Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Grudzień 12, 2018, 08:00:15 pm »
No to można jechać zwiedzać, bo wpuszczają, jak jest wyłączony :) .
22
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Grudzień 12, 2018, 06:57:39 pm »
Ależ mi się wwiercił tym swoim wibrato
- ten Ferrycy...
23
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Grudzień 12, 2018, 06:55:38 pm »
24
Forum po polsku / Odp: Nieznane opowiadanie Lema w "Przekroju"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Grudzień 12, 2018, 01:45:01 am »
Taa, Pan Bereś zrobił wykładnię "gajewską" jak swoją, bez podania nazwiska autorki. Widać w świecie lekturoznawców obowiązują podobne zasady co w rzeczonym opowiadaniu - mój, moje...
Gwoli sprawiedliwości:
Redakcja Przekroju skrocila tekst Pana Beresia na 4 zdania, w tym i o Gajewskiej. O tym Pan Beres nie byl powiadomiony.
W tekscie, odeslanym do redakcji, bylo tak:
"Jeśli o tym pisał, to wyłącznie w sposób tak zakamuflowany, że mało kto umiał to dostrzec, bo zakładał Zagładzie maski – a to eksterminacji dubletów w Edenie, a to głodowej śmierci kosmonautów w Niezwyciężonym, a to selekcji robotów w Powrocie z gwiazd. Mechanizm ten precyzyjnie opisała Agnieszka Gajewska w Zagładzie i gwiazdach. Czytając Polowanie i wczuwając się w położenie mechanicznego skazańca, czepiającego się resztek instynktu samozachowawczego, trudno odgonić od siebie holokaustowe asocjacje."
Dzięki, brakowało mi takiej informacji.
W zaistniałych okolicznościach najmocniej przepraszam Pana Beresia za niesłusznie wrzucony do jego ogródka kamyczek.
Głazem ląduje on na poletku redakcji Przekroju.
Cztery zdania, no no miejsca było aż nadto...
25
Forum po polsku / Odp: Nieznane opowiadanie Lema w "Przekroju"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lemolog dnia Grudzień 12, 2018, 12:36:09 am »
Taa, Pan Bereś zrobił wykładnię "gajewską" jak swoją, bez podania nazwiska autorki. Widać w świecie lekturoznawców obowiązują podobne zasady co w rzeczonym opowiadaniu - mój, moje...
Gwoli sprawiedliwości:
Redakcja Przekroju skrocila tekst Pana Beresia na 4 zdania, w tym i o Gajewskiej. O tym Pan Beres nie byl powiadomiony.
W tekscie, odeslanym do redakcji, bylo tak:
"Jeśli o tym pisał, to wyłącznie w sposób tak zakamuflowany, że mało kto umiał to dostrzec, bo zakładał Zagładzie maski – a to eksterminacji dubletów w Edenie, a to głodowej śmierci kosmonautów w Niezwyciężonym, a to selekcji robotów w Powrocie z gwiazd. Mechanizm ten precyzyjnie opisała Agnieszka Gajewska w Zagładzie i gwiazdach. Czytając Polowanie i wczuwając się w położenie mechanicznego skazańca, czepiającego się resztek instynktu samozachowawczego, trudno odgonić od siebie holokaustowe asocjacje."
26
Forum po polsku / Odp: Dziela Zebrane
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lufarudego dnia Grudzień 11, 2018, 10:45:18 pm »
Bardzo dziekuje :)
27
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lemolog dnia Grudzień 11, 2018, 03:49:15 pm »
Dokupic:
16 – Sknocony kryminał
31 – Wejście na orbitę. Okamgnienie
No i jeszcze mozna
20 – Człowiek z Marsa. Opowiadania młodzieńcze. Wiersze - jest opowiadanie "Siostra Barbara", ktorego nie ma w 33 – Lata czterdzieste. Dyktanda (WL)
28
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lufarudego dnia Grudzień 11, 2018, 03:35:15 pm »
Dzieki,
Chodzilo mi o to co jest w srodku. Glownie o eseje i opowiadania. Lem nie zgadzal sie na wznowienie czesci swojego dorobku. Co do niektorych rzeczy dal sie pozniej przekonac, inne nie zostaly wznowione. Wiem ze obie serie sie roznia i chcialem dokupic tego czego nie ma w serii Dziel WL. Mieszkam poza Polska i w zwiazku z tym nie mam mozliwosic zrobienia kwerendy. 
Jeszcze raz dziekuje.
Pozdro
29
Forum po polsku / Odp: Z PEWNOŚCIĄ nie jesteśmy sami..
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Grudzień 11, 2018, 11:16:46 am »
LA podrzucił pracę Nikonowa "Człowiek jako zwierzę" - można ją, chyba całą, przeczytać tu;
http://www.urantia-s.com/library/nikonov/chelovek/full
Dla nierosyjskojęzycznych, gugiel już całkiem dobrze tłumaczy, acz wciąż nie tak dobrze jak LA  8)
Taki duser.. w ramach szlifowania języka  ::)
Poradnia PWN podaje dwa znaczenia wyrazu "duser":
https://sjp.pwn.pl/sjp/duser;2454632.html

Więc komplement czy pochlebstwo?;)
W każdym razie dzięki, livie
30
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lemolog dnia Grudzień 11, 2018, 11:14:44 am »
Lem S., Dziela zebrane. Tom 1 – Tom 33. – K.: WL, 1998-2005.
Tom 1 – Katar; 2 – Wizja lokalna; 3 – Powrót z gwiazd; 4 – Pokój na Ziemi; 5 – Golem XIV; 6 – Eden; 7 – Wysoki zamek; 8 – Fiasko; 9 – Przekładaniec; 10 – Pamiętnik znaleziony w wannie; 11 – Opowieści o pilocie Pirxie; 12 – Summa technologiae; 13 – Dialogi; 14 – Śledztwo; 15 – Szpital Przemienienia; 16 – Cyberiada; 17 – Dzienniki gwiazdowe; 18 – Solaris; 19 – Filozofia przypadku; 20 – Niezwyciężony; 21 – Kongres futurologiczny; 22 – Głos Pana; 23 – Zagadka; 24 – Mój pogląd na literaturę; 25 – Fantastyka i futurologia; 26 – Moloch; 27 – Biblioteka XXI wieku; 28 – Człowiek z Marsa; 29 – Sex wars; 30 – Astronauci; 31 – Krótkie zwarcia; 32 – Obłok Magellana; 33 – Lata czterdzieste. Dyktanda.

Lem S., Dziela. Tom 1 – Tom 33. – W.: Agora SA, 2008-2010 (Biblioteka Gazety Wyborczej).
Tom 1 – Dzienniki gwiazdowe; 2 – Kongres futurologiczny. Opowiadania Ijona Tichego; 3 – Solaris; 4 – Głos Pana; 5 – Opowieści o pilocie Pirxie; 6 – Doskonała próżnia; 7 – Bajki robotów; 8 – Śledztwo. Katar; 9 – Szpital Przemienienia; 10 – Eden; 11 – Powrót z gwiazd; 12 – Niezwyciężony; 13 – Pamiętnik znaleziony w wannie; 14 – Wysoki zamek; 15 – Cyberiada; 16 – Sknocony kryminał; 17 – Pokój na Ziemi; 18 – Biblioteka XXI wieku. Golem XIV; 19 – Sex Wars; 20 – Człowiek z Marsa. Opowiadania młodzieńcze. Wiersze; 21 – Mój pogląd na literaturę; 22 – Astronauci; 23 – Fantastyka i futurologia. T.1; 24 – Fantastyka i futurologia. T.2; 25 – Fiasko; 26 – Filozofia przypadku; 27 – Wizja lokalna; 28 – Summa Technologiae; 29 – Maska; 30 – Moloch; 31 – Wejście na orbitę. Okamgnienie; 32 – Dialogi; 33 – Przekładaniec.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10