Autor Wątek: Gra ORPG - Lem Onlnie  (Przeczytany 54068 razy)

arekrem

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Jestem ze wsi...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 03, 2007, 12:49:27 pm »
Czyli usunąć psioników?

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 03, 2007, 01:22:30 pm »
Cytuj
Czyli usunąć psioników?

Myślę, że Lem - uparty racjonalista by się na nich żachnął ;) , naprawdę bardziej się kojarzą z powieściami Dicka... Tyle, że jeżeli chcecie mieć w grze postaci o nadludzkich właściwościach, to będzie ciężko - bo u Lema nie ma takich bohaterów. Chyba, że wykorzystacie androidy wyglądające jak ludzie - czyli postaci z opowiadania Rozprawa (Opowieści o pilocie Pirxie) - o ile pamiętam znosili do kilkudziesięciu atmosfer, nie potrzebowali oddychać ani jeść, mieli wbudowane czujniki radioaktywności inne gadżety.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 03, 2007, 01:42:31 pm »
Uhm, zaczynam powoli łapać, moja córka gra w taką gierkę, znalazła jakieś niewidzialne portki czy majtki, ale okazało się ze nie może przywdziać, bo to tylko dla facetów, ale przehandlowała cośtam za niewidzialną spódnicę...

W tej gierce można by znajdywać różne gadżety wymyślone przez Lema - egzoszkielety, całe albo w kawałkach (np egzo-majtki - tylko czemu by służyły?), worek z bystrami, po ich rozsypaniu okolica stawałaby sie na jakiś czas zbystrowana i nikt nikomu nic złego nie mógłby zrobić, fantomy czy też zdalniki - możliwość zdalnego pojawienia sie w innym miejscu gry jako hologram, puszki z antymaterią - po otworzeniu jakaś objętość świata gry anihilowałaby z zawartością i w grze byłaby dziura, małe czarne dziury, po odpakowaniu powodowałyby zakrzywienie czasoprzestrzenii możnaby korzystając z zaburzeń czasu podać samemu sobie rękę kiedy spada się z dachu - albo podwoić się pozornie żeby we dwóch zrobić to, czego samemu sie nie udaje (wide wołowina), pudełko z mikropami - żeby zdalnie na odległość podpatrzyć przeciwnika, olstra skokowe - czyli rakietoplecaki...

Po polu powinni grasować Wygnoci (ci co hamulce Tichemu podpieprzyli), SETAURzy, drapieżne ziemniaki i to stworzenie (nie pamiętam dokładnie) co w nocy otwiera paszczę a na górnej wardze ma świecące kółko i trójkącik - i turyści wchodzą bo myślą że to sraczyk.

A, no i jakby kogoś poniosło, trzeba mu zapewnić skorzystanie z wyszalni, oraz trzeba by się zastanowić nad sepulkarium i seplukami, nie wiem jak z sepuleniem, bo gra jest chyba bez ograniczeń wiekowych...
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2007, 01:44:23 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 03, 2007, 04:31:34 pm »
I jeszcze powinno się mieć wusza - takiego pipBOY'a z fallouta :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 03, 2007, 05:05:31 pm »
I możnaby się sklonować i wygrać wybory miss wszechświata :) I kupić sobie do pomocy pralkę - poetesse i polować na kurdle oczywiście i możnaby wrogowi podrzucić jakąś dobrolizynę, żeby nam krzywdy nie zrobił... A celem gry mogłoby być złapanie złego Corcorana, albo tego drugiego - o, Zazula! I w sumie jakby całą grę umieścić na planecie z Niezwyciężonego to można zrobić losowe ataki tych nanorobotków, pojawia się chmura i nie wiadomo co zrobi, pomoże czy zaszkodzi.

I jeszcze możliwość autoewolucji - co wy na to?

Teraz został już tylko drobiazg - trzeba tylko te genialne pomysły oprogramować ;D

arekrem

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Jestem ze wsi...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 03, 2007, 10:02:31 pm »
To napiszcie te pomysły oddzielnie na forum gry :] Co do sepulek to myślałem o nich wcześniej... Ale ograniczę ich rolę(i samego sepulenia...) do zwiększania możliwości postaci. Zaś paradoksy czasowe, będą i owszem, w questach ;)

Terminus

  • Gość
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 06, 2007, 09:31:18 pm »
Heh, coś mi się towarzyszu wydaje, że choćżeś stary jak na swoje 17 lat, to gdy skończycie grę, będziesz młody jak na swoje 27.

A na forum gry mnie przynajmniej wchodzić się nie chce... kto to słyszał, żeby góra do Mahometa... ::)

pirxowa

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 07, 2007, 11:16:25 am »
Dajcie no aktualne linki do tej gry, bo niewygodnie tak się dokopywać...
Chodzi mi o wyedytowanie pierwszego posta w tym wątku, bo sprowadza na manowce.

arekrem

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Jestem ze wsi...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 07, 2007, 11:18:09 am »
No AŻ TAKIEGO długiego czasu produkcji nie przewidujemy :) Szybko nam idzie, więc beta-release gdzieś koło maja-czerwca...

Co do waszego porzekadła ludów arabskich i inszych też, to w jaki niby sposób mam na TYM forum zbierac pomysły itd? Bardzo proszę o zarzucanie własnymi pomysłami, potrzebuję specjalistów od Lema do ekipy - możecie podsyłac pomysły na wątki poboczne, elementy fabuły, questy itd.

Proszę, proszę, proszę o pomoc w pracach...

[highlight]www.lemonline.prv.pl[/highlight]

PS. Niestety pierwzego posta nie da się zedytowac. W każdym razie tu macie aktualny link do strony, a na starym forum jest link graficzny...
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2007, 11:25:33 am wysłana przez arekrem »

Terminus

  • Gość
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 07, 2007, 11:57:41 pm »
Co się nie da, co się nie da...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 08, 2007, 09:34:19 am »
Cytuj
Co się nie da, co się nie da...


Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 08, 2007, 11:30:54 am »
ba.

arekrem

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Jestem ze wsi...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 08, 2007, 12:46:41 pm »
Sęk ju maszter <bije pokłony>

arekrem

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Jestem ze wsi...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 02, 2007, 09:41:54 am »

Po naradzie z resztą zespołu doszedłem do wniosku, że uniwersum wykreowane przez Lema (oczywiście wspaniałe), jest jednak zbyt abstrakcyjno-absurdalno-finezyjne, żeby dało się to przenieść na ekrany komputerów (zwłaszcza przy takim doborze RTP... A że grafików mamy zbyt mało...). Dlatego postanowiliśmy wspólnie, że przeniesiemy grę do innego uniwersum, również z polskich książek fantastycznych, jednakże o znacznie odmiennym charakterze. Chodzi o świat z "Sagi" Sapkowskiego.

Proszę tylko o wybaczenie i bez złośliwych komentarzy...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Gra ORPG - Lem Onlnie
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 02, 2007, 09:50:18 am »
To prawdę mówiąc niezły komplement w stronę Lema...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).