Autor Wątek: dzis mija rocznica  (Przeczytany 30154 razy)

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 27, 2015, 09:23:18 pm »
Myślę, że rytuały są ważne, bo pomagają zachować tożsamość i wznieść się ponad codzienność.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 27, 2016, 09:22:21 pm »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 27, 2016, 10:22:15 pm »
Kiedy byłem ostatnio na Salwatorze zrobiłem takie zdjęcie. Wówczas go nie pokazałem i dzisiaj też nie jestem pewien...

« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2016, 10:26:01 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 27, 2016, 10:31:56 pm »
Mi sie podoba! Tak, Remuszko, nie mnie - tylko mi. ;D
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2016, 11:06:23 pm wysłana przez NEXUS6 »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 28, 2016, 12:48:37 am »
Mistrzu i Panie,
Chcę dziś tylko odnotować, że wciąż jestem blisko.
Z kolan :-)
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 28, 2016, 02:54:27 am »
Niby w mediach sporo o Rocznicy, ale dość długo szukałem godnego epitafium. To chyba najlepsze:
http://www.fahrenheit.net.pl/wiesci/aktualnosci/10-rocznica-smierci-stanislawa-lema

ps. Przy okazji mi się wygooglało:



W zapadłym milczeniu posłuchajmy głosu Mistrza raz jeszcze.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 28, 2016, 11:27:24 am »
Dzięki, Q. Nie mam skali porównawczej, lecz ten fahrenheit wydaje mi się bardzo trafny. Taki geniusz wymyka się standardom geniuszu.
Zgłaszam pomysł, aby za pół roku, gdy przypadnie 105 rocznica urodzin, Mistrza, spotkać się w Krakowie w samo południe, zapalić świeczkę na grobie i zjeść przegadany lunch Pod Kopcem. W grę wchodzi, tak mi się wydaje, głównie sobota 10 września albo niedziela 12 września (zaraz po finale VI Lemoniady, czyli gdzieś tak 13:00-14:00).
R.

 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 30, 2016, 12:42:36 am »
Kto ma Ale kino+?
Miło, że pamiętali.
http://www.alekinoplus.pl/alekino_wydarzenia-20160317-wieczor-science-fiction.html
Thx - nagrane.
Chociaż Q zdążył zniechęcić do Marsa;))
Tymczasem zobaczyłam M. Cegielskiego wywiadującego skrzata i W. Orlińskiego.
Z nowości (dla mnie) - W. Orliński pisze biografię Lema.
A z barwnych - jakoś nie pamiętam żebym czytała - skrzat powiedział, że Lem porównał spotkanie z obcą cywilizacją - do spotkania ślimaka i wiewiórki.
Jakoś mnie ta wiewiórka zastanowiła;)
Kiedy byłem ostatnio na Salwatorze zrobiłem takie zdjęcie. Wówczas go nie pokazałem i dzisiaj też nie jestem pewien...
Mnie się widzi - nawet bardzo - ale to draco musiałby się wypowiedzieć:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 30, 2016, 03:34:07 am »
O, to może pan Orliński ułoży, przy okazji, abstrakt z tej biografii w postaci kalendarium?
R. 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 30, 2016, 02:33:21 pm »
Chociaż Q zdążył zniechęcić do Marsa;))

Tzn. wiesz... Realizacyjnie to jest bardzo fajne - wnętrza, skafandry, brak - wszechobecnych gdzie indziej - renderów, przyjemnie to wygląda, tylko fabuła - od bakterii (sic!) w zombie się zmieniają i zagryzają nawzajem, krwią chlapiąc na prawo i lewo... Miała być SF, nie kolejna ekranizacja Resident Evil...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 30, 2016, 05:08:03 pm »
Szanowny Panie Redaktorze Wojciechu Orliński, jeśli Pan mnie słyszy, NIE TO http://cyfroteka.pl/catalog/ebooki/86808/121169/ff/101/OEBPS/Text/index_preview_split_005.ht
miałem na myśli, pytając tutaj
http://forum.lem.pl/index.php?topic=671.msg64119#msg64119
o istnienie Lemowego kalendarium życiowego.
R.
pjes: tam nawet syn Mistrzowi się nie urodził...
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2016, 05:09:36 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 30, 2016, 05:42:47 pm »
Chociaż Q zdążył zniechęcić do Marsa;))
Tzn. wiesz... Realizacyjnie to jest bardzo fajne - wnętrza, skafandry, brak - wszechobecnych gdzie indziej - renderów, przyjemnie to wygląda, tylko fabuła - od bakterii (sic!) w zombie się zmieniają i zagryzają nawzajem, krwią chlapiąc na prawo i lewo... Miała być SF, nie kolejna ekranizacja Resident Evil...
Ok, sprawdzę;)
o istnienie Lemowego kalendarium życiowego.
R.
pjes: tam nawet syn Mistrzowi się nie urodził...
A takie wystarczy?:)
http://solaris.lem.pl/home/biografia
W każdem: syn jest;)

Z tą biografią napisałam, ale nie wiem - tylko M.Cegielski - tak przedstawił W. Orlińskiego, że pisze tę biografię...więcej o tym nie dyskutowano...

Jeszcze jeden tekst, ale dla wkupionych w łaski systemu:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1655752,1,fantomowe-wszechswiaty-lema-staja-sie-rzeczywistoscia.read
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 30, 2016, 05:55:37 pm »
Chociaż Q zdążył zniechęcić do Marsa;))
Tzn. wiesz... Realizacyjnie to jest bardzo fajne - wnętrza, skafandry, brak - wszechobecnych gdzie indziej - renderów, przyjemnie to wygląda, tylko fabuła - od bakterii (sic!) w zombie się zmieniają i zagryzają nawzajem, krwią chlapiąc na prawo i lewo... Miała być SF, nie kolejna ekranizacja Resident Evil...
Ok, sprawdzę;)

To już lepiej daj się zniechęcić, bo potem będzie, że to przeze mnie na takie coś patrzyłaś ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 30, 2016, 06:13:43 pm »
Chociaż Q zdążył zniechęcić do Marsa;))
Tzn. wiesz... Realizacyjnie to jest bardzo fajne - wnętrza, skafandry, brak - wszechobecnych gdzie indziej - renderów, przyjemnie to wygląda, tylko fabuła - od bakterii (sic!) w zombie się zmieniają i zagryzają nawzajem, krwią chlapiąc na prawo i lewo... Miała być SF, nie kolejna ekranizacja Resident Evil...
Ok, sprawdzę;)

To już lepiej daj się zniechęcić, bo potem będzie, że to przeze mnie na takie coś patrzyłaś ;).
Nie martw się. Jak coś, to będzie na liva, bo to on wrzucił tę alelinkę;):
http://www.alekinoplus.pl/alekino_wydarzenia-20160317-wieczor-science-fiction.html
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: dzis mija rocznica
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 30, 2016, 06:16:10 pm »
@ Ol.
Na pierwszy rzut - chwacit, lecz już na drugi - nie. Postulowałbym stworzenie - obok tej z Twojego linku - biografii-kalendarium nieco ściślejszego i szczegółowszego, zwłaszcza w tych detalach, gdzie daty (miesiące) oraz wydarzenia są znane i weryfikowalne, tylko rozsypane po kątach.
R.
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )