Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447554 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #75 dnia: Lipca 25, 2017, 10:24:56 pm »
Taflach, płytach, niech Ci będzie, że słupkach, palach albo szybach :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #76 dnia: Lipca 26, 2017, 11:10:20 am »
@ Liv

1. Skoro określiłeś szklany projekt MB jako wyprany z treści, to pragnę rzec, iż uważam, że dla  każdego, kto słyszał o katastrofie, a zwłaszcza śledził dyskusję o niej, projekt jest pełen treści oczywistej, wymownej i jednoznacznej, zawartej przede wszystkim w 96 taflach oraz w ukształtowaniu terenu. Za wybitną zaletę - nie wadę - uważam jego nienachalność. Rzecz jasna, Twoje gusty estetyczno-patriotyczne są Twoją suwerenną sprawą, ale ze swej strony kategorycznie zaprzeczam merytorycznej beztreściowości.

2. Spośród 62 nadesłanych prac, jury do dalszych rozważań zakwalifikowało 9. Zwycięzca ma być ogłoszony w październiku. Szczegóły: http://www.komitetspolecznybudowypomnikow.pl/wyniki-i-etapu-konkurs%C3%B3w.html

3. Osobiście kompletnie nie pojmuję, czemu projekt MB nie przeszedł przynajmniej do drugiego konkursowego etapu. Na zdrowy rozum, dziewięć zakwalifikowanych prac musi być lepszych od tych 96 rozbitych szklanych tafli, pasażersko ustawionych na pagórku. Zobaczymy...
 
4. Daj Boże, żebym się mylił, ale obawiam się powtórki ze Świątyni Opatrzności Bożej z 2001 roku, kiedy to bezapelacyjnie wygrał absolutnie genialny projekt Marka Budzyńskiego pobłogosławiony do realizacji osobiście przez Księdza Prymusa, ale on, po roku nacisków, "zmienił zdanie", i w efekcie mamy wiadomą wyciskarkę do cytryn.

5. Po odrzucie, projekt może być urzeczywistniony w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie. Gdyby ktoś, zwłaszcza spośród Polonusów, chciał coś robić w tej sprawie, to chętnie podam kontakt do Autora.
Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131
   
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #77 dnia: Lipca 26, 2017, 11:40:50 am »
Cytuj
@ Liv
1. Skoro określiłeś szklany projekt MB jako wyprany z treści, to pragnę rzec, iż uważam, że dla  każdego, kto słyszał o katastrofie, a zwłaszcza śledził dyskusję o niej, projekt jest pełen treści oczywistej, wymownej i jednoznacznej,
Ja tylko powtarzam - tego pana;
Cytuj
Projekt osobiście uważam za genialny - zarówno co do formy, jak i konotacji. Zainteresowani zechcą zwrócić uwagę na fakt, iż jest on CAŁKOWICIE wyprany z treści wiadomych kilkuletnich sporów merytorycznych i politycznych na temat katastrofy.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #78 dnia: Lipca 26, 2017, 11:57:17 am »
Jak Ty w swojej głowie potrafisz semantycznie utożsamić te dwa fragmenty:

Liv (twierdzenie ogólne, bez dodatkowych specyfikacji):
Cytuj
wyprane z treści

Ja (twierdzenie szczegółowe, sprecyzowane):
Cytuj
wyprany z treści wiadomych kilkuletnich sporów merytorycznych i politycznych na temat katastrofy

ni w ząb nie pojmuję.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #79 dnia: Lipca 26, 2017, 09:20:16 pm »
Serdecznie dziękuję Livowi i OlcePolce za odzyskanie awatara :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #80 dnia: Lipca 26, 2017, 09:40:30 pm »
Te, Niewdzięcznik-Rozpychuszko, mnie też byś podziękował, bo Imgur z mojego polecenia i link do waybackowej kopii avatara też ode mnie :P.

Aha, jak już tu  (sam się sobie dziwię) zajrzałem...

1.
ktoś przed chwilą zwrócił mą uwagę na fakt, że nie ma pewności co do tej codziennej setki potencjalnych czytelników, skoro nie wiadomo, czy to nie ja sam nie wyświetlam sobie siebie kilkadziesiąt razy dziennie. Teoreticznie tak, ale prakticznie nie, bo z nieubłaganą pewnością dawno wytknąłby mi to na Forum sam Najżyczliwszy Moderator :-)

Jeśli myślisz, że nie mam lepszych zajęć niż hackować system Forum, i to jeszcze tylko po to by sprawdzać (i liczyć) kto do tego twojego kącika-śmietnika zagląda, to sobie cokolwiek ;) pochlebiasz.

