Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 22284 razy)

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
    • Email
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 02, 2018, 03:11:47 pm »
Wpadłem na ten pomysł prawie od razu (w połowie grudnia), ale dziękuję Ci za dobre chęci.
Poproszony wtedy o radę Tzok orzekł, że dałoby się to tak ustawić, abym tych pieniędzy nie widział na oczy, bo byłyby natychmiast przelewane na wskazane przeze mnie konto(a). No, ale pokusa, żeby uszczknąć, pozostaje i nie ma jak jej zniknąć.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

• Juror
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 02, 2018, 09:20:42 pm »
Jak masz pokusę nie strzymuj się. Strzymywanie szkodzi. Bierz póki dają. Tylko w miarę możliwości niczego nie podpisuj.
Nie mam racji a i tak maździory witosieją w terpentynie!
Z Globalnym uważaj Pan, on tylko udaje tępotę! Potem wciąga do jamy i zagryza!© Remuszko.
Ukłony, maziek

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
    • Email
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 02, 2018, 10:00:43 pm »
Podpisywanie w czasach PRL mi nie zaszkodziło. Podpisywałem tajnie jako TW, to czemu miałbym jawnie nie podpisywać teraz? Zwłaszcza (oficjalna nieweryfikowalna narracja) na szlachetne cele? I to za STAŁĄ legalną dożywotnią kasę, podczas gdy tamta kasa była sporadyczna i okazjonalna (zależała od widzimisię prowadzącego)?

R.

maziek

• Juror
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 02, 2018, 10:01:46 pm »
Radzę, ale nie przekonuję.
Nie mam racji a i tak maździory witosieją w terpentynie!
Z Globalnym uważaj Pan, on tylko udaje tępotę! Potem wciąga do jamy i zagryza!© Remuszko.
Ukłony, maziek

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
    • Email
« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 03, 2018, 01:28:13 am »
Znienacka pojawiły się dwa problemy.
Pierwszy jest taki, że w moim egzemplarzu niezwykle atrakcyjnej książki „Ciekawostki matematyczne” pana Posamentiera na stronie 184 jest sformułowany „Problem nr 25” (znaleźć liczbę najmniejszą, która ma dokładnie 28 dzielników), ale w odpowiedziach na stronie 229 po „rozwiązaniu problemu nr 24” figuruje „rozwiązanie problemu nr 26”, i choć przejrzałem rozwiązania wszystkich pozostałych 89 problemów – solucji nr 25 wśród nich nie było. Wprawdzie mój wybitny umysł znalazł zadziwiająco małą zaiste liczbę o 28 dzielnikach, to jednak nie mam pewności, czy nie istnieje jakaś jeszcze mniejsza (wręcz kuruplowata) liczba o tej cesze. Może wobec tego ktoś ma egzemplarz w. w. księgi z rozwiązaniem problemu nr 25?
A drugi problem jest taki, że chciałbym przed skonem spotkać się z kumplami z mojej nauczycielskiej uniwersyteckiej szkółki, z którymi nie widziałem się prawie pół wieku, i chętnie bym zadzwonił do nich z zaprosinami na starczą (składkową!) prywatkę, ale nie znam numerów ich telefonów, bo przez czterdzieści lat z okładem gdzieś mnię się zawięruszyły. Sedno sedn problemu nr 2 polega na tym, że nie wiem, czy mogę lege artis skorzystać z posiadanej książki telefonicznej sprzed ćwierć wieku, która podaje imiona, i nazwiska abonentów, ich adresy (nazwa ulicy, numer domu i numer mieszkania) oraz – ma się rozumieć – ich numer telefonu. Dziś na posiadanie takiej BAZY DANYCH potrzebne jest URZĘDOWE ZEZWOLENIE, a ja go nie mam. W każdym razie chodzi mi o Tomka Fedorkę, Iwonkę Przybylską, Elę Sochacką, Tereskę Filipek, Wiesia Kurpińskiego, Piotrka Komorowskiego i Władka Tupaja – choć nie wiem, czy żyją. Gdyby ktoś coś wiedział na temat poszukiwanych  (dead or alive) – uprzejmie proszę o cynk.
Wdzięczne kobranocki :-)

R.

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
    • Email
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 05, 2018, 05:57:11 pm »
Kiedyś zasugerowałem Mistrzowi (chyba już o tym wspominałem), że inteligenckie przejście między amebą a nim jest ciągłe, i on się jakby obruszył, a wczoraj napisałem na forum "Gazety Wyborczej", że przejście między poglądami Hitlera a poglądami JP2 też jest ciągłe i zebrałem oklaski: (http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,22858277,bylam-jestem-i-bede-rasistka-deklaruje-lekarka-z-rzeszowa.html, post z 18:47).
Czy to coś znaczy?

R.

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
    • Email
« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 06, 2018, 09:57:22 pm »
Czy dobrze pamiętam, że JY, który wczoraj zmarł, miał kłopoty i wirował niebezpiecznie w "Gemini 10" połączonym liną z Ageną?

R.

draco_volantus

• Juror
  • God Member
  • quid?
    • Komunikator ICQ - 6008932
    • Email
« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 06, 2018, 10:30:54 pm »
kto to JY?
Internet rządzi światem. Ja rządzę internetem.

Chodzi o to że obecnie władza na całym świecie nie posiada narzędzi do zarządzania.

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
    • Email
« Odpowiedź #233 dnia: Styczeń 06, 2018, 11:27:43 pm »
John Young, wiki

Smok Eustachy

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #234 dnia: Styczeń 07, 2018, 07:25:33 pm »
 Na Xieżycu pomoc był

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
    • Email
« Odpowiedź #235 dnia: Styczeń 10, 2018, 11:08:11 pm »
Co znaczy przedrostek "bega" [przy założeniu, że to przedrostek taki jak "tera", "mili" etc.] ?

R.