Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 09:58:26 am »
Zastanawiam się zawsze, czy to celowa ironia jakiegoś dowcipnisia, który to wymyślił dla żartu, czy też niedostrzeganie ironii sytuacyjnej - Polski Himalaizm Zimowy narodowym sportem polskim. Mrożek by tego zaiste nie wykoncypował, a za PRL nie puściła cenzura.
2
Hyde Park / Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 09:53:33 am »
I co, więcej nikt nic?
3
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Luty 19, 2018, 11:47:26 pm »
To się wetnę między wódkę a zakąskę.  ::)
Miodne głosy, oj! szybko potrzeba trochę dziegciu.  ;) Niech będzie kropelka w te zinnebeczke, dziś zodiakalne ryby startują, zatem tym dzisiejszym i późniejszym;
4
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Luty 19, 2018, 10:42:09 pm »
Cytuj
nie cytuję wiki.
To zajrzyj, w niej pod koniec w dziale krytyka, jest opinia znanego historyka z którą się zasadniczo zgadzam (choć z tym historykiem w innych tematach nie zawsze). Taka;
Autor [...] sprzeniewierzył się wszelkim zasadom rzetelnego i rozsądnego rozumowania, jakiego można byłoby oczekiwać po takich kręgach.
Marginesem, próbuję w tych jego cywilizacjach ulokować Izrael, bo cywilizacji żydowskiej, oddzielnej, nie widzę (nie ma takiej?), jest jakaś mapka i na niej jest nawet Izrael...słabo widać...jest chyba...pod zachodnią podciągnięty..no no.. :) Stąd pewnie eurowizja  :D
5
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Luty 19, 2018, 09:47:07 pm »
Szanowny Panie Augustynie,
Uprzejmie wyjaśniam, że - używając w felietonie słowa "agresja" - miałem i mam na myśli totalną agresję duchową/medialną (nie militarną, ani nie "prawo międzynarodowe").
Odpowiadam na drugie Pana pytanie: nie uważam. Uzasadniam: nic pewnego o tym nie wiem. Dodaję: do podanych przez Pana źródeł nie mam zaufania.
Ale przemogłem się i zajrzałem do tych źródeł. Po mojemu: tam nic konkretnego nie ma. Tam są tylko agresywne opinie. Utrzymane w duchu "agresji duchowej". Kompletne zero twardych dowodów. Niestety, takie są dzisiejsze media.
Nie mam także zaufania do tego: "przez rakietę, wystrzeloną z „Buka”, dostarczonego z Rosji". Brak dowodów. Dowody powinien ocenić niezależny i niezawisły sąd. Jeśli wierzyć mediom (tym samym mediom!), żaden proces przed żadnym sądem się nie toczy. Holenderskim, międzynarodowym. A od tragedii minęło kilka lat.
Proszę mnie poprawić, jeśli czegoś nie zauważyłem.

R.

6
Forum po polsku / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Luty 19, 2018, 09:39:53 pm »
W stronę słońca.
Tutaj to już w ogóle nie ma co krytykować potknięć i zastanawiać się nad sensem fabuły...styknie jej streszczenie:
Grupa kosmonautów musi dostarczyć na Słońce ładunek jądrowy.

Nie ma. A jednak kogoś na analizy ledwo co wzięło ;):


"Kontakt", zwany przez Mistrza naszego guzik wartym elaboratem, też się doczekał:
7
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Luty 19, 2018, 09:15:05 pm »
Agresję Zachodu wobec Rosji, rosnącą i rozszerzającą się od jakichś dwóch lat, postrzegam - per analogiam - jako klasyczny XIX-wieczny rasizm w XXI wieku.
Panie Stanisławie, nie bardzo zrozumiałem, jaką agresję ma Pan na myśli? Czy nazywa Pan amerykańskie oraz unijne sankcje dla Rosji, spowodowane aneksją Krymu, czyli terytorium suwerennego europejskiego kraju – agresją wobec Rosji?
Oto definicja agresji (https://pl.wikipedia.org/wiki/Agresja_(prawo)): Agresja (łac. aggressio – napaść, natarcie) – w prawie międzynarodowym określenie zbrojnej napaści (najazdu, ataku) jednego lub kilku państw na inne. Państwo, które pierwsze dokonało aktu agresji na inne określa się mianem agresora. Agresja powoduje zazwyczaj rozpoczęcie wojny.
Moim zdaniem, sankcje ekonomiczne w żaden sposób nie podpadają pod określenie agresji.

Czy też uważa Pan zabitych podczas nalotu USA „najemników prywatnej armii Wagnera” w Syrii za akt agresji?

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-zbombardowaly-w-syrii-wojskowych-z-rosji/pylpq0f

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/syria-reuters-300-zabitych-i-rannych-najemnikow-grupy-wagnera,815598.html

Rosja przecież oficjalnie zapewniła, że „w miejscu, gdzie doszło do ataku, Rosjan nie ma”. Rzecz jasna, „nas tam nie ma”, jak zresztą i na Donbasie.
Więc na czym polega agresja? Czy może czegoś nie rozumiem?

Cytuj
http://www.rp.pl/artykul/1174161-Stanislaw-Remuszko--Na-skraju-zdrady.html
W lipcu 2014, wskutek pomyłki (podług mnie – wersja najbardziej prawdopodobna), nad terenami walk został zestrzelony malezyjski samolot pasażerski; zginęło prawie 300 Bogu ducha winnych turystów.

Podług mnie, dziecko może wskutek pomyłki wcisnąć dwie nogi w jedną nogawkę, a zestrzelić pasażerski samolot przez rakietę, wystrzeloną z „Buka”, dostarczonego z Rosji można tylko umyślnie.
8
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Luty 19, 2018, 08:46:41 pm »
Pytam, ponieważ w preambule piszesz: kraje Zachodu (precyzyjniej: USA oraz niektórzy ich sojusznicy) uważają, że świat powinien być urządzony na ich modłę - a odniosłem wrażenie, że LA nie chce, aby jego kraj był urządzony na modłę rosyjską - więc czy z tego wynika, że jest z USA czy z niektórych ich sojuszników?

Apropos Twoich 13 punktów to generalnie nie widzę związku między niektórymi, widzę natomiast erystyczne sztuczki próbujące ten związek wytworzyć, głównie poprzez zawieranie w zdaniu cichcem tezy, której zasadniczo to zdanie nie dotyczy, ale nie tylko.

Już w preambule stawiasz tezę, że Zachód stara się pokonać Białoruś czy Rosję wszelkimi sposobami. Teza dziwaczna i zarazem fałszywa - dziwaczna, bowiem brak w niej zrównoważenia, Rosja nie jest biernym uczestnikiem wydarzeń ani biedną, zarzyganą sierotą, którą chcą okraść na dworcu, tylko graczem w tej grze, bardzo aktywnym i często rozgrywającym. Weźmy na ten przykład to, co przewidział Lem - to jest cyberwojnę i ostatnie doniesienia na ten temat - np. na temat udziału Putina w wyborze Trumpa. A fałszywa, bo czy ostatnio Zachód rzucał bomby na Rosję? A może strzelał z armat? Jak na "wszelkie sposoby", to jakoś cienko jak na atomowe mocarstwa.

Jako przykład zawierania cichcem tezy podam punkt 6. Nawiązujesz do preambuły - czyli rozumiem, że powierzenie nam i Ukrainie organizacji mistrzostw to była ta "próba pokonania (prawosławnej cywilizacji) wszelkimi środkami"? Dalej zaś dołączasz do tego cichcem stwierdzenie, ni z gruszki nie z pietruszki, że temu towarzyszyły pieniądze "oraz przygotowywanie gruntu pod spontaniczny protest zwany Majdanem". Doprawdy? Masz na to jakiekolwiek dowody, że ostatecznym celem, czy choćby rozpatrywanym celem przyznania nam i Ukrainie mistrzostw było przygotowywanie gruntu pod Majdan? Rosja najwyraźniej, biorąc udział w tym turnieju, zwalczała się sama. Nie wiem, nie mam orientacji, jakie to środki płynęły na Ukrainę w związku z tym wydarzeniem - i czy w ogóle. A jeśli, to czy ich wielkość różniła się od innych przypadków udzielania takich środków - więc ten temat pomijam.

Na marginesie - czy powierzenie Rosji organizacji olimpiady (zwłaszcza tej w 1980, ale i w 2014) i wielu, wielu innych imprez o światowym lub europejskim wymiarze - to też była "próba pokonania wszelkimi środkami"?

Dalej, nie zgadzam się z wielce jednostronnym przedstawieniem roli Polski i szerzej Unii w negocjacjach okołomajdanowych. Znów jakoś nie istnieje w tym obrazie Rosja, a tak się dziwnie składa, że Janukowycz nie zwiał na Madagaskar, tylko do Rosji, prosto do studia telewizyjnego. Przypadek, nieprawdaż? A już zupełnie nie zgadzam się ze stawianiem znaku równości pomiędzy mediacją Polski i Unii na Majdanie a wsparciem dla Rosji (brawo, że to zauważyłeś) w Doniecku. Jakoś nie przypominam sobie, żebyśmy wspierali ten jak to określiłeś "pucz" logistycznie, a już na pewno nie wieźliśmy tam na lorach czołgów i wyrzutni rakiet ani nie zrzucali "zielonych ludzików".

To są do pewnego stopnia sprawy uznaniowe, jak kto na to patrzy, w każdej bieli jest cząstka czerni i odwrotnie a wszystko jest tylko jakimś odcieniem szarości - trudno więc z tego typu stwierdzeniami jak Twoje twardo polemizować (to zmiękczenie mojej wypowiedzi dotyczy tylko powyższego akapitu) - ale wg mnie jesteś bardzo jednostronny w oglądzie sytuacji i nie masz problemu ze znakiem równości między myszą a słoniem.

P.S. A tuż powyżej mojego wpisu inna sztuczka erystyczna. Jest problem? Nie ma, "bo ja nie cytuję wiki" ;) ...
9
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Luty 19, 2018, 08:45:33 pm »
Onliner. Teraz chyba szykuje się do wyjścia:

http://adambielecki.pl/spot

To się w pale (elektronicznej) nie mieści!

Kto ciekaw, niech zobaczy ILE metrów wspiął się w JAKIM czasie...

R.

pjes @ Maziek: Kuraś niemiecki? On był z naszych!
10
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Luty 19, 2018, 08:17:26 pm »
@ Liv

Wbrew Twoim słowom,

Cytuj
skoro cytujesz wikipedię,

nie cytuję wiki.

R.
Strony: [1] 2 3 ... 10