(Nawiasem: jesteś chyba jedyną osobą dość próżną, by prowadzić takie statystyki.)

2.
absolutnie genialny projekt Marka Budzyńskiego

Fajny to on może i był, taka hobbicka norka pod żaglami:
http://www.bryla.pl/bryla/56,85301,17467426,swiatynia-opatrznosci-warszawa-proj-marek-budzynski,,3.html
Ale moja ulubiona z licznych ex- (w końcu 10 lat ze sobą wytrzymaliśmy), mgr inż. bud. i inż. arch. zarazem (do tego wieczna doktorantka z chemii budowlanej) zwykła mawiać, że architekci dzielą się na takich, którzy projektują rzeczy piękne od strony czysto estetycznej, ale stanowiące koszmar gdy przychodzi do kwestii konstrukcyjno-materiałowych, i takich, którzy wymyślają rzeczy nadające się do realizacji.
Jak patrzę na projekt p. prof. Budzyńskiego i myślę o tym dlaczego zeń zrezygnowano, to mi się to przypomina.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2017, 09:53:07 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #81 dnia: Lipca 26, 2017, 09:49:45 pm »
Uprzejmie i z wdzięcznością informuję P. T. Zainteresowanych, że liczba wyświetleń https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg69851#msg69851
mojego wątku niespodzianie wzrosła w ostatniej dobie z przeciętnych stu do ponad dwustu :-)

R.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2017, 10:25:43 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #82 dnia: Lipca 26, 2017, 09:52:34 pm »
Uprzejmie informuję, że ja musiałam naklikać ze 100 odsłon próbując z różnych stron wrzucić Twojego awatara:)

P.S.
Q Twoje wpisy w tym wątku są - szukam słowa - zbędne?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #83 dnia: Lipca 26, 2017, 09:59:42 pm »
Q Twoje wpisy w tym wątku są - szukam słowa - zbędne?

Odniosłem się merytorycznie, czyż nie? ;).

Ale jeśli sądzisz, że są zbędne, to zauważ, że ich ew. zbędność jest w najlepszym wypadku skromniutkim odbiciem zbędności 90% wpisów autora tegoż wątku, którymi latami nas uszczęśliwiał. A ich cierpki ton czy nie stanowi naturalnej reakcji na jego organiczną niezdolność do otwartego przyznania się do błędów i przeproszenia paru osób, oraz bufonadę, którą - jak widzę - tu uskutecznia?
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2017, 10:03:07 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #84 dnia: Lipca 26, 2017, 10:08:28 pm »
Czyż nie.
To jest wątek tego autora - założył go kompromisowo i tego się trzyma.
Nie widzę powodu byś go tutaj zaczepiał - zwłaszcza, że przeszedł z Tobą na "Pan " i nie jest Twoim bliskim znajomym wpisami typu:
Te, Niewdzięcznik-Rozpychuszko
Co prawda wystawiasz tym sobie świadectwo, ale uszanuj, że Remuszko Ci nie odpowiada w podobnym stylu.
Zaznaczam - to nie jest personalna obrona kogokolwiek - uważam tylko, że jątrzysz.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #85 dnia: Lipca 26, 2017, 10:13:57 pm »
To jest wątek tego autora - założył go kompromisowo i tego się trzyma.

To - wbrew pozorom - doceniam i szanuję.

Nie widzę powodu byś go tutaj zaczepiał - zwłaszcza, że przeszedł z Tobą na "Pan " i nie jest Twoim bliskim znajomym wpisami typu:
Te, Niewdzięcznik-Rozpychuszko

Właśnie owo przejście na "Pan", tudzież pseudo-wyniosłe milczenie w odpowiedzi na moje posty uważam za najzabawniejszą część rzeczonej bufonady (czy też - liv to ładniej nazwał - puchaczowania). I przyznaję, że trudno mi się czasem z tego nie pośmiać.

Ale ok, jeśli odbierasz to jako jątrzące, mogę śmiać się z cicha ;).
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2017, 10:23:12 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #86 dnia: Lipca 27, 2017, 10:00:00 am »
@ Ol

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg69886#msg69886

Pozwolę sobie podkreślić bardziejszą prawdę: nie "w podobnym stylu", tylko w ogóle.

R.

pjes: jak to jest z tymi awatarami? Żeby awatara umieścić, nie wystarczy wejść do profilu danego forumowicza? Trzeba wchodzić do wątków, w których forumowicz się produkuje?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #87 dnia: Lipca 27, 2017, 10:40:48 am »
Gdyby tu był żółty ruchomy pasek, to bym tę wieść na nim umieścił.
Moja ukochana "Gazeta Wyborcza" podała wczoraj wieczorem, że prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska oraz minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro - w skrócie mówiąc - pragną nie dopuścić do zapowiadanego na 9 sierpnia rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego w głośnej sprawie Mariusza Kamińskiego:
http://wyborcza.pl/7,75398,22154953,oko-press-przylebska-chce-zablokowac-sprawe-mariusza-kaminskiego.html
Dosłownie przed chwilą rozmawiałem z panem Krzysztofem Michałowskim z biura prasowego SN, i potwierdził on prawdziwość tych doniesień "GW" (kto chce, niech czyta). Sam podnosiłem to z obawą w tutejszym wpisie nr 58, i teraz pragnę Zainteresowanych uspokoić: mimo sygnalizowanych starań, Sad Najwyższy niczego nie zawiesi i we wtorek 9 sierpnia sprawę rozpatrzy. Będzie się działo!
R. 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 28, 2017, 12:25:50 pm »
Prawdziwości doniesień medialnych człowiek coraz bardziej nie może być pewny, zwłaszcza w sezonie ogórkowym, więc wspólnie z Tzokiem sprawdziliśmy to
http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,22151887,dziecko-zmarlo-nie-tylko-przez-baterie.html
pod względem fizykalnym i medycznym.
Wygląda na to, że autorka rzetelnie opisała straszną tragedię. Bardzo współczuję rodzicom. A jeśli ktoś z Forumowiczów ma małe dzieci - niech bardzo uważa z tymi bateriami. Najlepiej NIGDY nie zostawiać ich na wierzchu, a jeszcze lepiej trzymać pod zamknięciem. To powinien być odruch. Tak uważam.

R.

pjes: podaj dalej...

pjes II: wygląda na to, że z tą rzetelnością mogło być inaczej. Pojawiła się mianowicie taka opinia:

Szanowna Pani Redaktor.
Chcialabym uprzejmie poprosić o udokumentowanie Pani tezy, zgodnie z którą wspomniani w artykule pediatrzy wiedzieli, że w przełyku jest cieniujące cialo obce i czekali na jego samoistne wydalenie. Np. na zdjęcie RTG, dokumentację z wpisem, że dziecko połknęło cokolwiek. Jeśli Pani ma do takiej dostęp, to sugeruję zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia błędu medycznego skutkującego śmiercią dziecka. Zamiast wydawać wyroki na łamach prasy.
Z relacji "lekarzy uczestniczących w ratowaniu" prawdziwa wersja wydarzeń byla zgoła odmienna od przedstawionej tutaj. Co do osoby, na którą Pani się powołuje - chciałam przypomnieć jedynie, że śmierć pacjenta nie zwalnia z dochowania tajemnicy lekarskiej. A przeinaczanie historii, żeby pasowała do przyjętej tezy, jest obrzydliwe.
Chcialam jednocześnie Pani uzmysłowić, że zgodnie z wytycznymi przyjętymi przez chirurgów dziecięcych na świecie, nie ma wskazań do usuwania baterii z przewodu pokarmowego, jeżeli znajduje się poza przełykiem, należy czekać na jej samoistne wydalenie.
Gratuluję Pani, Szanowna Pani Redaktor. Nawet w historii bez winnych udało się Pani znaleźć winnego, oczywiście lekarza (taki etatowy chłopiec do bicia).
Bardzo współczuje zarówno rodzicom, jak i całemu personelowi, na rękach ktorego to dziecko przez wiele godzin umierało. Wbrew lansowaniej przez Panią tezie ten personel to też ludzie, którzy to głęboko przeżyli. Nie śmiem oskarżać ani ich, ani rodziców o niedopilnowanie dziecka czy wychowanie w takiej atmosferze, że mała nie przyznała się do połknięcia baterii.
Tragedie czasem się dzieją same. Nie zawsze ktoś musi być winny.
Z poważaniem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2017, 03:24:29 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #89 dnia: Lipca 28, 2017, 06:59:23 pm »
@ Lemolog

Wiktorze Kochany, czy Wy na Białej Rusi obchodzicie imieniny? Przede wszystkim: czy Ty obchodzisz? Bo dziś mamy nad Wisłą imieniny Wiktora...
Tak czy inaczej wszystkiego dobrego, a nawet najlepszego :-)

Staszek

[20:05] Jutro wyjeżdżam na Mazury i przez dwa dni mogę nie mieć dostępu do internetu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2017, 09:03:14 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )