Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: Ogóry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 02:20:55 am »
Komunizm dotyczył wewnętrznych państwowych podwórek
Nie zgadzam się z tym fragmentem.
Bo wyciąłeś mi przód i tył?:)
Uproszczenie -  (demoludy w orbicie - kogo obchodziły?)
Co jest zbieżne z Twoim:
No ale ofiary komunizmu były jednak drugiego sortu (z pewnego punktu widzenia).
Natomiast ofiary nazizmu to był i ten sort i ten pierwszy (z pewnego punktu widzenia).
Właśnie w związku z wojną - gdzie np. obozy były nie tylko na jakimś niesprawdzalnym archipelagu, ale w sercu zachodniej Europy.
Pss...
Najbardziej zafrapował mnie ten fragment;
Mnie to akurat nie dziwi - to jest ciągłe odcinanie się nauki społecznej kościoła od socjalizmu (bo tak się ten związek ideowy narzucał) - począwszy od Rerum novarum z 1891r:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rerum_novarum
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Dzisiaj o 01:47:40 am »
Tu jest ciekawy test wartosci politycznych. Zapewne niezbyt miarodajny, ale zrobic mozna. Mi wyszlo , ze jestem prawie wszedzie w centrum, oprocz wolnosci, gdzie mam silne wskazanie na taze:
Bezbarwny jak ten przysłowiowy Szczepański - niemal idealnie pół na pół. Plus minus jeden procent ołuuu :'(
To spróbujmy ustalić, miedzy sobą, jakie cechy ma postawa prawicowa, a jakie lewicowa. Tu i teraz, bez odwoływanie się do anachronizmów.
Czemu nie.
Na razie ogólnie, pomijając szczegółowe wartości.
Ja mam taką podstawę tych postaw, na własny użytek. Wynikają one z sposobu postrzegania świata czyli światooglądu.
Człowiek lewicy działając, patrzy w przyszłość. Niespecjalnie interesuje go przeszłość (zazwyczaj jest to osoba młodsza).
Człowiek prawicy odwrotnie, jego działania wynikają z zapatrzenia w przeszłość, często idealizowaną.
Jeszcze inaczej;
Dla lewicowca przeszłość zawsze gorsza, a przyszłość z definicji lepsza (czyli stosunek do tzw. postępu), zatem przyspieszanie zmian jest dobre.
Prawicowiec uważa, że dobre już było kiedyś kiedyś, a przyszłość niesie głównie zagrożenia i może być tylko gorzej - zatem spowalnia jak może.
Czyli kluczowy jest element zmiany, przy czym nawet prawicowiec rozumny widzi, że zmiana jest elementem natury świata zatem nie tyle ją wstrzymuje czy cofa (wtedy byłby reakcjonista czyli prawak :) ), co...no właśnie - spowalnia by była ona ewolucyjna, naturalna.
Lewicowiec ją (zmianę - postęp) sztucznie przyspiesza, przez siłę, instytucje, kulturę etc, zaś skrajny czyli  lewak nadaje przyspieszeniu wymiar turbo i do tego nie kontynuuje, tylko by chciał na gruzach "zniszcz stare i buduj nowe". Jeszcze nie tak dawno za lewaków miano ideowe dzieci Trockiego, które wysadzały budynki i ludzi w Europie Zachodniej, te wszystkie red cośtam. Znaczy bardziej nerwowych kolegów tych o których wspomina Nex.  ::)
Reasumując powyzszy bajtlok - wszyscy chcą dobrze  8)
O, ostatnio w necie pojawił się tajemniczy Karoń, co cały system próbuje opisać po nowemu. Bardziej anonim, ale na mój pobieżny ogląd dość spójnie pisze i mówi. Lewicę jakoś ogarnął, a na prawicę nie starczyło?  :)
http://www.historiasztuki.com.pl/strony/021-01-04-ANTYKULTURA-POJECIA-LEWICA.html
Najbardziej zafrapował mnie ten fragment;
Ideowe korzenie komunizmu, jak zresztą całej lewicy, są chrześcijańskie, ponieważ tylko na gruncie chrześcijaństwa można sformułować postulat sprawiedliwości społecznej. Pojęcia tego nie da się uzasadnić poza systemem wartości chrześcijańskich, ponieważ tylko ten system wprowadza ograniczenia naturalnych instynktów rzetelnie opisanych w darwinizmie.
Współczesny komunizm jest zsekularyzowanym komunizmem chrześcijańskim, odwołującym się do idei komun chrześcijańskich. Nawet „Manifest Komunistyczny” miał pierwotnie nosić tytuł „Katechizm Komunistyczny”.

O, tu się trochę bardziej odkrył
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/349952-krzysztof-karon-gender-jest-ostatnim-elementem-taktyki-ideologii-marksistowskiej?strona=1
Komunizm dotyczył wewnętrznych państwowych podwórek
Nie zgadzam się z tym fragmentem.
Nazistowskie zbrodnie sa dobrze znane i potepiane zgodnie, ale o komunistycznych nikt nic nie wie, albo udaje ze nie wie. W King's College, w barze mieli (moze jeszcze maja) wielka flage sowiecka z sierpem i mlotem i nikt nie ma z tym problemu (sic!), ale gdyby ktos walnal mala swastyke, cale Cambridge dostalo by spazmow i ktos stracil by prace a moze nawet dostal wyrok!
Co się dziwisz?
Pewnie przykładasz miarkę ilościową.
No ale ofiary komunizmu były jednak drugiego sortu (z pewnego punktu widzenia).
3
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna   [Astronauci]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 01:40:28 am »
Znowu ta Sodoma bez Gomory...odgrzewam...
Darowanemu się nie zagląda, więc w końcu przeczytałam Astronautów - w całości.
Dotąd utykałam na fragmencie, kiedy dzieciaki zwiedzają Kosmokratora - poczytywałam trochę dalej i odkładałam ad acta.

Przeczytałam ten wątek i z większością omawianych tutaj zagadnień się zgadzam - też mnie zatrzymały.
Dodam może:
- Międzynarodowe Biuro Regulacji Klimatów - winne ocieplenia klimatu?;) -  nie wzięło chyba pod uwagę, iż "stopienie tysięcy kilometrów sześciennych lodu" podniesie niebezpiecznie poziom wód w oceanach...wg pojawiających się w necie wyliczeń - byłby to rząd 60-70 metrów...są mapki pokazujące co znalazłoby się pod wodą:
http://geology.com/sea-level-rise/
Żegnaj polskie wybrzeże...Gdańsk na wyspie?
- inżynier oprowadzający dzieciaki po hali konstrukcyjnej - w wagoniku - pali papierosa...to chyba by nie przeszło nawet w czasach kiedy papieros był trendy;)
- rozłożył mnie opis zapasów zgromadzonych w rakiecie - coś jak Lokomotywa..."sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści"...worki z mąką i zbożem...bele materiałów...naczynia szklane i porcelanowe...gammmexan na owady i mój absolutny faworyt (dorównujący chusteczce noszonej w kieszeni kosmicznego skafandra, o której już tutaj wspomniano:) - narty.
Dzieciak dziwi się po cóż one na Wenus...dostaje odpowiedź od inżyniera: A narty...narty bierzemy z przezorności...
Cudo:))
- kamyczek do ogródka Pirxowej - panowie astronauci się całują;)
- wyznanie miłosne a la Robert Smith to cały...Żuławski...albo film - bo się mi mieszają...miłość to ziemia...
- przestrzeń sferyczna...już była o niej mowa - w kontekście grawitacji - ale o co chodzi z tym:
"oko umieszczone w punkcie A dostrzega nie tylko przednią część kuli, tę, która jest naprzeciw niego, ale i tylną, w normalnych warunkach niewidoczną" - oczy dookoła głowy?;)
- lekka nieścisłość z nabojami z rewolweru Arseniewa - wyciąga jeden, następnie Smith błaga go o jeden strzał...Aresniew pyta go czy ten chce go zostawić samego...więc dla niego nie starczy? a po chwili naboje się rozmnażają i służą do wzbudzenia eksplozji.

Generalnie tym razem niektóre fragmenty mnie zauroczyły śmiałością wizji (lata 40/50!!!), łączeniem anachronizmów z kosmicznymi przygodami, przemycaniem informacji o rozwoju nauki/techniki, wiarą w człeka...nie ma wstydu:)
Jest też wątek dla pani Gajewskiej...bo najwyższą miarą dla człowieka jest drugi człowiek...
4
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Dzisiaj o 12:54:46 am »
Liv:))))))))) Nie wiem skąd wyjęli tego gościa,
Ola !!!!!!!!!!! :)))))))))))))Na jakim ty świecie żyjesz - dyć to gwiazda pierwszej wody od Tajwanu po Kamczatkę. 5 oktaw więc żadna tam Dudziak, no może Villas jedynie 8) Nawet Marylka próbowała ogrzać się w jego blasku...pisałem przecież - gwiazda gimbazy, więc od nich wyjęty.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Vitas
Po linku Nexa utwierdzam się, że jakaś moda na szamańskie klimaty naszła, inuicko-mongolskie.
To ja tradycyjnie, wywoławczo tytułem

Znaczy Becia z massą Dobra kolejną płyte machła - prawie same covery, cóż.
5
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Grudzień 16, 2017, 10:28:37 pm »
6
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Grudzień 16, 2017, 08:31:42 pm »
James Bond - Connery - mało czym się różni od Moriarty'ego, obaj są Anglikami i supermenami :)

I jeszcze Alan Moore wymyślił, że to Moriarty był pierwszym M, szefem pierwszego Bonda.

Mnie wyszedł Logik. Na Spocka za dużo się napatrzyłem? ;)
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Grudzień 16, 2017, 08:06:45 pm »
Tja...masz farta...ja jestem w towarzystwie pani Demi Lovato (???;))), Lucy Liu, Seana Connery i Morfeusza z Matrixa :-X
Nie martw się... przynajmniej James Bond - Connery - mało czym się różni od Moriarty'ego, obaj są Anglikami i supermenami :)
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Grudzień 16, 2017, 07:55:11 pm »
Np. nazisci (narodowi socjalisci) na zasadzie odrzucania "goracego kartofla" przez innych socjalistow (lewicowcow) zostali zakwalikowani do prawicy, a nawet skrajnej prawicy. Ekonomicznie i spolecznie program NSDAP byl socjalistyczny, wiec lewicowy.
To spróbujmy ustalić, miedzy sobą, jakie cechy ma postawa prawicowa, a jakie lewicowa. Tu i teraz, bez odwoływanie się do anachronizmów. Bo ja jak czytam "myśli przewodnie" partii w Polsce to muszę sprawdzać, która to pisze, gdyż na czuja nie wiem.
Nie sądzę by w obecnym systemie społ. - polit. można jeszcze mówić o tradycyjnym podziale na lewicę i prawicę - w Polsce został w głowach - po uprzednim systemie.
Tutaj taki uproszczony wykresik przenikania się różnych płaszczyzn mających świadczyć o skrętach:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%82_dwuosiowy#/media/File:Dwuosiowy_wykres_nolana_02.svg
Dyskusyjny.
Nazistowskie zbrodnie sa dobrze znane i potepiane zgodnie, ale o komunistycznych nikt nic nie wie, albo udaje ze nie wie.
Raczej udaje, że nie wie. Zmowa milczenia? Może jednym z powodów jest - w uproszczeniu - zasięg. Komunizm dotyczył wewnętrznych państwowych podwórek (demoludy w orbicie - kogo obchodziły?), a nazizm rozlał się międzynarodową wojną? Angażującą Zachód?
I to co napisał maziek -  cena za pokonanie Niemców.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Grudzień 16, 2017, 07:52:41 pm »
Mnie wyszedł "pośrednik". Jak Czykspir.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Grudzień 16, 2017, 07:16:16 pm »
Np. nazisci (narodowi socjalisci) na zasadzie odrzucania "goracego kartofla" przez innych socjalistow (lewicowcow) zostali zakwalikowani do prawicy, a nawet skrajnej prawicy. Ekonomicznie i spolecznie program NSDAP byl socjalistyczny, wiec lewicowy.
To spróbujmy ustalić, miedzy sobą, jakie cechy ma postawa prawicowa, a jakie lewicowa. Tu i teraz, bez odwoływanie się do anachronizmów. Bo ja jak czytam "myśli przewodnie" partii w Polsce to muszę sprawdzać, która to pisze, gdyż na czuja nie wiem.

... ktos (chyba Sam Harris) ukul okreslenie "biegun lewicowy" w sensie geograficznym. Czyli stojac na biegunie, wszystko co choc troche odbiega od turbo-lewactwa jest prawicowe, ergo; zle.
Problem w tym, że to nie jest dipol, w którym istnieje biegun lewicowy i prawicowy. Raczej jest tak, że jest klika biegunów "lewych" i kilka "prawych". Więc to porównanie jest nazbyt daleko idącym uproszczeniem.

Nazistowskie zbrodnie sa dobrze znane i potepiane zgodnie, ale o komunistycznych nikt nic nie wie, albo udaje ze nie wie.
To kwestia z jednej strony wyparcia, a z drugiej rzeczywistego faktu, że ZSRR dla zachodniej Europy był siłą która pomogła pokonać Niemców a z trzeciej braku osobistej styczności.

Wyparcie, bo to w końcu USA i GB pchnęły nas w objęcia ZSRR. Było to polityczną ceną za mniej trupów w angielskich i amerykańskich  mundurach.

Fakt, bo fakt, za tę daninę z nas i reszty późniejszych demoludów ZSRR wspomożony lend lease oparł się, potem bił Hitlera jak się patrzy, odciął od kaukaskiej ropy, zepchnął do kotła. Szczera prawda. Fakt, że najpierw razem z Hitlerem zaczął tę najkrwawszą z wojen to szczególik pochłaniający ich równie mocno jak nas, czyją milicją był KKK jak powstał. Gdyby II wojna skończyła się na rozbiorze Polski przez III Rzeszę i ZSRR już po 10 latach nikt by o tym nie pamiętał a gazety w Londynie pisałyby o siejących bez powodu zamęt Polakach (bo bez wątpienia sialibyśmy go).

No i wreszcie brak osobistego obcowania. To sprawa podstawowa zupełnie. Propaganda ZSRR była niesamowicie skuteczna już wówczas kiedy w czasie Hołodomoru wysłannicy Zachodu jeździli radzieckimi limuzynami po teatralnie tętniących życiem ulicach miast Ukrainy, nie zdając sobie sprawy, że to tekturowa scenografia za którą przecznicę dalej mróz skuwa napuchnięte trupy. Niemądrzejsi byli różni inni raczej niegłupi ludzie wiele lat później - żeby wymienić takich Beatlesów na przykład. Lennon zawsze się uważał za wielkiego bystrzachę. Zachód to po porostu kupił bo ta opowieść jest dobra.
Strony: [1] 2 3 ... 10