
Bo, że Dicka lubi, jak sądzę za łowcę, to już perwersja.
https://www.wprost.pl/swiat/10085255/reuters-przeprowadzil-wywiad-z-robotem-sophia-jakie-jest-jej-ulubione-zwierze-i-co-sadzi-o-elonie-musku.html
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2017, 12:16:33 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2619 dnia: Listopada 26, 2017, 11:58:25 am »
Tak jest, prawdziwa tragedia pralnicza. Już od dawna uważam Lema za proroka.

Może myślę jako niezaawansowany wieśniak, tylko w żaden sposób nie mogę zrozumieć, po co to robią? Hyba już wszystkie problemy na Ziemi zostały rozwiązane? Po co do siedmiu miliardów (czy ilu nas teraz jest) ludzkich jednostek dołąnczać jeszcze jedną, z krzemu, szkła i metalu? No, jako ciekawy figiel, hokus-pokus to jeszcze mniej więcej zrozumiałe.

A może to pierwszy prototyp pewnego nowego gatunku, który wkrótce usunie i zastępie ludzkość? Początek takiego sobie samobójstwa kolektywnego...

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2620 dnia: Listopada 26, 2017, 01:26:31 pm »
Ze mną gorzej...w tym przyklęku zobaczyłam nad wyraz usłużnego kelnera;)
Ta Zośka od razu nabotoksowana...i bardzo konsekwentna:
- Czy jest cokolwiek czego się boisz?
- Boję się ludzi, którzy mają zabobonne przekonania i używają swojej wiary do krzywdzenia ludzi i zwierząt.
- Jakie jest twoje ulubione zwierzę?
- Moim ulubionym zwierzęciem jest jednorożec. Nie mów mi, że nie istnieją, chcę w nie wierzyć.

Jakby tak użyła tego swojego zabobonnego przekonania?;)
A może to pierwszy prototyp pewnego nowego gatunku, który wkrótce usunie i zastępie ludzkość? Początek takiego sobie samobójstwa kolektywnego...
...gatunku, który przerobi nas na krążki;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2621 dnia: Listopada 26, 2017, 07:45:50 pm »
...gatunku, który przerobi nas na krążki;)
Tak, jeżeli będziemy Indiotami :)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2622 dnia: Listopada 26, 2017, 10:21:14 pm »
E tam.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).


wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2624 dnia: Grudnia 13, 2017, 12:03:03 am »
Proszę bardzo, oto postęp w dziedzinie sztucznej inteligencji. Kolejny krok.



https://www.google.com.ua/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjsjPvm14LYAhUIthoKHVf4AXAQFghMMAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.wnp.pl%2Fwiadomosci%2Fwielki-przelom-w-ai-nowa-wersja-alphago-uczy-sie-zupelnie-sama%2C308861_1_0_0.html&usg=AOvVaw22O2tci9l-UW0EEXyGv5U3
No nie wiem może się mylę ale na pierwszy rzut okiem, błędna analiza, proszę wrzucić pozycję na dowolny silnik np. stockfish, czyli  "zwykły" logarytm a wyjdzie. Przyznam, że zerknąłem tylko i mogę się mylić, rzecz ludzka  8)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta