Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Stanisław Remuszko

Strony: [1] 2 3 ... 497
1
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 17, 2018, 02:54:43 pm »
I poprzestańmy na tej różnicy zdań, proponuję.

Ale jeszcze coś mi się przypomniało. Smoleńsk. Napisałeś:

Cytuj
Tak więc, moim zdaniem, najistotniejsza w sensie bezpośredniego sprawstwa przyczyna nie jest obecnie znana.

MNIE jest znana. Przypuszczam, że Tobie też. Dlatego uważam, że - dla nas - dalsza dyskusja o tym nie może wnieść niczego nowego.

R.

2
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 17, 2018, 01:50:07 pm »
Cytuj
Amerykański wysłannik do OPCW otwarcie stwierdził w poniedziałek, że podejrzewa Moskwę o rozmyślne opóźnianie wjazdu ekspertów i zacieranie śladów chemikaliów, na co szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow odpowiedział, że „gwarantuje”, iż to nieprawda.

Po czym poznać, że Amerykanin głosi prawdę, Ławrow zaś łże? Ja uważam, że po narodowości.

A między nami-fizykami: jak się "zaciera ślady" gazów? Klamkę w Salisbury - rozumiem: można wytrzeć, wypłukać, umyć etc. Ale umyć WSZYSTKO, cały fragment miasta?

R.

3
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 17, 2018, 12:49:27 pm »
@ maziek

Nie mam pojęcia. Skąd na przykład mógłbym wiedzieć, czy te miny były naprawdę, czy na niby? Ale bardzo ciekawe.

R.

4
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 17, 2018, 12:39:33 pm »
Nie byłem i nie jestem "klientem SputnikNews i innych temu podobnych narzędzi sterowanych z Kremla".
Nie jestem Rosjaninem, tylko Polakiem.
Nie stosuję żadnej "techniki siania". Głoszę swoje własne suwerenne poglądy.
Nie jestem podobny do tych, którzy "cieszyli się, że oto Lenin, mąż stanu, zaprowadzi wreszcie porządek w tym chaotycznym, polskim quasi-kraju". Odwrotnie: jestem polskim patriotą, który cieszy się z naszego zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej.
Nie jestem trollem.
Jestem zaskoczony tymi obraźliwymi insynuacjami i inwektywami.
Spodziewam się wycofania tych fałszywych oskarżeń. Spodziewam się przeprosin.

Stanisław Remuszko


5
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 16, 2018, 09:57:21 pm »
Co z tymi bredniami gen. Różańskiego?

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/miroslaw-rozanski-swiat-na-krawedzi-konfliktu/1wn94vv

Były naczelny polski dowódca rodzajów sił zbrojnych na twitterze pieprzy jak potłuczony i dlatego NIKT tego w żadnym poważnym portalu nie komentuje?

R.

6
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 16, 2018, 05:10:52 pm »
@ Hornet
Rozumiem, że zna Pan treść, kontekst i przebieg dyskusji w RB nad tymi rezolucjami. Wierzę Panu na słowo, ale Pana zbiorczej oceny sytuacji nie podzielam, ponieważ nie mam tej wiedzy, którą Pan ma. Pana ocenie również nie zaprzeczam.

@ maziek
Uważam, że Twój zarzut (uwaga: nigdzie nie napisałeś, że to zarzut !!!) był jednym wielkim wskazaniem sprzeczności między normalnym powszechnym widzeniem spraw (Ty i reszta świata - fakty), a jego postrzeganiem zdegenerowanym i kalekim (samotny ja - fejki).
Nie mam ochoty spierać się, kto ma rację, ponieważ - jak widać - dotychczas nie przybliżyliśmy się do kompromisu nawet o milimetr. [Odnotowuję jednak na boku, że co innego jest opinia, a co innego informacja. Informacja powinna być w miarę weryfikowalna (dowody), opinia zaś ma znacznie więcej z gustu (de biustibus)]
Chętnie bym wreszcie poznał jakieś przykłady "niefaktów", o których życzliwie pisałeś w #418...

@ liv
Jak tam Twoja wojenna opinia? Dzisiejsze a propos: http://www.rp.pl/Wojna-w-Syrii/180419485-Libanski-kardynal-Dalsze-istnienie-ONZ-nie-ma-sensu.html

@ wiesioł
Panie wiesiole, nie daj się Pan!
pjes: jednak czegoś się dopatrzyłem: # 415. Nazwy ulic!!! Świeży przykład:
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23274242,kim-na-boga-byl-ten-proga-skad-rada-warszawy-bierze-takie.html

R.
     

7
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 16, 2018, 12:38:32 pm »
Po kolei:
@ maziek

Zarzut maźka (uwaga: nigdzie nie jest napisane: "zarzut"):
Cytuj
Swoją drogą to ciekawe, jak jedne "fakty", podane przez gazety, zaliczasz do faktów, a inne, też podane przez gazety, do niefaktów. Problem z Twoją argumentacją jest taki, że podstawiając pod nią cokolwiek też będzie dobra. Niefalsyfikowalna, więc wiadomo. Jaki jest klucz?

Ja w odpowiedzi:
Cytuj
1. Gdybyś podał konkretne przykłady moich "wzajemnie sprzecznych" wypowiedzi, to łatwiej byłoby się odnieść. Domyślnie zaś: zapewne chodzi Ci o fakty i fejki (oba na "f").

Rzeczowy kontrargument maźka:
Cytuj
Gdybyś wskazał, skąd zacytowałeś mnie z tego wątku jak mówię o Twoich "wzajemnie sprzecznych" wypowiedziach - to łatwiej byłoby się odnieść

Chętnie wycofuję oba fałszywe cudzysłowy (sprawiające wrażenie cytatu) i przepraszam Cię serdecznie za taki niegrzeczny brak precyzji. Jednak sedno komunikatu pozostawiam nietknięte. Teraz łatwo będzie Ci się odnieść, o co uprzejmie proszę...

@ Hornet #429

Gdyby było tak, jak Pan to przedstawia, byłoby to działanie Rosji JASKRAWO sprzeczne z jej deklarowanymi intencjami. Dlatego przypuszczam, że Rosja - na przykład - blokuje rezolucję, która oskarża Rosję o próbę zamordowania Skripala oraz chemiczny atak w Syrii, a w dalszej części powołuje ów "międzynarodowy zespół". Jak to zweryfikować - nie wiem.

@ liv

To co, nie odpowiesz?
Spróbuj, może dowiesz się też czegoś o sobie.

R.

8
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 15, 2018, 11:46:48 pm »
@ liv
Zachęcam Cię do refleksji nad bredniami gen. Różańskiego: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/miroslaw-rozanski-swiat-na-krawedzi-konfliktu/1wn94vv

R.

9
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 15, 2018, 11:48:57 am »
Od smoleńskiej katastrofy minęło lat dopiero osiem. Założonego przeze mnie wątku "Przyczyny katastrofy", który doczekał się ponad 1100 wypowiedzi (!) nikt oczywiście zamykał nie będzie, skoro forumowicze nadal mają ochotę zabierać tam głos, lecz ja uważam, że w tej sprawie już nic nowego/istotnego nie da się rzec, bo absolutnie wszystko ważne zostało powiedziane. Teraz czekamy już tylko na prawomocny wyrok sądu, który, być może, zapadnie w latach dwudziestych, a może dopiero trzydziestych XXI wieku. Przypomnę, że prawomocny wyrok sądu w sprawie odpowiedzialności karnej za stan wojenny zapadł po trzydziestu czterech latach, a wniosku o jego kasację nie zdążył rozpatrzeć Sąd Najwyższy, bo oskarżony skonał.

R. 

10
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 15, 2018, 11:27:46 am »
W chronologicznej kolejności:

@ maziek (małą literą!)
1. Gdybyś podał konkretne przykłady moich "wzajemnie sprzecznych" wypowiedzi, to łatwiej byłoby się odnieść. Domyślnie zaś: zapewne chodzi Ci o fakty i fejki (oba na "f").
2. Ze względu na pokój i dobrobyt, dobrze życzyłem P. i T., lecz z czasem, pod wpływem wydarzeń, moja życzliwość dla T. słabnie. Po mojemu zachodzi asymetria: P. nie nastaje na T, ale T. nastaje na P.

@ liv
W XVII wieku wszyscy mordowali się nawzajem, a kto wygrał, ten stawał się Wielki, więc chętnie:
1.wycofuję ahistoryczne porównanie pana Putina do cara Piotra I.
2. "Potop" oraz "Ogniem i mieczem" nie budzą moich patriotycznych dzisiejszych uczuć.
3. za dzisiejsze kryterium "wielkiego męża stanu" uznaję jego troskę o dobro i potęgę własnej ojczyzny oraz nieagresywność militarną.

@ Hornet
Że od początku do końca mógłby to być fejknius - do głowy mi nie przyszło. Jest Pan pewien, że Putin i Asad twierdzą, że tego ataku chemicznego w ogóle nie było? Może to kolejny fejk?

R.

11
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 14, 2018, 11:01:07 pm »
Nie neguję zbrodni z bronią chemiczną, tylko zwracam uwagę na kompletny brak weryfikowalnych dowodów, że to sprawka Asada/Putina.

R.

12
Hyde Park / Odp: Przyczyny katastrofy
« dnia: Kwiecień 14, 2018, 10:58:56 pm »
Przed chwilą TVN24 nadała - na wątkowy temat - wyczerpujący dowodowy materiał Piotra Świerczka. Polecam.

R.

13
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 14, 2018, 09:56:15 pm »
wyatearp14.04.2018, 20:51
Pan Władimir Władimirowicz Putin to wielki rosyjski mąż stanu. Na miarę Piotra I. Podziwiam go za jego spokój/umiarkowanie i dobrze mu życzę :-)
Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131
http://wyborcza.pl/7,75399,23270990,po-ataku-zachodnich-koalicjantow-na-syrie-putin-w-ogniu-krytyki.html

R.

14
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 14, 2018, 09:30:47 pm »
@ Hornet
Panie Szerszeniu, przez całe moje życie wszędzie i zawsze pytano o dowody. Żądano dowodów. Zwłaszcza tych weryfikowalnych. Tym razem nie przedstawiono żadnych dowodów. Ale to absolutnie żadnych. Trzeba wierzyć na słowo. Ja nie wierzę i chyba już na starość się nie zmienię. Czy Panu ten brak dowodów nie przeszkadza?
Boję się, że zmierzamy do wojny. Tylko wtedy nie są potrzebne dowody. Wojna, to najgorsza rzecz/sprawa, którą potrafię sobie wyobrazić. Rację miał ten, kto wojnę wygrał, a zwycięzców nikt nie sądzi. Nigdzie się nie spieszę, ale bardzo chciałbym nie dożyć wojny. Potem już nie będę się lękał :-)

R.

pjes: pamiętam, że Liv (w wątku "Wojna"?) pytał: kogo z kim? Dziś odpowiedziałbym: Ameryki (uogólnionej) z Rosją.

15
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 14, 2018, 07:04:46 pm »
Ja tam nic specjalnego nie widzę.

R.

Strony: [1] 2 3 ... 497