Autor Wątek: Co tępora, to mores...!  (Przeczytany 498215 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #285 dnia: Stycznia 16, 2017, 10:47:49 pm »
Twierdzenie było chytrze schowane w pytaniu. Nie jestem szczurem! Ani Kasia półżoną szczura!!!
A to, co oficjalnie podaje BIS, to święta prawda, czyli gołe twarde fakty.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #286 dnia: Stycznia 31, 2017, 01:34:06 pm »
Właściwie do "noniemogę", ale ostatecznie, czemu zaraz niemogę skoro jakoś jednak mogę.
Tak siak - pierwszy, lub tylko kolejny krok wykonali Belgowie (których podobno nie ma).
Kierunek Cyberiada i tragedia pralnicza :)
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-pierwszy-taki-obywatel-belgii-dziecko-robot-zarejestrowane-w,nId,2345255
...nawet niedługo otrzyma swoją pierwszą pracę - zasiądzie w recepcji i będzie witać gości.
i czy mają tam ustawę regulującą zatrudnianie nieletnich?
Dobry do pracy przy reaktorze...pomyślało się utylitarnie, skoro już.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2017, 01:39:39 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #287 dnia: Stycznia 31, 2017, 01:44:54 pm »
Moim zdaniem wciąż im daleko do nas - przypomnę niedźwiedzia Wojtka, który był wciągnięty na stan osobowy kompanii Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, służył czynnie i dostawał żołd (w marmoladzie) ;) ... Podobno też łatwo nawiązywał kontakty i rozpoznawał swoich ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #288 dnia: Stycznia 31, 2017, 02:04:17 pm »
Lipa ten nius, bo nie zawiera zdjęcia nowej obywatelki ::). Nadrobię to ;):
https://www.rtbf.be/info/insolites/detail_hasselt-le-robot-fran-pepper-est-inscrit-au-registre-des-naissances-de-la-ville?id=9516904

Z innej beczki... Tymczasem w grze komputerowej Stellaris (strategia cywilizacjopochodna) wprowadzono jako opcje niewolnictwo-i-ludobójstwo oraz masowe ściąganie imigrantów (grożące kryzysem):
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/stellaris-dev-diary-57-species-rights.995302/
Złośliwi gracze przezwali te możliwości "Full Hitler" i "Full Merkel".
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2017, 02:07:12 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #289 dnia: Stycznia 31, 2017, 02:39:58 pm »
Nie poleciałbym na tę robotkę. Wolę te chińskie czy japońskie, z dużymi tymi, akumulatorami. Nie wiem, czy sprawia im różnice, który raz widzą gościa, ale...

Q, ta gra to jest przez kogoś produkowana czy w każdym razie jest pod czyjąś odpowiedzialnością - czy to jakiś open-project (a w każdym razie te nowe opcje)?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #290 dnia: Stycznia 31, 2017, 02:47:13 pm »
Nie poleciałbym na tę robotkę. Wolę te chińskie czy japońskie, z dużymi tymi, akumulatorami. Nie wiem, czy sprawia im różnice, który raz widzą gościa, ale...
Taa...opis bardziej przyjazny niż foto. Tym niemniej, nie w urodzie rzecz - to jest obywatelka państwa UE, także status robchinek czy robjaponek zupełnie inny.
Kobieta widzę, hmmm (po czym stwierdzili?), niech już będzie ta Frania, czyli ślub z nią daje obywatelstwo?
Czy ona musi czekać 18 lat, by brać udział w wyborach i referendach?
No, jest kilka pytań.  :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2017, 02:50:50 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #291 dnia: Stycznia 31, 2017, 02:57:21 pm »
Q, ta gra to jest przez kogoś produkowana czy w każdym razie jest pod czyjąś odpowiedzialnością - czy to jakiś open-project (a w każdym razie te nowe opcje)?

Produkowana jest przez szwedzką firmę Paradox Interactive (znaną z serii gier Europa Universalis), a info o nowych opcjach wrzucił na ichnie oficjalne forum (vide w/w link) Martin Anward (to on kryje się pod nickiem Wiz), oficjel tego studia, określany jako game director Stellaris. Gdyby to była sklecona na domowym PC-cie robota paru maniaków ;), to bym informacji o tym na Forum nie dawał.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2017, 03:03:03 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #292 dnia: Stycznia 31, 2017, 06:38:08 pm »
Ciekawe. A co z tych opcji wynika - mam na myśli, czy gracz jak ją wybiera to sam jest ludobójcą czy też oznacza to tylko, że musi radzić sobie w świecie, którym taka opcja istnieje (przy czym on sam ludobójcą być nie może)?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #293 dnia: Stycznia 31, 2017, 07:26:28 pm »
Opcja pierwsza, ale z pewną dodatkową zmienną. Gracz może zostać ludobójcą do woli... o ile etyka (w grze wygląda tak) kierowanego przezeń gatunku mu na to pozwoli. Oczywiście, wybór systemu etycznego zależy od gracza (ale ograniczany jest znów przez reguły gry i cenę jaką przyjdzie w grze za wybór danej ścieżki zapłacić*).

* Znając, jednak, życie znajdą się tacy, co zechcą sobie, po prostu, pograć ludobójców niezależnie od ceny. Będzie to dla nich atrakcyjniejsze niż wygrana. (Inni, najpewniej, będą używać tego jako jednego z iluś dostępnych narzędzi by wygrać.)

(Przy czym trzeba odnotować, że już poprzednia głośna produkcja tej firmy, Europa Universalis IV określana była mianem best genocide simulator of the year, acz opcje tego typu nie były w niej tak jawnie zaakcentowane. Widać spodobało im się to określenie i postanowili wyjść mu naprzeciw.)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2017, 08:07:32 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #294 dnia: Stycznia 31, 2017, 09:48:21 pm »
Odpieprzcie się od Szwedów, Norwegów i Duńczyków. Także Finów. Od Skandynawów w ogóle! Breivik to jest to, co zabawowi ludobójcy lubią najbardziej!!!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #295 dnia: Stycznia 31, 2017, 09:52:21 pm »
Finy nie Skandynawy. Co do gry - Lem to przewidział. O ile pamiętam sztuczne życia wyszły z telewizora i zrobiły porządek z zamordystą.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #296 dnia: Stycznia 31, 2017, 10:08:30 pm »
Jakieś źródła?:
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #297 dnia: Stycznia 31, 2017, 10:09:43 pm »
Cyberiada.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #298 dnia: Stycznia 31, 2017, 10:19:36 pm »
Jesteś siur? Panie, to kilkaset stron. Może cos Ci sie pomerdalo?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #299 dnia: Stycznia 31, 2017, 10:25:50 pm »
Sam jesteś siur.
Wyprawa siódma, czyli o tym jak własna doskonałość Trurla do złego przywiodła.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).