Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 508315 razy)

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3045 dnia: Wrzesień 22, 2018, 01:04:21 pm »
Barber to, barber tamto...bardzo dobrze, dostatecznie...ale chyba mam odmienne skojarzenia;))

Co do nowych płyt...jeden Marek się szykuje na listopad...zradiowo słyszałam jeden kawałek...1505 - ale jak zwykle: przyjemna gitarka i wokal...
https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/czytaj/mark-knopfler-zdradzil-szczegoly-nowej-solowej-plyty.html

W zastępstwie:
https://www.youtube.com/watch?v=SWwdwVolf7Y
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #3046 dnia: Wrzesień 22, 2018, 10:41:44 pm »
O, miałem wrzucić tę jesień, ale pomyślałem, że poczekam na zmiane pogody  8)
A, to przepraszam...zmiana pogody akurat dziś nastąpiła, dość radykalna. W sumie to miałem inny jesienny naszykowany, i ta Barburka się napatoczyła...mimochodowo jakoś...
Zresztą, więcej barberki nie zaszkodzi.
Михаил Шуфутинский - Еврейский портной
Oj! LA. Widzę, że dręczy Cię ulotność  ;D Pora się pogodzić z... solą życia.  ::)
Jedno jabłoczko dośpiewałeś? W zdrowiu? Czas zacząć następne - nie rozpaczać  8)
Новые песни Придумала жизнь... Не надо, ребята, О песне тужить. Не надо, не надо, Не надо, друзья... Гренада, Гренада, Гренада моя! 
W sumie po polsku brzmi to jeszcze bardziej optymistycznie - I cóż wy, najmilsi? za pieśnią tęsknicie? Nie wolno! Pieśń nową złożyło nam życie! I składa, i składa i naprzód nas gna! - Grenada, Grenada, Grenada maja!
                                                                                             Ale że Portnoy to krawiec? A co na to Kravitz?
Czyli z cyklu różne i różniste imiona miłości, a nawet oblicza

I cobym na ostatniego zgredka nie wyszedł oraz kompletnego wapniaka - coś młodzieżowego  :)
https://www.youtube.com/watch?v=MDM0yAJjlBo&index=3&list=RDkXCDxvnsOQg
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2018, 11:05:54 pm wysłana przez liv »
Leniwy wałkoń i wielki waleń mozolnie zgłębiał tajemnice bytu, nazbyt głębokie dla wielkich wałkoni i leniwych waleni.
Winnie the Pooh -  o Wieloryba Polikarpia rozmowach ze śmiercią

Lieber Augustin

• Senior Member
« Odpowiedź #3047 dnia: Wrzesień 23, 2018, 01:51:06 pm »
Михаил Шуфутинский - Еврейский портной
Oj! LA. Widzę, że dręczy Cię ulotność  ;D Pora się pogodzić z... solą życia.  ::)
Jedno jabłoczko dośpiewałeś? W zdrowiu? Czas zacząć następne - nie rozpaczać  8)
Nie, livie, nie rozpaczam :)
Wszystko przemija - tak musi być, i trzeba z tym się pogodzić.

Ale że Portnoy to krawiec? A co na to Kravitz?
Lenny Kravitz? Żyd, pochodzenia ukraińskiego, właśnie dlatego ma na nazwisko Kravitz:
His father was of Ukrainian Jewish descent (Lenny's great-grandfather was from Kyiv, Ukraine; see the Kravits surname)
Kravits, Kravitz, Kravit are Yiddish-language occupational surnames derived from the Ukrainian word кравець, "tailor"
https://en.wikipedia.org/wiki/Lenny_Kravitz

O, miałem wrzucić tę jesień, ale pomyślałem, że poczekam na zmiane pogody  8)
A, to przepraszam...zmiana pogody akurat dziś nastąpiła, dość radykalna.
Dzisiaj w Odessie też pogoda się zmienia, toteż nie powstrzymam się i wrzucę jesienną:

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #3048 dnia: Wrzesień 24, 2018, 06:17:09 pm »
Nie, livie, nie rozpaczam :)
Dyć wiem, żartowałem  :)
Wszystko przemija - tak musi być, i trzeba z tym się pogodzić.
A nawet docenić i być może, polubić - ale to gdy się  jest schorowanym stulatkiem... ;)
Lenny Kravitz? Żyd, pochodzenia ukraińskiego, właśnie dlatego ma na nazwisko Kravitz:
No ten - dlatego właśnie się dziwię, że Krawitz on, nie Portnoy. Krawczyków ci u nas dostatek, ale Portnojów na lekarstwo. Zresztą po ojcu...eee... a, to może dlatego?
Dzisiaj w Odessie też pogoda się zmienia, toteż nie powstrzymam się i wrzucę jesienną:
Ech...
U mnie miała być ta... niby nie o jesieni, ale mi się bardzo jesiennie kojarzy.

Leniwy wałkoń i wielki waleń mozolnie zgłębiał tajemnice bytu, nazbyt głębokie dla wielkich wałkoni i leniwych waleni.
Winnie the Pooh -  o Wieloryba Polikarpia rozmowach ze śmiercią