Autor Wątek: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]  (Przeczytany 289295 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwca 18, 2017, 04:40:40 pm »
W przytoczonych przez Ciebie punktach Regulaminu nie ma NIC co odnosiłoby się do obecnej sytuacji.
Wygląda na to, że, mając opisaną nadzieję co do człowieka-Maźka, zapomniałem, czyja ona jest matką.
Uprzejmie informuję licznie zainteresowanych, że idę na pięciokilometrowy spacer :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwca 18, 2017, 05:01:33 pm »
Ależ oczywiście, że nie ma niczego co odnosiłoby się do obecnej sytuacji :) . Przypomina mi się ideowo kawał o Iżinku - faktycznie nie ma w regulaminie podpunktu "Stanisław Remuszko".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwca 18, 2017, 08:41:59 pm »
Hmmm...człowiek wraca z puszczy do cywilizacji, a tu taka rzeź:)

Tylko parę słów, bo i tak za dużo ich w tym wątku.

Po pierwsze przypomnę, że nie ma lepszych i gorszych użytkowników forum.
Nie jest ważne kto, co ma napisane przy nicku, więc dla mnie wygrażanie pałeczkami moderatorsko-adminowymi jest delikatnie mówiąc - śmieszne.

Najprościej by było, gdyby każdy wypowiadał się w swoim imieniu, a nie jakichś funkcyjnych - kompletnie tego nie uznaję - zresztą już o tym pisałam:
Ty Q dostałeś moda do topicu "Biblioteka Lema" by wprowadzać tam tytuły książek. Ja podobnie. Liv chyba do cięcia botów.

Teraz - już tłumaczę - skrzat zapytał mnie czy nie mogłabym wpuszczać nowych użytkowników, bo on nie zawsze ma czas.
Wygląda na to, że się zgodziłam - być odźwierną, portierem - czy jak to nazwiecie.
Ale ja tego nie traktuję w kategoriach "awans", "władza" itp. - maziek niestety zrezygnował i skrzat potrzebował kogoś na portierni. I już.
I w związku z tym proszę nie pisać do mnie na prywatne maile, numer telefonu - tekstów "do administracji" - żebym kogoś ustawiała po kątach. No way.
Obce jest dla mnie forum z wątkami, w których co dwa dni rozbiera się zachowania innych, sądzi, przenosi, tnie, poucza itp.

Wiecie...trochę to żenujące - wszystko. Zwłaszcza jak spojrzeć z boku.
Od kilku lat to samo cykliczne pranie brudów.

Każdy kolejny post wywołuje lawinę następnych.
Może ignor? Koniec z tłumaczeniami wytłumaczonego?
Zwłaszcza, że dyskusja w Akademii tak niespodziewanie (a ciekawie) się rozwinęła?:)
Może np. scalać te posty (jeśli to ma coś zmienić, poprawić), ale bez komentarzy typu "scaluszko" i dodatkowych drwin - może one jątrzą niepotrzebnie? Może nawet są niekulturalne.
Nie wiem.
Za to wiem, że:
A ja tak nie uważam. Kogo interesuje historia - może na tym Forum poczytać.
Nemo - jeśli mogę, to uważam, że powinieneś wrócić do starej ksywki. Generalnie jak słyszę "Nemo" to widzę Gajkowskiego ("Kapitana Nemo") w typowym dlań nakryciu głowy i to mnie trochę wytrąca z osi dyskusji ;) .

Ja nie widzę problemu - jeśli jej ekscelencja administracja załatwi to tak, że płynnie przywróci mi dawnego nicka, pozostawiając aktualne hasło i podpinając posty Nemo pod nicka Cetarian.
Zakładam, że system to umożliwia?
Jeśli tak, to poproszę sz. administrację o dokonanie zabiegu ... przeistoczenia.

Może też administracja (może, jeśli może i jeśli jej się chce) podpiąć moje stare posty, których mi się nie udało zabrać.
 

C.
Jeśli znajdę jakąś celencję - to zapytam jakie sztuczki zna;)
Niestety - na liście użytkowników nie ma Cetariana.
Ale widzę taką opcję: zmień nazwę użytkownika...jeśli się zgodzisz - przetestuję zmianę Nemo na Cetariana:)
Jeśli nie wyjdzie - to pomyślimy dalej:)

Korzystając z okazji - to chyba też jest do zrobienia - czy wydłużyć czas modyfikowania wiadomości?


Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwca 18, 2017, 08:57:38 pm »
skrzat zapytał mnie czy nie mogłabym wpuszczać nowych użytkowników, bo on nie zawsze ma czas.
Wygląda na to, że się zgodziłam - być odźwierną, portierem - czy jak to nazwiecie.

Heh, to jest wykonalne i z poziomu moderatorskiego, mówiąc nawiasem. Wiem, bo paru sam wpuściłem.

Ty Q dostałeś moda do topicu "Biblioteka Lema" by wprowadzać tam tytuły książek. Ja podobnie. Liv chyba do cięcia botów.

Tylko, że tymi Rem-offtopami ktoś zająć się w końcu musi i nie dlatego się tym zajmuję, że mi "funkcja" do głowy uderzyła, ani dlatego że doń coś prywatnie mam (wiesz, że nie mam), tylko właśnie dlatego, że kilku Użytkowników wprost napisało, że im to przeszkadza, z Forum ich wypłasza itd. (a poza tym Regulamin i zwykły dobry obyczaj narusza). Jeśli jesteś w stanie Staszkowi R. to przetłumaczyć, tak po kumpelsku, po dobroci (i zrozumie!), to nie będę tu niczym wymachiwał i z przyjemnością zajmę się dyskutowaniem, które zdecydowanie wolę.

(Skądinąd - to co pisał np. Smok Eustachy też bywało przenoszone, scalane itd. Traktuję to jako normalną procedurę, nie jakieś nękanie.)

Nawiasem: piszesz:
nie ma lepszych i gorszych użytkowników forum.

Pełna zgoda. Ale może spróbuj to wytłumaczyć również S.R.. Bo jeśli ceną za to by on się tu dobrze czuł jest, że paru Forumowiczów orbity rozluźnia, a maziek wspaniałomyślnie "dymisję składa", to dla mnie jest tu coś bardzo niehalo, z takiego bardzo elementarno-ludzkiego punktu widzenia. (Tu się zamknę, bo nie znoszę moralistyki.)

Zwłaszcza, że dyskusja w Akademii tak niespodziewanie (a ciekawie) się rozwinęła?:)

Fajno, że doceniasz ;).

Może np. scalać te posty (jeśli to ma coś zmienić, poprawić), ale bez komentarzy typu "scaluszko" i dodatkowych drwin - może one jątrzą niepotrzebnie? Może nawet są niekulturalne.

Miało być to "scaluszko" ciepło-sympatyczne, w intencji pojednawcze, nie - jątrzące, ale skoro tak odbierasz... Nawiasem, Celencyjo ;), zawsze się u nas dawało info o scaleniu. Starałem się tego trzymać.

Korzystając z okazji - to chyba też jest do zrobienia - czy wydłużyć czas modyfikowania wiadomości?

Proponowałbym ad infinitum. Kiedyś bodaj tak było.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2017, 09:50:26 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #259 dnia: Czerwca 18, 2017, 09:06:39 pm »
@ Ol
No, nie wiem. W każdym razie wiem, że jeśli miną 2 godziny, nie mam możliwości dopisania czegoś do swojej poprzedniej wypowiedzi.
Owszem, chyba pasowałoby mi dłużej (na przykład 6 godzin), ale czy jest silnikowa możliwość oznaczania terminu takiego dopisku/modyfikacji, czy też każdy dopisywacz musi to robić ręcznie? Wydaje mi się to ważne, bo bez takiej precyzyjnej chronologii kontekst często staje się nieczytelny.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #260 dnia: Czerwca 18, 2017, 09:33:45 pm »
Cytuj
orzystając z okazji - to chyba też jest do zrobienia - czy wydłużyć czas modyfikowania wiadomości?
Dałbym ze dwa, trzy dni.
Na namysł, a i rozmysł.  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #261 dnia: Czerwca 18, 2017, 09:39:37 pm »
Hmmm...człowiek wraca z puszczy do cywilizacji, a tu taka rzeź:)

Tylko parę słów, bo i tak za dużo ich w tym wątku.

Po pierwsze przypomnę, że nie ma lepszych i gorszych użytkowników forum.

Ale dlaczego za dużo? Serwer przeciążony?
Od tego jest wątek organizacyjny, żeby rozmawiać o organizacji.

A jeśli jednak za dużo, to z czego to wynika? Z czyich zachowań?
Jakieś konkrety w tej sprawie?

„Nie ma lepszych i gorszych …”

Ale są tacy, a konkretnie jeden, który … napisał kiedyś wprost, że olewa zasady, bo są niespisane (a spisanymi też się nie przejmuje), i że jest lepszy (znaczy, czuje się lepszy od innych [i to niestety nie wyglądało na żart]) i który zasypuje Forum wielką ilością postów, za którymi … chyba nikt nie tęskni (że tak to ujmę oględnie).

W tej sytuacji przypomnę, cytując w całości, post uczestnika, który to uczestnik jest antytezą S.R., bo przez dwanaście lat napisał 138 postów, a ciekawych treści było w nich prawdopodobnie więcej niż w siedmiu tysiącach postów S.R.

Luca:
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 05, 2017, 11:58:26 am »
Q, skoro chwilowo powróciłem na forum, to pozwolę sobie wyrazić pełne wsparcie Twojej pozycji w sporze z SR. Od dawna zastanawia mnie dlaczego jesteście tak tolerancyjni wobec jego wybryków i oczywistego zaśmiecania forum. W jaki wątek by się nie weszło, to najdalej po kilku postach degraduje się on do bezsensownego ględzenia Remuszki. A odsiewanie wartościowych treści od jego uporczywych i irytujących wtrętów szybko nuży.

Jestem wręcz przekonany, że osobnik ten w znacznej mierze przyczynił się – bądź też wręcz spowodował – wyludnienie się tego miejsca. Wiem, że było tak w moim przypadku. Nie będę ukrywał, że osobiście preferowałbym całkowite wyeliminowanie go z forum, bo jego ponoć godne pochwały inicjatywy okołolemowskie nie rekompensują szkodniczej działalności nawet w ułamku procenta.

Swoją drogą, moja prośba o unikanie offtopików w wątku o reaktorach była wymierzona precyzyjnie w SR. Zastanawiałem się nawet, czy nie napisać tego otwartym tekstem, ale uznałem, że skoro starszyzna forum wytworzyła tutaj klimat hipertolerancji wobec ekscesów Remuszki, to ja nie będę się wyłamywał i wskazywał palcem.
Jak widać mój apel nie podziałał, a może i hipertolerancja dotarła wreszcie do swojej granicy (oby!).

*

@Q
Jestem za tym, żebyś nie scalał postów S.R., tylko je przenosił jeden do jednego i powstrzymał się od komentarzy (zwłaszcza żartów typu „Scaluszko”).


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #262 dnia: Czerwca 18, 2017, 09:50:06 pm »
skrzat zapytał mnie czy nie mogłabym wpuszczać nowych użytkowników, bo on nie zawsze ma czas.
Wygląda na to, że się zgodziłam - być odźwierną, portierem - czy jak to nazwiecie.
Heh, to jest wykonalne i z poziomu moderatorskiego, mówiąc nawiasem. Wiem, bo paru sam wpuściłem.
Nigdy nie ruszałam tej opcji, bo do niej nie dostałam uprawnień.
Szczerze powiedziawszy - do przedchwili nawet o tym nie wiedziałam - że można.

Co do tych modyfikacji - myślę, że trzeba uciąć kolejny zaczepny punkt: mogłem-nie-mogłem itp.


Cetarian
Nadmiar słów w tym wątku - to moje subiektywne odczucie. Zawsze mówię tylko za siebie.
Ten nadmiar wynika z tego, że sądzę iż więcej i klarowniej się już niczego tutaj nie da dodać.
Prócz personalnych kłótni. I powtórek z wątpliwej rozrywki.
Dodam tylko, że zgadzam się, że należy szanować zasady obowiązujące w miejscu w którym się gości.
P.S. Mam spróbować zamienić Twoje nicki?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2017, 09:57:06 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #263 dnia: Czerwca 18, 2017, 09:53:55 pm »
Nigdy nie ruszałam tej opcji, bo do niej nie dostałam uprawnień.

Można, wystarczy się hasłem zalogować. Tylko przypuszczam, że zalogowawszy się będziesz mieć znacznie więcej opcji niż tylko proste zaakceptuj/odrzuć, które ja miałem.

(A o opcji wiem, bo mnie ktośkiedyś mailowo o aktywację prosił. To i sprawdziłem czy mogę. Mogłem.)

@Cetarian

Pomyślę nad Twoją radą. Tj. w granicach rozsądku, bo jeśli S.R. postanowi nas stoma postami-offtopami na dobę uszczęśliwić np. to trudno te skarby zostawić niescalone. Jak z pięć-może być.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2017, 10:13:00 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #264 dnia: Czerwca 18, 2017, 10:52:22 pm »

Cetarian

P.S. Mam spróbować zamienić Twoje nicki?

"Try not. Do."   :)

Tylko czy aktualne hasło będzie działało?
I skąd będę wiedział, że mam się już logować jako Cetarian?

Zdarzyło mi się w tym roku napisać PM-a do jednego z uczestników, on odpowiedział, ale ja nie dostałem zawiadomienia na skrzynkę mailową.
(A dawniej przychodziły).
Musiałem się zalogować na Forum, żeby zobaczyć, że odpowiedź przyszła.

Piszę o tym, bo jeśli coś się zatnie, to mogę zostać bez dostępu.

Ale zmieniaj, proszę.
W najgorszym wypadku zarejestruję się pod kolejnym nickiem.
 8)


C.


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #265 dnia: Czerwca 18, 2017, 11:00:42 pm »
Też nie dostaję powiadomień o PM na maila.
Albo przychodzą mocno zdezaktualizowane - tzn po kilku miesiącach.


Odnośnie hasła takie info:
Aby zmienić nazwę tego użytkownika, forum musi również zresetować jego hasło. Zostanie ono do niego wysłane, wraz z nową nazwą użytkownika.
Hmm...;)

Edyta: Teraz "tylko" żeby to hasło dotarło:)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2017, 11:02:35 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwca 18, 2017, 11:05:52 pm »
Też nie dostaję powiadomień o PM na maila.
Albo przychodzą mocno zdezaktualizowane - tzn po kilku miesiącach.


Odnośnie hasła takie info:
Aby zmienić nazwę tego użytkownika, forum musi również zresetować jego hasło. Zostanie ono do niego wysłane, wraz z nową nazwą użytkownika.
Hmm...;)

Edyta: Teraz "tylko" żeby to hasło dotarło:)

Dotarło, dziękuję.

C.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2017, 11:10:37 pm wysłana przez Cetarian »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #267 dnia: Czerwca 18, 2017, 11:14:28 pm »
Miło Cię widzieć pod staro-nowym nickiem. Dobrze jednak, że wiadomy trudny temat ;) poruszyłem, skoroś powrócił w efekcie ;).

Policzę to sobie samochwalczo za dobrą (moderatorską?) robotę.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwca 19, 2017, 12:05:17 am »
https://forum.lem.pl/index.php?topic=188.msg69439#msg69439

Droga Ol, odpowiadam na Twój pierwszy wpis po powrocie z Puszczy.
Pan minister Szyszko dał prywatnie list panu ministrowi Błaszczakowi, a on w odpowiedzi poprosił, aby korzystać z drogi służbowej.
W prośbie ministra Szyszki nie widzę nic niestosownego, ale też - w duchu ministra Błaszczaka - pragnę Cię służbowo zapewnić, że Ci ufam, poważam i mam ogólne dobre mniemanie, zarówno o Twoich forumowych kompetencjach, jak i potencjale intelektualnym. Wierzę w Twe dobre intencje. Szczerze życzę (spróbuj wymówić!), aby Ci się udało być Dobrą Yabbą. Patrząc na ostatnie półrocze, widzę, że to raczej trudne zadanie, ale mam nadzieję, że Prawdziwa Dama jako "delikatna miękkość" (Lem) wniesie nową jakość i wykaże specyficzny damski hart ducha. :-)
Zgodnie z Twoja wskazówką, że nic prywatnie, będę odtąd wszelkie krytyki zamieszczał tu, drogą służbową, nie inaczej.
Mam melioracyjne uwagi, propozycje, postulaty, a nawet dezyderaty - ale nie dzisiaj. Przyjdzie czas. Wkrótce.
Teraz się wyśpij :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwca 19, 2017, 12:42:30 am »
@Cetarian

Ok, zgodnie z Twoją sugestią przenoszę bez komentowania (i - póki co - scalania) beztreściwe, moim zdaniem wyczerpujące znamiona głupio-złośliwego trollowania, offtopy S.R. do wiadomego wątku. Przypuszczam, że skrzat i Admin będą mieć ciekawą lekturę przed poniedziałkową naradą w sprawie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2017, 12:46:57 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki