Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Q

Strony: [1] 2 3 ... 580
1
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Grudzień 16, 2017, 08:31:42 pm »
James Bond - Connery - mało czym się różni od Moriarty'ego, obaj są Anglikami i supermenami :)

I jeszcze Alan Moore wymyślił, że to Moriarty był pierwszym M, szefem pierwszego Bonda.

Mnie wyszedł Logik. Na Spocka za dużo się napatrzyłem? ;)

2
Forum po polsku / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Grudzień 16, 2017, 03:18:18 pm »
Ach, gdyby ci sami ludzie, na tym samym poziomie zrobili Wiedzmina  ::)

Niby tu Bagiński, tam Bagiński...

To wrzucal ktos?

Nie pomnę... Ale pamiętam, że i z samym filmem się zetknąłem, i z doniesieniami, że mają z niego pełnometrażówkę robić...
http://collider.com/rick-mccallum-rha/
http://www.digitalspy.co.uk/movies/news/a488152/star-wars-producer-rick-mccallum-joins-rha-adaptation.html
http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=105188

No, przyznać trzeba, że wygląda to wszystko znakomicie (zwł. biorąc poprawkę na to, że robota amatora), mimo zauważalnych klisz - maszyny przypominają zarazem Mątwy z "Matrixa", roboty z "Terminatora", groźnie kroczące AT-AT i policyjne Caretakery z "Akiry", ich latające wersje mają znów w sobie coś z pojazdów z "Avatara" i kanonierek z prequeli "SW"; Obcy znów trochę kojarzą się - przez hełmy i kobropodobne głowy - z pilotami z oryginalnej "BSG", trochę z Horusami ze "StarGate", a walczą desperacko jak Brunnen-G skrzyżowani z pilotami z Rogue Squadronu - ale w wypadku dłuższego filmu pojawia się wątpliwość czy zdołają to z sensem rozwinąć, bo czyniąc Obcego skrajnie humanoidalnym psychicznie - i dość humanoidalnym fizycznie, miasta jego gatunku b. podobnymi do tych ze "StarTreka" w wersji Abramsa, a kokpity myśliwców mocno zbliżonymi do tych gwiezdnowojennych, zamknęli sobie drogę do SF serio. Efektowna space opera im pozostaje.
Może dlatego ta kinówka wciąż nie powstała... (Choć brak funduszy też pewno ma wpływ...)

3
Hyde Park / Odp: Ogóry
« dnia: Grudzień 16, 2017, 10:42:54 am »
Wszystko pięknie, Gentlemani, i parę interesujących myśli rzuciliście, ale pojawia się pytanie czyście ten NEXowo-smithowy pejper czytali? Bo tam kryterium identyfikacji było proste - deklarowane przez ankietowanych brytyjskich akademików ;) poparcie dla określonych partii politycznych. A Wy raczej o tym jak kto może kogo (lub siebie) kwalifikować, i dlaczego...

4
Forum po polsku / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Grudzień 16, 2017, 12:29:39 am »
Obejrzalem wszystkie Gwiezdne Wojny (przez te ostatnie pare lat), oprocz zupelnie ostatnich i mam jeden wielki metlik, nie jestem w stanie sobie ich przypomniec i uporzadkowac. Ogolnie wszystkie nowe chowaja sie do starych, zwlaszcza w warstwie charakterow.

Bo już w poprzednim Epizodzie zrobili ze świata "GW" wydmuszkę, a teraz jeszcze dowalili tym, że bohaterowie nie mają historii, ani życia psychicznego. Jeden recenzent słusznie napisał, że to już jest Marvel-bis, a nie dawne dzieło Lucasa.

Valerian i Miaasto Tysiaca Planet, Luca Bessona - jakis taki dziwny. Glupiutki; wiadomo.

Bo według komiksu...

Troche przypominal 5-th Element, scenografia i w ogole...

Bo komiks Mézieresa, a Besson tego M. do pracy przy "Piątym..." zatrudnił (prosząc go przy tym o popełnienie paru autoplagiatów), jako, że fan jego prac od szczeniaka.

Trochę o tym po żabojadzku:
https://www.noosfere.org/mezieres/pages/cinema/mon5elementT.asp

Nowy Star Trek serial - cienki raczej. Na sile probuja byc serio, ale wychodzi jak zwykle.

Żeby jak zwykle... Gorzej... Jedyny dialog z sensem był w tym odcinku o klingońskich lochach, który jest obrzydliwy poza tym, choć sprawnie nakręcony. Cała reszta to akcyjniaki, przeważnie niskiej jakości, nawet w swojej klasie.

A warstwa naukowa... Zawsze była w "ST" naciągana, ale inspirowała różnych Alcubierre'ów. Tym razem już tylko do robienia sobie polewki służy...
http://scienceblogs.com/startswithabang/2017/10/09/star-trek-discovery-is-smart-sounding-scientific-nonsense-season-1-episode-4-recap-synopsis/
http://scienceblogs.com/startswithabang/2017/10/02/the-suspect-science-of-star-trek-discovery-context-is-for-kings-season-1-episode-3-synopsis/
http://www.molecularecologist.com/2017/10/a-debunked-genome-assembly-is-now-a-star-trek-plot-point/

No i ta glupia moda obsadzania babek za wszelka cene jako supermanow.

Tu akurat w normie. Był kapitan biały-chłop-z-USA, był biały-chłop-z-Europy, był czarnoskóry, potem była kapitan-kobieta (biała), to teraz dali czarnoskórą nie-kapitan do kompletu. Standardem jadą.

Orville lepszy, pewnie dlatego ze to parodia Startreka, choc po gosciu ktory zrobil Family Guy i American Dad spodziewalem sie wiecej.

Zasadniczo to on b. chciał kręcić "ST" po prostu, sześć lat się o to bił, a jak mu nie dali - podoklejał na szybko do swoich scenariuszy elementy komediowe (w świetle hameryckiego prawa parodii nie da się pozwać za naruszenie praw autorskich) i zrealizował je pod nowym logo. Efekt taki, że to doklejanie b. widać, i humor bywa najsłabszą stroną owej produkcji, co dość zaskakuje u speca od komedii.

5
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Grudzień 15, 2017, 05:08:24 pm »
Co tam, i ja coś wrzucę, tak mniej serio... Okazjonalnie:


I mniej okazjonalnie:

6
Forum po polsku / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Grudzień 14, 2017, 10:57:47 pm »
Ale faktycznie - niezły numerek;)

Ano. Skoro już pojawił się pomysł takiego oznaczania, to zaraz nasuwa się pytanie: czemu tak późno i tak niekonsekwentnie (bo skoro replikantom zdarzało się i wcześniej buntować, i stanowiło to taki problem, że aż specjalną instytucję zwalczających ich łowców powołano, to na pomysł oznaczania powinni tam wpaść znacznie wcześniej i przekuć go na jakieś ustawowe regulacje)? I tym samym to nawet nie to, że jest błąd, czy coś takiego, to jest mimo woli oddana salwa, która (w jakimś sensie) zatapia dickowsko-scottowski oryginał, bo sprowadza go na poziom przyziemnych konkretów i pokazuje, że ów artystyczno-oniryczny klasyk sobie na nim nie poradzi. Takich rzeczy nie powinno robić się legendom... :]

(Jasne, można czynić jakieś logiczne wygibasy, i twierdzić, że skoro - w powieści - andki miały podziemie dość skuteczne, by lewy posterunek policji zorganizować, to i numerowane oczy mogły sobie zastępować nienumerowanymi, kupionymi na czarnym rynku, a potem rozprowadzanymi przez jakieś siatki replikantów-buntowników, czy coś w ten deseń, ale...)

no właśnie - chyba pozostaje czekanie na wiatr;)

Nie wiem czy się doczekamy, ale kręcą, kręcą... Chociażby Spielberg reżyseruje nowe cudo osadzone w klimatach wirtualno-fantomatyczno-gierczanych zwące się "Ready Player One":


Ale wygląda to tak sobie (i zdaje się każdym kadrem krzyczeć o swojej wtórności względem obu "TRONów", "Matrixa", "Avalonu", 'Irrehaare", "Kongresu..." i czego się tam jeszcze da)... Już większą ochotę mam sięgnąć po film "Салют 7" (jeśli to SF, to w tym samym sensie co "Apollo 13") opowiadający o ostatnich dniach wiadomej stacji:

Recenzje zbiera dość pozytywne (jak na blockbuster :P, bo niestety ta blockbusterowość już w zwiastunie po oczach bije aż boli):
https://www.theverge.com/2017/9/29/16373940/salyut-7-movie-review-russian-space-blockbuster
https://io9.gizmodo.com/the-russian-salyut-7-is-a-harrowing-true-space-adventur-1818879682

ps. Z innej beczki: jak kto się zastanawia czy na nowe "Gwiezdne Wojny" się wybrać - może streszczenie przeczytać:
https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars:_The_Last_Jedi#Plot
Po prawdzie dziwnie to rozegrali. Nadal nie powiedziano nic nowego o historii Rey, nadal też nie wiemy nic o wojujących stronach, poza tym, że First Order wciąż rośnie w potęgę. Za to uśmiercili kolejną postać z Big Trio. No i te battle projections wydają się strasznym przegięciem możliwości Force Userów. To samo nowe osiągnięcia Rey, która se z Kylo na odległość gada (jak jaka Michael Burnham z Sarekiem w wiadomym "Discovery")...

8
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Grudzień 14, 2017, 09:25:38 am »
Trudno - nawet najbardziej naciągając fakty - powiedzieć, że Lem to przewidział (bo: primo - dopisali mu ten wątek Maetzig z Fethkem; secundo - wcześniej byli Kempelen, Bierce z "Moxonem...", El Ajedrecista), jednak czytając o maszynach wygrywających w szachy nie mogę uciec od tego skojarzenia:


z tym "obcym" jak w necie o nim mówią  ;)

To lećmy po nitce do kłębka wychodząc od tej obcości ;):
https://www.technologyreview.com/s/609736/alpha-zeros-alien-chess-shows-the-power-and-the-peculiarity-of-ai/
https://arxiv.org/abs/1712.01815

9
Hyde Park / Odp: Ogóry
« dnia: Grudzień 09, 2017, 08:15:52 pm »
:)

Tymczasem taka sprawa sprzed dni paru...
https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/ewolucja-to-lewacki-spisek-wszyscy-wiedza-jak-bylo-naprawde,129,2307

Wrzucam tu, bo analiza zasadniczo trafna, ale postać jednak marginalna, choć głośna już była:
http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/doktorantka-umcs-przed-komisja-dyscyplinarna-sprawa-euniki-chojeckiej-umorzona,9779550/

A wrzucam w ogóle, bo wszyscy znamy rolę ewolucjonizmu w twórczości/filozofii Wiemy Kogo ;).

10
Forum po polsku / Odp: Wokół Lema się dzieje
« dnia: Grudzień 07, 2017, 07:50:04 pm »
Zastanawiam się czy ten zin nie będzie, po prostu, dołączany do płyty (coś jak te zdjęcia)?

A tu jest jeszcze strona w/w projektu:
http://ostatniznas.mcsilk.pl/

Może kiedyś info o zinie się na niej pokaże. Póki co można z niej ścieżkę dźwiękową "Ostatniego z nas" (za darmochę! ;)) pobierać. No i dane kontaktowe MC Silka zawiera:
http://mcsilk.iai-shop.com/

11
Forum po polsku / Odp: Wokół Lema się dzieje
« dnia: Grudzień 06, 2017, 07:25:06 pm »
No i jest ten teledysk:

12
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Grudzień 05, 2017, 06:13:10 pm »
taki fikuśny, dość masywny metalowy pierścień

Metalowy? A już myślałem, że ten z "Gargantui..." ::).
(Do informacji własnej: sprawdzić co łączy niejakiego Hansa K. z Melindy z Sauronem i Frodo Bagginsem. I czy wzmiankowany pierścień był jedyny.)

A tak w ogóle wrzucaj, wrzucaj oczywiście :).

13
Hyde Park / Odp: Ogóry
« dnia: Grudzień 05, 2017, 04:13:24 pm »
napisane już dość dawno:

Widać, widać... Teraz to już, od lat ponad siedmiu, historia alternatywna... ::) (Nawiasem: mamy tu taki wątek "Właśnie stworzyłem...", wymarzony do dzielenia się twórczością własną ;).)

14
Hyde Park / Odp: Od (i do) Remuszki
« dnia: Grudzień 05, 2017, 02:02:41 am »
Mieliście stąd znikać, a nie robić sobie jaja, trolluszko.

15
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 28, 2017, 10:05:44 pm »
Tymczasem Budweiser szykuje się do produkowania piwa na Marsie (dla Pirxa, na potrzeby "Ananke"?):
https://www.washingtonpost.com/news/food/wp/2017/11/27/when-man-reaches-mars-budweiser-wants-to-make-sure-there-will-be-beer/

Strony: [1] 2 3 ... 580