Autor Wątek: Eksploracja Kosmosu  (Przeczytany 687493 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwca 03, 2008, 05:04:20 pm »
Niestety, stacja była dużo dalej niz poprzednio więc nic, co mozna pokazać...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwca 03, 2008, 05:24:49 pm »
Szkoda, lubię oglądać płody Twojej astronautycznej pasji...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwca 03, 2008, 10:47:38 pm »
Na razie był to jeden płód, bez przesady. Anyway, dziś, niestety dużo niżej i dalej od nas (10 stopni nad horyzontem), czasy dla wschodniej Polski początek-środek-koniec 22.43, 22.47, 22.51 - nadleci prawie dokładnie z zachodu kierując się na południowy wschód.

Evangelos - dla Twojej lokalizacji (zakładam, że Londyn czy coś koło tego) są inne czasy - dziś to 14 minut po północy tez 10 stopni nad horyzonetem, ale jutro o 23.01 bedziesz ją miał na 22 stopniach elewacji, to juz całkiem przyzwoicie. Warunki takie same - nadleci z zachodu kierując się na południowy wschód.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwca 03, 2008, 11:48:04 pm »
Evangelos - dla Twojej lokalizacji (zakładam, że Londyn czy coś koło tego) są inne czasy - dziś to 14 minut po północy tez 10 stopni nad horyzonetem, ale jutro o 23.01 bedziesz ją miał na 22 stopniach elewacji, to juz całkiem przyzwoicie. Warunki takie same - nadleci z zachodu kierując się na południowy wschód.
Sliczny uklon i podziekowanie za zadanie sobie trudu. Oxford konkretnie i probuje sledzic za pomoca oprogramowania lokalizacyjnego, ktore podeslales, ale tak czy siak wciaz pada i to tak, ze Tamiza sie przelewa i w ogole potrzebuje teleskopu na podczerwien chyba :) Jedyny pozytyw taki, ze jak jeszcze troche przyleje, to nie bede musial chodzic do pracy  ;D

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #259 dnia: Czerwca 04, 2008, 12:04:04 am »
Na razie był to jeden płód, bez przesady. Anyway, dziś, niestety dużo niżej i dalej od nas (10 stopni nad horyzontem), czasy dla wschodniej Polski początek-środek-koniec 22.43, 22.47, 22.51 - nadleci prawie dokładnie z zachodu kierując się na południowy wschód.

No i, cholera, za dyskusje o Bozi się wziąłem i przegapiłem... >:(
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #260 dnia: Czerwca 16, 2008, 01:21:25 pm »
Ludeczkowie, instalować GG jak kto nie ma ;):

Cytuj
Dziennik: Hermaszewski rozpocznie rozmowę z kosmonautami
2008-06-14 06:21


Pierwszy raz w historii polscy internauci będą mogli zadawać pytania mieszkańcom krążącej 400 kilometrów nad ziemią Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Krótką internetową konferencję zorganizuje pod koniec czerwca komunikator internetowy Gadu-Gadu. Ma ona uczcić 30-lecie lotu Mirosława Hermaszewskiego, jedynego Polaka, który był w kosmosie - pisze "Dziennik".

Szansę na bezprecedensową rozmowę z kosmonautami ma praktycznie każdy internauta. Wystarczy wysłać pytania na specjalnie utworzony numer Gadu-Gadu: 130 i postarać się, by pytania nie brzmiały sztampowo.

"Ze względu na zaledwie kilkuminutowy czas łączności ze stacją do astronautów zostanie przesłanych jedynie około 20 najciekawszych pytań" - mówi "Dziennikowi" Jarosław Rybus, rzecznik prasowy Gadu- Gadu i pomysłodawca projektu. O tym, które pytania są najlepsze, zdecydują wyniki głosowania przeprowadzonego wśród internautów.

Pierwsze pytania pochodzić będą jednak od znanych osób. Zada je m.in. sam Mirosław Hermaszewski. "Powiem im, że bardzo im zazdroszczę i żałuję, że nie ma mnie z nimi, bo kosmos to jest coś fantastycznego" - wyjawia "Dziennikowi" jedyny polski zdobywca kosmosu, który dla upamiętnienia swego wyczynu otrzymał od Gadu- Gadu specjalny numer komunikatora nawiązujący do daty jego lotu: 2706.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) funkcjonuje od 2000 r. Jest wspólnym przedsięwzięciem Stanów Zjednoczonych, Rosji, Kanady, Brazylii, Japonii oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej. Dotychczas przewinęło się przez nią 130 kosmonautów. Obecną załogę tworzy dwóch Rosjan i Amerykanin.

(PAP)
http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=11189



EDIT: a tak wogóle to dzisiaj obchodzimy rocznicę lotu tej pani:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Walentina_Tierieszkowa
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2008, 03:43:58 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #261 dnia: Czerwca 18, 2008, 07:49:38 pm »
Ruscy to mieli trudne warunki...
(edit: chyba zdjęcia nie było widać...)



« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2008, 09:47:38 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #262 dnia: Czerwca 19, 2008, 12:52:09 am »
Ale zdaje mi się, że bez tej ich siermiężności (o ile o statkach mówimy ;D) i próby literackiego do niej nawiązania nie mielibyśmy niezapomnianego klimatu "Pirxa"...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #263 dnia: Czerwca 20, 2008, 01:20:18 pm »

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #264 dnia: Czerwca 20, 2008, 06:31:01 pm »
Ooo, kopara się zepsuła? Ech te komputery...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #265 dnia: Czerwca 21, 2008, 04:47:40 pm »
Coś się stało z tym na Marsie

Jak się tak w kółko wszystko na Marsie będzie psuło to w końcu w złośliwych Marsjan uwierzę... (Przypomina się "Zabawka" Nivena...)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwca 21, 2008, 05:06:53 pm »
Ech te komputery...

"Komputer też człowiek i pomylić się może..."
 ;D ;D ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #267 dnia: Czerwca 25, 2008, 06:21:22 pm »
Dużo Lema i Pirxa, warto przeczytać: http://wyborcza.pl/1,75480,5337463,Polak_z_Sojuza.html
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwca 25, 2008, 06:39:29 pm »
Czytałem, czytałem i nawet właśnie miałem linkować...  :P Szczegóły życia w Kosmosie - bezcenne.



EDIT: i foteczka
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2008, 12:21:57 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #269 dnia: Lipca 01, 2008, 12:23:57 am »
Wiecie co, to jest jednak skandal... Przeszła rocznica lotu Hermaszewskiego i stacje TV coś tam tylko od niechcenia o tym wspomniały (TVN bodaj najwięcej). Mogę się mylić ale jest to chyba jedna z najważniejszych rocznic w dziejach Polski (w dodatku - co tym cenniejsze - nie upamiętniająca tragedii), równie przełomowa co ongiś chrzest Polski wprowadzający nas w krąg cywilizacji europejskiej, a tu taka wtopa... Papieża fetowali za życia tyle razy, a Hermaszewskiemu pożałowali... Poczułem się zażenowany... A przecie to powinno być wielkie święto narodowe (niezależnie od wszelkich politycznych uwarunkowań lotu).

ps. trudno się mówi, będę nieumiarkowany we wrzucaniu zdjęć, dla przeciwwagi...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki