Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Hyde Park / Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez draco_volantus dnia Styczeń 01, 2018, 02:47:24 pm »
hm, ja już dawno po 30, a z tym pytaniem o pierwsze zawirowanie to żart byu :)

ale fakt, faktem podjąłem próbę destabilizacji kursu tej waluty z tego względu że widziałem że to jest możliwe,
jeżeli nie ubezwartościowię jej kompletnie ja, mam nadzieję że zrobi to kiedyś ktoś inny.

Jeszcze chciałem o aferze maślanej napisać bo podbno Norbi rozdawał je ludziom na sylwestra.

Zauważyłem kiedyś że masłu skacze cena jak pchła na łańcuchu i zrobiłem zdjęcie jak kosztowało może 4,10
i nie było nic napisane że żadna promocja, a potem kosztowało 6,20 i też nic nie było,
na kolejny dzień sklep był już zamknięty, zlikwidowany a półki wyczyszczone,
a cena wzrosła natychmiastowo horrendalnie, najpierw tłumaczono że cena masła
dostowała się do rynków europejskich, ostatnio jednak przeczytałem
że nawet we Francji masło ostro podrożało, tym razem wina
Chińczyków którzy zaczęli je importować z Europy bo w nim zasmakowali,
wielokrotnie też robiono mi zdjęcia jak gryzę masło, przedmiotem fascynacji byłem,
napisałem raz nawet o nim miniopowiadanie następujące:

http://www.digart.pl/zoom/7513210/O_trawieniu.html

O trawieniu
*DracoVolantus | proza / publicystyczna

Nienawidzę mlaźgatego masła, jedyna technika jedzenia masła do chleba jaką uznaję to gryzienie
go po kawałku, plus jak już zaczynam jeść masło to nigdy nie jem mniej niż ćwierć kostki, myślę
wtedy że kiedy jem coś ze śmietaną to nigdy nie piję jej mniej niż cały plastikowy pojemnik
czterysta mililitrów i zastanawiam się dla kogo są produkowane te mniejsze? dla małych dzieci?
ale przecież małe dzieci nie kupują sobie same jedzenia, ich rodzice im je kupują i co potem,
jedzą co innego czy co? przecież to brzmi bezsensu. ja na przykład ostatnio mleko UHT z dodatkiem
wapnia od ładnej hostessy kupiłem, wyobrażasz sobie w ogóle? Mleko tak przetworzone że wapń jest
w nim celowo dosypanym dodatkiem. Wtedy zaczynam myśleć o ogromie cierpień dzięki któremu mogę je
kupić dziecku, morzu rozpaczy i skręcania się na śmierć przy którym Holocaust brzmi słabo, nawet
czytany w wersji Arta Spiegelmana, Rwanda wydaje się miłosiernym zakończeniem trwającym w dodatku
relatywnie krótko, pańszczyzna i niewolnictwo nie jest nigdzie blisko, może dżuma (ale taka
prawdziwie wyobrażona, nie z Camusa, tu trzeba na odwrót), teraz już eradykowana czarna ospa czy
wirusowe zapalenie rogów przednich rdzenia kręgowego są w stanie się przybliżyć to co się działo
kiedy człowiek udomowił bydło i małe dzieci zaczęły padać jak muchy bo nie mogły strawić laktozy.

*

pamiętam że pisałem cośtam o tym że jestem ostatnim cesarzem chin czy pierwszym cesarzem chin, nie pamiętam już
92
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Styczeń 01, 2018, 02:00:26 pm »
Wystąp o tę kasę i przekaż na biednych.
93
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Styczeń 01, 2018, 01:07:35 pm »
Wskutek powtarzających się napomnień forumowiczów, jeśli będę tu coś zamieszczał ze SWOICH wypocin, będę odtąd zamieszczał in extenso, dodając link do treści, a nie zastępując jej linkiem. Tak więc:

http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=5374

Petunia nie olej, mawiali starożytni, ale koniecznie trzeba dodać, że petunie (peccuniae) petuniom nierówne. Jeśli ktoś bierze co miesiąc na rękę 8 000 zł, wówczas zwiększenia/zmniejszenia tej kwoty o złotych 400 nawet nie zauważy. Jednak dla kogoś, kto zarabia miesięcznie złotych 800, podwyżka o TE SAME 400 zł oznacza gigantyczny wzrost dochodów o połowę, z rewolucyjnymi tego korzyściami. To poniekąd o mnie, bo moja emerenta wynosi 798 zł i 92 gr*.

Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że wczoraj (15.12.2017) stary druh dał mi do łapy gazetowy wycinek z ogłoszeniem następującej treści: Osoby udzielające się w antykomunistycznej opozycji mogą liczyć na finansową pomoc, jeśli otrzymają status działacza. Nadaje go – na wniosek osoby zainteresowanej – Urząd do Spraw Kombatantów, Wspólna 2, 00-926 Warszawa. Procedura jest prosta, decyzje zapadają bardzo szybko.

Kumpel jest znanym i uznanym dziennikarzem-historykiem, zajmującym się teraz niektórymi środowiskowymi aspektami stanu wojennego. Znając moje (ponoć udokumentowane w IPN) „świadectwo patriotyzmu” oraz „kombatanckie dokonania” – ówże Jędrek twierdzi, że spełniam wszystkie kryteria, dzięki czemu dożywotnio dostawałbym co miesiąc od mojego państwa wspomniane cztery stówy.

Jako się sentencjonalnie rzekło, pieniądze nie śmierdzą. Pokusa** jest wielka. Jednak nie mniejsze są elementarne wątpliwości.

Gdy siedemdziesięciolatek ogląda się wstecz, to widzi, że owszem, był na paru demonstracjach, w latach siedemdziesiątych kolportował bibułę, w osiemdziesiątych także trochę do niej pisywał***, a w wyborach powszechnych pierwszy raz w życiu wziął udział dopiero 4 czerwca 1989. Ale widzi też, że podobnie postępowały mnogie tysiące obywateli.

Owszem, człowiek ma dziś kłopoty myślące (mózg), zgryźliwe (braki uzębienia) i prostackie (łac.: prostata), za sobą zaś trzy zawały i dwa udary. Jeśli byłyby one skutkiem peerelowskich katorg, więzień, pobić i prześladowań, można by na sprawę spojrzeć inaczej. Lecz mój stan zdrowia nie wynika z komuszych represji, tylko z PESELU, genetyki i niezdrowego trybu życia.

Nie chcę nikogo do niczego namawiać, ani nawet sugerować. To są sprawy bardzo delikatne, bardzo indywidualne i bardzo zróżnicowane. Ale sumienie i rozum podpowiadają MI, że gdybym dziś odebrał jakąś rzeczową czy finansową rekompensatę za SWOJE obywatelskie życie, czułbym się źle. Robiłem niewiele, i robiłem to wyłącznie z wewnętrznego osobistego przekonania. Człowiek powinien robić to co robi NIE ze strachu przed karą i NIE w oczekiwaniu na nagrodę (np. piekło-niebo), lecz dlatego, że uważa to za słuszne. To są wybory aksjologiczno-aksjomatyczne. Aksjomatów się nie uzasadnia.

Ja, stary Stanisław Remuszko, nad inne prywatne wartości zawsze przekładałem własną absolutną suwerenność duchową. Dlatego nie złożę żadnego kombatanckiego wniosku.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem, a gdyby ktoś chciał coś napisać albo powiedzieć a propos, niech zanotuje: remuszko@gmail.com, 504-830-131.

—————-

* o mizerię tej kwoty mogę mieć żal TYLKO do siebie.

** ziemski namiestnik Chrystusa, papież Franciszek, uważa, iż pokusy podsuwa nam podły Szatan, nie zaś dobry Pan Bóg.

*** https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Remuszko

http://remuszko.pl/zycie/
94
Hyde Park / Mroczne widno
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hokopoko dnia Styczeń 01, 2018, 12:22:01 pm »
Wygrzebałem z szuflady parę rzeczy - to w sam raz się nada tutaj, bo zagadkę ufo rozwiązałem. Opowiadanko nosi tytuł Mroczne widno, dwa pliki, pdf i epub, co kto woli.

https://www.dropbox.com/sh/m7c17xzxlewu0fn/AACT6gZmfaR20rKNuon-en_Ha?dl=0
95
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hokopoko dnia Styczeń 01, 2018, 11:49:59 am »
Ta, pierwszy... ja już dwa śniadania zjadłem i za stodołą byłem  ::)

Z Bonamssowych koncertów akustyczne najbardziej lubię

96
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiesiol dnia Styczeń 01, 2018, 11:19:35 am »
Chyba pierwszy się przebudziłem 8) No cóż wczoraj bawiłem się przy tym koncercie
Tak mnie to wyczerpało, że już po 1 palulu  ;) Ale zabawa przednia i w doborowym towarzystwie. W styczniu jak niejaki Liv zapodał ma się ukazać następny cukiereczek, także warto żyć i czekać na równie udane koncerty. A jak roboty zaczną grać jak Jo , to czas się będzie kłaść do trumny  ;) Czego nikomu nie życzę, tylko wręcz odwrotnie na cały rok !
97
Hyde Park / Odp: Życzonka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Grudzień 31, 2017, 07:15:30 pm »
Najlepszego. Dla/od tych co eksplorują też.
https://www.space.com/39235-astronauts-celebrate-new-years.html

ps. Lieber, przeniosłem Ci scalająco jak chciałaś (poprzednie życzenia, z "Eksploracji...", też).
98
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Grudzień 31, 2017, 07:08:21 pm »
Taa...jutrzenka swobody...a nie, to nie to:
Lieber wyjdź już może z tego kosmosu - do ludzi;))
Czyli próba połączenia:
https://www.facebook.com/naukatolubie/videos/472524066266336/

Wszystkiego lepszego:)
99
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Grudzień 31, 2017, 06:15:31 pm »
Tradycyjnie i po staremu - tym co eksploatują, i tym co nie eksploatują.
Ja w każdym razie zaraz spadam chlupnąć sobie  8)
Z najem
100
Hyde Park / Odp: Odp: Eksploracja Kosmosu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xpil dnia Grudzień 31, 2017, 05:16:33 pm »
Udanego Sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku moim przyjaciołom z Forum. Bardzo mi miło w waszym towarzystwie. Wszystkiego najlepszego i powodzenia!

O żeż, zaczęło się...
Strony: 1 ... 8 9 [10]