Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Lipiec 19, 2018, 10:29:18 pm »
c.d.

Wczoraj zdążyłem tylko na chybcika powiadomić zainteresowanych forumowiczów, że jedna z telewizji właśnie nadaje niezwykły film sprzed ćwierć wieku pt. "Apollo-13" o wydarzeniach sprzed prawie pół wieku.
[Dzięki, Kasieńko, za telewizyjny cynk : -*]
To było jak powrót do młodości. Miałem wtedy 22 lata i z ogromnym przejęciem obserwowałem (jako jeden z paru miliardów ludzi) losy tej wyprawy (transmitowała również komusza telewizja).
Dziś powiem szybko dwie rzeczy.
Po pierwsze - z dopiero z półwiecznego dystansu widać, do czego był zdolny niejaki Kolumb, da Gama czy inne Jaśki z Kolna. Nieprawdopodobny prymitywizm przedsięwzięcia (odtworzonego, notabene, z hollywoodzkim pietyzmem). Spójrzcie chociaż na Hasselblada wielkości 2-3 współczesnych laptopów, którym wymachują bohaterowie, ale i na sam statek. Niemal wszystko było sterowane ręcznie, a mój kieszonkowy Android ma moc chyba wielokroć większą niż wszystkie komputery "A-13" razem wzięte.
Po drugie, odkryłem przed chwilą, że WSZYSCY ŻYJĄ.
Hanks, który grał Lovella, ma 62 lata, a Lovell 90.
Harris, który grał szefa kontroli lotów, ma lat 69, a prawdziwy szef Gene Kranz 83.
Sinise (Mattingly) ma 63 lata. a sam Mattingly - 82.
Żyje także legendarny Buzz Aldrin, drugi kosmonauta, który stanął na Srebrnym Globie. Ma 88 lat.
Tylko Neil Armstrong, pierwszy człowiek na Księżycu (na filmie wespół z Aldrinem opiekował się babcią Lovella), odszedł sześć lat temu...

Przejmuszko (dzięki, livie).
12
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Lipiec 19, 2018, 09:54:44 pm »
Poszły już do pieca. Nie były złe. I ten romantyzm - naprawy top-serkiem :) ...
13
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Lipiec 19, 2018, 08:48:05 pm »
Trochę lipa, bo Papa pruł fale w sklejce - albo brezencie.
Masz rację.
Próbowałem sobie przypomnieć, zwizualizować tego kanciastego, przeciekającego kajaka ze sklejki, ale zadziwiająco mało zdjęć w necie. Ten papieski był taki

Ale patrzę przy okazji - zabawa ogólnopolska.
https://tuwiazowna.pl/kajak-papieza/
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/51,34862,19886657.html
Te oparcia...cudowne  :D  Kurczki, już kilka lat jak nie spływałem  :-[
14
Forum po polsku / Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Lipiec 19, 2018, 08:25:20 pm »
Niestety myślę, że maszyna forum znowu się zbuntowała.
Nie wiem od jakiego czasu ten bunt trwa, ale może być, że od maja.
Możliwe też, że od ostatniej lipcowej anihilacji.
Przestały przychodzić powiadomienia o PM-ach i o odpowiedziach w obserwowanych topicach - to mniejsza.

Większa, że są problemy z odzyskiwaniem hasła i rejestrowaniem się nowych użytkowników.
Nie ma opcji by wrócić na forum gdy się zapomniało hasła lub się zarejestrować, bo nie przychodzą maile z linkami.
Maszyna informuje, że je wysłała, a nie wysyła.
Przynajmniej tak wychodzi z przeprowadzonych testów odzyskiwania hasła - nie przychodzi mail resetujący stare. Wypróbowane na 3 nickach.
Ja dodatkowo spróbowałam zarejestrować próbny nick pt. rejestracja - proces przebiegł sprawnie, dostałam info o wysłanym mailu i...tyle.
Niestety to nie pierwszy raz - ostatnio ten block trwał - trudno powiedzieć? - kilka, kilkanaście miesięcy? zanim ktoś się zorientował.
Nie wiem czy ktoś mógłby jeszcze spróbować odzyskać hasło i dać znać czy działa? Może to jakiś błąd zależny od komputerów testerów?

Napisałam w tej sprawie do skrzata.
Jeżeli ktoś ma problem z logowaniem/rejestracją może napisać na: olkapolka@onet.pl  - spróbuję pomóc - do czasu usunięcia usterki albo - niestety -  forum:)
15
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Lipiec 19, 2018, 07:55:57 pm »
Trochę lipa, bo Papa pruł fale w sklejce - albo brezencie.
16
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Lipiec 19, 2018, 07:47:01 pm »
Obiecuję sobie wciąż, że nie będę reagował na takie ciekawostki ornitologiczne, ale - patrz tytuł wątku...
Ekstremalne drogi krzyżowe...pięknieje nasz kraj!  :)
http://www.infoilawa.pl/aktualnosci/item/55217-pod-ilawa-powstala-droga-krzyzowa-z-kajakow-upamietnia-papieza-polaka-zobacz-zdjecia
17
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Lipiec 19, 2018, 05:07:13 pm »
to masz za swoje
Bój się Nicości Hoko - toż to zespół kardiochirurgów - na przerwie... nawet nie zdążyli się przebrać po operacji ::)
18
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hokopoko dnia Lipiec 19, 2018, 04:52:49 pm »

Coś muzycznego by? - Warszawska Jesień najbardziej, ale kto by tego słuchał  :)

prowokator

to masz za swoje
19
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Lipiec 19, 2018, 03:41:02 pm »
liv, naprawdę, nie ciągnij mnie za jeżyk, bo jak Cię lubię* (i dlatego odpisałem, by nie wyjść na chama), tak zamierzam jednak być konsekwentny w trzymiesięcznym milczeniu. Tj. w miarę konsekwentny, bo na chwilę się - jak widać - złamałem.

* Choćby za to, że prowadziłeś tu sensowny dialog, gdy inni stąd pouciekali.

ps. Pytasz kto zechce ze mną gadać, a czy zapytałeś z kim ja rozmawiać zechcę? Bo to w obie strony działa.
20
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Lipiec 19, 2018, 03:28:52 pm »
Wątek organizacyjny jest tak przeładowany mieleniem tego tematu, że spoko - może być i tu. Zwłaszcza że podobno, muzyka łagodzi obyczaje.  :)
Hornet - lepiej bym tego nie napisał, co do przecinka.
Q - nie mieszajmy porządków - Remuszko ma swoje za uszami i właśnie przebija kolejne dno absurdu mierząc dobową  klikalność i śląc jej dziękczynienia, zastrzeżenia do niego są od dawna i podzielają je mniej lub bardziej chyba wszyscy, łącznie z globalnymi, ale Ty też masz - tylko z innej parafii.
Nie w diagnozie rzecz, ale w metodzie. Po prostu przekroczyłeś granice już nie tylko smaku w rzepieniu i obrażaniu tego Pana. Pomijając inne czary-mary o których sam wiesz najlepiej.
Zasadniczo użytkownicy tego forum przecież dyskusyjnego, powinni ze sobą rozmawiać, a nie wieszać ogłoszenia, publikacje i manifesty. Dlatego kluczowa jest zdolność do rozmowy.
Pewne zachowania jak widać ją odbierają i wtedy traci się rozmówców. W takiej sytuacji znalazł się Remuszko, ale mu to widać nie przeszkadza i gada sam ze sobą oraz "kliknięciami", oraz niestety Ty.
Bo nawet jeśli wrócisz - to co dalej?
Kto zechce z Tobą gadać, co, stworzysz sztuczne nicki?
(patrz opowiadanie Tokarczuk - Wizyta)
Też nie mam zamiaru dopiekania ale i nie zamierzam udawać amnezji.
Coś muzycznego by? - Warszawska Jesień najbardziej, ale kto by tego słuchał  :)
PS.
Choć nie wiem czy Ci to wyjdzie, bo liczba regularnie się tu logujących ciągle spada, liczba regularnie postujących - jeszcze bardziej,
Widzę, że jednak podążasz ścieżką Remszki - licz, analizuj, pokaż tabele... udowodnij coś co od dawna jest tezą.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10