Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Q

Strony: 1 [2] 3 4 ... 610
16
Forum po polsku / Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« dnia: Maj 12, 2018, 03:32:52 am »
NEX jedź. Ale na to, że będę tolerował głupotę i brak honoru (obojętnie w czyim wydaniu) - nie licz. Bo wyglądałoby to na ustępowanie im pola, kapitulację przed złem, a więc coś na co - przy całej świadomości  uznaniowości tegoż zła definiowania - pójść nie chcę i nie potrafię. Choć może i coś w tym jest, że trafiają się czasem ludzie, którym nawet gdy pluje się w pysk ma się wrażenie czynienia im niezasłużonego zaszczytu (i wtedy w istocie nic ponad omijanie nie zostaje). Niech pozostanie moją tajemnicą czy widzę takie postacie na niniejszym forum.

17
Forum po polsku / Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« dnia: Maj 11, 2018, 11:28:24 pm »
Cudne projekcje. Najwięksi hipokryci o hipokryzję oskarżają.

A co do niekwestionowanych - JA kwestionuję. Uważam, że wiadoma trójka dość zła temu forum wyrządziła (choć wyrządzała mu i nieco dobra) by odmawiać jej prawa do posiadania tu jakiegokolwiek autorytetu, niezależnie od tego co im kto pod nickami przywiesił. Dla mnie w każdym razie żadnym autorytetem nie są i nie będą.

Przynajmniej dopóki zamiast się nadymać i tytułami obwieszać nie zrozumieją, że liczniejszej niż ich TWA grupie ich hipertolerancja wobec trolli i wprowadzenie mody na luźne pogaduchy o niczym przeszkadzają.

ps.
Maziek jest niekwestionowanym adminem tego forum i dlatego oficjalnie go przywróciłam.
Nie wczoraj, nie kiedyś tam, ale właśnie przed chwilą, bo znalazłam algorytm pozwalający na to (nie jest to jeden klik).
Ad rem: maziek zrobił Q moderatorem - maziek go zdjął (z powodów opisanych powyżej - przez samego maźka).

Mamy tu ciekawą historyjkę, bo oto widać, że szeregowy użytkownik, którym maziek technicznie wczoraj był, podjął - w obronie swojego kumpla-trolla - decyzję o odwołaniu moderatora. A administratorka posłusznie "wyrok" ów wykonała. Jeśli to nie jest system zaplecowo-podstołowo-szaroeminencyjny, to co nim jest?

Teraz chyba jasne skąd moje niskie zdanie o wiadomej trójce.

(A swoje dokłada też, że nasz staro-nowy jaśnie admin gromowładny, wtedy za beztytułowego bezprizornego robiący, najwidoczniej dintojrę taką odprawił, bo nie może mi wybaczyć, że tam pokazałem twardość, gdzie mu jej zabrakło. Ech, stary Nietzsche miałby używanie, albo i stary Freud.)

18
Forum po polsku / Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« dnia: Maj 11, 2018, 10:52:17 pm »
Bo mnie długoletnią tolerancją dla bełkotu i głaskaniem się po główkach w kółeczku zmęczyli. Pamiętasz "Powrót z gwiazd"? To wiesz, że mli-mli (i równanie w dół) może zmierzić ;).

19
Forum po polsku / Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« dnia: Maj 11, 2018, 10:35:02 pm »
A teraz maziek świeci na czerwono. Sięgającej rzędu przedszkola/kabaretu prywaty cd.? A myślałem, że Ruch Społeczny Aktywne Wspieranie Swojaków rozwiązali ;D.

Ech gdyby wiadome towarzycho okazało 1/10 podobnego zdecydowania w tamowaniu aktywności trolli Remuszki, wiesiola itp. I dbaniu o to by przez prawie dekadę Forum w pustosłowiu nie tonęło. A tu nie, sił tylko na umacnianie kliki starcza. Co tylko potwierdza moje o nich zdanie.

20
Pytanie jak powyżej. Uzasadnienie wniosku: prywata, budowanie kółeczka wzajemnej adoracji, długotrwała tolerancja dla trolli, trollingu i zaniżania poziomu merytorycznego Forum (ba, czynny udział w tymże zaniżaniu przez prowadzenie sążnistych pogaduch o niczym); jak również kompletnie uznaniowy charakter przyznania wspomnianym w/w uprawnień (brak głosowania czy innej formy "konsultacji społecznych")*.

* Domniemywam, że w wypadku maźka i olki zdecydowała wysoka "karma", czyli podatny na manipulacje produkt kolektywnego klepania się po plecach.

(Oczywiście powyższy wniosek ma charakter konstruktywny, naturalnym następnym krokiem byłoby rozpisanie normalnych wyborów moderatora.)

ps. Drobne wyjaśnienie dla nowych Użytkowników (nie dla w/w trójki która nie istnieje dla mnie ani jako ludzie, ani jako byty forumowe, z którymi chciałbym mieć do czynienia). maziek ma długi staż, choć do grupy, która Forum w jego pierwotnej formie kształtowała doszlusował relatywnie późno, natomiast olkapolka i liv to już dzieci nowej ery (w której z oryginalnego składu pozostali - udzielający się na Forum rzadko, lub bardzo rzadko, Hokopoko, miazo, Luca, Terminus i pirxowa, oraz wpadający tu od czasu do czasu NEXUS6), dlatego - choć Wam mogą wydawać się odwiecznie wrośnięci w tutejszy krajobraz - postrzegam ich po trosze jako rozpanoszonych forumowych parweniuszy-samozwańców, nie - jak lokalną arystokrację, że tak to z górnolotną przesadą ujmę. Lata spędzone tu pozwalają mi tak na nich patrzeć.

Właśnie... skoro o tym mowa... jesteście tu od niedawna, dlatego możecie nie rozumieć co tak ostro krytykuję, albo o co Cetarian kruszy kopie, a prawda jest prosta: pamiętamy zwyczajnie inne Forum. Forum, na którym każde zdanie było ważone (co, owszem, nie przeszkadzało w pojawieniu się zdrowej domieszki luzu i wygłupów), a ten kto wiedział był naturalnym autorytetem (w przedmiotowej sprawie) dla tych, którzy nie wiedzieli. Forum na którym przyznanie się do niewiedzy (także pośrednie - typu podpierania się Wikipediami itp.) uchodziło za powód do wstydu, a nie do dumy. Forum, które czytało się jak literaturę popularnonaukową (z naciskiem na ten drugi człon nazwy)*. Forum, z którego trolle odchodzili b. szybko, i na którym kłopotliwi newbies (np. niżej podpisany) rychło dostosowywali się do ogólnego poziomu, a nie rozpychali (i to za aprobatą "rządzącej" kliki). Forum kształtowane przez innych - śmiem twierdzić - ciekawszych intelektualnie i moralnie ludzi.
Twierdzę, że jest winą w/w trójcy nieświętej (i moją, bo się z nimi forumowo kumplowałem i przymykałem oko), że tego Forum już nie ma.

* Posty maźka, którymi się okazjonalnie zachwycacie były wtedy częścią normy, nie - ewenementem.

21
Forum po polsku / Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« dnia: Maj 11, 2018, 12:40:27 am »
Tak nielojalnego współpracownika-podwładnego nie chciałbym mieć w żadnych okolicznościach.

A jednak idziecie stadem. Jedno za drugim. Może i lojalność, ale przed rozumem, logiką, przyzwoitością. "Chwała nam i naszym kolegom" (jak to jeden pan podobnego sortu pisał) na sztandarach. Ew. jeden za trollem, wszyscy za jednego.

Popatrz na siebie: atakujesz na oślep, jak w amoku, bo Ci w kolegów uderzyłem, a nawet nie pamiętasz, że zapowiadałem wprost, że od ew. "decyzji" na niższym szczeblu odwołam się do skrzata, bo niższy szczebel - z racji prywatnego kumplowania się z trollem i wzajemnego klepania po plecach - autorytetu (w wiadomych sprawach) dla mnie nie stanowi.

Powtórzę: powinniście z olką złożyć uprawnienia, maziek jeśli je ma - też powinien je stracić, bo nie moderujecie tu, tylko swoich kolesi chronicie. Jak sitwa.

22
Forum po polsku / Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« dnia: Maj 11, 2018, 12:11:58 am »
Masz uprawnienia mimo braku podpisu? To wobec tego oddaj czego zabrać nie miałeś prawa. I zdecyduj w końcu czy jesteś czynnym adminem, czy "emerytem".

23
Forum po polsku / Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« dnia: Maj 11, 2018, 12:04:48 am »
Oho, olka zadziałała (mówiłem, że kółeczko wzajemnej adoracji S.R.-maziek-olka mamy, i że na kaprysach wszystko tu oparte?). Nic to, zadzwoniłem do skrzata przed chwilą z zażaleniem na takową samowolę, niech Naczalstwo decyduje.
Jak dla mnie - w każdym razie - Koleżanka Adminka powinna złożyć uprawnienia po tym co zrobiła, bo wykazała się tu kumoterstwem, niczym więcej.

24
Forum po polsku / Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« dnia: Maj 10, 2018, 11:48:38 pm »
Po to to napisałem, żeby przestać z tym spać.

To i ja napiszę wprost: jesteś niewątpliwie jednym z ciekawszych dyskutantów na niniejszym Forum, ale jesteś też osobiście odpowiedzialny za wieloletni zalew pustosłowia S.R., który - w mniejszym czy większym stopniu - wypłoszył z Forum sporo osób (ponieważ, posiadając stosowne uprawnienia, tolerowałeś ów zalew, i jeszcze do jego wzmożenia ręki przykładałeś, wdając się z w/w w długaśne dyskusje). A kiedy miałeś szansę coś z tym w o końcu zrobić, zmazując dawne winy, wolałeś "podać się do dymisji", po - chwilowym najwidoczniej - konflikcie ze swoim pupilkiem. Teraz znów atakujesz mnie, bo ośmielam się - prywatnie, nie: moderatorsko - czepiać trolla kiedy w szkodę włazi. Wniosek: Remuszko jest Ci milszy nad wszelkie forumowe sprawy, i nie tylko spróbujesz zmiażdżyć każdego, kto mu w drogę wejdzie, ale i siebie dlań poświęcisz.
Miłość nie wybiera najwidoczniej. Szkoda, że i rozum potrafi odebrać.

And one more thing: liv ma rację, że co będę miał pod nickiem nic nie zmieni, bo nie potrzebuję paru literek i iluzorycznych uprawnień, by nazywać trolling - trollingiem, pustosłowie - pustosłowiem, a bełkot - bełkotem.

Jednak jak sam napisałeś szefem z urzędu jest skrzat - pełnomocnik właściciela.
I to on obdarzył zaufaniem maźka a potem Olę.
Ty i ja jesteśmy kaprysem maźka - nic więcej.
Jednak to piętro niżej.

Niemniej - na obu piętrach kaprys.

25
Forum po polsku / Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« dnia: Maj 10, 2018, 11:22:26 pm »
kto niby ma decydować co zamula/co nie zamula - jakiś superintendent?

W sumie tu nazwałeś chyba sedno problemu. Po pierwsze nie mamy czytelnego regulaminu Forum (ten terminusowy od dawna istnieje sobie a muzom), po drugie nie mamy też czytelnego systemu - za przeproszeniem - mianowania moderatorów czy adminów. skrzat pełnił funkcję z urzędu można rzec, i było to oczywiste (trudne do kwestionowania). Terminus został demokratycznie wybrany i Forum lat parę robiło - na dobre czy złe - za jego autorski projekt. Następne nominacje (maźka, Twoja, obie olki, moja) były już czysto uznaniowe, i może w tym kłopot z nimi.

Ustalmy w końcu oficjalnie jakieś reguły (albo przegłosujmy oficjalny brak reguł), dajmy sobie na to faktycznie parę dni, by i zaglądający tu rzadziej mieli okazję się wypowiedzieć, a wtedy będzie wiadomo czego się trzymać. Także w kwestii zamulania.

26
Forum po polsku / Odp: Odp: Poradnia językowa
« dnia: Maj 10, 2018, 10:50:47 pm »
maźku powiem wprost i jasno. Rozczarowałeś mnie i zawiodłeś.

Bronisz typa, który publicznie napluł Ci w twarz - sam to tak odebrałeś i nie zaprzesz się teraz tego. Miotasz przy tym na mnie oskarżenia, które są tak absurdalne, że nie będę się przed nimi bronił, ale rozumiem Cię. Kumpel od kielicha (a więc prywatny znajomy - prywata, Panie Kolego, prywata), któremu czynnie pomagałeś w aktywnym zamulaniu Forum, na co już zwracał uwagę Cetarian*, zawsze będzie koszulą bliższą ciału, tak to działa.

* A szaleliście tak lat 8 czy 9, podczas gdy moje pustosłowie to było raptem parę miesięcy na przełomie lat 2006-'07 i rychło się pomiarkowałem.

Edit:
"Hyde Park" stworzono dla Kagana, nie dla mnie - o ile wiem. Więc albo pamięć nie ta, albo insynuatorski zapał poniósł.

27
Forum po polsku / Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« dnia: Maj 10, 2018, 10:45:18 pm »
Stawiam wniosek o ukrócenie maźkowego karmienia trolla Remuszki, do ciachania stosownych postów-zamulaczy autorstwa obu gentlemanów włącznie.

28
Forum po polsku / Odp: Odp: Poradnia językowa
« dnia: Maj 10, 2018, 07:41:51 pm »
Co ciekawe, jak na człowieka, który rzekomo brzydzi się instynktem stadnym i grupami interesów na forum, to często podpierasz się innymi osobami, żeby Twoje argumenty brzmiały poważniej.

1. Staram się rozmawiać z każdym w języku, który ma większe szanse do niego trafić ;), a skoro mam wrażenie, że dla paru osób tu interes grupy jest celem nadrzędnym, to przypominam im, że interesu części tejże grupy - i to wartościowej jako dyskutanci części - zdają się nie zauważać. 2. Nie toczę tego śmiesznego cyfrowego "boju" dla siebie, więc czemu mam ukrywać w imię solidarności z kim go toczę?

29
Forum po polsku / Odp: Odp: Poradnia językowa
« dnia: Maj 10, 2018, 07:16:56 pm »
Tylko, że przez te dziewięć lat sam go tolerowałeś i nawet byłeś w przyjaznych z nim stosunkach, Szlachetny Q.

Owszem, i czułem się z tym jak ostatni hipokryta, umywający ręce w imię podążania za instynktem stadnym, i kultu św. spokoju.
(Będąc przy tym nawet podwójnie rozdartym, bo o ile sam S.R. budził we mnie wówczas - nie zaprzeczę - niejaką sympatię, co też mnie w wiadomej kwestii hamowało, o tyle jego formę forumowej aktywności odbierałem od początku jako nieświadome* szkodnictwo-zamulnictwo. I słoniowatość wskładowoporcelanową)

* Dziś, skoro już wytknięte, znamion mimowolności dłużej nie wyczerpuje.

Żal patrzeć, co my robimy z tym forum. Kolejny temat schodzi na Remuszkę, piaskownica.

Prawda, niestety. (Acz schodzenie tematów na Remuszkę było domeną niniejszego Forum już od paru dobrych lat, co zauważyli już Cetarian i Luca. I nie za naszą sprawą wcześniej się dokonywało)

30
Forum po polsku / Odp: Odp: Poradnia językowa
« dnia: Maj 10, 2018, 06:57:02 pm »
jeśli tak to odebrałeś, przepraszam

Nie ma sprawy ;).

Wychodzę z założenia, że skoro nie masz mocy sprawczej, ani pozwolenia administracji, żeby zawiesić konto Remuszki, to nie ma o co kruszyć kopii. Jest jaki jest i już się go nie zmieni.

Uznaj zatem, że ze mną nie masz również o co kruszyć kopii, bo w pełni świadomie stałem się - przez rozum, jak mawia maziek, nie przez zawziętość - równie niereformowalny w przedmiotowym zakresie. Po prostu uznałem, że po niemal dekadzie znoszenia pewnych rzeczy w imię świętego spokoju nie wypada ich znosić dalej. I w końcu trzeba nazywać - raz za razem, jeśli potrzeba zajdzie - zamulające pustosłowie po imieniu, choćby w imię solidarności z tymi, którym również przeszkadza (ale w przeciwieństwie do mnie nie wejdą z tego powodu w tryb szarżującego nosorożca ;), tylko raz czy drugi napiszą co ich boli, a potem znikną na czas dłuższy z Forum, pozwalając by stało się zadość prawu Kopernika-Greshama). W skrócie: nie ma mojej zgody na to, by wiadomy użytkownik zaniżał standardy dyskusji poza pozostawionym mu zakątkiem (w tym ostatnim może, jak dla mnie, i swoje akty zamieszczać, ale jak z niego wychodzi, niech pisze z sensem, i z szacunkiem dla faktów); ani na to by - póki to czyni - był publicznie po plecach klepany.

Przy okazji, cztery razy edytowałeś swoją odpowiedź na mój post, za każdym nabierał innego wydźwięku, raz mniej, raz bardziej negatywnego, ale okej, rozumiem. Tak działa instynkt przetrwania, jak mniemam.

Źle mniemasz, tak działa pisanie ze smartfona. Wygodniej jest czasem wysyłać wiadomość partiami (co w tym wypadku, by nie zburzyć czytelności wywodu, oznaczało najpierw zamieszczenie czegoś na kształt szkieletu wypowiedzi, potem oklejanie go mięsem).

Wracając na chwilę do Remuszki [sic!] i odpowiadając konkretnie na Twoje pytanie, z jakiego powodu do niego nie piszę z zażaleniami. On mnie jeszcze nie obraził. Być może to w końcu zrobi, to wtedy nie omieszkam go za to zganić, ale na razie nie mam powodu, ani motywacji, żeby tak postąpić.

Rozumiem zatem, iż to, że przez lat dziewięć mówił dużo nie mając prawie nic do powiedzenia, nie jest Twoim zdaniem dostatecznym powodem do zgłaszania zażaleń?

ps. Jak sądzisz, nie powinniśmy przenieść tej dyskusji do organizacyjnego?

Strony: 1 [2] 3 4 ... 610