Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez miazo dnia Październik 20, 2018, 11:27:59 pm »
Ciekawym jakie.

Czy liczba, która jest o rząd wielkości większa od dotychczas notowanych dobowych liczb odwiedzin nie budzi Twoich podejrzeń? Wystarczy spojrzeć na to, co zgłaszałeś przez kilka ostatnich podstron:

2018-07-12   172
2018-07-18   125
2018-07-19   335
2018-07-21   161
2018-09-29   211
2018-10-01   207
2018-10-02   235
2018-10-08   135
2018-10-19   340
2018-10-20   3092

Średnia policzona z powyższej próby (wykluczając ostatnią, problematyczną datę) to raptem 213 wizyt, przy czym jest to wielkość zawyżona, bo raczej zgłaszasz wzrosty niż spadki. Odchylenie standardowe wynosi 79. Prawdopodobieństwo, że będzie tutaj w ciągu dnia kilka tysięcy wizyt jest praktycznie równe zero (zakładając, że nie zmieniły się inne warunki zewnętrzne).

Zresztą dla 2018-07-12 zgłosiłeś też stan licznika: 45459. Dla 2018-10-19 wynosił on 59863, a liczba dni pomiędzy tymi datami to równe 100 - więc rzeczywista średnia dobowa wychodzi jedynie 144 wizyt.

Wreszcie - nie "wizyt", nawet nie "wyświetleń" strony, ale wysłanych do serwera żadań o adres "http://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.0". To nie oznacza, że każdorazowo jest tam ktoś, kto to czyta. Liczy się to, ile jest odpowiedzi innych użytkowników - to jest właściwsza miara jakości, bo jest powiązana z faktycznym mniejszym lub większym (ale jednak jakimś) zaangażowaniem piszącego.
12
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Październik 20, 2018, 04:45:13 pm »
Dla Pana nie mają. Dla mnie mają.

R.
13
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Październik 20, 2018, 12:53:27 pm »
Nie wiem, maźku, może masz słuszność.
W sieci ukazało się nowe wideo.

Czort go wie. Niby wygląda na autentyczne.
W każdym razie, niech biednym dzieciom ziemia będzie lekka. A temu...facetowi...bitym szkłem.

ps. Jeśli uważasz podane wideo za niewłaściwe na łamach Forum, uprzejmie proszę o usunięcie odnośnika.

maziek: nie usuwam, ale uprzedzam wszystkich, że wideo jest wyjątkowo drastyczne.
https://www.youtube.com/watch?v=qYJ_vPs_CrQ
14
« Ostatnia wiadomość wysłana przez miazo dnia Październik 20, 2018, 12:33:07 pm »
Te liczby nie mają żadnego znaczenia.
15
Forum po polsku / Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Czechofski dnia Październik 20, 2018, 11:54:51 am »
Wobec tego głupio tak pytać jak Ci idzie (żebyś nie uznał, że to jakieś ponaglanie-z-pogranicza-molestowania ;) ), ale w istocie ciekaw jestem jw. ;)
- Zapewniam że wszystko idzie dobrze ;-) Aktualnie jestem na etapie nauki nowego oprogramowania. Pomoże mi ono podnieść poziom ilustracji na wyższy poziom zachowując przy tym zupełnie nowy charakter. Proszę też pamiętać, że ilustracje powstają w późnych godzinach po powrocie z pracy która wysysa ze mnie całe zasoby graficzne niestety.. Bardzo ciężko jest pogodzić to wszystko jak już wspomniałem wyżej  :-\
16
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Październik 20, 2018, 08:40:13 am »
Na zdjęciu z całą pewnością nie widać sufitu nad miejscem, gdzie stał samobójca - zasady perspektywy to wykluczają. Stał bowiem tam, gdzie ma stopy. Nawet, gdyby stał tam, gdzie leży jego głowa, to na zdjęciu nie widać także tej części sufitu. Po drugie jak się przyjrzeć, to można ostrożnie domniemywać, że twarz ma bardzo zdeformowaną - być może brak nosa oraz odwinięte czoło - mówię o tym jasnym trójkącie skóry na prawo od oczodołu. Po trzecie tarcie pomiędzy stopką kolby strzelby a podłogą nie jest zerowe - a w tym wypadku prawdopodobnie spore, ponieważ zwykle tego typu strzelby mają gumową stopkę kolby amortyzującą strzał. Tak więc istnieje jakiś kąt, po wychyleniu do którego strzelba nie odjedzie. Możliwe też, a nawet prawdopodobne, że miał strzelbę ze składaną kolbą (musiał ją wnieść na teren szkoły) - mógł więc kucnąć trzymając ją między nogami. Poza tym dynamiczna część odrzutu trwa do chwili wylotu pocisku z lufy - a więc przebiega w czasie, kiedy samobójca żyje. Książka spadła na niego, kiedy poleciał na regał. Ja tam nie widzę żadnego upozowania. Ludzie lecą w takiej sytuacji fizjologicznie, układają się, zwykle mają równiutko właśnie złożone nogi.
17
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Październik 20, 2018, 03:46:39 am »
Mam taki specjalny alarm podłączony do Forum, który piszczy i błyska, gdy dzieje się coś niezwykłego. Otóż poprzedni mój wpis, ten z 21:09:34, został uczyniony przy stanie licznika 59 863. Teraz alarm mnie obudził, wstaję, włączam kompa, a tutaj 62 955. Oznacza to 3092 wizyty w ciągu niespełna sześciu godzin. Na moje dziesięcioletnie doświadczenie forumowe, to jest Rekord Wszechczasów!

R.
18
Hyde Park / Odp: Pytam:
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Październik 20, 2018, 02:51:12 am »
Zastanawialiśmy się tu czy Lem inspirował się "Gundamem", teraz ktoś sądzi, że kolejna inkarnacja "Gundama" inspiracje z Mistrza czerpie:
https://www.forbes.com/sites/olliebarder/2018/10/14/gundam-00-awakening-of-the-trailblazer-blu-ray-review-gundam-through-the-lens-of-stanislaw-lem/

Kółeczko? ;)
19
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Październik 20, 2018, 12:24:00 am »
Tradycyjnie stawia się strzelbę na podłodze pionowo, więc nigdzie nie odjeżdża.
Hm...jeśli strelałeś kiedykolwiek ze strzelby kalibru 12, wiesz zapewne, że taka broń ma dość silny odrzut. Bardzo silny. Zdolny łatwo złamać obojczyk. Więc moim zdaniem, wystarczy nawet małego odchylenia strzelby od pionu, a poleci do przeciwległego kątu pokoju.

Nie widać drugiej strony głowy, może jej nie mieć.
Och, trudno mi o tym mówić, maźku... Proszę popatrzeć na lewe zdjęcie, tam gdzie regal na książki. Na fotce dobrze widać sufit nad strzelcem. I on jest czysty. A musiałby być...brudny, gdyby chłopak nie miał połowy głowy. Przynajmniej musiałby być ślad po uderzeniu ładunku śrutu i osmalenia gazami prochowymi.

Dziwnie tak książka spadła,  akurat z najwyższej półki, jest tam wolny stojak, więc pewnie z niego. Z takiej wysokości powinna się raczej odbić, kartkami roztrzepać, a tu zległa jak w kojcu  na przełęczy tułowia i łokcia nieżywego. Wydaje mi się, że z tej wysokości spadłaby szybciej, gdyby od kuli (śrutu?) niż ciało przyjęłoby pozycję stabilnie leżącą by mogla tak na nim zlec.
Zgadzam się z Tobą, livie. Mi też się wydaje, że ciało zostało upozowane. Argument z książką uważam za istotny. To tylko w kiepskich filmach trafiony kulą w serce lub w głowę od razu pada i pozostaje nieruchomy. W rzeczywistości ciało przez pewny czas wstrząsają dość silne konwulsje przedśmiertne.

Pewnie kluczowe byłyby motywy - ale ba.
Otóż to. Qui prodest? Czy to rzeczywiście eksces psychopaty, czy też akcja splanowana i przeprowadzona przez, khhmm, „fachowców”? Nie wiem...
Wątpliwości pozostają nadal.
20
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Październik 19, 2018, 10:09:34 pm »
To mam jeszcze taka przedwyborczą autentyczną ciekawostkę:

Andrzeju Drogi, czołem i cześć,
Poniżej jest cytat. Natknąłem się nań zupełnym przypadkiem.
Co byś zrobił na moim miejscu?
Staszek

http://www.binek.pl/r06.html

W ogóle Remuszko był uczulony na sprawy lustracji ludzi opozycji w PRL, współpra­cujących z SB, gdyż sam przez rok, w okresie dojścia Gomułki do władzy, był na usługach SB, informując o nastrojach w środowisku studenckim. Otrzymał za to kilka razy, na zachę­tę, po kilkaset złotych. Póź­niej zaangażował się w działalności NSZZ „Solidarność” w 1981 r., a zwłaszcza w 1989 r. Gdy jednak zaczęto już w latach III RP coraz bardziej domagać się lu­stracji osób publicznych, zrozumiał, ze nie ma szans na karierę polityczną i wycofał się z wszelkich funkcji politycznych. Przyjął te samoograni­czenia z pokorą i zrozumieniem,.choć dziwił się dlaczego miałby odpowiadać za swój niewielki błąd mło­dzieńczy, popełniony 35 lat wcześniej, z którego zresztą nie zdawał sobie ongiś sprawy. Gdyby po­pełnił wtedy na przy­kład morderstwo, objęty byłby już amnestią.

Kumpel (Andrzej) odpowiedział, ale jakiej rady udzieliliby mi Państwo internauci lemofilscy trzystuczterdziestokrotni ostatniodobowo?

TW "R"
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10