Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
51
DyLEMaty / Odp: Eksploracja Kosmosu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Kwietnia 14, 2024, 08:06:44 pm »
Ogólnie rzecz biorąc - z brak laku tutaj - doszło do "zabawnego" odwrócenia gradientów. Troszkę nie w tej tonacji niż to co wkleiłeś Hoko, ale znienacka (w każdym razie "znienacka" w sensie percepcji problemu)* okazało się, że owszem, to jest trudność wysłać próbnik na tę czy tamtą planetoidę bądź kometę i wywiercić w niej dziurkę, zrobić duży orbitalny teleskop i inne tym podobne - natomiast na pewnym poziomie możliwości (akurat niedosiężnym dla Polski ale może niebawem dla KRLD, a na pewno dla Rosji) jest względnie łatwo, z przeproszeniem, nasrać na orbicie złomem czy radionuklidami. Albo umieścić reaktor na Księżycu. Z tym akurat doprawdy nie ma problemu, LEM miał masę ponad 15 ton. Tak to zawsze ideały grzęzną w łajnie. W naszym świecie łatwiej psuć niż tworzyć.


* Hmm, w zasadzie percepcja jest zawsze "znienacka". Najwyżej następuje później, jeśli się jest gapowatym.
52
DyLEMaty / Odp: Eksploracja Kosmosu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hoko dnia Kwietnia 14, 2024, 07:13:43 pm »
z braku laku niech będzie w tym wątku
https://dygresje.substack.com/p/rosja-reaktor-ksiezyc
53
Hyde Park / Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hoko dnia Kwietnia 14, 2024, 07:12:08 pm »
   :D
54
DyLEMaty / Odp: Między Żuławskim a Lemem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwietnia 13, 2024, 07:18:40 pm »
Dość ciekawie o Żulawskim:
55
DyLEMaty / Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwietnia 12, 2024, 04:28:11 pm »
AI jako szalony krawiec... ;)
57
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwietnia 11, 2024, 09:20:42 pm »
Story trailer gry Star Wars Outlaws:
58
Hyde Park / Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Kwietnia 10, 2024, 12:23:04 pm »
Kiedyś się strasznie napalałem teraz mniej ale chętnie nadal, raz w życiu bym pełne (nie obrączkowe) zobaczył, ale pamiętam takie zabawne zdarzenie, z kręgów okołoastronomicznych był wyjazd do Boliwii w tym celu (nie wziąłem udziału). No i później wszyscy się chwalili zdjęciami, które były słabe, bo było częściowe zachmurzenie i jeszcze jakiś cirrus wisiał, wyglądało to jak żarówka w oparach dymu puszczanego przez scenarzystę kiepskiego filmu wojennego. A jeden kolega pokazuje zdjęcia a tu same twarze, biusty (w sensie: pół człowieka, nie że same cycki), nosy na kwintę i emanujący zawód oraz zniechęcenie, większość twarzy z tym heroicznym wysiłkiem, kiedy wiadomo, że coś powinno być widać, ale nie daje się tego zobaczyć. Poza tym, że to Boliwia byłą, to część narodu w ichnich melonikach i z resztą rekwizytów, wszystko egzotic. No i któryś nie wytrzymał, czy aby koledze się może karty ze zdjęciami nie pomyliły. A ten (nawiasem znany fotograf mody i reklamy) mówi: chcecie to fotografujcie sobie te wasze kulki, ja wolę życie...
59
Hyde Park / Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez akond dnia Kwietnia 10, 2024, 12:02:22 pm »
Tak, północna Hiszpania i Portugalia. Albo Islandia (chyba bardziej ryzykowna pogodowo).

A później... długo, długo nic.
60
Hyde Park / Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez miazo dnia Kwietnia 10, 2024, 11:44:53 am »
No dobra, a bliżej nas?

Wygląda na to, że następne całkowite zaćmienie słońca będzie 12. sierpnia 2026 w północnej Hiszpanii (źródło).

Może warto pamiętać planując urlop.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10