Autor Wątek: Wojna światów '2017  (Przeczytany 14419 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 29, 2019, 08:00:04 pm »
Czasami mnie Remuszko załamujecie. Tak do spodu.


Problem z tymi pociskami polega na tym, że mogą być także odpalane z samolotów (na razie taki system o zasięgu tysięcy km nie istnieje) - w ten sposób nie będzie można w ogóle wykryć ich startu, natomiast ze względu na pułap lotu współcześnie istniejące środki wykrywania także są niemalże całkowicie ślepe. Taki pocisk przebywa w sekundzie np. ~7 km.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 29, 2019, 08:31:22 pm »
Dzięki, Livie, przeczytałem ten kawałek po polsku, bardzo interesujące.

W tzw. międzyczasie podpytany kumpel przysłał mi link do czegoś podobnego:
https://wyborcza.pl/7,75399,25550049,putin-chwali-sie-pierwsza-rakieta-hipersoniczna-w-rosyjskiej.html

@ Maziek: Skoro śledzisz nawet po malajsku, to jak tam USA?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 29, 2019, 08:39:43 pm »
Nijak (w sensie gotowizny), ale to nie jest głównym przedmiotem mego zatroskania. I, przepraszam, że spytam -  czy już suwerennie oceniłeś jak bardzo się myliłeś w "internetowej akcji poszukiwawczej"? A przecież tłukłem onegdaj do łba: cudzysłów oznacza poszukiwanie dokładnie zadanej frazy, wyłącza AI...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2019, 08:43:15 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 29, 2019, 08:46:59 pm »
Jeśli USA pierwsze (wyprzedzająco) nie zaatakują, to już po luckości...

Lucek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 29, 2019, 08:48:43 pm »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 29, 2019, 09:04:56 pm »
Istnieje geometria (a nawet pewnie nieskończenie wiele takowych), w której jakkolwiek się nie ucieka od danego punktu, jak się nie kombinuje i kluczy - to trafia się nieuchronnie i bezwarunkowo do innego punktu. I ja mam wrażenie że tam, w tym punkcie będzie wyspa z palmą. I tam na Ciebie, Remuszko, Kagan będzie już czekał, bo ssie Was ten sam wir, pomimo że sądzisz, że wręcz przeciwnie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Wojna światów '2017
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 29, 2019, 09:21:34 pm »

W geometrii to się udowadnia twierdzenia, a nie ucieka. Uciekać to można w świecie ‎‎„rządzonym” przez daną geometrię. A ponieważ nasz (wszech)świat jest skończony w ‎przestrzeni i „zakrzywiony” , to podróżując przed siebie w dowolnym kierunku zawsze ‎wrócimy do punktu wyjścia, jeżeli starczy nam na to czasu (gdyż zanim ta podróż dobiegnie ‎końca, to może zniknąć wszechświat, przez który podróżujemy). Reszty nie komentuję, bo to ‎jest ad personam.‎
Szalom!‎