Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1948295 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1455 dnia: Listopada 02, 2007, 12:40:40 pm »
Znam to ze strony joemonster... Ale tekst owszem świetny  ;D


ps. Trudna sprawa...  :-? Co sądzicie?
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2007, 01:00:21 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1456 dnia: Listopada 09, 2007, 06:33:29 am »
Co tu sadzic? Wspolczesna polityczna poprawnosc jak za Stalina. Istnieja tematy tabu i biada temu kto stanie na drodze jedynych slusznych doktryn. Wolnosc slowa to kompletna fikcja na tzw. zachodzie. Lepiej to wyglada w Polsce.

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1457 dnia: Listopada 09, 2007, 09:49:48 am »
To chyba nie jest kwestia politycznej poprawności, ale raczej inercji w działaniu i myśleniu. Zasady "zawsze tak robimy i jakoś działa, to po co zmieniać". Właśnie się obijam o takie ściany w nowej firmie ;). No i kosztów, które najpierw trzeba ponieść, żeby wprowadzić niektóre zmiany - bo wyobrażacie sobie teraz dokonywania zmian w torowiskach całego USA?

PS
Czy UFO porwało Q?

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2963
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1458 dnia: Listopada 09, 2007, 11:43:30 am »
UFO porwało Q?  :D Mówiłem, że on przez tego startreka to źle skończy...

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1459 dnia: Listopada 09, 2007, 02:52:15 pm »
Cytuj
Czy UFO porwało Q?

Nie, nie wróciłem jeszcze do domu  :'( ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2007, 02:57:02 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1460 dnia: Listopada 09, 2007, 06:03:19 pm »
Cytuj
Mówiłem, że on przez tego startreka to źle skończy...

Ale i do końca mi daleko :P Co widać na załączonym obrazku:

Po prostu chwilowy nawrót marazmu na Forum spowodował, że pogrążyłem się spokojnie w lekturze "Astronautów".



ps. to się do groteski o Tichym nadaje:
Cytuj
Vir News - Al-Kaida planuje cyber dżihad
5 listopada 2007

Al-Kaida planuje prawdopodobnie przeprowadzenie dużego ataku typu DoS. Ma ona nastąpić 11 listopada. Organizacja terrorystyczna nie wykorzysta jednak botów, a oprogramowanie "Electronic Jihad 2.0", które właśnie jest rozsyłane do "wirtualnych męczenników".

Firma Secure Computing informuje, że jej pracownicy widzieli zrzuty ekranowe wspomnianego programu. Wygląda on profesjonalnie i ma łatwy w obsłudze interfejs. Nie wiadomo jedynie, jak działa. Izraelska witryna DEBKAfile, specjalizująca się w sprawach politycznych i militarnych dotyczących Bliskiego Wschodu, poinformowała, że "Electronic Jihad 2.0" jest rozsyłany za pomocą poczty elektronicznej.

DEBKAfile twierdzi, że amerykańskie Secret Service zaatakowało i zniszczyło serwery, na których kandydaci na "wirtualnych męczenników" mogli zamówić oprogramowanie. Prawdopodobnie serwery znowu działają i obecnie trwa cybernetyczna walka pomiędzy tajnymi służbami, a terrorystami. Al-Kaida stara się uruchomić jak najwięcej serwerów, a służby różnych krajów próbują je wykryć i zniszczyć.
http://www.arcabit.pl/infobase.html?show=description&id=1469
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1461 dnia: Listopada 09, 2007, 06:26:04 pm »
Cytuj
Czy UFO porwało Q?
Może zauważył że nikt nie zwraca na niego uwagi i pożywki dla ego oraz paliwa pewności siebie zaczął szukać gdzie indziej?  :(
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2007, 06:27:01 pm wysłana przez dzi »

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1462 dnia: Listopada 09, 2007, 08:12:28 pm »
Cytuj
Może zauważył że nikt nie zwraca na niego uwagi i pożywki dla ego oraz paliwa pewności siebie zaczął szukać gdzie indziej?  :(

Sparingpartnerze filozoficznych dyskusji mój ulubiony ;). Miło, że tęskniłeś, ale nie sądź według... siebie?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1463 dnia: Listopada 10, 2007, 03:11:17 am »
O co Wy (dzi i Q) tak sie wlasciwie pozarliscie? Wczesniej na tym forum tylko Kagan wywolal podobne nastroje, a i to za sprawa despotyzmu Terma. Z tego co zrozumialem to Q mierzil nadmierny relatywizm dzi, a z drugiej strony (dzi strony) chodzilo chyba o "nieodpuszczanie"? Oj, jak z wstane, jak deske z trumny wyrwe... ;D

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1464 dnia: Listopada 10, 2007, 07:25:29 am »
Cytuj
O co Wy (dzi i Q) tak sie wlasciwie pozarliscie?

O filozofię, Panie, o filzofię... Z filozofii, Panie, najwieksza bida...

(Przy czym tak serio to ja do dzi nic nie mam, a on się bidny tak spala ;), bo mój - ostry przyznaję - atak na swoją filozofię uznał, klnę się na mnożenie i dzielenie błędnie, za atak osobisty.)
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2007, 08:22:53 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1465 dnia: Listopada 18, 2007, 01:37:42 pm »
Dowiedziałem się właśnie, że TVP1 będzie emitować "Ziemiomorze", taką sobie (z tego co słyszałem) ekranizację świetnych powieści Le Guin (i bodaj jedynej fantasy jaką Mistrz trawił). Zapraszam przed telewizory dziś o 13:10 pierwsza część.

ps. dlaczego w tym wątku? Bo wszak "Ziemiomorze" to nie SF.

EDIT:
Obejrzałem... Szkoda czasu... Cała magia oryginału gdzieś "wyparowała"... :(
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2007, 04:17:52 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1466 dnia: Listopada 18, 2007, 06:57:13 pm »
Cytuj
Dowiedziałem się właśnie, że TVP1 będzie emitować "Ziemiomorze", taką sobie (z tego co słyszałem) ekranizację świetnych powieści Le Guin (i bodaj jedynej fantasy jaką Mistrz trawił). Zapraszam przed telewizory dziś o 13:10 pierwsza część.

ps. dlaczego w tym wątku? Bo wszak "Ziemiomorze" to nie SF.

EDIT:
Obejrzałem... Szkoda czasu... Cała magia oryginału gdzieś "wyparowała"... :(

Widziałem tak mniej więcej połowę (drugą) i moim zdaniem niczego sobie, ale faktycznie, magia oryginału gdzieś "wyparowała". Odniosłem wrażenie, że rzecz przedstawiono mocno skrótowo (to znaczy, odnoszę się do "Czarnoksiężnika z archipelagu", bo tylko to czytałem).
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2007, 06:58:08 pm wysłana przez Mieslaw »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1467 dnia: Listopada 18, 2007, 09:01:13 pm »
Cytuj
Widziałem tak mniej więcej połowę (drugą) i moim zdaniem niczego sobie

Może jak na niskobudżetowe widowisko direct-to-TV nakręcone bez szczególnego polotu i ujdzie. (Ot w sam raz dla tych, co z przeczytaniem mogą mieć trudności, a niuansów i tak by nie wyłapali.) Ale według genialnej książki po prostu nie powinno się kręcić czegoś takiego...

Toć już nasze ostatnie, wymęczone ekranizacje lektur lepsze...

Cytuj
ale faktycznie, magia oryginału gdzieś "wyparowała".

To co pozostało poza okrojoną fabułą?

Cytuj
Odniosłem wrażenie, że rzecz przedstawiono mocno skrótowo (to znaczy, odnoszę się do "Czarnoksiężnika z archipelagu", bo tylko to czytałem).

Nie tylko skrótowo, ale i z przeróbkami. A do tego mało udolnie kompilując wątki trylogii w jeden film :(.
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2007, 09:58:11 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1468 dnia: Listopada 19, 2007, 09:42:00 am »
Heh, nie oglądam z zasady ekranizacji książek, które cenię i proszę, jaka to mądra taktyka - jestem o jedno zgrzytanie zębami do przodu :)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1469 dnia: Listopada 19, 2007, 01:03:33 pm »
Cytuj
Heh, nie oglądam z zasady ekranizacji książek, które cenię i proszę, jaka to mądra taktyka - jestem o jedno zgrzytanie zębami do przodu :)

Znaczy, obu "Solarisów" nie widziałaś? ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki