Polski > Lemosfera

Lem w szkole

(1/30) > >>

Lem w szkole:
Od 12.07.2007 roku Stanisław Lem jest Patronem Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Kowarach. Rok później szkołom nadano sztandary. W 2009 roku kowarskich gimnazjalistów odwiedził prof. S. Bereś, autor książki-wywiadu ze S. Lemem „Rozmowy ze Stanisławem Lemem”. W 2012 roku z licealistami spotkał się Paweł Szkotak, reżyser spektaklu „Planeta Lem”. Od 2014 roku  zdjęcia uczniów gimnazjum i LO im. Stanisława  Lema podróżują na orbicie okołoziemskiej na pokładzie satelity HEWELIUSZ.

UROCZYSTOŚĆ NADANIA GIMNAZJUM I LICEUM IMIENIA STANISŁAWA LEMA

UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARÓW SZKOŁOM

SPOTKANIE Z LEMOLOGIEM

PLANETA LEM

STARTUJEMY Z LEMEM W KOSMOS

Stanisław Remuszko:
Znakomity wątek! Przeczytałem pierwszy link z wielkim smakiem i już cieszę się na następne :-)))
vosbm

maziek:
No super. Czyli jeszcze może ktoś czyta Lema :) . Ciekawi mnie czy prof. Bereś uchylił rąbka tajemnicy jak to z Lemem było, bo obiło mi się o uszy, że kiedy Lem rzekał "tako rzecze Lem", to były to trudne rozmowy ;) ...

Czy można troszkę zaspokoić ciekawość, kto kryje się pod nickiem "Lem w szkole"? Nauczyciel? Uczeń?

Stanisław Remuszko:
@ Maziek. Oj, były, były... W mej szacownej grubej teczce "Lem" leży odręczny list późniejszego pana profesora SB (tak jak SR, żadna aluzja!), w którym był On łaskaw własnoręcznie napisać do mnie: "Pokłóciłeś sie pan z Lemem? Witamy w klubie!"...
vosbm

Stanisław Remuszko:
Nie mogę dodać karmy założycielowi wątku i zgłaszam to niniejszym komu trzeba :-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej