Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Stanisław Remuszko

Strony: [1] 2 3 ... 513
1
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Październik 21, 2018, 11:26:52 pm »
Aleśmy im dowalili!

R.

Pjes powyborczy @ Miazo:
Skoro Pan jest taki obryty w silniku forum, i wie, jak przy nim majstrować, to niech Pan jeszcze łaskawie powie, proszę, czy statystyki obecności/wypowiedzi poszczególnych forumowiczow w poszczególnych wątkach COKOLWIEK znaczą (mówią, o czymś świadczą), czy też nic nie znaczą, niczego nie mówią, o niczym nie świadczą.
Z góry dziękuję :-)

pjes dodatkowy dla skrypterów, hakerów i botów z godziny 22:30, 18-X-2018: 63 539

2
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Październik 21, 2018, 02:12:44 pm »
Pańska teza:
Cytuj
Wreszcie - nie "wizyt", nawet nie "wyświetleń" strony, ale wysłanych do serwera żadań o adres "http://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.0". To nie oznacza, że każdorazowo jest tam ktoś, kto to czyta.
wydaje mi się absurdalnie fałszywa, jako sprzeczna z elementarną logiką/praktyką.
Po co ktoś miałby klikać w jakiś link jeśli nie po to, by rzucić okiem, co tam jest napisane?
Jeśli robią to boty, to absolutnie wszystkie wątki na Forum są podejrzane, co już zakrawałoby na wirtualny solipsyzm :-)

R.

[14:40] P.S. Wyborcze:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg74773#msg74773
Koło dziewiątej wieczór pojawią się pierwsze eksitpole i ja bym w porze obiadowej chętnie spróbował coś tu wyprorokować, ale nie mam dosłownie bladego pojęcia, czuja ani intuicji. Jedyne, co mi się wydaje, to to, że w skali kraju zostanie mniej więcej zachowany obecny status quo. Że nie nastąpi żadne wyraziste przesunięcie. W wielkich miastach utrzyma się przewaga Antypisu nad Pisem, w sejmikach wojewódzkich na odwrót, w pozostałych kategoriach zaś będzie różniście czyli lokalnie/indywidualnie, co opisałem ponad cztery lata temu: https://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2813.   
 

3
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Październik 21, 2018, 12:22:51 am »
Szanowny Panie, ta liczba budzi moje podejrzenia w tym sensie, że jest raczej niemożliwa. Albo zatarł się silnik forum, albo ktoś z uprawionych mechaników (z nieznanych dla mnie przyczyn) pomnożył ją stukrotnie. Dlatego mój budzik zadzwonił w nocy :-)

R.
 

4
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Październik 20, 2018, 04:45:13 pm »
Dla Pana nie mają. Dla mnie mają.

R.

5
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Październik 20, 2018, 03:46:39 am »
Mam taki specjalny alarm podłączony do Forum, który piszczy i błyska, gdy dzieje się coś niezwykłego. Otóż poprzedni mój wpis, ten z 21:09:34, został uczyniony przy stanie licznika 59 863. Teraz alarm mnie obudził, wstaję, włączam kompa, a tutaj 62 955. Oznacza to 3092 wizyty w ciągu niespełna sześciu godzin. Na moje dziesięcioletnie doświadczenie forumowe, to jest Rekord Wszechczasów!

R.

6
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Październik 19, 2018, 10:09:34 pm »
To mam jeszcze taka przedwyborczą autentyczną ciekawostkę:

Andrzeju Drogi, czołem i cześć,
Poniżej jest cytat. Natknąłem się nań zupełnym przypadkiem.
Co byś zrobił na moim miejscu?
Staszek
 
http://www.binek.pl/r06.html
 
W ogóle Remuszko był uczulony na sprawy lustracji ludzi opozycji w PRL, współpra­cujących z SB, gdyż sam przez rok, w okresie dojścia Gomułki do władzy, był na usługach SB, informując o nastrojach w środowisku studenckim. Otrzymał za to kilka razy, na zachę­tę, po kilkaset złotych. Póź­niej zaangażował się w działalności NSZZ „Solidarność” w 1981 r., a zwłaszcza w 1989 r. Gdy jednak zaczęto już w latach III RP coraz bardziej domagać się lu­stracji osób publicznych, zrozumiał, ze nie ma szans na karierę polityczną i wycofał się z wszelkich funkcji politycznych. Przyjął te samoograni­czenia z pokorą i zrozumieniem,.choć dziwił się dlaczego miałby odpowiadać za swój niewielki błąd mło­dzieńczy, popełniony 35 lat wcześniej, z którego zresztą nie zdawał sobie ongiś sprawy. Gdyby po­pełnił wtedy na przy­kład morderstwo, objęty byłby już amnestią.


Kumpel (Andrzej) odpowiedział, ale jakiej rady udzieliliby mi Państwo internauci lemofilscy trzystuczterdziestokrotni ostatniodobowo?

TW "R"

7
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Październik 19, 2018, 09:07:08 pm »
To bardzo miłe, ale jeszcze bardziej niepojęte. W ciągu ostatnich 24 godzin odwiedzono moje podwórko 340 razy. Dlaczego?
Tak czy inaczej - serdecznie dziękuję :-)

R.

8
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Październik 18, 2018, 09:25:10 pm »
Jestem w dość komfortowej sytuacji, bo nic nie muszę. Ani jako uogólniony obywatel-patryjota (za jakiego się uważam), ani jako szczegółowy sprawca.  Na wynik wyborów samorządowych w mojej Warszawie realny wpływ mam żaden, bo jest nas tu jeszcze cóś koło półtora miliona, a kużden jeden wyborca ma własne zdanie. Jeśli coś jest absolutnie prawdziwe, twarde i bezdyskusyjne, to statystyka, czyli – moim zdaniem – wyniki sondaży. One mówią nieustępliwie, że wygra jeden z dwóch, którzy mi akurat niespecjalnie podchodzą (Jakitaki oraz Trzask). Co zaś się tyczy pozostałych szczebli, to jest podobnie. Mnię to wisi równo, serwisy telewizyjne przerzucają się insynuacjami i obelgami, więc w niedzielę rano wsiadam do pociągu (nie bylejakiego, tylko Mazurskiego) i w Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej pobędę sobie do wieczora. A gdy wrócę – z prawdziwą ciekawością i przy drinku obejrzę rezultaty tego Narodowego Głosowania. Po czym pójdę spać starczym Snem Sprawiedliwego. Czego i Państwu już dziś serdecznie życzę :-)

R.

Pjes: sędziowie, zdaje się, nie mogą startować, ale gdyby mogli, to bym został w stolicy i zagłosował na mądrego i odważnego pana sędziego Igora Tuleyę

9
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Październik 11, 2018, 03:24:45 pm »
Bardzo Panu dziękuję :-)

R.

pjes: a kiedy można spodziewać się danych w tych samych kategoriach, tylko nowszych?

10
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Październik 11, 2018, 11:27:22 am »
W ramach przymiarek do pewnego przedsięwzięcia związanego z Mistrzem usłyszałem od dwóch znających rynki zaprzyjaźnionych pisarzy-krytyków, że Lem jest obecnie najpopularniejszym polskim pisarzem w skali światowej (czy coś w tym rodzaju).
Nie zaprzeczam ani nie potwierdzam: lecz spytam, po czym to poznać? Jakie są kryteria? Skąd wiadomo, że jest tak albo siak?
Dawny druh Kuba Tatarkiewicz (od lat w USA) napisał mi wczoraj, że takim oczywistym kryterium jest liczba sprzedanych egzemplarzy, i podał link do rankingu bestsellerów Amazona: https://www.amazon.com/Best-Sellers-Books-Science-Fiction-Fantasy/zgbs/books/25/ref=zg_bs_pg_1?_encoding=UTF8&pg=1, w którym Mistrza nie ma wcale,
oraz linki do rankingu Rankera:
https://www.ranker.com/list/famous-writers-from-poland/reference?ref=fact_based&l=2461699
wedla których - w kategorii "writers" - Lem jest trzeci po Chopinie i Conradzie, a w kategorii "authors"
https://www.ranker.com/list/famous-authors-from-poland/reference?ref=fact_based&l=2461699
- ósmy (w dość osobliwym towarzystwie).
W Polsce, gdy chodzi o gazety, od dawna istnieje Związek Kontroli Dystrybucji Prasy, z którego regularnych raportów jasno i twardo wynika to co wynika (kto chce, niech zajrzy pod https://www.zkdp.pl/ (teleskop).
Moje dwa pytania brzmią: czy, prócz linkowanych międzynarodowych rankingów, są może jeszcze jakieś inne? Oraz pytanie drugie: czy istnieje w Polsce coś w rodzaju wiarygodnego Związku Kontroli Sprzedaży Książek?

R.
   

11
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Październik 09, 2018, 04:41:06 pm »
http://wyborcza.pl/7,75968,24019313,maziarski-w-iii-rp-nie-utracilismy-empatii-lecz-ja-odzyskalismy.html

wyatearp09.10.2018, 15:32
Coraz bardziej jestem przekonany, że obecne bezdyskusyjne wyraziste podziały tkwiły zalążkowo w naszym społeczeństwie ZAWSZE (przynajmniej po DWŚ), tylko się nie ujawniały. Taka była natura moich rodaków ćwierć wieku temu, pół wieku temu i ¾ wieku temu. Taka BYŁA I JEST. Temu dzisiejszemu ujawnieniu oraz wzmocnieniu poglądów i postaw sprzyja demokracja oraz anonimowość internetu i mediów społecznościowych. Z tych obiektywnych warunków (zjawisk i procesów) jedni politycy skorzystali lepiej, a drudzy gorzej – w sensie własnych korzyści propagandowo-wyborczych.
Na dłuższą demokratyczną metę władza w państwie jest taka, jakiej chce większość Narodu. A większość Narodu od zawsze duchowo chciała i chce PiS (mniejsza o nazwę). Kropka.
Pokażą to wybory samorządowe i parlamentarne. Może ktoś założyłby się o wielką wedlowską z całymi orzechami, że tak sie stanie?
Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-13

12
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Październik 08, 2018, 09:53:09 pm »
W ciągu ostatnich 24 godzin - 135 wyświetleń. Zainteresowanie spada na pysk :-(

R.

13
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Październik 07, 2018, 08:43:39 pm »
From: Stanisław Remuszko
To: Rafal Sworst
Sent: Saturday, October 06, 2018 5:15 PM
Subject: od Remuszki
Szanowny Panie Rafale,
Do końca października przekażę Panu 60 pytań wraz z odpowiedziami (numery stron) i bardzo bym Prosił, aby Pan zechciał w listopadzie to zweryfikować (także zgłosić swoje ewentualne uwagi, pogadajmy). Potem jest grudzień, a w grudniu nikt na nic nie ma czasu. Prócz emeryta, ma się rozumieć, który te zweryfikowane przez Pana 60 pytań podzieli i uporządkuje oraz prześle Panu 6 miesięcznych Porcji Ostatecznych w dwóch wersjach (jawnej i tajnej).
Jeśli Pan Kierownik nie uważa inaczej, to Ogród Doświadczeń powinien opublikować aktualizację Regulaminu oraz pierwsze 10 pytań Lemoniady 2019 jak poprzednio, czyli w wigilię Bożego Narodzenia.
Jestem po pierwszych przymiarkach, mam nawet pierwszą serię pytań, i muszę Panu rzec, że "Fiasko" to jest najtrudniejsza ze wszystkich ośmiu omawianych dotąd konkursowych książek Mistrza. Arcyciekawa, ale w żadnej z dotychczasowych nie ma nawet połowy tu podanych mnogich skomplikowanych faktów, wydarzeń i związków przyczynowo-skutkowych. Na dodatek jest to również napisane trochę profesorskim językiem, łącznie z nie do końca rozumianą terminologią, przez którą trzeba się przedzierać przy pomocy słowników i encyklopedii. Może zresztą ja po prostu jestem już za stary na takie zabawy.
Pozdrawiam Pana najserdeczniej :-)
Stanisław Remuszko
pjes: za finałowe 20 pytań wezmę się wiosną. Przypuszczam, że po zakończeniu prac tegorocznych będę musiał przez parę miesięcy porządnie odpocząć umysłowo od "Fiaska".
Oby wszystko nie zakończyło się fiaskiem...

*     *     *
Pracując lemoniadowo na „Fiaskiem”, natykam się na kolejne rzeczowe błędy Mistrza.
O ludzkich podróżach międzygwiezdnych już dyskutowaliśmy na Forum (z moją konkluzją, że to absolutnie niemożliwe z przyczyn czysto fizykalnych i astronomicznych). Takżesamo o „wodorowym napędzie strumieniowo-przepływowym” (str. 63). Dziś natomiast intuicyjnie widzę, że ganc niemożliwe jest również takie zamrożenie luckiego mózgu, jak je Mistrz opisuje na stronie 65.  „Fiaska”. Choćby nie wiem jak łamać astronaucie zęby i inne kości czaszki oraz tryskać płynnym azotem (str. 71), ścięcie mózgu w ułamku sekundy z przeskoczeniem fazy krystalizacji (cokolwiek to znaczy) jest niemożliwe ze względu na efekt jajka. Jajko wyjęte z wrzątku i wrzucone do zimnej wody zmniejsza temperaturę stopniowo, od zewnętrza do centrum. To nie może być ułamek sekundy. To musi trwać. Mózg oblany nawet zerem absolutnym będzie chłódł w czasie, chyba że dopuszczamy jego pełne miażdżenie.


R.

14
Forum po polsku / Odp: Wokół Lema się dzieje
« dnia: Październik 06, 2018, 04:08:21 am »
Uzupełniając dotychczasowe forumowe wieści o projekcie "Planeta Lema" [m. in. http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,23869097,w-skladzie-solnym-na-zablociu-powstanie-planeta-lema-centrum.html], przytaczam dzisiejsze doniesienia Aleksandra Gurgula z "Gazety Wyborczej" (5 października 2018, 19:41):

Krakowskie Biuro Festiwalowe zostało zasypane wnioskami od pracowni i biur architektonicznych, które chcą zaprojektować "Planetę Lema" w Składzie Solnym.
Za cztery lata zabytkowy Skład Solny na Zabłociu ma zostać rozbudowany. Za około 105 mln zł powstanie w nim „Planeta Lema” o powierzchni około 4 tys. m kw. – centrum języka i literatury.

Na hektarowej działce

Władze Krakowa ogłosiły przed miesiącem międzynarodowy konkurs architektoniczny na projekt „PL”. – Otrzymaliśmy 93 zgłoszenia, z czego 10 przyszło z zagranicy – informuje Izabela Helbin, dyrektor KBF, które w przyszłości będzie operatorem tego miejsca.
Liczba wniosków robi wrażenie, bo do zaprojektowania jest jeden budynek i jego otoczenie na hektarowej działce. O popularności konkursu mogła zadecydować wysokość nagród (łącznie 200 tys. zł) oraz to, że autorzy finałowych prac otrzymają zwrot poniesionych kosztów.

Nie więcej niż pięć

– Nie jestem zaskoczony liczbą zgłoszeń. Spodziewałem się, że będzie ich około setki. Pozwala nam to spodziewać się, że do samego konkursu zostanie złożonych około 50 prac, z których wybierzemy projekty do drugiego etapu – komentuje Piotr Lewicki, przewodniczący jury konkursowego.
Do drugiego etapu sąd konkursowy wybierze nie mniej niż trzy, ale nie więcej niż pięć prac. Wszystkie będą zakodowane. Architekci będą mieli następnie czas do 1 marca 2019 roku na dopracowanie plansz i zrobienie makiety projektu. Rozstrzygnięcie konkursu władze Krakowa zaplanowały na 15 marca przyszłego roku.

[R]

15
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Październik 02, 2018, 09:41:47 pm »
Miły kąstans: 235 odwiedzin w ciągu ostatnich 24 godzin. Dzięki za zainteresowanie :-)

R.

Strony: [1] 2 3 ... 513