Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwiecień 19, 2018, 09:40:26 am »
Nie obraziłbym się z powodu gry na podstawie prozy Lema spod cyfrowego pióra Kojimy.

Ja też nie. Co prawda sceny walki w tych jego MGS-ach bywają boleśnie japońskie, jakby się za dużo "Czarodziejki z Księżyca" naoglądał, ale z drugiej strony stanowią owe gry bodaj pierwszą ekranową SF od czasu "Matrixa" (l jedyną w gierczanej klasie), która pracami naukowymi obrodziła. A to już trzeba uznać za spory znak jakości.
(Choć trochę mnie irytuje, że idą Metal Geary - zgodnie z obecną modą - w historię alternatywną, zamiast pchnąć akcję w jakąś sensowną przyszłość.)
22
Forum po polsku / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Kwiecień 19, 2018, 08:49:49 am »
Anegdota świetna. Po południu powtórzę żonie. Gdybym nie pisał przez jakiś czas to wiecie... Ale nie, nie zabije. Kocha. Tylko porywcza jest. Najwyżej będę miał obite płuca czy coś ;) .

Nie. Właśnie szczerze mówiąc w ogóle nie mogę sobie przypomnieć, jaki to był wujaszek, bo to taka osoba z wczesnego dzieciństwa zapamiętana wybiórczo, po tym "a" własnie. Wydaje mi się, że zaciągał też (zaciągać - mówić charakterystycznie po "wschodnio-polsku"). Możliwe, że w ogóle nie wujaszek, tylko jako dziecko do każdego kto do domu przychodził mówiłem "wujek".

Miałem natomiast w rodzinie - (licznej tak od strony dziadka jak i babki mamy) prawdziwego wujka, tyle, że czasowo się z nim nie mogłem zazębić z powodu biologicznych uwarunkowań długości życia ludzkiego - co był w jakimś wojsku i wisi w domu zdjęcie wujaszka z salonu foto w Odessie, w butach z cholewami, szablą i wąsem ;) . Aż po południu zobaczę, czy jest tam nazwa tego salonu.
23
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MarcinK dnia Kwiecień 19, 2018, 07:56:18 am »
Kojima wspomniał że inspiracją chyba pierwszego z  Metal Gearów był film Wajdy Kanał. Przy produkcji Metal Gear Solid 3 Snake Eater, "Katował" ekipę oglądaniem Kanału, podobno prawie wszyscy odpuszczali po 40 minutach.  :)

I jeszcze
http://www.zam.com/article/1044/echo-is-like-if-stanislaw-lem-and-metal-gear-had-a-baby
24
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Kwiecień 19, 2018, 07:39:23 am »
@maziek

U nas w Odessie okrzyk „a?!” też często zastępuje słowa „no jak?” czy „co ty na to?”. Istnieje nawet anegdota, teraz spróbuję przetłumaczyć.
Mąż z żoną odwiedzają wystawę rolniczą. Przewodnik opowiada:
- Przed wami znakomity kogut indyjski. On może w ciągu jednego dnia dwieście raz pokryć kurę...
- A?! – patrzy żona na męża.
Przewodnik kontynuuje:
- Ale kura musi być każdy raz inna.
Mąż patrzy na żonę:
- A?!

Nawiasem, Maźku, jeśli mnie zapytać wolno, to czasem nie ten sam Twój wujeczek, który wymyślił moczodawcę?
25
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Kwiecień 18, 2018, 10:25:54 pm »
Zainteresował mnie ten akcent odeski, bo u mnie w rodzinie miałem takiego wujcia, co nie pytał się "co?" tylko właśnie "a?"...
Czyli nie tyle akcent - ale może jednak?
No cóż, akcent jak akcent. Żydowski (choć, powiem w zaufaniu, jestem gojem ;)). Odznacza się przeciągłą wymową samogłosek, i swego rodzaju naciskiem, podnoszeniem na końcówce słowa, tak niby z intonacją pytającą.
26
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hornet dnia Kwiecień 18, 2018, 08:58:51 pm »
Nie obraziłbym się z powodu gry na podstawie prozy Lema spod cyfrowego pióra Kojimy.

Na marginesie to Azjaci - w tym Japończycy - są czuli na polską kulturę, czego przykładem jest choćby niemała popularność Chopina.
27
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MarcinK dnia Kwiecień 18, 2018, 08:51:06 pm »
Nie wiem co, ale bym nie odmówił  ;D
28
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Kwiecień 18, 2018, 07:08:16 pm »
Miło mi, ale no nie wiem - wszystko to zmyślam na boku ;) ...
29
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Kwiecień 18, 2018, 07:07:14 pm »
A co oni wciągają?
30
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MarcinK dnia Kwiecień 18, 2018, 06:55:20 pm »
Zawsze można zrobić ściepę i podesłać  ;D Chyba rok temu dostał tak Polską flagę z podpisami fanów
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10