Autor Wątek: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem  (Przeczytany 186006 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 24, 2010, 01:11:44 am »
Miodzio, te filmiki.  ;D
Brakuje tylko Kaszpirowskiego, co go puszczał jeden z komitetów. Ale to chyba w prezydenckich.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 24, 2010, 08:16:28 am »
liv, to nie był Kaszpirowski, a swojski uzdrowiciel - doktor (ciekawe kto nadał mu ten tytuł) Szach (tak to brzmiało fonetycznie przynajmniej, albo b. podobnie). Wspierał kampanię którychś ekologów.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwca 24, 2010, 12:48:50 pm »
Kompilacja wyborcza z 91 rewelka. Niestety malo pamietam z tamtych czasow, gdy sie ma 10 lat zupelnie co innego jest wazne i istotne... Ale jak sobie tak popatrze, to stwierdzam, ze i tak w Polsce dzieje sie swietnie - moglo byc duzo gorzej :)
Na koniec tylko cytat z Konca wiecznosci Asimova:
Kazdy system, ktory pozwoli ludziom wybierac sobie demokratycznie przyszlosc, skonczy sie wyborem przecietnosci i bezpieczenstwa, ktore wyklucza dazenie do gwiazd.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwca 28, 2010, 01:34:31 am »
Wg mnie, Kaczor przerżnął jakieś 6:4. Jeśli tak dalej pójdzie, prezydentem zostanie BK.
S.R.
P.S. A przepisy gry w futbol muszą być zmienione - tak, aby w zupełnie wyjątkowych wypadkach można było (błyskawicznie) zmieniać decyzję sędziego. Dixi!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2010, 01:36:38 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwca 28, 2010, 12:44:03 pm »
A przepisy gry w futbol muszą być zmienione - tak, aby w zupełnie wyjątkowych wypadkach można było (błyskawicznie) zmieniać decyzję sędziego. Dixi!
Aha. Demokratycznie? Przez glosowanie z trybun i tych, co siedza przed telewizorami?  :P

A powaznie - czy ktos ma jakies racjonalne przeslanki, ktorymi chcialby podzielic sie, by ewentualnie wyrazic opinie dlaczego warto glosowac na ktoregos z kandydatow? Ja mam bardzo ambiwalentne odczucia i chetnie uslyszalbym co mysla inni...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwca 28, 2010, 02:01:21 pm »
Zestaw I (praktyczny): Komorowski - bo Kaczyński będzie się kłócił z rządem a Komorowski przynajmniej to nie. Prezydent niewiele może zdziałać, ale dużo zepsuć (może wetować).

Zestaw II (strategiczny, albo jak kto woli "przez łzy"): Kaczyński - bo to, co napisałem pod secundo w I swojej wypowiedzi w tym wątku.

Zestaw III (naukowy): Komorowski - bo Kaczyński rządził rządem, którego minister (v-ce, edukacji, Orzechowski) publicznie stwierdził, że teoria ewolucji to kłamstwo.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwca 28, 2010, 02:51:49 pm »

A powaznie - czy ktos ma jakies racjonalne przeslanki, ktorymi chcialby podzielic sie, by ewentualnie wyrazic opinie dlaczego warto glosowac na ktoregos z kandydatow? Ja mam bardzo ambiwalentne odczucia i chetnie uslyszalbym co mysla inni...

http://hokopoko.net/debata  ::)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwca 28, 2010, 05:59:30 pm »
Zastanawiam się czy Hoko dał komentarz do rozmowy Kaczyńskiego z Komorowskim czy mojej z Evangelosem.
Ale jak to mówią lepiej nie odzywać się i wyglądać na głupka, niż otworzyć usta i rozwiać wszelkie wątpliwości ;) .

 ;D
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwca 28, 2010, 10:51:10 pm »
Stylistyczne cudenko w stylu najbardziej trefnych piosenek Daukszewicza.
maziek spoko, global modowi by nie smial  :D To ewentualnie moze byc o moich monologach.
Mnie przyszedl do glowy drugi z proponowanych przez Ciebie wariantow ("z zacisnietymi zebami" lub "drzaca reka"). Ogolnie jesli chodzi o obie partie, to przypominaja mi Pruszkow i Wolomin - roznice sa raczej formalne i tylko na poziomie werbalnym. Mam wrazenie jednak, ze jeden z kandydatow jest jakby bardziej na poziomie, lepiej zrownowazony i jakos taki misiowaty, wiec moze bardziej ugodowy, co lepiej by wrozylo polityce zagranicznej na przyklad. Poprzedni "maz stanu" poklocil sie i z Rosja i z Niemcami jednoczesnie, przez co nic dziwnego, ze oba kraje porozumialy sie, ku jego oburzeniu, za jego plecami. Z bratem moze byc powtorka z rozrywki. Od zawsze jak tylko mi miga w telewizorze zawsze wyskakuje z jakimis zlosliwosciami, docinkami i osobiscie nie daje rady znosic jego perorowania. Mam go raczej za malego, wrednego, nawet dosc podlego czlowieczka, ktory nie ma nic sensownego do powiedzenia, ale za to milion kompleksow i energii do siania niezgody. Niemniej to dobra cecha, zeby krytykowac konkurencyjny gang. Obawiam sie, ze gdy prezydentem zostanie drugi K, to nic zlego o rzadzacych sie juz nie uslyszy... Na pocieche zostaje bonus - mniemam, ze przez 5 lat prezydentury maly umrze smiercia polityczna gorsza, niz Walesa.
Kurcze, zamiast o gwiazdach i AI przeszlo na polityke, a tam za gwiazde uchodzi Palikot, a I nie ma za duzo naturalnych...

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwca 29, 2010, 12:37:18 am »
Jedna moja znajoma wspominała coś niedawno o wyborze między idiotą, a paranoikiem. Ale wolę nie zgadywać czy dotyczyło to aktualnych wyborów, czy czego innego, bo jeszcze mogłaby odpowiedzieć za szarganie dobrego imienia najwyższych władz, a ja wraz z nią, że to publicznie powtarzam ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 01, 2010, 04:56:14 am »
Odpowiadając na pytanie inicjujące ten wątek: uważam, że pan Lem wziąłby udział w wyborach i dwa razy głosowałby na BK jako jedynego poważnego rywala JK, którego nie cierpiał.
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 01, 2010, 08:58:27 am »
Cytuj
dwa razy głosowałby na BK
Tez mi się tak zdaje.
Ewentualnie zrobiłby to co i ja zrobię :)
Hoko ,znakomicie zaktualizowałeś Tuwima (?). W duchu Osieckiej.
A może zielonego balonika.
Spodobało mi się.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 01, 2010, 09:57:24 am »
liv,
Tuwim zawsze będzie aktualny, a już szczególnie w Polsce, no nie ma siły - przeciez na naszej scenie politycznej co drugi delikwent jakoś niedorozwinięty  ::)



Odpowiadając na pytanie inicjujące ten wątek: uważam, że pan Lem wziąłby udział w wyborach i dwa razy głosowałby na BK jako jedynego poważnego rywala JK, którego nie cierpiał.
S.R.

To zakłada, że Lem mimo wszystko ścierpiałby Komorowskiego, czego wcale nie jestem pewien  :)

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 01, 2010, 12:09:23 pm »
Odpowiadając na pytanie inicjujące ten wątek: uważam, że pan Lem wziąłby udział w wyborach i dwa razy głosowałby na BK jako jedynego poważnego rywala JK, którego nie cierpiał.
S.R.

Na pochyle drzewo nawet Salomon nie naleje, wiec w tym przypadku ja rowniez nie bylbym taki pewny  ::)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 01, 2010, 04:32:35 pm »
@ Evangelos June 28, 2010, 11:44:03 AM i 09:51:10 PM
Co się tyczy "racjonalnych przesłanek", to czy Pan czytał moją opinię wyborczą w zarodzi tego wątku?
Co się tyczy futbolu "w zupełnie wyjątkowych wypadkach", to skądże, absolutnie nie demokratycznie, lecz na odwrót, całkiem arbitralnie, przez samych sędziów, po obejrzeniu przez nich ripleja z takiego "zupełnie wyjątkowego wypadku".
Odnośnie zaś do pewności (także Hokopoko July 1, 08:57:24 AM): ja również nie jestem pewien na sto procent, że Mistrz tak by postąpił. Tylko tak uważam (przypuszczam, mniemam, sądzę).
@ Pan Maziek Uogólniony
Niedawno ktoś mi wytłumaczył, co to jest ta karma. To jeszcze dopytam: czy można jej ujmować posiadaczowi bez wyraźnego powodu, ot tak, przez kaprys na przykład? Uwaga: nie pytam, czy to ładnie czy brzydko, źle czy dobrze etc., tylko czy taki zabieg jest technicznie możliwy?
Stanisław Remuszko
P.S. Wczoraj, dla odmiany, Kaczor Starszy dowalił rywalowi też jakieś 6:4 (na mój gust).
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )