Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Dzisiaj o 12:33:44 am »
kino niemieckie/austriackie - trochę rumuńskie -  film "Toni Erdmann":
z rozpędu obejrzałem - niezłe, ale przeciągnięte (zazwyczaj tak piszę o filmach dłuższych niż 2 h).
To w klimacie do tej rozbieranki, mijającego dnia i nie tylko oraz w połączeniu z nekrologiem...
Za twarzą Pigwy jakoś nie przepadałem ale ceniłem to, co zrobił wespół z ZADem.
https://www.youtube.com/watch?v=VIijyCWNlf0
2
Forum po polsku / Odp: CHŁOPSTW
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Dzisiaj o 12:25:34 am »
Ja i Wy jesteśmy jednej krwi!, jak mawial jeden chłopak :)
Ja też bym tak powiedział.
Czy zgadzasz się ze mną i z Mowgli, livie?
Może być, przynajmniej metaforycznie.
Choć nie jestem pewien, czy zaliczyłbym się do niedźwiedzi lub choćby plemion polujących.  8)
3
Hyde Park / Odp: Ursula K(roeber). Le Guin
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Sierpień 19, 2018, 11:23:18 pm »
Alqua luzik - ja np. właściwie nie jestem ludziem, ani żadnym bytem -  gorzej być nie może - więc Ty na pewno dasz radę:)))
Znaczy znalazłam to opowiadanie i przeczytałam.

Nazwałabym je nieschematycznym. Chociaż w trakcie lektury przyszedł mi do głowy wierszyk Brzechwy...i tylko...wysp tych nie ma...to puenta jest na tyle metaforyczna - że tak, jest to całkiem dobre opowiadanie i to pozagatunkowe. Każdy z nas ma w sobie takiego więźnia - zwanego sumieniem?

A przecież szczęście polega na umiejętności rozróżnienia pomiędzy tym, co niezbędne, tym, co ani niezbędne, ani szkodliwe, i wreszcie tym, co zdecydowanie szkodliwe.

Po prostu są granice, których nie można przekraczać - chyba, że to granice miasta Omelas [Salem,o!]  - ale każdy z nas ma je inaczej ustawione?
4
Hyde Park / Odp: Impreza lemowska w Krakowie - Lemcon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alqua dnia Sierpień 19, 2018, 10:58:18 pm »
To pomysle. Moze cos skrobnę
5
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Sierpień 19, 2018, 10:55:34 pm »
"Prawdziwy przedwojenny prima
Ruski papieros! Lepszych nima!
Pali go Szajbler i Poznański
A także cały dwór sułtański,
Kajzer Wiluś i jego piesek Miluś.
Cesarz Mikuś i jego piesek Pikuś,
Maks Linder i jego cylinder."

? ;)
6
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Sierpień 19, 2018, 09:38:53 pm »
@ maziek

Świat się zmienia dość gwałtownie. Pan Lem by go nie poznał. Mnóstwo kolorowych ludzi nad Wisłą, w Europie i wszędzie - tak zapewne zostanie. Czy upadają paradygmaty? Czy upadają religie? Czy upada dotychczasowa płciowość?

R.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Sierpień 19, 2018, 09:32:18 pm »
 :D
Prima!
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Sierpień 19, 2018, 09:08:34 pm »
No tu przesadzili, fakt. Trochę jak zadanie "na gałęzi siedziało 7 wróbli Jasio z procy zastrzelił 2 - ile zostało? Odp. - 2, te zabite, reszta uciekła".
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Sierpień 19, 2018, 08:59:49 pm »
No dobrze z wariatami, a co z tymi dzieciakami co utonęły? Dość dziwny entourage w zagadce, no nie? Jak u nas się mówi, za granicami dobra i zła ???
10
Hyde Park / Odp: Impreza lemowska w Krakowie - Lemcon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Sierpień 19, 2018, 08:55:41 pm »
Odwagi. Myślisz, że my tu tacy znów kompetentni? Dobrze udajemy, po prostu ;).
Strony: [1] 2 3 ... 10