Autor Wątek: Co tępora, to mores...!  (Przeczytany 491277 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #690 dnia: Sierpnia 19, 2018, 08:37:52 pm »
A co ma wyrosnąć? Mniej więcej coś podobnego do nas. Za naszego dzieciństwa wariat to był wariat a nie osoba niepełnosprawna umysłowo.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #691 dnia: Sierpnia 19, 2018, 08:59:49 pm »
No dobrze z wariatami, a co z tymi dzieciakami co utonęły? Dość dziwny entourage w zagadce, no nie? Jak u nas się mówi, za granicami dobra i zła ???

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #692 dnia: Sierpnia 19, 2018, 09:08:34 pm »
No tu przesadzili, fakt. Trochę jak zadanie "na gałęzi siedziało 7 wróbli Jasio z procy zastrzelił 2 - ile zostało? Odp. - 2, te zabite, reszta uciekła".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #693 dnia: Sierpnia 19, 2018, 09:32:18 pm »
 :D
Prima!

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #694 dnia: Sierpnia 19, 2018, 10:55:34 pm »
"Prawdziwy przedwojenny prima
Ruski papieros! Lepszych nima!
Pali go Szajbler i Poznański
A także cały dwór sułtański,
Kajzer Wiluś i jego piesek Miluś.
Cesarz Mikuś i jego piesek Pikuś,
Maks Linder i jego cylinder."


? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #695 dnia: Sierpnia 20, 2018, 06:52:07 pm »
Patrzcie z kim pracuje ;D. Co prawda w osobistych kontaktach jest calkiem mila, cicha myszka, ale te jej wybryki sa dobrze znane i nawet miala swego rodzaju dywanik za to w college, co jak widac nie zrobilo na niej wrazenia:
https://nczas.com/2018/07/22/nawet-jak-na-feministki-to-glupie-i-zalosne-zobacz-co-sie-stanie-jak-feminizm-spotka-sie-z-ekonomia-video/

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #696 dnia: Sierpnia 20, 2018, 06:56:57 pm »
Natychmiast ze swoim wsadem (złotówkowym) zapisałbym się do niej na zajęcia!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #697 dnia: Sierpnia 20, 2018, 07:03:07 pm »
NEX, powiedz lepiej jak wypada na niwie zawodowej. Formy ekspresji, to tylko formy ekspresji ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #698 dnia: Sierpnia 20, 2018, 07:15:14 pm »
 ;D  Sa lepsze, ale niestety nie uzywaja takich form expresji.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #699 dnia: Sierpnia 20, 2018, 08:26:38 pm »
Seksistaś, nawet w naukowcu kobietę widzisz ;D.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #700 dnia: Października 02, 2018, 10:52:06 pm »
Poniekąd w temacie.
Dzięki pewnej Pani dzierżącej dumny tytuł profesorki (może raczej profesory? - profesorka brzmi niepoważnie, dziecinnie i przepraszająco, czyli nomen omen - dyskryminująco) UW, z niejakim zdumieniem dowiedziałem się o istnieniu "dyskryminacji pozytywnej". Temat jest całkiem mocno obudowany teoretycznie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskryminacja_pozytywna
ale mi dość nachalnie kojarzy się z demokracją socjalistyczną.
 I Hammurabim, ale wszetecznym...ep..wstecznym.  :)
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2018, 10:55:26 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #701 dnia: Października 03, 2018, 10:28:03 am »
Z jednej strony to jest względem łacińskiego źródłosłowu w porządku (jak się z wikipedii dowiedziałem się właśnie, discrimino - znaczy rozróżniam - neutralne, w którą stronę i po co). Ale w stosunku do języka polskiego to jest nie w porządku, bo słownikiem PWN dyskryminacja to "prześladowanie poszczególnych osób lub grup społecznych albo ograniczanie ich praw ze względu na rasę, narodowość, wyznanie, płeć itp.". Czyli rzecz nacechowana negatywnie. Lepiej zrobili Angole, u których jest "reverse discrimination" - bo co to są ujemne punkty dodatnie, to każdy rozumie :) . Za moich czasów studenckich miałem punktów za pochodzenie zero, a inni więcej... Czyli byli "odwrotnie dyskryminowani". A ja byłem normalnie dyskryminowany.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #702 dnia: Października 03, 2018, 07:19:48 pm »
Chyba "wyrównywanie szans" brzmi z tego jeszcze najlepiej. Natomiast kogo?, komu? etc to oddzielny temat. Czytam, że w Juesej uprzywilewywują "czarnych", by wyrównać krzywdy. No, niby kiedyś mieli gorzej.
To tak se myślę, jaka jest szansa na podobną akcję afiliacyjną tutaj.
Bo podobnie jak Ty, nie dostałem punktów za pochodzenie, dodatkowo nie byłem członkiem rodziny resortowej (wysokiego funkcjonariusza partii, milicji jawnej/tajnej, czy wojska), czyli ewidentnie miałem gorzej, trudniej niż  rówieśnicy z wzmiankowanych środowisk. Nie należy mi się wyrównanie?
Choćby dodatek pogrzebowy?  ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #703 dnia: Października 03, 2018, 11:14:37 pm »
Nie należy mi się wyrównanie?
Choćby dodatek pogrzebowy?  ;)
To znowu Ty byś nie dostał... ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #704 dnia: Października 03, 2018, 11:41:12 pm »
z niejakim zdumieniem dowiedziałem się o istnieniu "dyskryminacji pozytywnej".

Dopiero teraz? Toś - szczęściarzu - głośne debaty o parytetach przegapił. Wtedy tym zwrotem szafowano...  ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki