Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Kwiecień 16, 2018, 01:56:31 pm »
Dziękuję serdecznie za wycofanie. Ale - w moim przekazie nie było nic o sprzecznościach. Wręcz przeciwnie, chodziło o to, że przy tym sposobie argumentacji wszystko się zgadza, jakakolwiek nie byłaby teza, skoro probierzem jesteś Ty osobiście. Mucha nie siada.
92
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Kwiecień 16, 2018, 12:38:32 pm »
Po kolei:
@ maziek

Zarzut maźka (uwaga: nigdzie nie jest napisane: "zarzut"):
Swoją drogą to ciekawe, jak jedne "fakty", podane przez gazety, zaliczasz do faktów, a inne, też podane przez gazety, do niefaktów. Problem z Twoją argumentacją jest taki, że podstawiając pod nią cokolwiek też będzie dobra. Niefalsyfikowalna, więc wiadomo. Jaki jest klucz?

Ja w odpowiedzi:
1. Gdybyś podał konkretne przykłady moich "wzajemnie sprzecznych" wypowiedzi, to łatwiej byłoby się odnieść. Domyślnie zaś: zapewne chodzi Ci o fakty i fejki (oba na "f").

Rzeczowy kontrargument maźka:
Gdybyś wskazał, skąd zacytowałeś mnie z tego wątku jak mówię o Twoich "wzajemnie sprzecznych" wypowiedziach - to łatwiej byłoby się odnieść

Chętnie wycofuję oba fałszywe cudzysłowy (sprawiające wrażenie cytatu) i przepraszam Cię serdecznie za taki niegrzeczny brak precyzji. Jednak sedno komunikatu pozostawiam nietknięte. Teraz łatwo będzie Ci się odnieść, o co uprzejmie proszę...

@ Hornet #429

Gdyby było tak, jak Pan to przedstawia, byłoby to działanie Rosji JASKRAWO sprzeczne z jej deklarowanymi intencjami. Dlatego przypuszczam, że Rosja - na przykład - blokuje rezolucję, która oskarża Rosję o próbę zamordowania Skripala oraz chemiczny atak w Syrii, a w dalszej części powołuje ów "międzynarodowy zespół". Jak to zweryfikować - nie wiem.

@ liv

To co, nie odpowiesz?
Spróbuj, może dowiesz się też czegoś o sobie.

R.
93
Hyde Park / Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwiecień 16, 2018, 12:48:30 am »
Być może, ale domniemywam, że gdyby to Remuszko napisał Ci w cyfrową twarz, iż pieprzysz jak potłuczony, a następnie poradziłby Ci, żebyś się przespał z żoną sąsiada, to Twoja reakcja byłaby inna, ale to tylko moje przypuszczenie.

Szczerze? Chyba wolałbym to od tego jak się zachował w odpowiedzi na krytykę. Jak mówiłem: jestem zwolennikiem dialogu.

(Ale jeśli sugerujesz, że obaj "gentlemani" solidnie zapracowali na to by im końcem buta forumowe drzwi wskazać, to - cóż - nie polemizuję ;).)

PS: przepraszam forumową brać za off-top. Moim zdaniem cała ta dyskusja nadaje się do kosza szalonego cukiernika, jak przezywano architekta Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Dobra, to się ją wydzieli i do Hajtparku zdegraduje ;). (I jakoś się nie spodziewam, by w odpowiedzi wiesiol krzyczał, że gwałcą, i strajki ogłaszał, jak S.R.)
94
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hornet dnia Kwiecień 16, 2018, 12:43:54 am »
Być może, ale domniemywam, że gdyby to Remuszko napisał Ci w cyfrową twarz, iż pieprzysz jak potłuczony, a następnie poradziłby Ci, żebyś się przespał z żoną sąsiada, to Twoja reakcja byłaby inna, ale to tylko moje przypuszczenie.

PS: przepraszam forumową brać za off-top. Moim zdaniem cała ta dyskusja nadaje się do kosza szalonego cukiernika, jak przezywano architekta Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
95
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwiecień 16, 2018, 12:30:13 am »
Skoro chcecie tolerancji (co liv właśnie napisał) to jestem - z elastycznością godną Wałęsy, któren gotów był stanąć na czele ludu idącego na zajmowany przezeń Belweder - pierwszy tolerancjonista ;). Po prostu zwiększyłem sobie dystans i traktuję tutejsze dyskusje znacząco mniej serio (przynajmniej do czasu, aż i Wam się ta tolerancja znudzi).

(Przy czym nie powiedziałbym, że wolno więcej. 1. Dwa dni to nie 8 lat. 2. Jak mówiłem: sam na słowo pisane/mówione jestem b. mało wrażliwy, to obrażania innych nie lubię.)
96
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hornet dnia Kwiecień 16, 2018, 12:25:36 am »
Q, nie poznaje Cię. Czyż nie mamy tutaj przykładu naruszenia netykiety i dobrych obyczajów?. Niektórym wolno więcej, jak widać. 
97
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwiecień 16, 2018, 12:20:54 am »
Dobranoc !

Dobranoc. Może jak się prześpisz (wszystko mi jedno: sam czy z kimś) zrozumiesz, że równanie 4 = 10 jest nieprawidłowe.
98
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hornet dnia Kwiecień 16, 2018, 12:18:15 am »
Pękam ze śmiechu. Hulaj dusza, piekła nie ma.
99
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiesiol dnia Kwiecień 16, 2018, 12:16:13 am »

A skończmy na tym, że czepiłeś się tego עשרת הדיברות mocno (by nie rzec - kompletnie) bez sensu, bo w polskim/europejskim prawie karnym da się znaleźć - jak ci do znudzenia powtarzamy - odpowiedniki, jakichś czterech, nie - dziesięciu, przykazań (znaczy: utożsamiając dość dowolnie część z całością, i wyrywając rzecz z szerszego kontekstu, popełniasz parę dobrych błędów logicznych).
No dobrze, to idż do sąsiada i prześpij się z jego żoną. Dobranoc !
100
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwiecień 16, 2018, 12:03:37 am »
Zacznijmy od tego, że nie pieprzę (nie mam tak podzielnej uwagi, by robić to i pisać jednocześnie).
Potem przejdźmy do tego, że skaczesz od tematu do tematu (jak cię konkretnie w sprawie wiary i dzietności przyciskam, to z Dekalogiem wyskakujesz i na odwrót) czyli albo nie wiesz sam co chcesz powiedzieć, albo - niby wiedząc - nie umiesz swojej tezy jasno sformułować i argumentami podeprzeć (w obu tych wypadkach współczuć tylko mogę), albo też nie masz nic do powiedzenia i jesteś tego świadomy (tylko usiłujesz gadulstwem rzecz zamaskować).
A skończmy na tym, że czepiłeś się tego עשרת הדיברות mocno (by nie rzec - kompletnie) bez sensu, bo w polskim/europejskim prawie karnym da się znaleźć - jak ci do znudzenia powtarzamy - odpowiedniki, jakichś czterech, nie - dziesięciu, przykazań (znaczy: utożsamiając dość dowolnie część z całością, i wyrywając rzecz z szerszego kontekstu, popełniasz parę dobrych błędów logicznych).

W skrócie: naucz się precyzji rozumowania (tego rozdrabniania, którym tak gardzisz) i trochę zapanuj nad ekspresją, to może będzie o czym gadać.
Strony: 1 ... 8 9 [10]