Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Wrzesień 30, 2017, 11:30:17 pm »
Och maziek...dzięki.
Z napisanego wnioskuję, ze sprzęcicho-cudo. Rozumiem, że piszesz aprop tego
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,459835,detektory-w-usa-i-wloszech-wspolnie-zarejestrowaly-fale-grawitacyjne.html
To tak jakbyś dotąd macał rękami a teraz przejrzał na oczy  :) . Mówię o macaniu rzeczywistości ;) .
Dzięki nim zobaczymy tylko wielkie booom na sto słońc, czy może ciemną materię np. też?
A o tych zmarszczkach już ktoś, ktoś... :-\ nie Snerg?
92
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Wrzesień 30, 2017, 11:06:59 pm »
Och liv... Jest rok 1916. Einstein za pomocą rozumu i papieru, sam jak palec i bez komputra przewiduje fale grawitacyjne. Następnie 100 lat trwa wyścig technologiczny aby je złapać. Do 2016 roku nie było wiadomo czy są, jakie są, czego w zasadzie szukać i jak ma wyglądać instrument do ich chwytania. Zaczyna niejaki Weber konstruując aparaty o rozmiarze charakterystycznym jednego metra. W końcu instrumenty dochodzą do kilometrowych rozmiarów a czułość jest większa niż dziesięciotysięczna część średnicy protonu.

Przypomina mi się poszukiwanie zmarszczek na mikrofalowym tle. Także póki ich COBE nie znalezł nie wiadomo było, czy są, czy nie, i jak małe. Teraz stoimy u progu astronomii grawitacyjnej. To tak jakbyś dotąd macał rękami a teraz przejrzał na oczy  :) . Mówię o macaniu rzeczywistości ;) .

Swoją drogą w związku z akceleracją poznania OTW wydaje się wieczna, niewzruszona. Jak to możliwe, że jeden facet na początku XX w. to ogarnął za pomocą kartki papieru i w zasadzie z głowy, posiłkując się jako podstawą dziwnym wynikiem doświadczenia Michelsona-Morleya?
93
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Wrzesień 30, 2017, 10:35:11 pm »
No dobra, podgrzałeś się to teraz objaśnij innym czym to mamy się podniecać aż do fazy trąbienia (mijając, że trąbię odkatarowo, ale to chyba się nie liczy?).
Ja zrozumiałem tylko, że coś wielce wielkiego bo liczonego w naszych slonicach gdzieś w kośmosie pierdykło tak, że staruszek wszechdom dostał kolejnej zmarszczki, co zostało bezczelnie zauważone przez  połączone czujki ligi i dziewice. I że te fale przewidziane przez OTW, ale inaczej być może w KTP gdzie zmarszczek jest skwantowany jako grawiton.
Znaczy, czyli przełom w wiedzy, czy przełom w technologii sprzętowej?
94
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Wrzesień 30, 2017, 09:35:35 pm »
Nikt nie trąbi a tu taka informacja mnie podgrzewa. Czwarte wykrycie fal grawitacyjnych ale tym razem tryplet za pomocą trzech detektorów - 2x LIGO i Virgo - efekt to znacznie większa rozdzielczość czyli wskazanie miejsca skąd grawitem zaleciało. Nowa gałąź astronomii patrząca przez wszystko jak przez szybkie przechodzi od ledwo potwierdzenia zjawiska do regularnych obserwacji. Czekam na pierwsze zdjęcie "w świetle grawitonów". W neutrinach doczekałem :) .

https://apod.nasa.gov/apod/ap170928.html
95
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Wrzesień 30, 2017, 04:28:02 pm »
"Star Trek - TNG" skończył 30 lat (tak, można już polecać wedle Kryterium Terminusa, więc szczerze polecam... kilka, może kilkanaście, wybranych odcinków). A to wrzucam okolicznościowo:
96
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Wrzesień 29, 2017, 10:48:36 pm »
Zaś łikend, zagrać by coś..
sierioznego ale bez spinki?
97
Forum po polsku / Odp: Wokół Lema się dzieje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Wrzesień 28, 2017, 10:27:24 pm »
Dobra, cofam - masz lepiej!;))
98
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Wrzesień 28, 2017, 08:42:11 pm »
Gorzej ma liv - z tym wcięciem i dekoltem 8);)))
Dlatego właśnie, całkiem najpoważniej
Ja swojej żeńskiej nie oddam, bo...bo mi w niej...do twarzy. :P

Znaczy też udzielem...tego roza  :)
99
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Wrzesień 28, 2017, 08:16:40 pm »
Jeśli o mnie chodzi nie ma najmniejszego problemu i udzielam rozgrzeszenia;)
W końcu zwykły t-shirt. Można nosić.
Ponieważ mam też damską, to męskiego oszczędzam, a nawet mogę oddać;)
Gorzej ma liv - z tym wcięciem i dekoltem 8);)))
100
« Ostatnia wiadomość wysłana przez skrzat dnia Wrzesień 28, 2017, 07:19:57 pm »
Tę męską - ometkowaną - chętnie oddam. Może na konkurs? Gdyby ktoś potrzebował nagród?
Ja swojej żeńskiej nie oddam, bo...bo mi w niej...do twarzy. :P

Kurcze, dopadły mnie wyrzuty sumienia, że może ja Wam te koszulki zamieniłem podczas wysyłki, to znaczy paczkę dla Olki posłałem Liviemu. Na moje usprawiedliwienie przemawia fakt, że Pan tu nie stał fatalnie je wcześniej oznaczało i sporo czasu mi zajęło, zanim się w tych płciach i genderach połapałem.
Strony: 1 ... 8 9 [10]